Рішення № 98642069, 27.07.2021, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
27.07.2021
Номер справи
906/101/21
Номер документу
98642069
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Господарський суд

Житомирської області

_________

____________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" липня 2021 р. м. Житомир Справа № 906/101/21

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Вельмакіної Т.М.

секретар судового засідання: Антонова О.В.

за участю представників сторін:

від позивача: не прибув;

від відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Житомиргаз"

до Фізичної особи-підприємця Рудківської Тетяни Арсентіївни

про стягнення 56920,25 грн

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця Рудківської Тетяни Арсентіївни 56920,25 грн необлікованого об`єму природного газу та 2270,00грн судового збору.

Ухвалою від 29.01.2021 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 24.02.2021.

Ухвалою від 24.02.2021 суд відклав підготовче засідання на 23.03.2021.

Ухвалою від 23.03.2021 продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів та відкладено підготовче засідання на 15.04.2021.

Ухвалою від 15.04.2021 суд відклав підготовче засідання на 29.04.2021, зокрема у зв`язку із клопотанням представника відповідача про відкладення.

Ухвалою від 29.04.2021 суд закрив підготовче провадження та призначив справу №906/101/21 до судового розгляду по суті на 27.05.2021.

Також ухвалою від 29.04.2021 зустрічну позовну заяву Фізичної особи-підприємця Рудківської Т.А. від 21.08.2021 повернуто заявнику.

Ухвалою від 27.05.2021 відкладено розгляд справи по суті на 10.06.2021.

В судовому засіданні 10.06.2021 оголошено перерву до 12.07.2021 о 16:40.

Ухвалою від 12.07.2021 суд відмовив у задоволенні заяви Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Житомиргаз", в порядку ст. 52 ГПК України, про заміну відповідача у справі - фізичну особу - підприємця Рудківську Тетяну Арсентііївну на правонаступника - фізичну особу Рудківську Тетяну Арсентііївну. Разом з тим, зважаючи, що Рудківська Тетяна Арсентіївна з 28.05.2021 змінила свій статус з ФОП на фізичну особу, відповідачем у даній справі, з дати зміни статусу, є Рудківська Тетяна Арсентіївна . Зважаючи на втрату Рудківською Тетяною Арсентііївною статусу ФОП, суд ухвалив звернутися до Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Житомирської міської ради для отримання інформації щодо зареєстрованого місця проживання (перебування) Рудківської Тетяни Арсентііївни , яка підлягає врахуванню при розгляді справи, про що постановлено ухвалу від 12.07.2021.

Ухвалою від 12.07.2021, враховуючи необхідність отримання судом інформації на підтвердження зареєстрованого місця проживання (перебування) Рудківської Тетяни Арсентііївни , суд оголосив перерву в судовому засіданні до 27.07.2021.

Ухвалами від 12.07.2021 та від 15.07.2021 суд звертався до Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Житомирської міської ради та до Управління Державної міграційної служби України Житомирської області із запитами про надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи Рудківської Тетяни Арсентіївни .

Листом від 14.07.2021 Відділ з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Житомирської міської ради повідомив суд, що ним розпочато роботу з 04.04.2016, тому відомості за період до 04.04.2016 відсутні. При цьому вказав, що з 04.04.2016 Рудківська Тетяна Арсентіївна для реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання в місті Житомирі, не зверталася (а.с. 183).

Листами від 15.07.2021 та від 19.07.2021 (а.с. 189-190) Управління ДМС в Житомирській області повідомило суд, що перевіркою обліків відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Житомирській області встановлено інформацію в частині реєстрації місця проживання 21.09.2013 по АДРЕСА_1 , стосовно гр. Рудківської Тетяни Арсентіївни .

За вказаного, останньою офіційно зареєстрованою адресою гр. Рудківської Тетяни Арсентіївни є АДРЕСА_1 .

