Рішення № 98513460, 22.07.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2021
Номер справи
140/4852/21
Номер документу
98513460
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2021 року ЛуцькСправа № 140/4852/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ксензюка А.Я.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом Управління Держпраці у Волинській області до Приватного підприємства «АЗСКА» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,

ВСТАНОВИВ:

Управління Держпраці у Волинській області (далі – позивач) звернулося з позовом до Приватного підприємства «АЗСКА» (далі – ПП «АЗСКА», відповідач) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці:

- до отримання у встановленому порядку в органах Держпраці дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме заборонити виконання робіт підвищеної небезпеки на території Волинської області: монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів.

- до отримання у встановленому порядку в органах Держпраці дозволу на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме заборонити експлуатацію на території Волинської області: обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, зазначені у додатку 1 до Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1055.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході проведеної позапланової перевірки ПП «АЗСКА» щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці у ПП далі - ПП «АЗСКА», зокрема на його об`єктах - автозаправних пунктів, що знаходяться на території Волинської області, були, зокрема, виявлені порушення відповідачем законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, що відображено в акті перевірки від 05.05.2021 № ВЛ310/1213/В/АВ за порядковими номерами 1, 3 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства».

ПП «АЗСКА» (роботодавцем) в порушення вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пунктів 6, 7 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 у редакції від 10.03.2021 (далі - Порядок видачі дозволів), не одержано дозволів органів Держпраці:

- на виконання робіт підвищеної небезпеки: монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (пункт 11 групи А додатка 2 до Порядку видачі дозволів та зазначених у пункті 1 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства» акта від 05.05.2021 № ВЛ310/1213/В/АВ ); злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів (пункт 17 групи А додатка 2 до Порядку видачі дозволів та зазначених у пункті 1 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства» акта від 05.05.2021 № ВЛ310/1213/В/АВ ), чим створено загрозу життю та здоров`ю найманих працівників, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків;

- на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки: обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, зазначені у додатку 1 до Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1055 ( пункт 10 групи А Переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77 та зазначених у пункті 3 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства» акта від 05.05.2021 № ВЛ310/1213/В/АВ ) чим створено загрозу життю та здоров`ю найманих працівників, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Враховуючи зазначене, позивач вважає, що зазначені порушення, зафіксовані в акті перевірки від 05.05.2021 № ВЛ310/1213/В/АВ, створюють загрозу життю та здоров`ю працівників та у подальшому можуть призвести до тяжких наслідків.

З наведених підстав просить позов задовольнити повністю.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 18.05.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Копія ухвали від 18.05.2021 про відкриття провадження в адміністративній справі була надіслана відповідачу рекомендованою кореспонденцією за адресою місцезнаходження, що зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, проте поштове відправлення повернулося на адресу суду із довідкою відділення поштового зв`язку про невручення «за закінченням терміну зберігання» та відбитком календарного штемпеля від 06.07.2021, тобто, в розумінні пункту 5 частини шостої статті 251 КАС, днем вручення вказаної ухвали є 06.07.2021.

Відповідач у встановлений судом строк відзив на позовну заяву не подав.

Відповідно до частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відтак розгляд справи здійснювався на підставі наявних у ній матеріалів.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю з наступних мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ПП «АЗСКА» зареєстроване як юридична особа з 10.12.2019.

Управлінням Держпраці у Волинській області, на підставі наказу від 26.04.2021 року №36-П та направлення на проведення перевірки від 26.04.2021 №412, проведена позапланова перевірка дотримання ПП «АЗСКА» (юридична адреса: 43025, Волинська область, місто Луцьк, вул. Коперника, будинок 8А, фактичні адреси об`єктів: Волинська область, місто Луцьк, вул. Рівненська, 48, Волинська область, місто Горохів, вул. Ігоря Сливкі, 28А; Волинська область, Луцький район, село Княгининок, вулиця Незалежності, 2) вимог законодавства у сфері охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці, про що складено акт від 05.05.2021 №ВЛЗ10/1213/В/АВ, який підписаний директором ОСОБА_1 без зауважень.

Перевіркою, зокрема, виявлено наступні порушення відповідачем нормативно-правових актів з охорони праці, що відображено в акті перевірки від 05.05.2021 №ВЛЗ10/1213/В/АВ за порядковими номерами 1, 3 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства», а саме ПП «АЗСКА» (роботодавцем) в порушення вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пунктів 6, 7 Порядок видачі дозволів, не одержано дозволів органів Держпраці:

- на виконання робіт підвищеної небезпеки: монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (пункт 11 групи А додатка 2 до Порядку видачі дозволів та зазначених у пункті 1 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства» акта від 05.05.2021 № ВЛ310/1213/В/АВ ); злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів (пункт 17 групи А додатка 2 до Порядку видачі дозволів та зазначених у пункті 1 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства» акта від 05.05.2021 № ВЛ310/1213/В/АВ), чим створено загрозу життю та здоров`ю найманих працівників, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків;

- на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки: обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, зазначені у додатку 1 до Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1055 ( пункт 10 групи А Переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77 та зазначених у пункті 3 розділу «Опис виявлених порушень вимог законодавства» акта від 05.05.2021 № ВЛ310/1213/В/АВ), чим створено загрозу життю та здоров`ю найманих працівників, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Статтями 3, 43 Конституції України Конституції України визначено, що людина. її життя і здоров`я, визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці.

Згідно з частиною першою статті 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Частиною четвертою статті 5 КАС України визначено, що суб`єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється зокрема на справи за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб`єкту законом.

