
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2021 р. Справа № 480/4343/21
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Прилипчука О.А.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м.Суми адміністративну справу
за позовом Державної екологічної інспекції у Сумській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сумиполімербуд"
про застосування заходів реагування,-
В С Т А Н О В И В:
Державна екологічна інспекція у Сумській області звернулась до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Сумиполімербуд", в якій просить:
- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сумиполімербуд» (вул. Харківська, 122, м. Суми, Сумська область, код ЄДРПОУ 43069825) у вигляді повної заборони виконання робіт у сфері поводження з відходами в частині їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення та перероблення на земельній ділянці (кадастровий номер: 5924788700:08:007:0089) за адресою : Сумська область, Сумський район, с. Старе Село, вул. Псільська, 32 В та на виробничому майданчику за адресою : Сумська область, м. Суми, вул. Харківська, буд. 122, крім передачі відходів спеціалізованому підприємству, яке має ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 07.12.2020 року до позивача надійшло звернення від ОСОБА_1 , в якому останній просив здійснити перевірку ТОВ «Сумиполімербуд» на предмет поводження з небезпечними відходами у с. Старе Село Сумського району і в м. Суми по вул. Харківська, 122 та притягнути винних осіб до відповідальності. Позивач на підставі Погодження Державної екологічної інспекції України № 4.2/1780ПГ від 09.12.2020 року та направлення на перевірку № 499/03 від 14.12.2020 року в період 15.12.2020 року провів позапланову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Сумиполімербуд» код ЄДРПОУ - 43069825.
Основними видами діяльності відповідача по кодам 38.11, 38.22, 39.00 являються збирання безпечних відходів, оброблення та видалення небезпечних відходів, інша діяльність щодо поводження з відходами.
Актом позапланової перевірки відповідача від 16.12.2020 року № 381/03 встановлено, що відповідно до договору оренди нежитлового приміщення № 31/05 від 31.05.2019 року ТОВ «Сумиполімербуд» орендує у ТОВ «Укрхімсервіс» частину нежитлового приміщення за адресою : м. Суми, вул. Харківська, 122 площею - 450 м2. Відповідно до пункту 3.1 вказаного договору приміщення, що орендується надається для забезпечення виконання господарської діяльності орендаря.
В ході огляду прилеглої до вказаної будівлі території на асфальтному покритті, цілісність якого візуально встановити неможливо, з порушенням встановлених вимог розміщені небезпечні відходи різних кваліфікаційних угрупувань: відсортовані відходи полімерів та гумової крихти, а також насипом в хаотичному порядку шлами після зачистки резервуарів, залишки лакофарбових сумішей, пластикові бочки, відходи оргтехніки та інші небезпечні відходи.
Також, відповідно до договору оренди нежитлового приміщення № 10901 від 01.09.2020 року ТОВ «Сумиполімербуд» орендує у СТОВ «Агрокомбінат» Тепличний» частину нежитлового приміщення «Критий тік», площею 368 м2, яке знаходиться за адресою: Сумська область, Сумський район, с. Старе Село, вул. Псільська (колишня Комсомольська),32 , яке розташоване на земельній ділянці з кадастровим номером 5924788700:08:007:0089.
В орендованих відповідачем за вище вказаною адресою складських приміщеннях та на прилеглій до них території на асфальтному покритті, цілісність якого візуально встановити неможливо, насипом в хаотичному порядку з порушенням встановлених вимог накопичені та зберігаються небезпечні відходи різних кваліфікаційних угрупувань: використані голки, шприці, крапельниці, відходи медичних лабораторій (пробірки, блюдця), непридатні до використання лікарські засоби та косметичні вироби, лаки, фарби, що є порушенням вимог ст.ст. 17, 33, 34 Закону України «Про відходи».
Поводження з небезпечними відходами ТОВ «Сумиполімербуд» здійснює за відсутності ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та без висновку з оцінки впливу на довкілля, що є порушенням вимог ст. 34 Закону України «Про відходи», ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Матеріали вказаної перевірки за ознаками вчинення кримінального правопорушення позивачем були скеровані до правоохоронних органів.
Вироком Сумського районного суду Сумської області від 09.02.2021 року по справі № 587/164/21 (який набрав законної сили) заступника директора «Сумиполімербуд» було визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 325 Кримінального кодексу України.
На усунення виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства відповідачу був наданий Припис № 235/03 від 16.12.2020 року, пунктами 1, 2 якого зобов`язано не допускати здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та забезпечити передачу спеціалізованому підприємству, яке має ліцензію у сфері поводження з небезпечними відходами - накопичені небезпечні відходи та надати акти прийому - передачі з товарно-транспортними накладними позивачу у строк до 15.01.2021 р.
