
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, тел. +380 (044) 207 80 91Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2021 року № 320/12185/20
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Щавінського В.Р., при секретарі судового засідання Ставничому Н.В., за участю представника позивача - Чичкань С.Д., представників відповідача - Дряпачка С.І., Швидкого М.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці в Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спец-Електро" про застосування заходів реагування,
в с т а н о в и в:
Головне управління Держпраці у Київській області звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спец-Електро" у якому просить суд:
- застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спец-Електро" заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинки робіт, а саме: роботу під час експлуатації твердопаливного водогрійного котла зав. №1257, який встановлено за адресою: Київська область, с. Бишів. вул. Київська, 1 Б;
- застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спец-Електро" заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинки робіт, а саме: роботу під час експлуатації вантажопідіймального обладнання: електротельфери 4 одиниці без зав., які встановлено за адресою: Київська область, с. Бишів. вул. Київська, 1 Б; кран автомобільний облік. № 18725.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.12.2020 позовну заяву залишено без руху.
23.12.2020 до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30.12.2020 відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі.
Позов мотивовано недотриманням відповідачем вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: твердопаливного водогрійного котла та вантажопідіймального обладнання, які знаходяться на підприємстві відповідача за адресою: вул. Київська 1 Б, с. Бишів, Макарівського району, Київська область, що є підставою для зупинення експлуатації зазначеного об`єкта до повного усунення виявлених порушень.
Відповідачем подано письмовий відзив на позовну заяву, згідно якого позов не визнано. Зазначив, що на момент вирішення спору відповідачем усунуто порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки на виробничому об`єкті відповідача, які зафіксовані в Актах перевірки від 20.09.2019 №5.2/320/408 та від 07.08.2020 №5.2/2384/283, і стали підставою для звернення позивача до суду про застосування заходів реагування у вигляді зупинки робіт. Також, відповідачем наголошено на необґрунтованості тверджень позивача щодо створення ТОВ "Спец-Електро" загрози життю та здоров`ю працівників установи та на відсутності підстав для застосування заходів реагування у вигляді зупинки експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: твердопаливного водогрійного котла та вантажопідіймального обладнання на підприємстві.
Представник позивача у судових засіданнях позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд позов задовольнити.
Представники відповідача проти позову заперечували, просили суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з`ясувавши обставини справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що у задоволенні даного адміністративного позову слід відмовити, виходячи з наступного.
ТОВ "Спец-Електро", ідентифікаційний код 33801531, місцезнаходження: 08072, Київська область, Макарівський район, с. Бишів, вул. 1 Травня, 4, зареєстроване як юридична особа 02.11.2005, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис №13401020000000407.
Позивач, як підприємство, яке здійснює основний вид діяльності: електротехнічні та монтажні роботи (код КВЕД (основний): 43.21) та інші (допоміжні) види діяльності: інші будівельно-монтажні роботи (КВЕД: 43.29); оптова торгівля твердим, скрапленим і газоподібним паливом і подібними продуктами (КВЕД: 46.71); інші види роздрібної торгівлі новими товарами у спеціалізованих магазинах (КВЕД: 47.78), зобов`язаний отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки: монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкцію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у Додатку 3 та експлуатацію підвищеної небезпеки: технологічне устаткування, посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, технологічні транспортні засоби, що підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці.
Як вбачається з матеріалів справи, з метою виконання Плану перевірок суб`єктів господарювання (виробничих об`єктів) на 2019 рік, затвердженого наказом Головного управління Держпраці у Київській області від 29.11.2018 №126, керуючись ст. 38, ст. 39 Закону України «Про охорону праці», ст. 4, 5, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Положенням про Головне управління Держпраці у Київській області, затверджене наказом Державної служби України з питань праці від 03.08.2018 №84, та враховуючи лист-роз`яснення Держпраці від 22.05.2017 № 5795/3/7.1-ДП-17, був виданий наказ від 20.08.2019 №4160 та направлення від 20.08.2019 №5.2/441 на основі якого посадовими особами Головного управління Держпраці у Київській області проведено планову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових з охорони праці та промислової безпеки на ТОВ «Спец-Електро» за адресою: вул. 1 Травня, буд. 4, с. Бишів, Макарівський район, Київська область, 08072.