За приписами частини першої статті 38 Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 року №2694-ХІІ (з наступними змінами та доповненнями, далі - Закон №2694-ХІІ) державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №96 (далі - Положення № 96), Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, і який реалізує державну політику зокрема у сферах промислової безпеки, охорони праці.

Основними завданнями Держпраці, зокрема, є реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб (підпункт 1 пункту 3 Положення про Держпраці).

Відповідно до пункту 7 вказаного Положення №96, Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. На утворені територіальні органи Держпраці може покладати виконання завдань за міжрегіональним принципом.

Згідно із підпунктом 16 пункту 4 Положення №96 Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.

Відповідно до пунктів 1 «Положення про Головне управління (Управління) Державної служби з питань праці в області», затвердженого наказом Мінсоцполітики від 27.03.2015 № 340 з наступними змінами та «Положення про Управління Держпраці у Волинській області», затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 03.08.2018 № 84 (далі - Положення про Управління Держпраці у Волинській області ), Управління Держпраці у Волинській області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.

Підпунктами 16, 18, 48 пункту 4 Положення про Управління Держпраці у Волинській області передбачено, що Управління здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, у сфері гірничих відносин на підприємствах вугільної, гірничодобувної та нерудної промисловості, тощо, зупиняє, припиняє, обмежує експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень та інших виробничих об`єктів, виготовлення та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва, виконання певних робіт, у тому числі пов`язаних із користуванням надрами, застосуванням нових небезпечних речовин, реалізацію продукції.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 2694-ХІІ державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням.

Відповідно до частини третьої статті 21 Закону №2694-ХІІ роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, та граничні розміри тарифів на проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, висновок якої є підставою для видачі дозволів, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно підпункту 30 пункту 4 Положення про Управління, Управління видає у передбачених законодавством випадках дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідно до пункту 6 Порядку №1107 (з наступними змінами та доповненнями), дозвіл за формою згідно з додатком 1 видається: роботодавцеві - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А додатка 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 77.

Згідно із пунктом 7 Порядку №1107 дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки видається територіальним органом Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

Пунктом 9 Порядку №1107 передбачено, що для одержання дозволу роботодавець, виробник або постачальник подає особисто, через уповноважену ним особу або надсилає поштою до територіального органу Держпраці чи адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці, заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додається:

на виконання робіт підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки;

на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Забороняється вимагати для одержання дозволу документи, не передбачені законом.

Додатком 2 до Порядку №1107 визначено Перелік видів робіт підвищеної небезпеки, до яких, зокрема, відносяться: монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки; злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних (пункти 11, 17 групи А додатку 2).

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77 затверджено Перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, до яких зокрема, відносяться обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, зазначені у додатку 1 до Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1055 (пункту 10 групи А Переліку).

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05 квітня 2007 року №877-V (з наступними змінами та доповненнями, далі - Закон №877-V).

Статтею 1 Закон №877-V визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону №877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Згідно з частиною першою статті 39 Закону №2694-ХІІ посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право, зокрема, забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.

В силу вимог статті 39 Закону № 2694-ХІІ, передумовою заборони, зупинення, припинення, обмеження експлуатації підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуску та експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт є створення суб`єктом господарювання загрози життю.

Це відповідає, зокрема, принципу державного нагляду (контролю), закріпленому статтею 3 Закону №877-V, відповідно до якого такий нагляд здійснюється виходячи із пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров`я людини, функціонування і розвитку суспільства, середовища проживання і життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності.

Отже, підставою для застосування відповідних заходів реагування є порушення суб`єктом господарювання законодавства про охорону праці, яке створює загрозу життю та здоров`ю людей та у подальшому може призвести до тяжких наслідків.

Згідно із частиною п`ятою статті 4 Закону №877-V (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

Таким чином, оскільки в ході проведення перевірки ПП «АЗСКА» були виявлені порушення вимог законодавства з охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці, що створюють загрозу життю та здоров`ю працівників, заходи реагування, про які просить позивач, можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням, а також враховуючи, що чинною на момент вирішення справи редакцією абзацу першого частини п`ятої статті 4 Закону № 877-V передбачено застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у формі зупинення виконання робіт, а не їх заборони, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) підлягають до задоволення шляхом прийняття рішення про зупинення виконання на території Волинської області робіт підвищеної небезпеки: монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів до отримання у встановленому порядку в органах Держпраці дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та про зупинення експлуатації на території Волинської області обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, зазначені у додатку 1 до Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1055 до отримання у встановленому порядку в органах Держпраці дозволу на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідачем не надано суду доказів усунення порушень нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки при експлуатації обладнання підвищеної небезпеки, зокрема, дозволів органів Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Керуючись статтями 73-77, 194, 205, 229, 241-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Закону України «Про охорону праці», суд

ВИРІШИВ:

Позов Управління Держпраці у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, код ЄДРПОУ 39810267) до Приватного підприємства «АЗСКА» (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Коперника, будинок 8А, код ЄДРПОУ 43400853) про застосування заходів реагування щодо державного нагляду задовольнити.

Зобов`язати Приватне підприємство «АЗСКА» зупинити виконання на території Волинської області робіт підвищеної небезпеки: монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів до отримання у встановленому порядку в органах Держпраці дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Зобов`язати Приватне підприємство «АЗСКА» зупинити експлуатацію на території Волинської області обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, зазначені у додатку 1 до Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1055 до отримання у встановленому порядку в органах Держпраці дозволу на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.Я. Ксензюк