
Справа № 505/2177/21
Провадження № 3/505/1896/2021
ПОСТАНОВА
Іменем України
30.07.2021 року, суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області Івінський О.О., розглянувши матеріали, які надійшли з зі Управління Служби безпеки України в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого головним спеціалістом відділу з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Подільські РДА Одеської області,
-за п.7 ч.1 ст. 212-2, ч.2 ст.212-2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення без серії №42 від 15.06.2021 року вбачається, що у період з 09 по 11 червня 2021 року, у ході виконання завдань, покладених на Службу безпеки України, Управлінням Служби безпеки України в Одеській області, під час проведення на підставі ст.20 Закону України «Про державну таємницю» (надалі - Закон) спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею, у Подільській районній державній адміністрації Одеської області (надалі - Подільська РДА), було виявлено триваюче порушення чинного законодавства у сфері охорони державної таємниці, яке вчинено головним спеціалістом відділу з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Подільської РДА (є особою, на яку з 11,07.2012р. додатково покладено обов`язки щодо забезпечення режиму секретності в установі) ОСОБА_1 .
Так, відповідно до розпорядження Подільської РДА від 11.07.2012 року №72/к-12 на ОСОБА_1 , як на посадову особу, було покладено додаткові обов`язки щодо забезпечення режиму секретності в установі, обліку і зберігання секретних документів тощо (надалі уповноважений РСО).
На підставі чинної «Номенклатури посад працівників Подільської РДА, перебування на яких потребує оформлення допуску та надання доступу до державної таємниці». ОСОБА_1 було оформлено допуск до державної таємниці за формою 3 (Розпорядження Управління СБ України в Одеській області №26-д від 14.03.2012), та надано доступ до інформації, яка має ступінь секретності «Таємно».
У зв`язку з допуском до державної таємниці. ОСОБА_1 узяв на себе письмове «Зобов`язання громадянина України у зв`язку з допуском до державної таємниці», форма якого визначена додатком 9 до «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого Постановою Кабміну України від 18.12.2013р. №939 (надалі - Порядок-939), та був - проінформований про відповідальність за порушення законодавства у зазначеній сфері.
Таким чином, відповідно до покладених обов`язків. ОСОБА_1 зобов`язаний знати вимоги нормативно-правових актів України, постанов та інструкцій щодо забезпечення охорони держаної таємниці.
Наведені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини свідчать про триваюче ігнорування ОСОБА_1 своїх обов`язків щодо забезпечення охорони державної таємниці у Подільській РДА, зокрема, про те, що ОСОБА_1 , у період з 06 - 11 червня 2021 року, у порушення вимог ч.1, ч.5 та ч.8 ст.21 Закону, п.п.41, 42, 44 Порядку-939, не було вжито заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці у Подільській РДА. Крім того, ОСОБА_1 порушено письмове «Зобов`язання громадянина України у зв`язку з допуском до державної таємниці» (у частині неухильного виконання вимог режиму секретності, та додержання інших вимог законодавства про державну таємницю), а також, п.116 Порядку-939, яким визначено обов`язки громадянина-секретоносія.
Так, відповідно до вимог ст.39 Закону, посадові особи, винні у порушенні встановленого законодавством режиму секретності, провадженні діяльності, пов`язаної з державною таємницею, без одержання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності, невжитті заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, несуть відповідальність згідно із Законом.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи зобов`язаний бути обізнаним з вимогами законодавства у сфері охорони державної таємниці, своєчасно вживати заходів для забезпечення режиму секретності, здійснювати постійний контроль за охороною державної таємниці в установі, не організувавши та не забезпечивши виконання в установі вимог законодавства у сфері охорони державної таємниці, своїми діями (бездіяльністю), протягом періоду часу з 06.06.2021р. - 11.06.2021р., не вжив передбачених чинним законодавством України заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та винен у провадженні діяльності, пов`язаної з державною таємницею, без одержання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності, чим скоїв триваюче адміністративне правопорушення, передбачене п. 7 ч. 1 статті 212-2 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення без серії №45 від 23.06.2021 року вбачається, що у період з 09 по 11 червня 2021 року, у ході виконання завдань, покладених на Службу безпеки України, Управлінням Служби безпеки України в Одеській області, під час проведення на підставі ст. 20 Закону України « про державну таємницю» спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею у Військово-морській базі « Південь» ВМС Збройних сил України, було виявлено триваюче порушення чинного законодавства у сфері охорони державної таємниці, яке вчинено головним спеціалістом відділу з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Подільської РДА (є особою, на яку і 11.07.2012р. додатково покладено обов`язки щодо забезпечення режиму секретності в установі) ОСОБА_1 .
