Рішення № 98652569, 11.05.2021, Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
11.05.2021
Номер справи
589/147/20
Номер документу
98652569
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Справа № 589/147/20

Провадження № 2/589/91/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2021 року м. Шостка

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області в особі головуючого судді Лєвші С.Л., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (письмове провадження) цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» про захист прав споживачів,-

ВСТАНОВИВ:

17 січня 2020 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області з вимогами до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» (далі - ТОВ «ШП «Харківенергоремонт») про захист прав споживачів, а саме, просить:

- визнати, що відносини між сторонами з центрального теплопостачання до квартир АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , є припиненими з 11 червня 2009 року;

- зобов`язати відповідача здійснити перерахунок оплати за послугу теплопостачання за особовим рахунком № НОМЕР_1 (що обліковується на ім`я позивача по квартирі АДРЕСА_3 ) провівши відповідні коригування розміру заборгованості в сумі 12931 грн 43 коп. до 0 грн 00 коп., а також здійснити перерахунок оплати за послугу теплопостачання за особовим рахунком № НОМЕР_2 (що обліковується на ім`я позивача по квартирі АДРЕСА_2 ) провівши відповідні коригування розміру заборгованості в сумі 7716 грн 15 коп. до 0 грн 00 коп.

Вимоги мотивувала тим, що вона є власником квартири АДРЕСА_2 (договір купівлі-продаж від 03.03.2008), також вона є власником квартири АДРЕСА_3 (договір купівлі-продажу від 06.11.2008). Вказані квартири розташовані на першому поверсі. Квартири позивач реконструювала під магазин промислових товарів, магазину була надана поштова адреса - АДРЕСА_4 . Право власності на вищевказане нерухоме майно було зареєстроване за позивачем в КП «Шосткинське МБТІ» з видачею Інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 29.08.2016.

Також ОСОБА_1 мала намір облаштувати магазин автономною системою опалення з від`єднанням від системи централізованого опалення, у зв`язку з чим ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» видало Технічні умови на від`єднання системи централізованого опалення при влаштуванні автономної системи опалення.

Представниками виконавця послуг ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» був складений Акт від 11.06.2009, яким в належних позивачу квартирах зафіксовано факт демонтажу пристроїв опалення, даний акт підписаний власником квартир ОСОБА_1 , представниками ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» та затверджений підписом посадової особи та печаткою відповідача.

Вважає, що дані обставини свідчать про законність та погодження теплопостачальною організацією дій при відключенні від системи централізованого опалення вищевказаних квартир.

Позивач вважає, що відключення квартир від мереж централізованого опалення, не завадило безперебійній роботі інженерного обладнання будинку, якість теплопостачання сусідніх квартир не погіршилась, скарг від сусідів не надходило.

Також позивач зазначає, що за квитанцією про сплату послуг з теплопостачання, яка видана відповідачем на її ім`я на особовому рахунку № НОМЕР_1 (по квартирі АДРЕСА_3 ) рахується станом на 01 листопада 2019 року заборгованість з послуг централізованого теплопостачання в сумі 12931,43 грн, не зважаючи на те, що такого об`єкта нерухомого майна як квартира АДРЕСА_3 не існує з 29.08.2016 року - часу коли було зареєстровано право власності на приміщення магазину за адресою АДРЕСА_4 . Крім цього, в даній квитанції зазначено, що опалювальна площе квартири 0,00 кв.м.

Крім того вказує, що відповідно до квитанції про сплату послуг з теплопостачання, яка видана відповідачем на ім`я по особовому рахунку № НОМЕР_2 (по квартирі АДРЕСА_2 ) рахується станом на 01 листопада 2019 року заборгованість з послуг централізованого теплопостачання в сумі 7716,15 грн, не зважаючи на те, що такого об`єкта нерухомого майна як квартира АДРЕСА_2 також не існує з 29.08.2016 року - часу коли було зареєстровано право власності на приміщення магазину за адресою АДРЕСА_4 . Крім цього, в даній квитанції також зазначено, що опалювальна площе квартири 0,00 кв.м.

