
154/2234/21
3/154/982/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2021 року. Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітер І.Р. розглянувши матеріали, які надійшли 12 липня 2021 року від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Хмелів Володимир-Волинського району Волинської області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , в період з 12.11.2015 року по 30.11.2020 року депутат Володимир-Волинської міської ради,
за ч.1 ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення № 174 та №175 від 22 червня 2021 року ОСОБА_1 , будучи депутатом Володимир-Волинської міської ради Володимир-Волинського району Волинської області, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік («перед звільненням» та «після звільнення»).
Встановлено, що рішенням Володимир-Волинської міської ради № 1/1 від 12.11.2015 року «Про повідомлення голови міської ради виборчої комісії про результати виборів Володимир-Волинського міського голови та депутатів міської ради сьомого скликання», ОСОБА_1 обрано депутатом Володимир-Волинської міської ради сьомого скликання.
В подальшому рішенням Володимир-Волинської міської ради №1/2 від 30.11.2020 року «Про повідомлення голови Володимир-Волинської міської територіальної виборчої комісії Володимир-Волинського району Волинської області про результати виборів Володимир-Волинської міської ради восьмого скликання», було обрано новий склад Володимир-Волинської міської ради восьмого скликання, відповідно ОСОБА_1 припинив повноваження депутата Володимир-Волинської міської ради сьомого скликання.
Відповідно до вимог абзацу 1 та 2 ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону,які припиняють та припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями та за минулий рік.
Відповідно до підпункту 2 та 3, п.5 розділу ІІ «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 року № 168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 року за №1300/34271), декларація перед звільненням – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування , або іншої діяльності , зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації , що були подані до Реєстру відповідно до Закону. Декларація після звільнення – декларація, яка декларація, відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб`єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації.
Відповідно до підпункту 3 пункту розділу ІІ Порядку, декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов"язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб"єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов"язок подання такої декларації.
Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних ( електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами ( машино зчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин депутат Володимир-Волинської міської ради ОСОБА_1 , припиняючи виконання повноважень депутата міської ради 30.11.2020 року був зобов`язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, а саме не пізніше 29.12.2020 року та «після звільнення» до 00 години 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність, а саме до 01.04.2021 року.
В ході опрацювання відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» подана несвоєчасно, а саме 31.05.2021 року о 16 год. 55 хв., та декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік «після звільненням» подана несвоєчасно, а саме 31.05.2021 року о 17 год. 01 хв.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» та за 2020 рік «після звільнення» у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомив, що вищевказані декларації подав несвоєчасно у зв`язку із недостатньою обізнаністю з діючим законодавством, йому не вдалось вчасно їх подати у зв`язку із тим, що не приділив даному обов`язку належної уваги.
Наданим листом Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації НАЗК за № 71-03/35108/21 від 21.05.2021 року встановлено, що у зв`язку з проведенням програмно-технічного обслуговування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, доступ до нього було частково обмежено у період з 15.01.2021 з 17 год. 00 хв. до 22 год. 58 хв., та 21.01.2021 року у період з 09 год. 00 хв. до 12 год. 28 хв.
У зв`язку з проведенням пере налаштуванням комутаційного обладнання ІТС реєстр, доступ до нього було обмежено 02.02.2021 року у період з 13 год. 09 хв. до 14 год. 19 хв.
Через помилки в роботі програмного забезпечення ІТС Реєстр, у період з 15 год. 43 хв. по 22 год. 02 хв. 25.03.2021 року доступ до його публічної частини встановлено доступ до його публічної частини (https://рublic.nazk.gov.ua) та частини для доступу до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування (https://рortal.nazk.gov.ua) було частково обмежено. Також, у розділі 11, поданих суб`єктами декларування в цей проміжок часу до ІТС Реєстр декларацій, відбулось некоректне відображення інформації у його публічній частині та персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування. Помилку із некоректним відображенням розділу 11 декларацій у публічній частині ІТС Реєстр було усунуто 26.03.2021 о 15:00. Помилку із некоректним відображенням розділу 11 декларацій у персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування в ІТС Реєстр було усунуто 30.03.202 о 14:54. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр у період з 01.01.2021 по 01.04.2021 року, не зафіксовано.
Інших технічних несправностей та перебоїв в роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів не зафіксовано.
ОСОБА_1 належним чином ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» та за 2020 рік «після звільнення», чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Постановою судді Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітера І.Р. від 29 липня 2021 року справи про адміністративні правопорушення №154/2234/21 провадження №3/154/982/21, №154/2235/21 провадження №3/154/983/21, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення об`єднано в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 беззаперечно визнав свою винуватість у несвоєчасності подання ним електронних декларацій, а причиною цього зазначив те, що йому не вдалось вчасно увійти в систему електронного декларування та подати електронну декларацію у зв`язку із його необізнаністю щодо роботи із системою електронного декларування. Просив суд суворо його не карати, оскільки вчинив дане порушення вперше та неумисно, жодної інформації про власні доходи не приховував.
Прокурор вважав доведеним несвоєчасне без поважних причин подання ОСОБА_1 декларації «перед звільненням» та за 2020 рік «після звільнення», уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яке є підставою для визнання винуватим та притягнення останнього до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 1726 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з`ясувавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суддя дійшов наступних висновків.
Стаття 129 Конституції України передбачає, що розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведеності перед судом їх переконливості.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні,чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини,що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ч.1 ст. 1726 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даних правопорушень, крім його особистих пояснень доводиться й іншими зібраними у справі доказами: протоколами № 174 та №175 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 22 червня 2021 року; письмовими поясненнями самого ОСОБА_1 ; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 11 червня 2021 року,відповіддю на запит з Володимир - Волинської міської ради, листом НАЗК, листом Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими матеріалами справи.
За таких обставин суд прийшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.1726 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи те, що раніше до дисциплінарної та адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не притягався, позитивно характеризується, беручи до уваги його суб`єктивне ставлення до вчиненого, а саме те, що він не мав на меті умисно приховати свій майновий стан, інших негативних мотивів правопорушення також встановлено не було, у вчиненому щиро розкаявся, дане правопорушення не потягло настання будь-яких негативних наслідків суспільним або державним інтересам чи безпосередньо громадянам, потерпілих від правопорушення немає, а тому приходжу до висновку про необхідність та достатність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» до стягнення з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає судовий збір в сумі 454 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.1726 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , в дохід держави 454 грн. 00 коп. судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя (підпис).
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя Володимир-Волинського міського суду І.Р. Вітер