За результатом проведеної перевірки складено Акт перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) від 20.09.2019 №5.2/320/408 та виданий припис від 20.09.2019 №5.2/320/408 (далі - Припис).
В подальшому, з метою проведення перевірки виконання вимог раніше виданого припису відповідачу, позивачем виданий наказ від 30.07.2020 №2280 та направлення від 30.07.2020 № 5.2/325 на основі якого посадовими особами Головного управління Держпраці у Київській області проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки у відповідача, за адресою: вул. 1 Травня, буд. 4, с. Бишів, Макарівський район, Київська область, 08072.
За результатом проведеної перевірки складений Акт перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) від 07.08.2020 №5.2/2384/283, у якому зафіксовані порушення відповідачем вимог нормативно-правових актів з охорони праці, а саме:
- роботодавець не одержав дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: вантажопідіймальні крани і машини (електротельфери 4 одиниці без зав., які встановлено за адресою: Київська область, с. Бишів. вул. Київська, 1 Б; кран автомобільний облік. № 18725: кран - підйомник обл. № 258), відповідно до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2011 №1107 (зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №330 від 10.04.2019) (далі – Порядок №1107);
- роботодавець не одержував дозвіл на технічне обслуговування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: вантажопідіймальні крани і машини (електротельфери 4 одиниці без зав., які встановлено за адресою: Київська область, с. Бишів. вул. Київська, 1 Б; кран автомобільний облік. №18725: кран - підйомник обл. №258), відповідно до Порядку №1107;
- роботодавець не одержував дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: твердопаливний водогрійний котел зав. №1257, який встановлено за адресою: Київська область, с. Бишів. вул. Київська, 1 Б, відповідно до Порядку №1107;
- роботодавцем не одержано дозвіл Держпраці (Держгірпромнагляду) на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки - устаткування напругою понад 1000 В, а саме: - КТП-700, КЛ-ЮкВ, L=0.46 км; ПЛ-10 кВ, Л-13 «Бишів» від оп. 50, яке перебувають на балансі підприємства, порушено: п. 8 додатку 3 Порядку №1107.
На думку позивача, всі перелічені порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, які зазначені в акті перевірки, створюють реальну загрозу життю і здоров`ю людей, які працюють, перебувають на об`єкті відповідача, що стало підставою для звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, які склались між сторонами по справі, суд зазначає наступне.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 №877-V (далі по тексту – Закон №877-V).
Відповідно до частини 5 статті 4 Закону №877-V, виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду (абзац перший), відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень (абзац другий).
Згідно частини 7 статті 7 Закону №877-V, на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Статтею 43 Конституції України кожному гарантовано право на належні, безпечні і здорові умови праці.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 №2694-XII (далі по тексту – Закон №2694-XII), державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням.
Державна політика в галузі охорони праці базується, зокрема, на принципі пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Згідно статті 6 Закону №2694-XII, умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.
Статтею 13 Закону №2694-XII визначено, зокрема, обов`язок роботодавця створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
За приписами статті 21 Закону №2694-XII виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, що вводяться в дію після будівництва (виготовлення) або реконструкції, капітального ремонту тощо, та технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
Проектування виробничих об`єктів, розроблення нових технологій, засобів виробництва, засобів колективного та індивідуального захисту працюючих повинні провадитися з урахуванням вимог щодо охорони праці. Експертиза проектів будівництва на їх відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці проводиться відповідно до статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки може здійснюватися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці. Переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, виконання або експлуатація (застосування) яких може здійснюватися на підставі такої декларації, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно статті 38 Закону №2694-XII, державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ядерної та радіаційної безпеки; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Органи державного нагляду за охороною праці не залежать від будь-яких господарських органів, суб`єктів підприємництва, об`єднань громадян, політичних формувань, місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування, їм не підзвітні і не підконтрольні.
Діяльність органів державного нагляду за охороною праці регулюється цим Законом, законами України «Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку», «Про пожежну безпеку», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», іншими нормативно-правовими актами та положеннями про ці органи, що затверджуються Президентом України.