Таким чином, відключення квартири від централізованого опалення було здійснено виконавцем послуг з теплопостачання та погоджене ним, визнано факт відсутності опалювальної площі за адресою розташування колишніх квартир.

Однак, відповідач починаючи з 2016 року нараховував та продовжує нараховувати оплату за послуги з теплопостачання, чим грубо порушує права позивача.

20 січня 2020 року ухвалою суду прийнято справу до розгляду та відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення осіб, у якій роз`яснено відповідачу, право подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та відзив на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали.

Ухвалу про відкриття провадження від 20 січня 2020 року разом із позовною заявою та додатками до неї було надіслано відповідачу рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу місцезнаходження юридичної особи. (а.с.29)

30 квітня 2020 року від представника відповідача ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Відзив на позовну заяву мотивував тим, що ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» згідно із рішенням Виконавчого комітету Шосткинської міської ради №226 від 28.07.2006 визначене виконавцем послуг з централізованого теплопостачання і забезпечує тепловою енергією на опалення також будинок АДРЕСА_5 .

Власником нежитлового приміщення - квартир АДРЕСА_6 вищезгаданого будинку, відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 04.04.2019 (підстава: договори купівлі-продажу квартири №454 від 03.03.2008 та №632 від 06.11.2008) є ОСОБА_1 .

У 2009 році в нежитловому приміщенні за вищевказаною адресою, що належить ОСОБА_1 , здійснено самовільне від`єднання від системи централізованого опалення, що категорично заборонено чинним законодавством України.

Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630, споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" від 24 червня 2005 року №2633-ІV схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

«Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року №4 (із змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу від 06 листопада 2007 року №169, який набув чинності з 09 грудня 2007 року) (далі - Порядок), встановлено, що відключення окремих приміщень (квартир) житлового будинку чи окремих під`їздів будинку від системи централізованого опалення відбувається на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП.

Процедура відключення від систем централізованого опалення, що встановлена Порядком, містить в собі імперативні норми, тобто норми, що не допускають будь-яких відхилень від вичерпного переліку прав і обов`язків тих чи інших суб`єктів.

25.05.2009 від позивача, ОСОБА_1 до ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» надійшла заява про здійснення перерахунку за послуги з централізованого опалення у зв`язку з відсутністю опалювальних приладів у приміщенні, що розташоване за адресою: АДРЕСА_4 , АДРЕСА_7 , де без присутності представника виконавця послуг з ЦО ТОВ «ШП «Харківенергоремонт», було проведено відключення квартир від внутрішньобудинкових мереж ЦО, чим порушено п.2.5 Порядку.

11.06.2009 представниками ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» складено акт обстеження опалювального об`єкта - квартир АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , яким зафіксовано, що на підставі рішення ПДМВК протокол №5 від 07.05.2009 здійснено демонтаж опалювальних приладів, обрізані стояки нарощені. Через приміщення квартир проходять два стояка внутрішньобудинкової системи опалення.

Згідно із вимогами п. 2.1, п.п. 2.2.1 п. 2.2 Порядку, від власника надійшла заява в Комісію для отримання дозволу, Комісія прийняла рішення щодо надання дозволу на відключення від мереж ЦО за вищевказаною адресою та надала перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО.

25.09.2009 за №63 Технічні умови були видані для виконання.

На виконання п. 1.2 Протоколу №5 Комісії від 07.05.2009 та п.2.3 та 2.4 Порядку позивачем отримано робочий проект газопостачання та опалення квартир АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , який був погоджений ТОВ «ШП «Харківенергоремонт».

Даний Акт засвідчив факт від`єднання від мережі централізованого опалення та ніяким чином не підтверджує законність відключення.

