Постанова № 98653015, 23.07.2021, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
23.07.2021
Номер справи
766/19665/20
Номер документу
98653015
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №766/19665/20

н/п 3/766/352/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.07.2021 року м. Херсон

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Валігурська Л.В. з участю представника Чорноморської митниці Держмитслужби Стойчева М.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Херсона матеріали в справі про порушення митних правил, направлені Чорноморською митницею Держмитслужби відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця с. Рисв`янка, Рівненського району, Рівненської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , директора ТОВ «САФА-ВУД»;

- за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України (далі по тексту – МК України), -

в с т а н о в и в:

03.12.2020 до суду надійшов протокол про порушення митних правил №0134/50800/20 від 26.08.2020 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 МК України. Відповідно до розпорядження №01-09/49/21 від 18.01.2021 та протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями вказані матеріали передано на розгляд судді Валігурській Л.В.

12.08.2020 до Чорноморської митниці Держмитслужби для оформлення товару «пиломатеріал хвойних порід з сосни, обрізний» загальним об’ємом 382,902 м. куб., вартістю 40204,73 доларів США подано періодичні митні декларації від 12.08.2020 типу ЕК 10 РР №UA508110/2020/003391, №UA508110/2020/3392. Експортером товару виступало ТОВ «САФА-ВУД», а одержувачем компанія «MDG AHSAPІС VEDIS TIC. LTD. STI» (Dolunay Mh.Sahil Cad.Esen Yali, 11424, Туреччина). Декларування здійснювалось ФОП ОСОБА_2 на підставі документів отриманих від директора ТОВ «САФА-ВУД» ОСОБА_1 через експедитора ПП «ВУД-ТРАНС».

Для митного оформлення, зазначених митних декларацій, в електронному вигляді подано наступні документи:

- контракт купівлі-продажу №S-M-01 від 03.04.2018, укладений між ТОВ «САФА-ВУД» та компанією «MDG AHSAP ІС VE DIS TIC. LTD. STI»;

- специфікація №2 від 06.06.2020 до контракту №S-M-01 від 03.04.2018;

- сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій (далі сертифікат про походження): ЖТ615231 від 18.06.2020,ЖТ615234 від 18.06.2020, ЖТ616891 від 28.07.2020, ЖТ616786 від 27.07.2020, ЖТ616767 від 24.07.2020, ЖТ616764 від 24.07.2020, ЖТ616768 від 24.07.2020, ЖТ616766 від 24.07.2020.

Згідно вищезазначених сертифікатів про походження ТОВ «САФА-ВУД» експортує пиломатеріали виготовлені з лісоматеріалів придбаних у ДП «Лугинське лісове господарство».

12.08.2020 експедитором ПП «ВУД-ТРАНС» до Чорноморської митниці Держмитслужби подано доручення на навантаження №0659/ЕК та №0660/ЕК на пиломатеріали, оформлені за вищезазначеними деклараціями. На виконання вимог розпорядження від 14.08.2020 №55-р в.о. начальника Чорноморської митниці Держмитслужби проведено огляд товару «Пиломатеріал хвойних порід з сосни», оформленого за митними деклараціями типу ЕК 10 РР від 12.08.2020 №UА508110/2020/003391, №UA508110/2020/003392, про що складено Акт №15 «Про проведення огляду територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, територій вільних митних зон та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи» від 19.08.2020.Під час огляду товару «Пиломатеріал хвойних порід з сосни» встановлено, що станом на 14.08.2020 частина зазначеного вантажу знаходиться на причальній лінії території пункту контролю ПАТ «ХСЗ» (м. Херсон, Карантинний острів, 1), інша частина вказаного товару завантажена на т/х «Falcona» та в подальшому 19.08.2020 вивантажена на причальну лінію території пункту контролю ПАТ «ХСЗ» з правого борту т/х «Falcona». Пиломатеріал упакований в пачки, які розміщені на дерев`яних прокладках, перекладений дерев’яними прокладками. Кожна пачка пиломатеріалів стягнута полістироловими стрічками. На частині пачок з торсів на окремих дошках знаходяться пластмасові номерні бирки, які використовуються для маркування деревини. На бирках наявні штрих-код, дев`ятизначний номер та літерна абревіатура «UA ДАЛРУ» або «ЖОКАП». Також, частина пачок з пиломатеріалами, на торсах дошок має бирки тільки з літерною абревіатурою«UA ДАЛРУ» або «ЖОКАП», на іншій частині пачок з пиломатеріалами, на торсах дошок наявні бирки обох видів, тобто, як з літерною абревіатурою «UA ДАЛРУ» так і з «ЖОКАП».