В період з 12.02.-15.02.2021 року посадовими особами позивача проведено позапланову перевірку відповідача по контролю стану виконання Припису № 235/03 від 16.12.2020 року.
Актом позапланової перевірки від 15.02.2021 року № 60/03 встановлено, що пункти 1, 2 Припису № 235/03 від 16.12.2020 року не виконані, відповідач продовжує здійснювати операції по поводженню з небезпечними відходами та не забезпечив їх передачу спеціалізованому підприємству.
За вказане невиконання вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства, засновника ТОВ «Сумиполімербуд» ОСОБА_2 , 15.02.2021 року було притягнуто до адміністративної відповідальності по ст. 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 340 грн.
На підставі виявлених позаплановою перевіркою порушень вимог законодавства відповідачу був наданий повторний припис № 22/03 від 15.02.2021 року, пунктами 1, 2 якого зобов`язано не допускати здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та забезпечити передачу спеціалізованому підприємству, яке має ліцензію у сфері поводження з небезпечними відходами - накопичені небезпечні відходи та надати акти прийому - передачі з товарно-транспортними накладними позивачу у строк до 15.03.2021 р.
В період 14.04.2021 року посадовими особами позивача проведено позапланову перевірку відповідача по контролю стану виконання Припису № 22/03 від 15.02.2021 року.
Актом позапланової перевірки від 14.04.2021 року № 161/03 встановлено, що пункти 1,2 Припису № 22/03 від 15.02.2021 року не виконані відповідач продовжує здійснювати операції по поводженню з небезпечними відходами та не забезпечив їх передачу спеціалізованому підприємству.
За вказане не виконання вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства, засновника ТОВ «Сумиполімербуд» ОСОБА_2 , 14.04.2021 року було притягнуто до адміністративної відповідальності по ст. 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 510 грн. Вказана постанова набрала законної сили.
Враховуючи вищезазначене, просить позовні вимоги задовольнити.
Ухвалою суду від 25.05.2021 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідач належним чином повідомлявся про дату, час і місце розгляду справи за місцем реєстрації, однак поштове відправлення повернулося до суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 48). Відповідно до ч. 8 ст. 126 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, доводи позову, зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні відносини, суд виходить з наступних підстав та мотивів.
Судом встановлено, що 07.12.2020 року до Державної екологічної інспекції у Сумській області надійшло звернення від ОСОБА_1 , в якому останній просив здійснити перевірку ТОВ «Сумиполімербуд» на предмет поводження з небезпечними відходами у с. Старе Село Сумського району і в м. Суми по вул. Харківська, 122 та притягнути винних осіб до відповідальності (а.с. 10).
На підставі погодження Державної екологічної інспекції України № 4.2/1780ПГ від 09.12.2020 року (а.с. 11) та направлення на перевірку № 499/03 від 14.12.2020 року в період 15.12.2020 року (а.с. 12) Державна екологічна інспекція у Сумській області провела позапланову перевірку ТОВ «Сумиполімербуд» (код ЄДРПОУ 43069825), за результатами якої складено акт перевірки від 16.12.2020 року № 381/03 (а.с. 13-20).
Під час перевірки встановлено, що відповідно до договору оренди нежитлового приміщення № 31/05 від 31.05.2019 року ТОВ «Сумиполімербуд» орендує у ТОВ «Укрхімсервіс» частину нежитлового приміщення за адресою : м. Суми, вул. Харківська, 122 площею - 450 м2 (а.с. 21-22). Відповідно до пункту 3.1 вказаного договору приміщення, що орендується надається для забезпечення виконання господарської діяльності орендаря.
В ході огляду прилеглої до вказаної будівлі території на асфальтному покритті, цілісність якого візуально встановити неможливо, з порушенням встановлених вимог розміщені небезпечні відходи різних кваліфікаційних угрупувань: відсортовані відходи полімерів та гумової крихти, а також насипом в хаотичному порядку шлами після зачистки резервуарів, залишки лакофарбових сумішей, пластикові бочки, відходи оргтехніки та інші небезпечні відходи.
Також, відповідно до договору оренди нежитлового приміщення № 10901 від 01.09.2020 року ТОВ «Сумиполімербуд» орендує у СТОВ «Агрокомбінат» Тепличний» частину нежитлового приміщення «Критий тік», площею 368 м2, яке знаходиться за адресою: Сумська область, Сумський район, с. Старе Село, вул. Псільська (колишня Комсомольська),32, яке розташоване на земельній ділянці з кадастровим номером 5924788700:08:007:0089 (а.с. 23-24).