Процес обладнання автономного опалення залишився власником не доведеним. Відповідно до п. 2.6 Порядку по закінченню робіт складається акт про відключення квартири від мереж ЦО і ГВП і в десятиденний термін подається заявником до постійно діючої міжвідомчої комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання, (п.2.7 Порядку).

В порушення п.2.6 Порядку №4 Акт про відключення квартири від мереж ЦО не був складений та поданий Позивачем до Комісії на затвердження.

В листі Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) за №3295/15/61-15 від 08.04.2015 зазначено, що датою відключення споживачів від мереж ЦО та ГВП є дата протоколу постійно діючої міжвідомчої комісії про затвердження відповідного акту про відключення.

З метою уникнення різноманітних трактувань поняття «самовільне», п.40 Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року за №830 закріплює поняття самовільного відключення, тобто без дотримання встановленої законодавством процедури.

Отже, до 01.02.2018 року документальне підтвердження законного від`єднання позивача від внутрішньобудинкової системи централізованого опалення було відсутнє.

В зв`язку з обладнанням будинку АДРЕСА_5 вузлом комерційного обліку теплової енергії і, як наслідок, зміною методики розрахунку кількості спожитої теплової енергії, листом №1546 від 25.08.2016 ОСОБА_1 була повідомлена про відсутність дозвільних документів та незаконність від`єднання приміщення та попереджена про відновлення нарахування плати за послуги теплопостачання з початку опалювального сезону, тобто з жовтня 2016 року. Вказаний лист було направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням. Лист був повернутий на адресу ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» в зв`язку з неотриманням його ОСОБА_1 , за закінченням терміну зберігання. (а.с.31,33)

21 травня 2020 року від позивача ОСОБА_1 надійшла відповідь на відзив. Відзив на позовну заяву вважає необґрунтованим. Вважає, що нею чітко дотриманий порядок та послідовність дій щодо відключення належних їй квартир під час її реконструкції під приміщення магазину від мереж централізованого опалення, а тому підтримує свої позовні вимоги в повному обсязі. (а.с.50,51)

Заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження від сторін у справі, не надходили.

Відповідно до ч. 13 ст. 7 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

З Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно №18301914 від 31.03.2008, вбачається, що ОСОБА_1 є власником нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_8 , на підставі договору купівлі-продажу №254725 від 03.03.2008. (а.с.5)

З Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно №20934271 від 17.11.2008, вбачається, що ОСОБА_1 є власником нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_4 , на підставі договору купівлі-продажу №612154 від 06.11.2008. (а.с.7)

Із Виписки з рішення Виконавчого комітету Шосткинської міської ради №40 від 04.02.2009 «Про планування, забудову та інше використання територій міста», вбачається, що ОСОБА_1 наданий дозвіл на розробку проектної документації та реконструкцію квартири АДРЕСА_1 , АДРЕСА_9 під магазин промислових товарів. (а.с.8)

Науково-виробничим центром «Булат» у 2009 році розроблений робочий проект, замовником якого є ОСОБА_1 (а.с.9-11)

ОСОБА_1 взяті Технічні умови «301-09 від 21.07.2009 з Шосткинського управління по експлуатації газового хозяйства та Технічні умови №03 від 25.09.2009 у ТОВ «ШП «Харківенергоремонт». (а.с.13)

Актом від 11 червня 2009 року комісією у складі контролер служби РК і ТС, інспектора теплової служби РК і ТС та абонента ОСОБА_1 встановлено, що в приміщенні квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_9 на підставі рішення Постіно діючої міжвідомчої комісії по розгляду питань відносно відключення споживачів від мереж ЦО і ГВС (протокол №5 від 07.09.2009), проведений демонтаж опалювальних приборів. (а.с.14)

Як вбачається із Витягу з рішення Виконавчого комітету Шосткинської міської ради №175 від 29.07.2016 «Про надання поштових адрес», надано поштову адресу магазину промислових товарів по АДРЕСА_10 , який належить ОСОБА_1 - АДРЕСА_4 . (а.с.18)