Суд також враховує, що матеріали справи містять нотаріально засвідчену довіреність від 20.02.2020, видану Рудківською Тетяною Арсентіївною, згідно якої остання зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Слід зазначити, що ухвали суду від 23.03.2021, 15.04.2021, 29.04.2021, 27.05.2021, 10.06.2021, 12.07.2021 направлялись відповідачу за його місцем реєстрації згідно довідки з ЄДР (м. Житомир, провулок-2 Короленка, буд.4) та за зареєстрованим місцем проживання (м. Житомир, вул. Северина Наливайка, 29-а).

Представник позивача та відповідач в судове засідання 27.07.2021 не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені вчасно та належним чином, що вбачається з протоколу судового засідання (а.с. 156) та поштового повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 188).

Оскільки явка представників сторін в судове засідання не визнавалася обов`язковою, а надання письмового відзиву є правом відповідача, а не його обов`язком, суд вважає, що неявка представників сторін та неподання відзиву не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами, відповідно до ч. 9 ст.165 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до суду про стягнення з відповідача 56920,25 грн вартості необлікованого об`єму природного газу, нарахованого Комісією АТ "Житомиргаз" за результатами розгляду актів про порушення №132 від 31.01.2020 та №2774 від 20.02.2020.

В обґрунтування позовних вимог позивач зсилається на ч. 1 ст. 173, ч. 1 ст. 174, ч. 1 ст. 175, п.3 ч.1 ст. 611, ч.2 ст. 551, ч. 1 ст. 264, ч. 2 ст. 625 ЦК України.

Відповідач позов за підставами пред`явлення та предметом не оспорив, доказів проведення розрахунків з позивачем не надав.

Оцінивши в сукупності матеріали справи, проаналізувавши вимоги чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, врахувавши пояснення представників сторін, господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, з огляду на наступне.

Правовідносини сторін регулюються Законом України "Про ринок природного газу" від 09.04.2015 № 329-VIII (далі - ЗУ № 329-VIII), Кодексом газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2494 (далі - Кодекс ГРМ) та умовами Типового договору розподілу природного газу, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2498.

Судом було встановлено, що між АТ "Житомиргаз" та Фізичною особою - підприємцем Рудківською Тетяною Арсентіївною було укладено Договір розподілу природного газу шляхом підписання Заяви-приєднання № 094260DQZSCAP016 від 01.01.2016 до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) (далі - Договір (а.с. 18)).

Згідно Додатку 4 до Договору, відповідачем встановлено точки комерційного обліку: лічильник газу SAMGAS RS G6 заводський номер 6252726 та газоспоживне обладнання за адресою: місто Житомир, проспект Миру, будинок 47а : котел Bongioanni в кількості 1 од. та номінальними витратами природного газу на одиницю ГСО, м. куб/год - 1,39 (а.с. 19).

Згідно з положеннями п. 1 гл. 9 розд. X Кодексу ГРС, суміжні суб`єкти ринку природного газу, зокрема Оператор ГРМ та споживач, під час введення в експлуатацію або протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових, у тому числі в разі позаштатної ситуації чи виникнення спірних питань щодо результатів вимірювань об`єму природного газу, мають право здійснювати з дотриманням вимог цього Кодексу перевірку комерційного ВОГ та його складових щодо: 1) відповідності умовам експлуатації та узгодженій проектній документації чи умовам договору; 2) працездатності та/або придатності ЗВТ до застосування на підставі результатів перевірки їх метрологічних характеристик, зокрема загальної похибки вимірювання; 3) відсутності ознак пошкодження ЗВТ та/або пошкодження пломб; 4) відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або несанкціонованого газопроводу; 5) перевірки стану підвідного газопроводу, зокрема способу прокладання та відсутності можливості відбору газу поза вузлом обліку, в тому числі шляхом обстеження газопроводів приладовим методом на предмет відсутності підключень до підземних та надземних підвідних, розподільчих та транзитних газових мереж поза комерційним ВОГ, візуального обстеження способів монтажу і обв`язки газового та газорегулюючого обладнання; 6) відсутності несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу). Оператор ГРМ повинен здійснювати контрольний огляд вузла обліку у строки, визначені цим Кодексом.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 13 Закону України "Про ринок природного газу", споживач зобов`язаний, зокрема, не допускати несанкціонованого відбору природного газу.