За результатами перевірки походження вищевказаної деревини, з використанням відомостей про дев`ятизначний номер бирки встановлено, що номерні бирки з літерною абревіатурою «UA ДАЛРУ» належать лісокористувачу ДП «Лугинське лісове господарство», інформація про якого зазначена у вищезазначених сертифікатах про походження, доданих до митних декларацій. Разом з тим, номерні бирки з літерною абревіатурою «ЖОКАП» належать лісокористувачу ДП «Словечанський лісгосп АПК». Дані бирки наявні на 205 дошках загальним обсягом 9,379 м.куб., з них 46 дошки обсягом 3,03 м.куб. знаходились у трюмі т/х «Falcona». Сертифікатів про походження, згідно яких надано дозвіл на експорт пиломатеріалів виготовлених з лісоматеріалів придбаних у ДП «Словечанський лісгосп АПК» до митного оформлення вищезазначених митних декларацій не надавалось.

Таким чином, директор ТОВ «САФА-ВУД» ОСОБА_1 здійснив дії спрямовані на переміщення товарів («пиломатеріал хвойних порід з сосни, обрізний» об’ємом 9,379 м. куб., вартістю 984,795 доларів США, що становить 27178,57 грн. (за курсом НБУ станом на 12.08.2020) через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, з використанням засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, тобто розміщення пиломатеріалів на які відсутній дозвіл на експорт серед пиломатеріалів на які надано дозвіл на експорт.

Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 МК України, а саме: переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

ОСОБА_1 з`явився в судове засідання 03.02.2021, під час якого заявив клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. В судові засідання, призначені на 01.03.2021, 02.04.2021, 04.06.2021, 23.07.2021 ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлений належним чином. Крім того, про виклик останнього в судові засідання було розміщено оголошення на офіційному веб-сайті Херсонського міського суду Херсонської області.

Вимогами ч. 1 ст. 526 МК України передбачено, що справа про порушення митних правил розглядається в присутності особи,яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення. Справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.

Законодавством (КУпАП) встановлено строки здійснення провадження у справах про притягнення до адміністративної відповідальності з метою забезпечення учасникам процесу визначеності у часі, протягом якого суд розгляне справу. Передусім такі строки слугують інтересам особи, яка зазнає заходів впливу, оскільки наявність визначеного строку дає розуміння того, скільки триватиме такий вплив. Водночас протягом такого строку особу наділено процесуальними правами та обов`язками, що дає можливість, в тому числі з використанням адміністративного ресурсу (повноважень суду щодо витребування доказів, допиту свідків тощо), представити суду доводи на захист своєї правової позиції. Добросовісна участь особи у процесі вирішення справи щодо неї полягає в активній участі в її розгляді і недопущенні зловживань наданими правами.

Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 р. зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Хоча протокол про порушення митних правил №0134/50800/20 від 26.08.2020 було складено за відсутності ОСОБА_1 , проте останній був ознайомлений з матеріалами справи про порушення митних правил, отже ОСОБА_1 було відомо про існування судового провадження відносно нього. Крім того, остання до складання протоколу надав письмові пояснення з приводу виявленого порушення митних правил. Проте зловживаючи своїми правами ОСОБА_1 не вжив належних заходів, щоб дізнатись про стан судового провадження, заяв та клопотань, в тому числі про зміну місця проживання, до суду не подавала.

З огляду на викладене судом не встановлено поважних причин неявки ОСОБА_1 до суду для розгляду справи, якою жодних клопотань у зв?язку з розглядом справи не подавалось, а тому вважає за можливе надати оцінку фактам, викладеним у протоколі про адміністративне правопорушення за відсутності останнього.

