Постанова № 9886409, 14.06.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2010
Номер справи
2а-2026/10/2470
Номер документу
9886409
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

14 червня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-2026/10/2470

10:22 хв.

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ковалюка Я.Ю.,

секретар судового засідання Василик Григорій Васильович ,

за участю представників: позивача Чебана В.І., відповідача Савицького Ю.В. ,

розглянувши в м. Чернівці у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Чернівці доМалого приватного підприємства "Джокер" про стягнення боргу

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з адміністративним позовом до малого приватного підприємства «Джокер» про стягнення заборгованості з сплати штрафних (фінансових) санкцій.

Позов обґрунтовується тим, що перевіркою залу гральних автоматів МПП «Джокер» за адресою м. Заставна, вул. Незалежності, 86а встановлено, порушення ст. 2, п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та постанови Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій». На підставі проведеної перевірки складено акт № 0052/24/04/23/32726279, за результатами розгляду якого прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 2720 грн.

29 травня 2009 року працівниками ДПІ проведено перевірку залу гральних автоматів, належних відповідачеві за адресою: м. Чернівці, вул. Калинівська,43. В ході проведення перевірки встановлено порушення субєктом господарської діяльності порушення ст. 2, п. 1, 2, 3 ст. 3 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та постанови Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій». На підставі проведеної перевірки складено акт № 0395/24/00/23/32726279, за результатами розгляду якого прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 6710 грн.

Станом на 17.05.2010 р. заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій відповідачем добровільно не погашена.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх в повному обсязі.

Сторона відповідача не визнала позовних вимог й просила відмовити у їх задоволенні.

Суд, вислухавши доводи кожної з сторін, проаналізувавши матеріали справи й законодавство, що регулює вказані правовідносини, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що перевіркою залу гральних автоматів МПП «Джокер» за адресою м. Заставна, вул. Незалежності, 86а встановлено, порушення ст. 2, п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та постанови Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій». На підставі проведеної перевірки складено акт № 0052/24/04/23/32726279, за результатами розгляду якого прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 2720 грн.

29 травня 2009 року працівниками ДПІ проведено перевірку залу гральних автоматів, належних відповідачеві за адресою: м. Чернівці, вул. Калинівська,43. В ході проведення перевірки встановлено порушення субєктом господарської діяльності порушення ст. 2, п. 1, 2, 3 ст. 3 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Постанови Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій». На підставі проведеної перевірки складено акт № 0395/24/00/23/32726279, за результатами розгляду якого прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 6710 грн.

Статтею 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо;

Відповідно до п.п. 1,2,3 ст.3 Закону субєкти підприємницької діяльності при здійсненні розрахункових операцій зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

За порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій (п.2 ст.17 Закону №265/95).

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 року №121 «Про терміни переведення субєктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» було встановлено дату переходу на застосування реєстраторів розрахункових операцій субєктами підприємницької діяльності 01 липня 2002 року. В подальшому цей термін чотири рази переносився : 29.01.2003 р. №151- до 01 липня 2003 року; 10.12.2003 р. №1905 до 01 липня 2004 року; 28.10.2004 р. №1447- до 01 липня 2005 року; 07.06.2006 р. №803-до 31.12.2006 року. При цьому Кабінет Міністрів України зобовязав перейти на облік розрахункових операцій у готівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій саме субєктів підприємницької діяльності, а не Міністерство промислової політики чи будь-який інший субєкт владних повноважень. Однак, позивач не зважаючи на тривалий термін введення в дію вимог Закону не вжив ніяких заходів для виконання цих вимог. Тобто грубо його порушував і надалі продовжує його порушувати, посилаючись на ліцензійні умови провадження діяльності та невірно трактуючи сам зміст Закону. Більше того, позивачем проігноровано і Накази ДПА України від 01 липня 2008 року №430 та від 10 вересня №581 «Про затвердження державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції» згідно яких, відповідно до Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року №1315 затверджено Державний реєстр розрахункових операцій у новій редакції де зазначено, що для фіскалізації гральних автоматів діє система «Фіскал» розроблена ТОВ «Експотрейд» м. Київ. Спеціалізована електронна комп'ютерно-касова система «ФІСКАЛ (далі СККЕС), призначена для фіскалізації гральних автоматів, автоматизації збору, обліку та контролю даних про функціонування залів гральних автоматів і казино, відповідно до Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 р. N 1315 (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.2006 р. N1773), пройшла повний цикл випробувань в Держспоживстандарті та ДСС3ЗІ України і внесена до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (накази ДПА України від 01.07.2008 р, N 430, від 10.09.2008 р. N 581).

Наявність у складі СККЕС технічних пристроїв з криптографічним захистом Інформації забезпечує високий рівень захисту та збереження даних про рух готівки або її замінників (жетонів, кредитів) як по кожному автомату окремо, так і в цілому по залу гральних автоматів.

Гральні автомати, що застосовуються субєктами господарювання у сфері грального бізнесу для надання послуг, належать до реєстраторів розрахункових операцій - автоматів з продажу товарів (послуг), які в автоматичному режимі здійснюють видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), які забезпечують відповідний облік їх кількості та вартості.

Дані відносини регулюються Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року та Постановою Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» № 121 від 07.02.2001 року.

Виходячи з встановлених обставини, норм права, що їх регулюють, та приведених висновків, суд вважає що позов як обґрунтований та підлягає задоволенню.

Також суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична особа чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного керуючись 2, 9, 11, 69-71, 86, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з малого приватного підприємства «Джокер» заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 9430,00 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, пятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.

Суддя Я.Ю. Ковалюк