Так, відповідно до розпорядження Подільської РДА від 11.07.2012 року №72/к-12 на ОСОБА_1 , як на посадову особу, було покладено додаткові обов`язки щодо забезпечення режиму секретності в установі, обліку і зберігання секретних документів тощо (надалі уповноважений РСО).
На підставі чинної «Номенклатури посад працівників Подільської РДА, перебування на яких потребує оформлення допуску та надання доступу до державної таємниці». ОСОБА_1 було оформлено допуск до державної таємниці за формою 3 (Розпорядження Управління СБ України в Одеській області №26-д від 14.03.2012), та надано доступ до інформації, яка має ступінь секретності «Таємно».
У зв`язку з допуском до державної таємниці. ОСОБА_1 узяв на себе письмове «Зобов`язання громадянина України у зв`язку з допуском до державної таємниці», форма якого визначена додатком 9 до «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого Постановою Кабміну України від 18.12.2013р. №939 (надалі - Порядок-939), та був - проінформований про відповідальність за порушення законодавства у зазначеній сфері.
Таким чином, відповідно до покладених обов`язків. ОСОБА_1 зобов`язаний знати вимоги нормативно-правових актів України, постанов та інструкцій щодо забезпечення охорони держаної таємниці.
Разом з тим, комісією Управління СБ України в Одеській області, під час проведення спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею, у Подільській РДА. встановлено, що охорона державної таємниці здійснюється з грубими порушеннями законодавства.
Зокрема, під час проведення спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею, у Подільській РДА, комісією Управління було встановлено, що ОСОБА_1 у період з 08.12.2020р. - 11.06.2021р., не було вжито заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, та не забезпечено контроль за охороною державної таємниці у Подільській РДА.
Так, під час проведення зазначеної спецекспертизи, комісією Управління були виявленні порушення Закону України «Про державну таємницю», Порядку - 939 та Державних будівельних норм України В.2.2-2004 («Будинки і споруди. Приміщення для зберігання секретних документів та роботи з ними»)
ОСОБА_1 , впродовж 08.12.2020 року - 11.06. 2021 року, у порушення вимог ч.1, ч.5 та ч.8 ст.21 Закону, п.п.41, 42, 44 Порядку-939, не було вжито заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці у Подільській РДА. Крім того, ОСОБА_1 порушено письмове «Зобов`язання громадянина України у зв`язку з допуском до державної таємниці» (у частині неухильного виконання вимог режиму секретності, та додержання інших вимог законодавства про державну таємницю), а також, п.116 Порядку-939, яким визначено обов`язки громадянина-секретоносія.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи зобов`язаний бути обізнаним з вимогами законодавства у сфері охорони державної таємниці, своєчасно вживати заходів для забезпечення режиму секретності, здійснювати постійний контроль за охороною державної таємниці в установі, не організувавши та не забезпечивши виконання в установі вимог законодавства у сфері охорони державної таємниці, своїми діями (бездіяльністю), протягом періоду часу з 08.12.2020р. - 11.06.2021р., не вжив передбачених чинним законодавством України заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та не забезпечив контроль за охороною державної таємниці у Подільській РДА. чим скоїв триваюче адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 статті 212-2 КУпАП.
Згідно ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, враховуючи, що справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним і тим же суддею одночасно, вказані справи слід об`єднати в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та щиро розкаявся, підтвердив обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення. В судовому засіданні правопорушнику були роз`ясненні права, передбачені ст.268 КУпАП, ст.63 Конституції України.
Суд, вислухавши правопорушника, дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення та додані до них матеріали, проаналізувавши докази та надавши їм оцінку, судом встановлено наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого п.7 ч.1 ст. 212-2 та ч.2 ст. 212-2 КУпАП .
Таким чином, ОСОБА_1 як посадова особа, порушив вимоги закону України «Про державну таємницю».
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, відомості про особу правопорушника, ступінь його вини, повторне протягом року вчинення порушення, вважаю необхідно накласти на правопорушника стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн.
Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.27, 36, 40-1, п.7 ч.1 ст.212-2, ч.2 ст. 212-2, 283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , винним за вчинення правопорушення, передбаченого п.7 ч.1 ст.212-2, ч.2 ст.212-2 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 ( вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн., отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.О.Івінський