Пунктом 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРС визначено, що несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

Відповідно до п.1 глави 2 розділу ХІ Кодексу ГРС, до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належать: 1) наявність несанкціонованого газопроводу; 2) несанкціоноване відновлення газоспоживання; 3) несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу); 4) несанкціоноване підключення газових приладів на об`єкті споживача, який обліковується за нормами споживання; 5) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку); 6) використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу.

Відповідно до п. 1-3 гл. 5 розділу ХІ Кодексу ГРС, у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу. Акт про порушення після пред`явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об`єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. У разі якщо комерційний вузол обліку, на якому сталося порушення, знаходиться на території (в приміщенні) Оператора ГРМ, останній повинен завчасно попередити споживача про час і місце складання акта про порушення. Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення. Представник Оператора ГРМ перед складанням акта про порушення зобов`язаний повідомити споживача (несанкціонованого споживача) про його право внести зауваження та заперечення до акта про порушення, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.

Як було встановлено судом та вбачається з Акту №50428в перевірки стану обліку природного газу з побутовим лічильником (а.с. 20-23), 31.01.2020 представниками Оператора ГРМ було проведено перевірку стану обліку природного газу з побутовим лічильником за адресою: м. Житомир, проспект Миру, буд. 47 а, за результатами якої було виявлено пошкодження корпусу скла відлікового механізму з лівої сторони лічильника, також виявлено, що порушена пластмасова пломба заводу - виробника, а саме пломба розрізана навпіл; про виявлене порушення складено акт про порушення; згідно Кодекса ГРМ п. 1.3., гл. 2, р.ХІ "Несанкціоноване втручання в роботу "ЗВТ" (комерційного ВОГ, зокрема, лічильника газу. Також вказано, що газопровід обстежено, порушень не виявлено. При складанні акта проведено фотофіксацію лічильника. Припис: надати вільний доступ для зняття лічильника на експертизу. Зі сторони споживача, вказаний акт підписано Гуцало С.О., без зауважень та заперечень.

Матеріали справи містять нотаріально засвідчену довіреність від 20.02.2020, видану Рудківською Тетяною Арсентіївною гр. Гуцало Сергію Олександровичу , згідно якої останнього уповноважено бути представником у стосунках з АТ "Житомиргаз" при вирішенні питань, що стосуються проведення експертизи лічильника газу, для чого йому надано право: складати та подавати від її імені заяви, заявки та усі інші документи, пов`язані з виконанням експертизи лічильника; подавати та отримувати усі необхідні документи, акти, акти про проведення перевірки, за неї розписуватись в тому числі в актах, актах про проведення перевірки, сплачувати належні платежі, а також вчиняти всі інші дії в межах та обсязі, передбачених чинним законодавством для такого роду повноважень.

За вказаного, Акт перевірки від імені споживача підписаний уповноваженою особою.

31.01.2020 представниками Оператора ГРМ було складено акт про порушення №132 (а.с. 24-25), згідно якого встановлено порушення Кодексу ГРМ п.1.3 гл.2 р.ХІ "Несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу). Порушено скло відлікового механізму з лівої сторони та заводська пломба розколота навпіл з правої сторони. Відповідно до п. 5 вищевказаного Акту, за виявленими порушеннями споживачу необхідно надати вільний доступ для знаття лічильника на експертизу. Повідомлено, що засідання комісії з розгляду Актів буде проводитись 27.02.2020 з 10 год.00 хв. за адресою: м. Житомир, вул. Фещенко-Чопівського, 35. Вказаний акт перевірки підписано представником споживача Гуцало С.О., без зауважень та заперечень.

