Ухвала суду № 98428416, 20.07.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.07.2021
Номер справи
520/9705/21
Номер документу
98428416
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

20 липня 2021 р. № 520/9705/21

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Тітов О.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Н-Кан-Сервіс Плюс" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Харківській області як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю "Н-Кан-Сервіс Плюс" ( вул. Велика Панасівська, буд. 67,м. Харків,61052) звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової служби України, (Львівська площа, буд. 8,м. Київ,04053), Головного управління ДПС у Харківській області як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (вул.Пушкінська,46, м. Харків, 61057) в якому просить суд:

- скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області №2342016/37460628 від 26.01.2021;

- зобов`язати ДПС України зареєструвати податкову накладну №5 від 16.11.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 07.06.2021 року позовну заяву по справі №520/9705/21 було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Позивачем усунуто недоліки в строк, встановлений судом.

Ухвалою суду від 05.07.2021 позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження по справі № 520/9705/21, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

13.07.2021 представником відповідача до канцелярії суду подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, мотивоване пропуском тримісячного строку звернення до суду, встановленого ст. 122 КАС України.

Розглянувши клопотання представника відповідача та перевіривши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Частиною 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Так, відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов`язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень. Якщо рішення за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень не було прийнято та (або) вручено суб`єктом владних повноважень позивачу у строки, встановлені законом, то для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня звернення позивача до суб`єкта владних повноважень із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень.

Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов`язкових платежів Касаційного адміністративного суду від 11.10.2019 у справі №640/20468/18, від 25.10.2019 у справі №640/20569/18 зазначив, що застосування скорочених строків звернення при використанні досудового порядку врегулювання спорів у податкових правовідносинах установлено законом, зумовлено легітимною метою оперативного забезпечення настання правової визначеності для особи - платника податків та у діяльності суб`єктів владних повноважень - контролюючих органів, що кореспондується із встановленим алгоритмом і строками адміністрування податків для забезпечення належного виконання конституційного податкового обов`язку і має пропорційний характер, оскільки скорочення строку звернення не впливає на реалізацію особою права на судовий захист у зв`язку з достатністю часу на підготовку й оформлення правової позиції, ознайомлення з позицією контролюючого органу, залучення за потреби правових і фінансових консультантів в межах процедури адміністративного оскарження, у той час, як скорочені строки забезпечують досягнення зазначеної мети й завдань функціонування податкової системи держави. Більш скорочені строки звернення до суду у випадку попередньої реалізації досудових процедур полягають у забезпеченні наступності юрисдикційних проваджень (адміністративних і судових) та пов`язанні з необхідністю мінімізувати темпоральний проміжок між досудовими процедурами та судовим провадженням.

Аналогічний висновок викладено у постанові Верховного Суду від 24.04.2020 №520/6895/19.

Відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України під час вибору і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду.

Судом встановлено, що позивач скористався своїм правом на адміністративне оскарження рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2342016/37460628 від 26.01.2021.

За результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідачем прийнято рішення № 5779/37460628/2 від 03.02.2021.

Отже, строк на судове оскарження завершився 03.05.2021, а до суду позивач звернувся засобами спецзв`язку 05.05.2021, що встановлено судом з опису вкладення (а.с. 54), тобто з пропуском тримісячного строку звернення, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.

Таким чином, враховуючи дату звернення позивача до суду з даним позовом 05.05.2021 (згідно з відміткою підрозділу спецзв`язку на описі вкладення), позивачу необхідно надати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з посиланням на обставини, які перешкоджали позивачу звернутись до суду із відповідним позовом з дотриманням строку, встановленого законодавством, навести доводи на обґрунтування поважності причин пропуску строку та надати докази на підтвердження таких доводів.

Згідно з частиною 13 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.

Частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Згідно з частиною 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

У відповідності до частини 3 цієї ж статті якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Відтак, судом встановлено факт пропуску позивачем строку звернення до суду з відповідною позовною заявою, який виявлено судом після відкриття провадження у справі, а також з урахуванням вимог статей 122, 123 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху та необхідності надання позивачу десятиденного строку для подання заяви про поновлення строку для звернення до адміністративного суду з вказаними позовними вимогами та доказів поважності причин його пропуску.

Керуючись статтями 122, 123, 160, 169, ст. 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Н-Кан-Сервіс Плюс" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Харківській області як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без руху.

Надати позивачу строк - десять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду заяви про поновлення строку для звернення до адміністративного суду з вказаними позовними вимогами та доказів поважності причин його пропуску.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.М.Тітов