Постанова № 9885255, 26.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2010
Номер справи
2а-9832/10/0570
Номер документу
9885255
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 травня 2010 р. справа № 2а-9832/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Логойди Т. В.

при секретаріЧегринець А.М.

з участю представника позивача Мітасьової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Ворошиловського району міста Донецька в інтересах Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства Спільне Українсько-Болгарське підприємство «ТУБ» про стягнення штрафу,

в с т а н о в и в :

У квітні 2010 року прокурор Ворошиловського району міста Донецька в інтересах Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначав, що позивачем встановлено факт невиконання відповідачем розпорядження Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства про цінні папери від 16 жовтня 2009 року № 386-ДО, виданого на підставі п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», згідно якого повинно у термін до 16 грудня 2009 року усунути вказані у розпорядженні порушення, а саме: зареєструвати випуск акцій у відповідності до ст. 27 Закону України «Про господарські товариства», п. 4 Розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про господарські товариства», п. 9 ст. 6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Рішення ДКЦПФР від 04 травня 1998 року № 51; письмово повідомити Уповноважену особу Комісії про виконання розпорядження від 16 жовтня 2009 року № 386-ДО, за результатами якої складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 20 січня 2010 року №30-ДО.

На підставі актів прийнято постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 01 лютого 2010 року № 30-ДО, якою накладено штраф у розмірі 17000 грн.

Оскільки вказане рішення відповідачем виконано не було, тому просив стягнути з нього на користь держави суму штрафу в розмірі 17000 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.

Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що закритим акціонерним товариством Спільне Українсько-Болгарське підприємство «ТУБ» є емітентом, який здійснював відкрите (публічне) розміщення цінних паперів.

Ним не виконано розпорядження Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства про цінні папери від 16 жовтня 2009 року № 386-ДО, виданого на підставі п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», згідно якого повинно у термін до 16 грудня 2009 року усунути вказані у розпорядженні порушення, а саме: зареєструвати випуск акцій у відповідності до ст. 27 Закону України «Про господарські товариства», п. 4 Розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про господарські товариства», п. 9 ст. 6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Рішення ДКЦПФР від 04 травня 1998 року № 51; письмово повідомити Уповноважену особу Комісії про виконання вказаного розпорядження.

Вказане відображено в акті про правопорушення на ринку цінних паперів від 20 січня 2010 року №30-ДО.

За результатами розгляду справи прийнято постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 01 лютого 2010 року № 30-ДО, якою на підставі п. 8 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» накладено штраф у розмірі 17 000 грн.

У встановлений законом час штраф сплачено не було.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Статтею 39 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» визначено, що емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про: фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством; будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни ціни на його цінні папери; власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій.

Статтею 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» визначено, що регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Статтею 41 вказаного Закону визначено, що особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів.

До особливої інформації належать відомості про:

прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу;

прийняття рішення про викуп власних акцій;

факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі;

отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента;

зміну складу посадових осіб емітента;

зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій;

рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв;

рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу;

порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію;

рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента.

Відповідно до гл. 1 розд. 1 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, обов'язок здійснювати розкриття особливої інформації, передбаченої цим Положенням, поширюється на емітентів цінних паперів з дати, наступної за датою реєстрації Комісією першого випуску цінних паперів.

Обов'язок здійснювати розкриття особливої інформації, передбаченої цим Положенням, припиняється з дати опублікування інформації про скасування реєстрації випуску цінних паперів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів в порядку, встановленому Комісією.

Обов'язок здійснювати розкриття особливої інформації, передбаченої цим Положенням, припиняється у відповідності з цим пунктом за умови відсутності інших підстав для виникнення такого обов'язку.

Емітенти цінних паперів розкривають особливу інформацію відповідно до переліку, який визначено у пункті 1 глави 2 цього розділу.

Обов'язок емітента цінних паперів щодо розкриття особливої інформації виникає з дати вчинення будь-якої дії, що може вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів.

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати особливу інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення.

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати особливу інформацію у формі повідомлення про виникнення особливої інформації про емітента (далі - Повідомлення). Щодо кожного виду особливої інформації складається окреме Повідомлення.

При розкритті особливої інформації емітентом в Повідомленні наводиться додаткова інформація, яка необхідна для повного і всебічного розкриття інформації про дію, виходячи з конкретних умов фінансово-господарської діяльності емітента.

Відповідно до п. 3 розд. І Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов'язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності Інформацію шляхом:

розміщення на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів (далі - загальнодоступна інформаційна база даних Комісії) або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу (далі - стрічка новин);

опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії (далі - офіційні друковані видання);

подання до Комісії.

Емітент після розкриття Інформації відповідно до вимог цього Положення може на власний розсуд додатково оприлюднити Інформацію на власному або іншому сайті у глобальній інформаційній мережі Інтернет (далі - сторінка в мережі Інтернет).

Постановою субєкта владних повноважень виявлене наступне порушення вимог законодавства: не виконання розпорядження Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Статтею ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи, зокрема, за

за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Оскільки емітент порушив вимоги законодавства в сфері ринку цінних паперів та фондового ринку річну, тому контролюючий орган правильно наклав на нього штраф в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Постанова субєкта владних повноважень виконана не була та в установленому законом порядку не оскаржувалася.

Виходячи з наведеного та вимог законодавства несплачена сума штрафу підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов прокурора Ворошиловського району міста Донецька в інтересах Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства Спільне Українсько Болгарське підприємство «ТУБ» про стягнення штрафу задовольнити.

Стягнути з закритого акціонерного товариства Спільне Українсько-Болгарське підприємство «ТУБ» (код ЄДРПОУ 20008506) на користь державного бюджету (управління Державного казначейства в місті Донецьку на р/р 31110106700004, код ЄДРІІОУ 34686537, банк - управління Державного казначейства у Донецькій області, МФО банку 834016, код бюджетної класифікації 21081100, код виду платежу 101) штраф в розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Логойда Т. В.