
Справа № 234/9771/21
Провадження № 2-а/234/168/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2021 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Данелюк О.М., при вирішенні питання про відкриття провадження по адміністративній справі № 234/9771/21 за позовною заявою
ОСОБА_1 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
до
Державної служби України з безпеки на транспорті, що знаходиться за адресою: м. Київ, пр-т Перемоги, 14,
третя особа -
Східне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки, що знаходиться за адресою: м. Маріуполь, вул Флотська, 145,
про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
27.07.2021 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті, третя особа - Східне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки, про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії.
У статті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод - кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Система судів загальної юрисдикції є розгалуженою. Судовий захист є основною формою захисту прав, інтересів та свобод фізичних та юридичних осіб, державних і суспільних інтересів.
Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, у якому розглядається визначена категорія справ.
Важливість визначення юрисдикції підтверджується як закріпленням у Конституції України принципу верховенства права, окремими елементами якого є законність, правова визначеність та доступ до правосуддя, так і прецедентною практикою Європейського суду з прав людини.
У рішенні від 22 грудня 2009 року у справі «Безимянная проти Росії» (заява № 21851/03) ЄСПЛ наголосив, що «погоджується з тим, що правила визначення параметрів юрисдикції, що застосовуються до різних судів у рамках однієї мережі судових систем держав, безумовно, розроблені таким чином, щоб забезпечити належну реалізацію правосуддя. Заінтересовані держави повинні очікувати, що такі правила будуть застосовуватися. Однак ці правила або їх застосування не повинні обмежувати сторони у використанні доступного засобу правового захисту».
У пункті 1-3 ч. 1 ст 4 КАС України вказано, що адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір; публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи; адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
З позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 працює старшим державним інспектором відділу державного контролю та нагляду на пасажирському транспорті управління Укратрансбезпеки у Донецькій області. Просить визнати противоправною бездіяльність Державної служби України з безпеки на транспорті щодо не здійснення виплати йому компенсації витрат на відрядження до Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області з 20.05.2019 року по 17.06.2019 року, до Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки з 05.06.2020 року по 14.06.2020 року, до Управління Укртрансбезпеки в Одеській області з 10.07.2020 року по 24.07.2020. року в розмірі 17982, 98 грн., яку просить стягнути з відповідача.
Відповідно до ст 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, даний спір належить до юрисдикції Донецького окружного адміністративного суду (юридична адреса: 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Добровольського, буд.1).
Керуючись ст.ст. 4, 19, 20 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті, третя особа - Східне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки, про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії передати на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Краматорського міського суду О. М. Данелюк