Відповідно до статті 39 Закону №2694-XII, посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право: безперешкодно відвідувати підконтрольні підприємства (об`єкти), виробництва фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та здійснювати в присутності роботодавця або його представника перевірку додержання законодавства з питань, віднесених до їх компетенції; одержувати від роботодавця і посадових осіб письмові чи усні пояснення, висновки експертних обстежень, аудитів, матеріали та інформацію з відповідних питань, звіти про рівень і стан профілактичної роботи, причини порушень законодавства та вжиті заходи щодо їх усунення; видавати в установленому порядку роботодавцям, керівникам та іншим посадовим особам юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування обов`язкові для виконання приписи (розпорядження) про усунення порушень і недоліків в галузі охорони праці, охорони надр, безпечної експлуатації об`єктів підвищеної небезпеки; забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.
Судом встановлено, що в результаті проведення перевірки відповідача щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, виявлено ряд порушень вимог законодавства під час експлуатації відповідачем машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: твердопаливного водогрійного котла та вантажопідіймального обладнання, які знаходяться за адресою: вул. Київська 1 Б, с. Бишів, Макарівського району, Київська область.
На момент вирішення спору відповідачем усунуто порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки на виробничому об`єкті відповідача, які зафіксовані в Актах перевірки від 20.09.2019 №5.2/320/408 та від 07.08.2020 5.2/2384/283, і стали підставою для звернення позивача до суду про застосування заходів реагування у вигляді зупинки робіт та підтверджується наступним.
З матеріалів справи вбачається, що 28.10.2020 Головне управління Держпраці у Київській області звернулось до відповідача з листом за вих. №6/3/20/16948 з запитом стосовно того, чи отримало ТОВ «Спец-Електро» декларації на здійснення робіт на належному йому виробничому об`єкті, на якому було виявлено відсутність дозволів на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки згідно Актів перевірки № 5.2/320/408 від 20.09.2019 та № 5.2/2384/283 від 07.08.2020, та чи виконано ним вимоги припису позивача від 20.09.2019 про усунення порушень у сфері дотримання вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, у зв`язку з чим позивач звернувся 19.11.2020 до адміністративного суду з позовом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинки робіт на об`єкті відповідача.
ТОВ «Спец-Електро», на виконання вимог Припису позивача від 20.09.2019, направив на адресу ГУ Держпраці у Київській області рекомендованим листом з повідомленням про вручення по квитанції №0807200310862 від 12.11.2020 листа-відповідь від 12.11.2020 вих. № 17, в якому повідомив позивача, що TOB «Спец-Електро» виконало приписи позивача та отримало декларації на роботу, а саме:
1) роботу твердопаливного котла марки «ЛОГІКА 150», зав. № 1257, який встановлено на виробничому об`єкті відповідача за адресою: 08072, с. Бишів, Макарівського району. Київської області, вул. Київська, 1-Б;
2) роботу під час експлуатації вантажопідіймального обладнання; а) електротельфера типу ТЭ2М-511У2, зав. № 4959; б) лебідки канатної електричної типу YТ-5905, вантажопідйомністю 300 кг, зав. №17281100176, яку встановлено на виробничому об`єкті відповідача за адресою: 08072, с. Бишів, Макарівського району. Київської області, вул. Київська. 1-Б; в) крану автомобільного марки КС-3575Л-1 14 Т, зав. №01441 (реєстраційний №18725), який знаходиться на виробничому об`єкті відповідача за адресою: 08072, с. Бишів, Макарівського району. Київської області, вул. Київська, 1-Б.
Також, у вказаному листі, відповідач повідомив позивача, що два інших електротельфери, які встановлено на виробничому об`єкті відповідача за адресою: 08072, с. Бишів, Макарівського району, Київської області, вул. Київська, 1-Б - виведені відповідачем з експлуатації у повному обсязі (наказ власника №272020 від 27.01.2020).
На підтвердження інформації в листі, відповідач направив позивачеві разом з листом-відповіддю від 12.11.2020 №17, в якості додатків: 2 (дві) декларації на 11 аркушах; копію наказу власника про виведення 2 (двох) одиниць вантажопідіймального обладнання (електротельферів) з експлуатації - на 1 арк.; паспорт крана автомобільного КС- 3575А-1 14 Т. зав. №01441 (реєстраційний №18725).
Згідно зворотного поштового повідомлення, яке наявне в матеріалах справи, позивач отримав лист відповідача з додатками, 16.11.2020 через свого представника.
