Справа № 2а-2099/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 червня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого суддіТкаченко О.Є.,
за участюсекретаряМаруфенко О.С.,
відповідачаОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Козелецькому районі Чернігівської області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В :
27 квітня 2010 року Державна податкова інспекція у Козелецькому районі Чернігівської області (далі ДПІ у Козелецькому районі) звернулась до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1) про стягнення податку з власників транспортних засобів в розмірі 783,00 грн. Свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1 є власником вантажного автомобіля ГАЗ 5201 та відповідно до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» є платником транспортного податку, однак за 2008-2010 рік податок відповідачем не сплачено.
Представник позивача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав та пояснив, що транспортним засобом не користується, оскільки не є його власником так як продав його по довіреності.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платниками податків є юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
З матеріалів справи вбачається, що за відповідачем зареєстрований транспортний засіб марки ГАЗ 5201, 1977 року випуску, з обємом двигуна 3480 куб. см., що підтверджується обліковою карткою приватного ТЗ, карткою обліку автотранспорту та не заперечувалося відповідачем в судовому засіданні (а.с. 4, 5).
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.1009 року № 1963, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідно до статті 4 та пункту 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Статтею 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» передбачено, що податок з власників транспортних засобів сплачується фізичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про систему оподаткування» платник податку несе відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податку та дотримання вимог податкового законодавства.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Посилання відповідача на те, що транспортний засіб на підставі довіреності є власністю іншої особи, судом не приймаються до уваги, оскільки відповідно до частини 3 статті 244 Цивільного кодексу України, довіреність є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами, і не підтверджує перехід права власності майна особі, на яку видана довіреність.
Відповідно до частини 1 статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Відповідно до частини 4 статті 334 Цивільного кодексу України якщо договір відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.
Доказів, що транспортний засіб є власністю іншої особи і зареєстрований органом Державтоінспекції за цією особою, відповідач суду не надав.
Відповідно до частини 6 статті 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.
Відповідно до пункту «в» частини 1 статті 4 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» на 50 відсотків від сплати податку звільняються громадяни, у власності яких знаходяться вантажні автомобілі (код8704) з об'ємом циліндрів двигуна до 6001 куб. см. до 1990 року випуску включно, - щодо одного з зазначених автомобілів.
Тобто, відповідачем підлягає сплаті за 2008 рік - 261,00 грн. (15,00 грн. х 34,8 х 50%); за 2009 рік - 261,00 грн. (15,00 грн. х 34,8 х 50%); 2010 рік - 261,00 грн. (15,00 грн. х 34,8 х 50%), де 15,00 грн. це ставка податку на рік з 100 куб. см. циліндрів двигуна, 34,8 обєм двигуна та 50% - пільга по сплаті податку згідно з підпунктом «е» частини 1 статті 4 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».
Отже, остаточна сума податкового боргу по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів становить 783,00 грн.
В силу статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
У частинах 3, 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Козелецькому районі Чернігівської області до ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Державної податкової інспекції у Козелецькому районі Чернігівської області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 783 (сімсот вісімдесят три) грн. 00коп. до місцевого бюджету Лихолітської сільської ради Козелецького району на р\р33211808700186, банк отримувача: ГУДК в Чернігівській області, код 22824138, МФО853592, код платежу 12020286.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Дата складання та підписання повного тексту постанови 11 червня 2010 р.
Суддя О.Є. Ткаченко