Право власності на магазин промислових товарів, літера «А-1», що розташований за адресою: АДРЕСА_4 , зареєстровано за ОСОБА_1 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. (а.с.19)

Ухвалою Шосткинського міськрайонного суду Сумської області постановленою 01 лютого 2019 року у справі №589/3733/18, скасовано судовий наказ №589/3733/18 від 04 жовтня 2018 року, яким стягнуто борг за послуги з центрального теплопостачання з ОСОБА_1 на корить ТОВ «ШП «Харківенергоремонт». (а.с.24)

З Акту взяття на абонентський облік вузла обліку теплової енергії, вбачається, що житловий будинок АДРЕСА_10 взятий на абонентський облік вузла обліку теплової енергії з 19 квітня 2016 року. (а.с.41)

Зверненням №1546 від 25.08.2016 до ОСОБА_1 «Про порядок нарахування сплати за централізоване опалення», ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» звертає увагу останньої як споживача, що з початку опалювального періоду буде проводитись нарахування за теплопостачання всім власникам квартир, які допустили незаконне від`єднання від мереж централізованого опалення по опалювальній площі квартири. (а.с.42)

З актів прийому теплоносія на опалювальні об`єкти від 14 жовтня 2016 року, 17 жовтня 2017 року будинків АДРЕСА_11 , АДРЕСА_12 , АДРЕСА_13 , АДРЕСА_10 , АДРЕСА_14 , складений в складі комісії контролера та директора ТОВ «Торговий Дім Дизайн», вбачається, що кожний рік теплопостачальною організацією подавався, а споживачем приймався теплоносій на тепловому вузлі будівель по АДРЕСА_11 , АДРЕСА_12 , АДРЕСА_13 , АДРЕСА_10 , 14. (а.с.45, 46)

З актів перевірки роботи опалення після подачі теплоносія в опалювальних сезонах 2016-2017 від 15 жовтня 2016 року, 2017-2018 від 17 жовтня 2017 року, складених комісією в складі контролера та споживача директора ТОВ «Торговий Дім Дизайн», вбачається, що при перевірці роботи систем опалювання в житлових будинках АДРЕСА_11 , АДРЕСА_12 , АДРЕСА_13 , АДРЕСА_10 , АДРЕСА_14 : система опалення була развоздушена, стояки мережі опалення прогріті. (а.с.45, 46)

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «ШП «Харківенергоремонт», рішенням Виконавчого комітету Шосткинської міської ради №226 від 28.07.2006 визначене виконавцем послуг з теплопостачання для опалення та підігріву питної води. (а.с.36)

Відповідно до ст. 263 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно із ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Згідно із ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих сторонами та іншими учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

Відповідно до вимог ст. 42 Конституції України права споживачів захищає держава.

Згідно із ст. 319 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Частина перша статті 626 ЦК України визначає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до статті 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Згідно із частиною шостою статті 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 за №1875-ІV, у разі зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугою виконавця/виробника споживач має право розірвати договір у порядку, встановленому законом.

Питання відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання житлових будинків регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року №1268) (далі - Правила), та «Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року №4 (із змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу від 06 листопада 2007 року №169, який набув чинності з 09 грудня 2007 року).

Відповідно до п. 26 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» від 24 червня 2005 року №2633-ІV схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки, державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Таким чином, відключення від мереж централізованого теплопостачання окремих квартир (після 09 грудня 2007 року), а також відключення будинків без урахування оптимізованої схеми теплопостачання є порушенням вимог чинного законодавства.

Згідно із вимогами відповідних будівельних норм при проектуванні будинку, в якому передбачається централізоване теплопостачання, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі опалення гідравлічно ув`язані для забезпечення стабільної роботи внутрішньо-будинкової системи загалом. Будь-яке втручання в неї шляхом зміни гідравлічного опору (від`єднання від системи централізованого опалення) погіршує роботу системи загалом, чим порушує права інших мешканців, що є недопустимим за ЦК України.