В орендованих відповідачем за вище вказаною адресою складських приміщеннях та на прилеглій до них території на асфальтному покритті, цілісність якого візуально встановити неможливо, насипом в хаотичному порядку з порушенням встановлених вимог накопичені та зберігаються небезпечні відходи різних кваліфікаційних угрупувань: використані голки, шприці, крапельниці, відходи медичних лабораторій (пробірки, блюдця), непридатні до використання лікарські засоби та косметичні вироби, лаки, фарби, що є порушенням вимог ст.ст. 17, 33, 34 Закону України «Про відходи».
Поводження з небезпечними відходами ТОВ «Сумиполімербуд» здійснює за відсутності ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та без висновку з оцінки впливу на довкілля, що є порушенням вимог ст. 34 Закону України «Про відходи», ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Матеріали вказаної перевірки за ознаками вчинення кримінального правопорушення Державною екологічною інспекцією у Сумській області були скеровані до правоохоронних органів.
Вироком Сумського районного суду Сумської області від 09.02.2021 року по справі № 587/164/21 (який набрав законної сили 12.03.2021) заступника директора «Сумиполімербуд» було визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 325 Кримінального кодексу України (а.с. 27-28).
На усунення виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства відповідачу був наданий Припис № 235/03 від 16.12.2020 року, пунктами 1, 2 якого зобов`язано не допускати здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та забезпечити передачу спеціалізованому підприємству, яке має ліцензію у сфері поводження з небезпечними відходами - накопичені небезпечні відходи та надати акти прийому - передачі з товарно-транспортними накладними позивачу у строк до 15.01.2021 р (а.с. 29).
В період з 12.02.2021 по 15.02.2021 року посадовими особами Державної екологічної інспекції у Сумській області проведено позапланову перевірку відповідача по контролю стану виконання Припису № 235/03 від 16.12.2020 року, за результатами якої складено акт позапланової перевірки від 15.02.2021 року № 60/03 (а.с. 30-32), яким встановлено, що пункти 1, 2 Припису № 235/03 від 16.12.2020 року не виконані, відповідач продовжує здійснювати операції по поводженню з небезпечними відходами та не забезпечив їх передачу спеціалізованому підприємству.
За вказане невиконання вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства, засновника ТОВ «Сумиполімербуд» ОСОБА_2 , 15.02.2021 року було притягнуто до адміністративної відповідальності по ст. 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 340 грн (а.с. 34).
На підставі виявлених позаплановою перевіркою порушень вимог законодавства відповідачу був наданий повторний припис № 22/03 від 15.02.2021 року, пунктами 1, 2 якого зобов`язано не допускати здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та забезпечити передачу спеціалізованому підприємству, яке має ліцензію у сфері поводження з небезпечними відходами - накопичені небезпечні відходи та надати акти прийому - передачі з товарно-транспортними накладними позивачу у строк до 15.03.2021 р (а.с. 35).
В період 14.04.2021 року посадовими особами Державної екологічної інспекції у Сумській області проведено позапланову перевірку відповідача по контролю стану виконання Припису № 22/03 від 15.02.2021 року, за резуьтатами якої складено акт позапланової перевірки від 14.04.2021 року № 161/03 (а.с. 36-38), яким встановлено, що пункти 1,2 Припису № 22/03 від 15.02.2021 року не виконані відповідач продовжує здійснювати операції по поводженню з небезпечними відходами та не забезпечив їх передачу спеціалізованому підприємству.
За вказане не виконання вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства, засновника ТОВ «Сумиполімербуд» ОСОБА_2 , 14.04.2021 року було притягнуто до адміністративної відповідальності по ст. 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 510 грн. (а.с. 40).
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05 квітня 2007 року №877-V.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно з ч. 1 ст. 20-2 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища належить, зокрема, організація і здійснення у межах компетенції державного нагляду (контролю) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства, в тому числі із питань про охорону, раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів.
Пунктом 7 Положення про Державну екологічну інспекцію України затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2017 року № 275 передбачається, що Держекоінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Пунктом 1 Положення про Державну екологічну інспекцію у Сумській області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 28.04.2020 № 126 передбачається, що Державна екологічна інспекція у Сумській області (далі - Інспекція) є територіальним органом Державної екологічної інспекції України та їй підпорядковується. Повноваження Інспекції поширюються на територію Сумської області. Основним завданням Інспекції є реалізація повноважень Державної екологічної інспекції України у межах Сумської області. Повноваження Інспекції поширюються на територію Сумської області. Основним завданням Інспекції є реалізація повноважень Державної екологічної інспекції України у межах Сумської області.
