
Справа №461/3882/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 липня 2021 року суддя Галицького районного суду м. Львова Волоско І.Р., з участю представника Львівської митниці Державної митної служби України Лубоцького Б.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та його представника Бабій І.М., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає АДРЕСА_1 , тимчасово не працює, паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 , виданий 12.06.2015, орган, що видав №2601, запис №19771206-00494,
за ч. 1 ст. 483Митного Кодексу України,-
В С Т А Н О В И В :
25.04.2021 р. близько 18 год. 31 хв. в зону митного контроль «червоний коридор» (автобусна смуга) п/п Краковець митного поста «Яворів» Галицької митниці Держмитслужби прибув автобус марки «SCANIA-IRIZAR» реєстраційний номер НОМЕР_2 , під керуванням гр. ОСОБА_1 який прямував з Республіки Польща до України маршрутом «Пльзень-Городенка». Перед початком митного контролю гр. ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та ОСОБА_3 , було надано для заповнення митні декларації та роз`яснено митні правила. У ході проведення письмового декларування гр. України ОСОБА_1 заявив про наявність в нього 10000 тис. Чеських крон, гр. ОСОБА_2 , та ОСОБА_3 заявили про відсутність будь якого товару.
Після перевірки заявлених відомостей та завірення митних декларацій штампом «Під митним контролем № «289» Львівської митниці ДФС, під час проведення митного огляду на боксі поглибленого огляду в конструктивних порожнинах передніх крил автобуса, було виявлено прихований товар, а саме: новий одяг в асортименті т.м. «Сecil» та «Street One» в кількості 274 шт., на загальну суму (згідно бірок на одязі) 376052,62 грн.
Громадянин ОСОБА_1 повідомив, що виявлений товар перевозив на територію України, а приховав, тому, що не було місця в багажному відділені автобуса. Документів, що підтверджують вартість товару не надав.
Відповідно до ст. 257 Митного Кодексу України, декларування здiйснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дiй) точних вiдомостей про товари, мету їх перемiщення через митний кордон України, а також вiдомостей, необхiдних для здiйснення їх митного контролю та митного оформлення. Під час здійснення митного контролю був використаний набір слюсарських інструментів, дзеркало, ліхтарик та здійснювалось фотографування транспортного засобу та місць приховування товарів. Таким чином, гр. України ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням способів та засобів, що утруднюють виявлення таких товарів.Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачені ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.
Вартість безпосередніх предметів правопорушення згідно отриманих документів органом митниці вказано - 376052,62 гривень.
Дії ОСОБА_1 органом митниці кваліфіковані як порушення митних правил, відповідальність за вчинення яких передбачена ч. 1 ст. 483 МК України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник - адвокат Бабій І.М. факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183 МК України, не заперечили, однак не погодилися із визначеною митною вартістю товарів, оскільки відповідно реальна вартість товару становить 30346,80 чеських крон, що становить 39675,40 грн.
Представник митниці в судовому засіданні зазначив, що у діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.483 МК України та пропонує до порушника застосувати стягнення, передбачене санкцією даної норми. При цьому, підтримав оцінку вартості товару - предмету порушення митних правил в сумі 376052,62 грн, вважаючи таку обґрунтованою та об`єктивною.
Перевіривши матеріали справи та надані докази, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбачений ч.1 ст.483 МК України.
За положеннями п.3 ч.1 ст.8 МК України, державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.
Згідно ст.458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ч.1 ст.483 МК України, відповідальність настає за дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані.
Частиною 2 та частиною 4 ст.366 МК України, передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням (ч.1 ст.486 МК України).
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується наступними даними: протоколом про адміністративне правопорушення № 0784/20900/21 від 25.04.2021 року; копією паспорта ОСОБА_1 , техпаспорта, контрольного талону, доповідною запискою державного інспектора, митною декларацією, описом предметів, вилучених у ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об?єктивному взаємозв?язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.
Вищевказані досліджені в судовому засіданні документи суд вважає належними та допустимими доказами на підтвердження вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.
Вказані факти не спростовано особою, яка притягується до адміністративної відповідальності жодним доказом у справі.
Таким чином, під час судового розгляду встановлено, що ОСОБА_1 вчинено дії, спрямовані на переміщення товару з приховуванням від митного контролю.
Вирішуючи питання про призначення виду стягнення за порушення митних правил, суд бере до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
У відповідності до положень ст.49 МК України, митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Згідно ч.2 ст.51 МК України митна вартість товарів, що ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, визначається відповідно до глави 9 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.52 МК України заявлення митної вартості товарів здійснюється декларантом або уповноваженою ним особою під час декларування товарів у порядку, встановленому розділом VIII цього Кодексу та цією главою.
Перелік документів, які підтверджують митну вартість товарів, визначається ч. 2 ст. 53 МК України, а саме: 1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п`ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості; 2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності; 3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об`єктом купівлі-продажу); 4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; 5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; 6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; 7) ліцензія на імпорт товару, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню; 8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.
Відповідно до ч. ч. 2. З ст. 54 МК України контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції).
Як вбачається із долучених до матеріалів справи документів, а саме рахунку-фактури, видаткового касового документу, вартість безпосередніх предметів правопорушення становить 30346,80 чеських крон, що згідно курсу валют станом на 25.04.2021 року становить 39 675,40 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України, та при призначенні покарання враховує дійсну вартість придбаних товарів згідно поданими рахунками на їх придбання.
Виходячи з наведеного, вартість переміщуваного ОСОБА_1 через митний кордон товару становить 30346,80 чеських крон, що згідно встановленого НБУ офіційного курсу гривні до іноземних валют станом на день вчинення порушення митних правил становить 39 675,40 грн.
Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, вважаю що ОСОБА_1 винен у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.483 МК України, відтак його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу та конфіскації товару, що був предметом порушення митних правил.
Також, з особи, яка притягається до відповідальності, на підставі ч.1 ст.519 МК України, підлягають стягненню витрати, понесені митним органом за зберігання товарів, які стали предметом порушення митних правил на складі митниці.
Окрім цього, у відповідності до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Так, ст.40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного з правопорушника стягується 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454гривні.
Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, ст.ст. 459, 461, 487, 526, 528 МК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України та накласти стягнення – 39 675,40 грн штрафу в дохід держави.
Товар, вилучений згідно протоколу про порушення митних правил № 0784/20900/21 від 25.04.2021 року - конфіскувати в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 витрати за зберігання на складі митниці товарів, які є предметами порушення митних правил в сумі 1697,87 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України 454 грн судового збору.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.
Суддя І.Р.Волоско