З метою захисту прав усіх мешканців багатоквартирних будинків постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року №1268 до Порядку було внесено принципові зміни, а саме, передбачено, що відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води в окремих квартирах багатоквартирних будинків з ініціативи окремих споживачів не може бути здійснено, а відключення багатоквартирних будинків в цілому здійснюється з ініціативи усіх споживачів.

Зокрема, згідно із п. 1.2 Порядку відключення від системи централізованого теплопостачання відбувається на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади.

За змістом п.п. 2.1-2.2.2 Порядку для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП, у якій зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї, та у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. При цьому обов`язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону щодо забезпечення живлення запропонованої власником (власниками) системи теплопостачання. Комісією, у разі необхідності, можуть розглядатися питання збільшення потужностей та можуть розроблятися пропозиції щодо їх фінансування, а також заміни систем внутрішньо-квартальних, а в деяких випадках і магістральних мереж газо-, водо-, теплопостачання. Засідання Комісії відбувається за участю заявника або його уповноваженого представника.

Рішення Комісії оформляється протоколом, витяг з якого у десятиденний строк надається заявникові. При позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

У п.п. 2.3-2.7 Порядку визначено, що отримання технічних умов може виконуватись безпосередньо заявником або відповідно до договору проектною чи проектно-монтажною організацією. Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником.

Проект також узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж. Відключення приміщень від внутрішньо-будинкових мереж ЦО і ГВП виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг з ЦО і ГВП та власника, наймача (орендаря) квартири (нежитлового приміщення) або уповноваженої ними особи. Роботи з відключення будинку від мереж ЦО і ГВП виконуються у міжопалювальний період. По закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП (додаток 4) і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.

При дотриманні зазначеного порядку всі документи знаходяться та зберігаються у власника квартири, як підтверджуючий факт не самовільного відключення від мереж централізованого теплопостачання.

Невиконання вищевказаних вимог є підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП.

Як вбачається з матеріалів справи, то Акт відключення будинку від мереж ЦО і ГВП затверджений в десятиденний строк Постійно діючою міжвідомчою комісією в матеріалах справи відсутній.

За правилами ст. 77, 78, 81 ЦПК України на сторони у справі покладається обов`язок по наданню належних та допустимих доказів як на підставу своїх вимог або заперечень. Обставини, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Разом з тим, відповідачем не було надано суду відповідних документів, які б засвідчували факт відключення квартири від мереж центрального теплопостачання у спосіб, встановлений чинним законодавством в період часу з жовтня 2016 року по 01 лютого 2018 року.

Суду також не було надано відповідачем належних доказів, які б підтверджували не надання послуг з централізованого опалення квартири відповідача.

Згідно із п. 22 Правил № 630 точками розподілу у багатоквартирному будинку, в яких здійснюється передача послуги централізованого опалення від виконавця споживачеві є відгалуження від стояків у мережах квартири.

Підведення централізованого опалення до стояка в мережах квартири свідчить про виконання послуг підприємством.

Такого правового висновку прийшов у своїй постанові Верховний Суд України від 11 листопада 2015 року у справі №6-1192цс15 та у постанові Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 17 квітня 2019 року у справі №683/2223/17 та суд не вбачає підстав відступити від цих правових висновків.

Оскільки позивачем не надано належних доказів дотримання Порядку при відключенні квартир від централізованого опалення в період з жовтня 2016 року по лютий 2018 року, тому суд приходить до висновку, що у задоволенні вимог позивача слід відмовити.

Керуючись ст. 4, 5, 12, 76-81, 83, 141, 258, 259, 263-268, 274-279 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» про захист прав споживачів - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Сумського апеляційного суду через Шосткинський міськрайонний суд Сумської області протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області С.Л.Лєвша