
Справа №461/5854/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2021 року м.Львів
Галицький районний суд м. Львова
в складі:
головуючого судді Романюк В.Ф.
за участю:
секретаря судового засідання Цюпака В.І.
представника позивача Баліцького О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові справу за адміністративним позовом Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області (адреса: 790007, м.Львів, вул. Січових Стрільців, 11, код ЄДРПОУ: 37831493) до громадянина Туреччини ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) про затримання громадянина Туреччини, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України, -
В С Т А Н О В И В :
позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до громадянина Туреччини ОСОБА_1 , в якому просить прийняти рішення про затримання з метою ідентифікації та поміщення громадянина Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уВолинський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України (адреса: вул. Перемоги, 27 с. Журавичі, Ківерцівський район, Волинська область, 45213 ) терміном на шість місяців, як такого, що незаконно перебуває в Україні, для подальшого вжиття заходів щодо його примусового видворення.
В обгрунтування поданого позову покликається на те, що 13.07.2021 року працівниками Головного управління ДМС у Львівській області був виявлений та затриманий громадянин Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який порушив правила перебування іноземців та осіб без громадянства на території України.
Встановлено, що даний громадянин Туреччини був звільнений із Державної установи «Миколаївська виправна колонія № 50» та знаходився на території України без відповідних документів на право перебування на території України. Відтак, Відповідач порушив вимоги Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та вимоги «Порядку продовження строку перебування та проживання або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України», затвердженого постановою КМУ № 150 від 15.02.2012.
Позивач вважає, що існує великий ризик втечі відповідача також в нього відсутні будь-які документи, що дають право на виїзд з України, законне джерело існування та підстави для подальшого перебування на території України.
В подальшому у відповідності до положень ст. 254, 255, 256 КУпАП, відносно відповідача 13.07.2021 працівниками Головного управління ДМС у Львівській області складено протокол про адміністративне правопорушення за ознаками ч.1 ст.203 КУпАП, протокол про адміністративне затримання за ознаками ч. 2 ст. 263 КУпАП.
Беручи до уваги той факт, що громадянин Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , порушив встановлені правила перебування іноземців та осіб без громадянства на території України може здійснити втечу та будучи в межах України не мав постійного місця проживання та місця праці, не мав стабільного джерела доходів для свого існування, що дає, на думку позивача, обґрунтовані підстави для прийняття рішення про його примусове видворення за межі території України.
Ухвалою суду від 13 липня 2021 р. у справі відкрито провадження та призначено до розгляду.
У судовому засіданні представник позивача Баліцький О.І. позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позові. Просив суд позовні вимоги задоволити повністю.
Відповідач громадянин Туреччини ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, оскільки в матеріалах справи знаходиться його заява, в якій просив суд проводити розгляд справи у його відстуності. Права відповідачу роз`ясненні, позов перекладений та йому зрозумілий. Наслідки задоволенні позову, відповідачу зрозумілі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши письмові докази у справі у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Суд встановив, що 13.07.2021 року працівниками Головного управління ДМС у Львівській області був виявлений та затриманий громадянин Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який порушив правила перебування іноземців та осіб без громадянства на території України.
Громадянин Туреччини ОСОБА_1 був звільнений із Державної установи «Миколаївська виправна колонія № 50» та знаходився на території України без відповідних документів на право перебування на території України. Відтак, відповідач порушив вимоги Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та вимоги «Порядку продовження строку перебування та проживання або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України», затвердженого постановою КМУ № 150 від 15.02.2012.
Позивач вважає, що існує великий ризик втечі відповідача також в нього відсутні будь-які документи, що дають право на виїзд з України, законне джерело існування та підстави для подальшого перебування на території України.
В подальшому у відповідності до положень ст. 254, 255, 256 КУпАП, відносно відповідача 13.07.2021 працівниками Головного управління ДМС у Львівській області складено протокол про адміністративне правопорушення за ознаками ч. 1 ст. 203 КУпАП, протокол про адміністративне затримання за ознаками ч. 2 ст. 263 КУпАП.
Згідно ч.1 ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави. Частиною 5 цієї ж статті Закону передбачено, що рішення суду про примусове видворення іноземця або особи без громадянства виконується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, а стосовно іноземців та осіб без громадянства, затриманих ним у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України, - органом охорони державного кордону. Контроль за правильним і своєчасним виконанням рішення про примусове видворення здійснюється органом, за чиїм позовом суд прийняв рішення про примусове видворення. З метою контролю за виконанням іноземцем або особою без громадянства рішення про примусове видворення службові особи органу охорони державного кордону або центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, здійснюють супровід такого іноземця або особи без громадянства.
Встановлено, що відповідач порушив встановлені правила перебування іноземців та осіб без громадянства на території України може здійснити втечу та будучи в межах України не має постійного місця проживання та місця праці, не має стабільного джерела доходів для свого існування.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи щодо затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України.
Частиною 1 ст. 289 КАС України визначено, за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик її втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовна заява про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходів:
1) затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України;
2) затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
3) взяття іноземця або особи без громадянства на поруки підприємства, установи чи організації;
4) зобов`язання іноземця або особи без громадянства внести заставу.
Суд приймає до уваги покликання представника позивача про те, що існує ризик втечі громадянина Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,з метою уникнення ним примусового видворення.
Відповідно до ч.11 ст. 289 КАС України визначено, що строк затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, не може перевищувати шести місяців.
У статті 5 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (із змінами і доповненнями) від 04.11.1950 року, ратифікованою Верховною Радою України 11.09.1997, задекларовано право кожного на свободу та особисту недоторканість, за винятком певних випадків, зокрема, коли здійснюється законний арешт або затримання з метою запобігання її недозволеному в`їзду в країну чи особи, щодо якої провадяться процедури депортації або екстрадиції.
Враховуючи наведене, зокрема те, що відповідач перебуває на території України без відповідних законних підстав, суд приходить до висновку, що є всі правові підстави для задоволення позову.
Керуючись ст. ст.20, 271, 272, 243-245, 289, 297 Кодексу адміністративного судочинства, суд,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області (адреса: 790007, м.Львів, вул. Січових Стрільців, 11, код ЄДРПОУ: 37831493) до громадянина Туреччини ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) про затримання громадянина Туреччини, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України, задовольнити.
Затримати з метою ідентифікації та поміщення громадянина Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у Волинський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України (адреса: вул. Перемоги, 27, с. Журавичі, Ківерцівський р-н, Волинська обл., 45213 ) терміном на шість місяців, як такого, що незаконно перебуває в Україні, для подальшого вжиття заходів щодо його примусового видворення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня складення судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 19.07.2021 р.
Суддя: В.Ф. Романюк