
28.07.2021
Справа № 431/3399/21
Провадження № 3/431/421/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 липня 2021 року Старобільський районний суд Луганської області
В складі: головуючого - судді Ткач О.В.,
за участю секретаря с/з: Кустової О.О.,
прокурора: Мозуль І.О.,
правопорушника ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, що надійшли з ОВС Луганського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Вишневе, Старобільського району Луганської області, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працює фахівець ділянки ХАІТ м. Харків, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу № 000011 від 05.07.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила виконання обов`язків оперуповноваженого ВКГІ Старобільського ВИ Головного управління Національної поліції в Луганській області, тобто діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену підпунктом «з» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон № 1700-УІІ), та відповідно примітки до статті 172-6 КУпАП є суб`єктом правопорушення, в порушення частини 1 статті 45, абзацу 2 частини 2 статті 45 та цього Закону, 24.05.2021 тобто несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила таку діяльність за минулий 2020 рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до статті Закону № 1700-УІІ правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до заповненої власноруч ОСОБА_1 розписки, останній отримав трудову книжку, обхідний лист, виписку з наказів, довідку на військовозобов`язаного та витяг з наказу про звільнення 17.08.2020, та в розписці він вказав, що йому доведені вимоги частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції». Окрім цього, 17.08.2020 ОСОБА_1 ознайомлено під підпис з рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування, про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи.
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону № 1700-УІ1 особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2. частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином, ОСОБА_1 припинивши у 2020 році діяльність, пов`язану в виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язаний був наступного року після припинення такої діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, а саме не пізніше 00 год. 00 хвилин 1 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність, а саме до 01 квітня 2021 року.
Поважних причин, щодо несвоєчасного подання декларації особи яка припинила виконання обов`язків, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у ОСОБА_1 не встановлено.
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що декларацію після звільнення ОСОБА_1 подано лише 24.05.2021 року, та останній присвоєно унікальний ідентифікатор «е0б8с301а-2014-47с1-а252-а2ffа3505126», тобто несвоєчасно.
Таким чином, ОСОБА_1 , зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (далі - Декларацію за 2020 рік) до 01.04.2021 року.
ОСОБА_1 вчинив вказане правопорушення 24.05.2021 – в день несвоєчасного подання декларації до офіційного вебсайту Національного агентства з питань запобігання корупції .
В ході опитування ОСОБА_1 під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, останній пояснив, що 17.08.2020 року був звільнений з Національної поліції власним бажання. Декларацію після звільнення подав несвоєчасно, а лише 24.05.2021 року із за власної необачності, вину визнав.
В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав, пояснив, що несвоєчасно подав відомості (декларацію) до офіційного вебсайту Національного агентства з питань запобігання корупції після звільнення з органів поліції з власної необачності.
Прокурор у суді просив притягнути ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Факт скоєння ОСОБА_1 адмінправопорушення підтверджується:
- протоколом № 000011 від 05.07.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, з якого слідує, що ОСОБА_1 припинивши у 2020 році діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язаний був наступного року після припинення такої діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, а саме не пізніше 00 год. 00 хвилин 1 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність, а саме до 01 квітня 2021 року. Але фактично подав необхідні відомості лише 24.05.2021 року (а.с. 1-7);
- витягом з наказу від 07.08.2020 №902 о/с про звільнення ОСОБА_1 з відділу кримінальної поліції Старобільського відділу поліції ГУНП в Луганській області (а.с. 17);
- копією роздруківки з веб-сайту щодо декларування за 2020 рік (а.с. 9);
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які підтвердили, що протягом проходження служби ОСОБА_1 йому неодноразово доводилися вимоги Зкону України «Про запобігання корупції» (а.с.24, 25).
- інформацією Луганського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, згідно якої ОСОБА_1 подано до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» 24.05.2021 року (а.с. 37-43).
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується доказами доданими до протоколу про адмінправопорушення.
Приймаючі до уваги вищевикладене, суддя дійшов висновку про наявність факту адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 передбаченого ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави за минулий рік.
При обранні адміністративного стягнення стосовно ОСОБА_1 судом враховується особа правопорушника, ступінь його вини, те, що він свою провину визнав у повному обсязі. За таких обставин суд вважає за можливе призначити адмінстягнення правопорушнику у вигляді штрафу в межах санкціі ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, передбаченого санкцією статті.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172- 6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_1 ) визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП та обрати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Штраф перераховувати в дохід держави, отримувач: ГУК у Луг.обл./СТАРОБ.Р-Н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) : 37991110, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку (IBAN) : UA408999980313000106000012331, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки: "00" Без деталізації за відомчою ознакою.
Стягнути з ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 454 грн. 00 копійок в дохід держави отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача(код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову може бути оскаржено до Луганського апеляційного суду через Старобільський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: О. В. Ткач