Представник Чорноморської митниці Держмитслужби Стойчев М.І. під час судового розгляду вважав, що складений протокол про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 з доданими до нього доказами доводять факт вчинення останнім порушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 483 МК України. Просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні інкримінованого йому правопорушення та накласти стягнення, визначене санкцією ч. 1 ст. 483 МК України, застосувавши замість конфіскації предмету правопорушення звернення коштів, внесених в рахунок майбутньої конфіскації.

Так, вина ОСОБА_1 підтверджена наступними дослідженими та перевіреними судом доказами:

- протоколом про порушення митних правил №0134/50800/20 від 26.08.2020, за змістом якого встановлено, що 12.08.2020 під час митного оформлення ОСОБА_1 здійснено дії спрямовані на переміщення товарів («пиломатеріал хвойних порід з сосни, обрізний» об’ємом 9,379 м. куб., вартістю 984,795 дол. США, що становить 27178,57 грн. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, з використанням засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, тобто розміщення пиломатеріалів на які відсутній дозвіл на експорт серед пиломатеріалів на які надано дозвіл на експорт;

- розпорядженням від 14.08.2020 №55-р, яким зобов`язано провести огляд територій, де знаходяться товари, що підлягають митному контролю, що належать, зокрема, ТОВ «САФА-ВУД»;

- актом №15 від 19.08.2020 про проведення огляду територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, територій вільних митних зон та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи з фото-таблицею до нього, відповідно до якого під час огляду пиломатеріалу хвойних порід з сосни, який знаходився на т/х «Falcona» та в подальшому вивантажений на причальну лінію території пункту контролю ПАТ «ХСЗ», встановлено, що на пиломатеріалах, які були завантажені на т/х «Falcona» та знаходились з правого борту судна, наявні номерні бирки, що належать ДП «Лугинське лісове господарство», ДП «Овруцький спец лісгосп» та ДП «Словечанський лісгосп АПК»;

- контрактом купівлі-продажу №S-M-01 від 03.04.2018, укладеним між ТОВ «САФА-ВУД» та компанією «MDG AHSAPІС VEDIS TIC.LTD.STI», де предметом купівлі є шпон лущений, струганий твердолистяних, листяних і хвойних порід дерева, пиломатеріал обрізний, хвойних порід;

- сертифікатами про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій серії: ЖТ №615231, ЖТ №615234, ЖТ №616768, ЖТ №616766, ЖТ №616891, ЖТ №616786, ЖТ №616767 з яких вбачається, що лісокористувачем-продавцем є ДП «Лугинське лісове господарство», а експортером є ТОВ «САФА-ВУД»;

- митними деклараціями від 12.08.2020 типу ЕК 10 РР №UA508110/2020/003391, №UA508110/2020/003392, поданими до Чорноморської митниці Держмитслужби для оформлення товару «пиломатеріал хвойних порід з сосни, обрізний» загальним об’ємом 382,902 м. куб., вартістю 40204,73 дол. США. Експортером товару виступало ТОВ «САФА-ВУД», а одержувачем компанія «MDG AHSAPІС VEDIS TIC.LTD.STI» (Туреччина). Декларування здійснювалось ФОП ОСОБА_3 на підставі документів отриманих від директора ТОВ «САФА-ВУД» ОСОБА_1 через експедитора ПП «ВУД-ТРАНС»;

- дорученнями №0659/ЕК та №0660/ЕК, за якими вантажовідправником є ТОВ «САФА-ВУД», а вантажоодержувачем – компанія «MDG AHSAPІС VEDIS TIC.LTD.STI» (Туреччина), експедитором – ПП «ВУД-ТРАНС» ОСОБА_4 ;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 , в яких останнім підтверджено, що дійсно на деяких пиломатеріалах знаходяться бирки ДП «Словечанський лісгосп АПК», оскільки ТОВ «САФА-ВУД» закуповує лісоматеріали у різних лісокористувачів, а саме: у ДП «Лугинське лісове господарство» та ДП «Словечанський лісгосп АПК». В подальшому закуплений лісоматеріал складається на спиці для подальшого розпилу на брус і виробництва шпону. Після розпилу пиломатеріал було запаковано та направлено до порту «Смарт мерітайм груп» для подальшого завантаження на морський транспорт. Тому під час пакування пиломатеріалів могли потрапити дошки з маркуванням ДП «Словечанський лісгосп АПК»;

