Постанова № 98504891, 23.07.2021, Запорізький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
23.07.2021
Номер справи
317/1531/21
Номер документу
98504891
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 317/1531/21

Провадження № 3/317/727/2021

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 липня 2021 року м. Запоріжжя

Запорізький районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Ткаченко М.О., за участю прокурора Михайлова А.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , працює на посаді вчителя в КЗ ЗСО Кушугумська гімназія «Інтелект» Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області, є депутатом Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1

за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

У травні 2021 року до Запорізького районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення №239 від 11.05.2021, відповідно до якого ОСОБА_1 , депутат Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області, будучи згідно з п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 3 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», подала несвоєчасно декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2019 рік (кандидата на посаду), а саме лише 26.03.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 в судовому засіданні зазначила, що вона дійсно 26.03.2021 року, знаходячись за місцем роботи в приміщенні Кушугумської селищної ради (Запорізька область, Запорізький район, с. Кушугум, вул. Соборна, 23) подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (кандидата на посаду). Порушення строків подання зазначеної декларації спричинено необізнаністю щодо строку її подання, вину визнала в повному обсязі.

Прокурор Михайлов А.В. в судовому засіданні просив суд розглянути протокол про адміністративне правопорушення та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення відповідно до чинного законодавства.

Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, на підставі всебічного, повного і об`єктивного аналізу всіх доказів по справі в їх сукупності, у відповідності до ст. 252 КУпАП, суд дійшов наступних висновків.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктами декларування у цій статті є особи, які зазначені у п. 1 п. п. «а» та «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», які відповідно до ч. 1, 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.

18.11.2020 на засіданні першої сесії восьмого скликання голова Кушугумської селищної територіальної виборчої комісії ОСОБА_2 виступила з оголошенням про підсумки виборів депутатів Кушугумської селищної ради VIII скликання та селищного голови.

Рішенням від 18.11.2020 №1 визначено початок повноважень депутатів Кушугумської селищної ради, згідно з яким до селищної ради депутатом обрано ОСОБА_1 ..

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (кандидата на посаду), визначені ч. 3 цієї статті, відносяться особи, які претендують на зайняття посад, зазначених у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, та особи, зазначені у пункті 4 (крім осіб, які балотуються кандидатами у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, на посади сільських, селищних, міських голів) частини першої статті 3 цього Закону, до призначення або обрання на відповідну посаду подає в установленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради, сільським, селищним, міським головою, подає таку декларацію впродовж п`ятнадцяти календарних днів з дня набуття повноважень відповідно депутата, сільського, селищного, міського голови..

Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи новообраним депутатом Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області, відповідно до ст. 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Частиною 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що повноваження депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради.

Тобто, повноваження ОСОБА_1 , як депутата почались 18.11.2020 з моменту засідання першої сесії восьмого скликання Кушугумської селищної ради, у зв`язку з чим вона повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік упродовж 15 календарних днів (з 18.11.2020 по 03.12.2020 включно).

Згідно з публічною частиною Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk.gov.ua) депутат Кушугумської селищної ради ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (як кандидата на посаду) за 2019 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua лише 26.03.2021, що є порушенням вимог ч. 3 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 підписала протокол про адміністративне правопорушення без заперечень, а під час розгляду справи про адміністративне правопорушення також визнала свою вину, у вчиненому щиро розкаялася. Про наявність будь-яких поважних причин, через які декларацію не було подано своєчасно, ОСОБА_1 не зазначила.

Оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності та дослідивши обставини даної справи, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При обранні розміру стягнення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, за правопорушення, вчинене ОСОБА_1 , судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її провини та майновий стан.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 34 КУпАП, є її щире розкаяння. Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , передбачені ст. 35 КУпАП, відсутні.

З огляду на викладене, з метою виховного впливу та запобігання вчиненню нових правопорушень, суд визнає за необхідне застосувати до порушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно з ч. 1, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, тобто 2270,00 грн. (ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»), що становить 2270,00*0,2 = 454,00 грн.

Керуючись ст. 33, 40, 172-6 ч. 1, 283, 284, 287, 288, 289, 290, КУпАП, суд -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 грн 00 коп. (вісімсот п`ятдесят гривень 00 коп.).

Для сплати штрафу кошти перерахувати – отримувач коштів: ГУК у Зап. обл/ТГ смт Кушугум/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA708999980313070106000008485, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування: «Адміністративні штрафи та інші санкції»

Роз`яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 – судовий збір у розмірі 454 грн 00 коп. (чотириста п`ятдесят чотири гривень 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя М.О. Ткаченко