Судом встановлено, що 19.05.2021 відповідач повторно направив на адресу ГУ Держпраці України у Київській області листа за вих. №17/21 разом з пакетом документів (додатків), які підтверджують наявність в нього дозвільних документів на здійснення робіт на належному йому виробничому об`єкті на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме:
1) копію наказу №27/2020 від 27.01.2020 про виведення двох одиниць електропідіймального обладнання (електротельферів) з експлуатації;
2) декларації відповідності матеріально-технічної бази об`єкта відповідача по вул. Київська, 1-Б в с. Бишів, Макарівського району, Київської області вимогам законодавства з питань охорони праці №32-20-3996 від 20.08.2020 - на 3-х арк.;
3) декларації відповідності матеріально-технічної бази об`єкта відповідача по вул. Київська, 1-Б в с. Бишів, Макарівського району, Київської області вимогам законодавства з питань охорони праці №32-20-4790 від 21.09.2020 - на 8-х арк.;
4) паспорту котла твердопаливного марки «ЛОГІКА 150». зав. №1257, 2009 року виготовлення, який встановлено на виробничому об`єкті відповідача за адресою: 08072, с. Бишів, Макарівського району, Київської області, вул. Київська, 1-Б - на 7 арк. ;
5) дозволу № 202.17.30; Атестату про технічну компетентність №79 «КМ-18» - на 2-х арк.;
6) паспорту крана автомобільного, зав. №01441, реєстраційний №18725 - на 4-х арк.;
7) висновок експертизи №32559536-09-09-00.08/057.04.19 за результатами експертного обстеження (технічного діагностування) та позачергового технічного огляду автомобільного крана марки КС-3575А-1, зав. №01441 (реєстраційний №18725), який знаходиться на виробничому об`єкті відповідача за адресою: 08072, с. Бишів, Макарівського району, Київської області, вул. Київська, 1-Б - на 7 арк.;
8) паспорту лебідки канатної електричної типу YT-5905, вантажопідйомністю 300 кг, зав. №17281100176, яку встановлено на виробничому об`єкті відповідача за адресою: 08072. с. Бишів, Макарівського району, Київської області, вул. Київська, 1- Б - на 4-х арк.;
9) висновок експертизи № 32559536-09-09-237.10.19 за результатами експертного дослідження щодо відповідності обладнання підвищеної небезпеки вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки лебідки канатної електричної типу YT-5905, вантажопідйомністю 300 кг, зав. №17281100176, яку встановлено на виробничому об`єкті відповідача за адресою: 08072, с. Бишів, Макарівського району. Київської області, вул. Київська, 1-Б - на 9 арк.;
10) паспорту електротельфера типу ТЭ2М-511У2, зав. № 4959 - на 7 арк.;
11) висновок експертизи №32559536-09-09-236.10.19 за результатами експертного дослідження щодо відповідності обладнання підвищеної небезпеки вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки електротельфера типу ТЭ2М- 511У2. зав. №4959, який встановлено на виробничому об`єкті відповідача за адресою: 08072, с. Бишів, Макарівського району, Київської області, вул. Київська, 1- Б - на 12 арк.
Вказаного листа листа-відповідь від 19.05.2021 вих. №17/21 з вищезазначеними додатками відповідач направив на адресу ГУ Держпраці у Київській області рекомендованим листом з повідомленням про вручення за трек-номером №0800105308503 від 20.05.2021.
Згідно трек-номера доставки УДППЗ «Укрпошта», позивач отримав рекомендований лист відповідача 24.05.2021, дане підтверджується доказами наявними в матеріалах справи.
Крім того, вищевказані документи на підтвердження виконання відповідачем вимог припису позивача від 20.09.2019 наданні ним до Київського окружного адміністративного суду, які подані через канцелярію суду згідно його заяв (клопотань) про приєднання доказів до матеріалів справи, а саме: заяви від 20.05.2021 вих. №18/21; заяви від 24.05.2021 вих. № 19/21.
Таким чином, з огляду на усунення відповідачем порушень вимог законодавства у сфері охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці, які слугували підставою для звернення Головного управління Держпраці у Київській області з даним позовом до суду, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 КАС України, суд
в и р і ш и в:
У задоволенні адміністративного позову - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Щавінський В.Р.
Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення- 21 липня 2021 р.