
Справа № 420/13417/21
УХВАЛА
03 серпня 2021 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Березівської районної державної адміністрації Одеської області про скасування результатів конкурсу на зайняття посади державної служби, зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду, через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Березівської районної державної адміністрації Одеської області про:
визнання протиправним та скасування рішення конкурсної комісії Березівської районної державної адміністрації Одеської області оформлене протоколом №27 від 16.07.2021 року, яким прийнято рішення вважати таким, що не пройшов конкурсний відбір та не може бути включений до загального рейтингу кандидатів;
визнання переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби державної адміністрації: головний спеціаліст з питань запобігання корупції Березівської районної державної адміністрації Одеської області;
зобов`язання суб`єкта призначення державної служби в державному органі Березівської районної державної адміністрації Одеської області, якій відповідно до законодавства надано повноваження призначати на посаду державної служби в державному органі - визнати переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби державної адміністрації: головний спеціаліст з питань запобігання корупції Березівської районної державної адміністрації Одеської області;
зобов`язання суб`єкта призначення державної служби в державному органі, Березівської районної державної адміністрації Одеської області, якій відповідно до законодавства надано повноваження призначати на посаду державної служби в державному органі, призначити на посаду головного спеціаліста з питань запобігання корупції Березівської районної державної адміністрації Одеської області;
визначення належного суб`єктивного складу порушників законодавства, застосування заходів державного примусу та притягнення винних осіб до відповідальності;
визнання протиправними умисні дії членкинь конкурсної комісії за ознакою інвалідності та застосування заходів державного примусу та притягнення винних осіб до відповідальності;
визнання потерпілою особою, якій завдана шкода злочинними діями конкурсної комісії.
Відповідно до ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши позовну заяву, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 5 КАС України закріплено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
Вищевказане прямо кореспондується зі статтею 245 КАС України.
Таким чином, позивачеві належить зазначити позовні вимоги у відповідності до статті 5, п.4 ч.5 статті 160 та статті 245 КАС України.
Суд зазначає, що зміст позовних вимог впливає на з`ясування наявності підстав або перешкод для відкриття провадження у справі.
Крім того, відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Суд зазначає, що у силу положень ст.43 КАС України («Адміністративна процесуальна правосуб`єктність») та з урахуванням п.2 ч.5 ст.160 КАС України відповідачами, за загальним правилом, є юридичні особи публічного права. У зв`язку з чим, у позовній заяві зазначається ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
ОСОБА_1 зазначає відповідачем Березівську районну державну адміністрацію Одеської області, проте у прохальній частині позовної заяви звертає позовні вимоги до: конкурсної комісії; суб`єкта призначення державної служби в державному органі; членкинь конкурсної комісії, тощо.
Враховуючи вищевикладене, позивачеві належить визначити суб`єктний склад учасників справи у відповідності до ст.43 та п.2 ч.5 ст.160 КАС України.
У порушення п.5 ч.5 статті 160 КАС України, позивач виклав обставини, якими обґрунтовує свої позовні вимоги та не зазначив доказів, що підтверджують викладені обставини.
Крім того, у порушення п.8 ч.5 статті 160 КАС України відсутнє зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), та не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.2 ст.169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Вищезазначені недоліки позовної заяви необхідно усунути шляхом надання до суду належним чином оформленого позову, відповідно до вимог статей 160, 161 КАС України, його копій відповідно до кількості учасників справи.
Керуючись ст.ст.2, 79, 94, 132, 133, 160, 161, 169, 171, 243, 248 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Березівської районної державної адміністрації Одеської області (67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г.Шевченка 1, код ЄДРПОУ 04056888) про скасування результатів конкурсу на зайняття посади державної служби, зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачем. В іншому випадку позов буде повернутий позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України та відповідно до ст.294 КАС України оскарженню не підлягає.
Суддя Балан Я.В.