04.02.2020 представником АТ "Житомиргаз", за участю представника споживача - Гуцала С.О., складено Протокол № б/н щодо направлення засобів вимірювальної техніки на позачергову (експертну) повірку, експертизу, згідно якого на експертизу направлено лічильник газу SAMGAS RS G6 заводський номер 6252726, який поміщений у мішкотару та опломбований 1 пломбою R26760103. Відповідальним за доставку визначено споживача (а.с.26).

04.02.2020 було проведено демонтаж вищевказаного лічильника газу, про що складено відповідний акт (а.с.27).

20.02.2020, комісією АТ "Житомиргаз" було проведено експертизу лічильника газу SAMGAS RS G6 заводський №6252726, за висновками якої було виявлено: що порушена пломба заводу - виробника з правої сторони; втручання в роботу ЗВТ. Результати експертизи оформлено Актом №3419 від 20.02.2020 (а.с. 28). Вказаний акт містить відмітку про те, що представник споживача - Гуцало Р.О., із заключенням експертизи ознайомлений, зауважень щодо висновків комісії не має.

Також матеріали справи містять Довідку про непридатність законодавчо врегульованого ЗВТ, складену ДП "Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікаці", згідно якої за результатами повірки експертом встановлено, що засіб вимірювальної техніки (лічильник Самгаз G6 № 6252726) не відповідає вимогам ДСТУ 3336-96 п. 5.1.5. Р50-071-98 (а.с. 31).

20.02.2020 працівниками АТ "Житомиргаз", за участю представника споживача - Гуцало С.О., складено Акт про порушення №2774 (а.с. 29-30), яким встановлено порушення Кодексу газорозподільних систем: розділ XI глави 2 пункт 1 підпункт 3 несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема, лічильника газу). Вказано, що засідання комісії буде проводитись 26.03.2020 за адресою: м. Житомир, вул. Фещенка-Чопівського, 35. Вказаний акт перевірки підписано представником споживача Гуцало С.О., без зауважень та заперечень.

11.03.2020 працівниками АТ "Житомиргаз" складено Акт про монтаж засобу вимірювальної техніки (а.с. 35).

Листом від 03.06.2020 АТ "Житомиргаз" (а.с. 37) повідомлено ФОП Рудківську Т.А. про те, що 11.06.2020 о 10:05 відбудеться засідання комісії комісії з розгляду актів про порушення, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування) або зміна режиму нарахування об`ємів газу, щодо розгляду акту про порушення, складеного за фактом позаштатного режиму роботи лічильника газу. Вказаний лист направлено 04.06.2020 на адресу споживача, вказану у заяві-приєднанні від 01.01.2016 (додаток (а.с. 18,19)). Відповідач та його представник не заперечували зазначеного та факту їх повідомлення про засідання комісії.

Як вбачається з Витягу з протоколу №11/06-20 від 11.06.2020 (а.с. 38) Комісією АТ "Житомиргаз" було задоволено Акт про порушення № 132 від 31.01.2020 та Акт № 2774 про порушення від 20.02.2020, здійснено перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу в загальній сумі 56920,25 грн.

Відповідно до п.п. 3 п. 1 глави 2 Розділу ХІ Кодексу ГРС, до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

Відповідно до п. 1 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС, у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за номінальною потужністю газового обладнання споживача (несанкціонованого споживача) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Відповідно до п.11 гл. 5 розд.11 Кодексу ГРС, за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.

При складанні акта-розрахунку враховується таке:

1) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об`єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість в повному обсязі має бути компенсована споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом періоду необлікованого природного газу;

2) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об`єм природного газу, що припадає на період після 01-го числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення, включається в баланс поточного календарного місяця за загальними правилами і вважається об`ємом постачання природного газу споживачу його діючим постачальником. Виключенням є об`єм природного газу, нарахований несанкціонованому споживачу та споживачу, у якого відсутній постачальник, вартість якого має бути компенсована Оператору ГРМ за цінами закупівлі ним природного газу в поточному календарному місяці;

3) при розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу має бути віднятий об`єм природного газу, фактично сплачений споживачем протягом періоду порушення. Виключенням є несанкціонований відбір природного газу поза охопленням комерційного вузла обліку;

4) при розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу пільги та субсидії, на які має право побутовий споживач, не враховуються.