- письмовими поясненнями ОСОБА_3 , в яких зазначено, що декларування провадилося на підставі документів отриманих від директора ТОВ «САФА-ВУД» ОСОБА_1 через експедитора ПП «ВУД-ТРНАС». Директор ТОВ «САФА-ВУД» при оформленні митних декларацій типу ЕК 10 РР №UA508110/2020/003391, №UA508110/2020/003392 про наявність в експортованій продукції пиломатеріалів виготовлених з лісоматеріалів придбаних у ДП «Словечанський лісгосп АПК» йому не повідомив. Про дані обставини він дізнався лише при проведенні митного огляду, в подальшому при оформлені митної декларації типу ЕК 10 РР №UA508110/2020/003469 директором було надано сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій ЖТ 617671;

- договором доручення №6/20 від 05.06.2020 про надання митних та експедиторських послуг при перевезеннях зовнішньоекономічних вантажів, укладеним між ТОВ «САФА-ВУД» та ПП «ВУД-ТРАНС»;

- договором №14/05/2020, укладеним між ТОВ «САФА-ВУД» та ТОВ «КОЧ-ЛІС», відповідно до якого предметом договору є надання послуг з розпилювання давальницької деревини на пиломатеріали обрізні заданих розмірів, а також сушіння пиломатеріалів;

- договором №UA-PS-2020-04-14-000074-2 купівлі-продажу від 12.06.2020, укладеним між ДП «Лугинське лісове господарство» та ТОВ «САФА-ВУД», предметом якого є купівля лісопродукції;

- розрахунком вартості, згідно якого вартість товару («пиломатеріал хвойних порід з сосни, обрізний» об?ємом 9,379 м. куб., вартістю 984,795 дол. США, що становить 27178,57 грн. (за курсом НБУ станом на 12.08.2020 1 дол. США=27,5982 грн.);

- копіями бирок №901541890 та №901376192 Словечанського лісгоспу АПК – продукція круглі лісоматеріали загальним об?ємом 0,392 м.куб.

Суд заслухавши представника Чорноморської митниці Держмитслужби,, дослідивши матеріали справи про порушення митних правил, які узгоджуються між собою щодо часу, місця та обставин вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, дійшовши висновку про винуватість останнього, враховуючи таке.

За змістом ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України.

Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Частиною 1 ст. 495 МК України визначено, що доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються, зокрема, протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів, поясненнями свідків, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності, висновком експерта, іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил.

Згідно ст. 489 МК України, при розгляді справи про порушення митних правил суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи.

Електронне декларування здійснюється з використанням електронної митної декларації, засвідченої електронним цифровим підписом, та інших електронних документів або їх реквізитів у встановлених законом випадках, а також електронних (сканованих) копій паперових документів, засвідчених електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи (ч. 2 ст. 257 МК України).

Товарами, на підставі п. 57 ст. 4 МК України є будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 334 МК України органи доходів і зборів вимагають від осіб, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи провадять діяльність, контроль за якою покладено на органи доходів і зборів, тільки ті документи та відомості, які необхідні для здійснення митного контролю та встановлені цим Кодексом. Особи, зазначені у частині першій цієї статті, зобов`язані надавати органам доходів і зборів документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю, в усній, письмовій та/або електронній формі.

Митному органу в пункті пропуску через державний кордон України згідно із статтею 335 цього Кодексу подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України (ч. 1 ст. 198 МК України).

Відповідно до приписів ст. 264 МК України, митна декларація приймається та реєструється митним органом у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом. Подання митної декларації повинно супроводжуватися наданням митному органу комерційних супровідних та інших необхідних документів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом. Митна декларація приймається митним органом, якщо встановлено, що в ній містяться всі необхідні відомості і до неї додано всі необхідні документи. Дата і час прийняття митної декларації фіксуються посадовою особою митного органу, що її прийняла, проставленням відміток на бланку митної декларації та відповідним записом у документах митного органу. З моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів шляхом: перевірки документів та відомостей, які відповідно до ст. 335 цього Кодексу надаються митним органам під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України; митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян); огляду територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, вільних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою відповідно до цього Кодексу та інших законів України покладено на митні органи (п. п. 1, 2, 5 ч. 1 ст. 336 МК України).

