Cправа № 2-а-4362/09/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.4
Код - 03
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2010 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М.за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Ужгородський районний центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Ужгородському районі Закарпатської області, представник Цьока В.І.;
відповідача: Приватне підприємство «САВМІЛ»- представник не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Ужгородського районного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Ужгородському районі Закарпатської області до приватного підприємства «САВМІЛ»про стягнення простроченої заборгованості, -
встановив :
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 09 червня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 14 червня 2010 року.
Ужгородський районний центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Ужгородському районі Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «САВМІЛ» про стягнення простроченої заборгованості в розмірі 990, 51 грн..
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги наведені в позовній заяві.
Відповідач повторно в судове засідання не зявився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, 28 серпня 2009 року у відповідача Ужгородським районним центром зайнятості (РЦЗ) було проведено перевірку правильності нарахування і перерахування страхових внесків до фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд).
За результатами перевірки був складений Акт № 66 від 28.08.2009 року, в якому зафіксовано порушення вимог підпункту 2 пункту 2 статті 35 та статті 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а саме: несвоєчасна та не в повному обсязі сплата страхових внесків, що призвело до виникнення простроченої заборгованості до Фонду в сумі 911 гривень 00 копійок. У зв'язку з цим в згаданому Акті на відповідача було нараховано пеню в сумі 79 гривень 51 копійка на суму заборгованості 990 гривень 51 копійка (а.с. 5-8).
Згідно преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" він є спеціальним законом з питань оподаткування. Відповідно до частини 1 та 4 статті 3 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі - Закон) законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Закону України "Про зайнятість населення" та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнарод них договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України з питань, що регулюються цим законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, посадові особи цих органів діють виключно на підставах, у межах та у спосіб, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування. У відповідності з пунктом 2 Прикінцевих положень Закону до приведення законодавства України у відповідність із цим законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
Відповідно до пунктів 1.2, 1.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державно-цільовими фондами" податковий борг - це податкове зобов'язання, яким є зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно статті 8 Закону "Про фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття" фонд - є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, кошти якого не включаються до складу Державного бюджету України.
У свою чергу відповідно до статті 14 Закону України "Про систему оподаткування", страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття не включені до системи оподаткування.
На час розгляду адміністративної справи відповідач борг не сплатив.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню. Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст. ст. 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -
постановив:
1. Позов Ужгородського районного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Ужгородському районі Закарпатської області до приватного підприємства «САВМІЛ»про стягнення простроченої заборгованості в розмірі 990, 51 грн. задовольнити.
2. Стягнути з приватного підприємства «САВМІЛ»(Ужгородський район, с. Камяниця, б/н, код ЄДРПОУ 31225322, реєстраційний номер - 768) на користь Ужгородського районного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Ужгородському районі Закарпатської області прострочену заборгованість в розмірі 990, 51 (девятсот девяносто грн. 51 коп.) грн..
3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шешеня О.М.