З розрахунку позивача (а.с. 4-5) вбачається, що ним було здійснено розрахунок необлікованого об`єму природного газу у розмірі 56920,25 грн за період з 07год. 00 хв. 22.01.2020 (початок розрахункового періоду - наступна дата після контрольного огляду вузла обліку (акт №10029в від 21.01.2020 (а.с. 33) по 11:05 11.03.2020 (час та дата монтажу справного та перевіреного лічильника газу). Інформацію про номінальну потужність Котла Bongioanni та плити Gorenje при розрахунку необлікованого об`єму природного газу було взято із додатку № 4 до заяви приєднання.

Перевіривши здійснені позивачем розрахунки, суд встановив, що вони здійснені у відповідності до вищевказаних приписів Кодексу ГРС та арифметично вірні.

Також суд враховує, що вищевказані Акт про порушення № 132 від 31.01.2020 та Акт № 2774 про порушення від 20.02.2020 складені у відповідності до глави 5 розділу 11 Кодексу ГРС, тому є належними доказами вчинення споживачем порушення Кодексу ГРС (розділу XI глави 2 пункт 1 підпункт 3 - несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема, лічильника газу).

Вищевказане рішення Комісії прийняте з дотриманням приписів Кодексу ГРС, на час розгляду справи в суді не скасовано та є чинним. При цьому слід зазначити, що у разі скасування вищевказаного рішення комісії в судовому порядку, вказане буде підставою для перегляду даного рішення за нововиявленими обставинами.

Відповідно до п. 12 гл. 5 розділу ХІ Кодексу ГРС, вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, яка пред`являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.

Судом встановлено, що за результатами засідання комісії з розгляду актів про порушення, 08.07.2020 ФОП Рудківській Т.А. за адресою, вказаною у договорі (м. Житомир, просп.Миру, 47а (а.с. 19)), були направлені акти-розрахунки та рахунки на оплату на загальну суму 56920,25 грн (а.с. 39-52).

Отримання вищевказаних актів та розрахунків під час розгляду справи відповідачем не заперечувалось.

Оскільки станом на час вирішення спору в суді вищевказана заборгованість відповідачем не сплачена, позовні вимоги щодо стягнення 56920,25 грн вартості спожитого необлікованого природного газу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Статтею 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами статей 76,77 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, заявленими відповідно до вимог чинного законодавства та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати у вигляді судового збору покладаються на відповідача.

В той же час, оскільки стороною господарського спору є громадянин, який мав статус суб`єкта підприємницької діяльності, але на дату прийняття судового рішення втратив цей статус, то зміна статусу, що відбулась після порушення провадження у справі, не зумовлює наслідків у вигляді зміни підвідомчості такої справи і відповідно - припинення провадження у ній, оскільки на час порушення господарським судом такого провадження її розгляд належав до юрисдикції цього суду.

Аналогічний висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 03.07.2018 у справі №916/559/17.

Таким чином, стягнення 56920,25 грн вартості не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу підлягає з Рудківської Тетяни Арсентіївни як з фізичної особи. Також на останню в статусі фізичної особи покладаються судові витрати.

Керуючись статтями 2, 73-79, 86, 123, 129, 233, 236-238, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Житомиргаз" до Фізичної особи-підприємця Рудківської Тетяни Арсентіївни задовольнити.

2. Стягнути з Рудківської Тетяни Арсентіївни ( АДРЕСА_3 , ід. номер НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Житомиргаз" (10002, Житомирська обл., м. Житомир, вул. Фещенка-Чопівського, буд. 35 , ід. код 03344071):

- 56920,25 грн вартості не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу;

- 2270,00 грн судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено: 28.07.21

Суддя Вельмакіна Т.М.

1 - до справи;

2,3 - сторонам (рек.).