Згідно ч. ч. 1, 4 ст. 343 МК України огляд територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, територій вільних митних зон та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи (крім житла громадян), може здійснюватися посадовими особами митного органу за письмовим рішенням керівника цього органу або особи, яка виконує його обов`язки, з метою: 1) перевірки законності ввезення товарів, транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України, дотримання порядку їх ввезення, а також правильності нарахування та повноти сплати митних платежів; 2) перевірки відповідності фактичної кількості ввезених товарів, транспортних засобів комерційного призначення відомостям, заявленим у митній декларації; 3) перевірки дотримання встановлених цим Кодексом та іншими законами України правил провадження діяльності, контроль за якою покладено на митні органи. За результатами огляду складається акт, один примірник якого вручається відповідно особі, у володінні (користуванні) якої перебуває територія, особі, відповідальній за експлуатацію складу організації – отримувача гуманітарної допомоги, утримувачеві складу тимчасового зберігання, митного складу, магазину безмитної торгівлі або уповноваженій ним особі, керівникові чи заступнику керівника органу управління відповідної спеціальної (вільної) економічної зони. Форма такого акта затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Декларант – особа, яка самостійно здійснює декларування або від імені якої здійснюється декларування п. 8 ст. 4 МК України.

Декларант може здійснювати декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення самостійно або уповноважувати інших осіб на здійснення декларування від свого імені (ч. 5 ст. 265 МК України).

Оцінюючи наведені докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи особою відповідальною за подання достовірних відомостей при декларуванні товару, що підлягає експорту, допустив порушення вимог діючого Митного кодексу України, яким визначено порядок та умови здійснення відповідних процедур, тим самим допустивши порушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 483 МК України.

Отже обставини вчинення правопорушення ОСОБА_1 , викладені в протоколі про порушення митних правил, знайшли своє підтвердження і під час судового розгляду, про що свідчить обсяг досліджених судом доказів, підстав ставити під сумнів які немає. Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та застосування до нього адміністративного стягнення врахуванню підлягає як вищевикладене, так і обставини вчиненого адміністративного правопорушення, а тому приходжу до висновку про необхідність накладення стягнення, з урахуванням вимог санкції ч. 1 ст. 483 МК України.

Крім того, враховуючи конструкцію останньої, застосуванню підлягає і конфіскація предмета правопорушення, проте оскільки відповідно до ст. 511 МК України вилучення товару, що стало предметом порушення митних правил, не відбувалось, з огляду на вимоги ч. 2 ст. 541 МК України, відповідно до якої у разі неможливості конфіскації товарів, з осіб, які вчинили порушення митних правил, державним виконавцем за рішенням суду в установленому законом порядку може стягуватися вартість цих товарів, транспортних засобів. Оскільки ж на момент складання протоколу ОСОБА_1 на забезпечення можливої конфіскації було внесено відповідні грошові кошти на рахунок Чорноморської Держмитслужби – останні можуть бути звернуті в дохід держави.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, у зв`язку з чим на вимогу п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.

Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 КУпАП, ст. ст. 4, 9, 10, 334-335, 483, 486, 495, 519, 520, 526-529 МК України, суд, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме: пиломатеріалу хвойних порід з сосни, обрізний, що становить 27178 (двадцять сім тисяч сто сімдесят вісім) гривень 57 копійок з конфіскацією товару, що став безпосереднім предметом правопорушення, а саме: пиломатеріалу хвойних порід з сосни, обрізний, об?ємом 9,379 м.куб.

(Номер отримувача : UA248999980355774540043946385, Код отримувача(код заЄДРПОУ) – 43946385; Банк отримувач – Казначейство України (ЕАП) ЦА ГУДКСУ у Херсонській області, МФО - 899998).

На підставі ч. 2 ст. 541 МК України виконання рішення в частині конфіскації товару здійснити шляхом перерахування на користь держави коштів, внесних на рахунок Чорноморської митниці Держмитслужби згідно платіжного доручення №1348 від 04.09.2020, а саме: 27178 гривень 57 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотирьохсот п`ятдесяти чотирьох) гривень.

(Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова судді у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: Л.В. Валігурська