Пунктом 2 Розділу 2 Положення про Державну екологічну інспекцію у Сумській області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 28.04.2020 № 126 передбачається, що Інспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог природоохоронного законодавства в тому числі із питань про охорону, раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів.
Відповідно до приписів частини 1 статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов`язком держави (стаття 16 Конституції України).
Відповідно до статей 66, 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про відходи» поводження з відходами - це дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронения, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.
Небезпечні відходи - це відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров`я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.
Статтею 17 Закону України «Про відходи» встановлено, що суб`єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов`язані: забезпечувати повне збирання, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, що відповідає вимогам екологічної безпеки; не допускати змішування відходів, якщо це не передбачено існуючою технологією та ускладнює поводження з відходами або не доведено, що така дія відповідає вимогам підвищення екологічної безпеки;не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об`єктах; мати ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами і/або дозвіл на транскордонне перевезення небезпечних відходів.
Відповідно до вимог ст. 33 Закону України «Про відходи» зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, в якому визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відходів відповідно до встановлених умов їх зберігання.
Статтею 34 Закону України «Про відходи» передбачається, що суб`єкт господарської діяльності, у власності або у користуванні якого є хоча б один об`єкт поводження з небезпечними відходами, зобов`язаний: забезпечити запобігання забрудненню ними навколишнього природного середовища, а у разі виникнення такого забруднення - ліквідувати забруднення та його наслідки для навколишнього природного середовища та здоров`я людини; забезпечувати експлуатацію зазначених об`єктів і перевезення небезпечних відходів з додержанням вимог природоохоронного законодавства; мати ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (не підлягає ліцензуванню зберігання (накопичення) суб`єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб`єктам господарювання, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами).
Розміщення небезпечних відходів дозволяється лише у спеціально обладнаних місцях та здійснюється відповідно до ліцензійних умов щодо поводження з небезпечними відходами. Провадження інших видів діяльності, не пов`язаної з поводженням з небезпечними відходами, на території, відведеній для їх розміщення, забороняється.
Відповідно до вимог ст. 42 Закону України «Про відходи» особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за: порушення встановленого порядку поводження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища, прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров`я людини та економічних збитків; невиконання розпоряджень і приписів органів, що здійснюють державний контроль та нагляд за операціями поводження з відходами та за місцями їх видалення; порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення та утилізації відходів, а також полігонів для зберігання чи захоронения промислових, побутових та інших відходів (сміттєзвалищ, шламосховищ, золовідвалів тощо).
Частиною 2 статті 10 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» встановлено, що діяльність, що перешкоджає здійсненню права громадян на безпечне навколишнє природне середовище та інших їх екологічних прав, підлягає припиненню в порядку, встановленому цим Законом та іншим законодавством України.
Частина 3 статті 50 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачає, що діяльність фізичних та юридичних осіб, що завдає шкоди навколишньому природному середовищу, може бути припинена за рішенням суду.
Частина 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачає, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Частиною 5 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сумиполімербуд» (вул. Харківська, 122, м. Суми, Сумська область, код ЄДРПОУ 43069825) у вигляді повної заборони виконання робіт у сфері поводження з відходами в частині їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення та перероблення на земельній ділянці (кадастровий номер: 5924788700:08:007:0089) за адресою: Сумська область, Сумський район, с. Старе Село, вул. Псільська, 32-В та на виробничому майданчику за адресою: Сумська область, м. Суми, вул. Харківська, буд. 122, крім передачі відходів спеціалізованому підприємству, яке має ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, а тому позовні вимоги Державної екологічної інспекції у Сумській області підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сумиполімербуд" про застосування заходів реагування - задовольнити.
Застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сумиполімербуд» (вул. Харківська, 122, м. Суми, Сумська область, код ЄДРПОУ 43069825) у вигляді повної заборони виконання робіт у сфері поводження з відходами в частині їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення та перероблення на земельній ділянці (кадастровий номер: 5924788700:08:007:0089) за адресою: Сумська область, Сумський район, с. Старе Село, вул. Псільська, 32 В та на виробничому майданчику за адресою: Сумська область, м. Суми, вул. Харківська, буд. 122, крім передачі відходів спеціалізованому підприємству, яке має ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.А. Прилипчук