Рішення № 98398448, 19.07.2021, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2021
Номер справи
560/6319/21
Номер документу
98398448
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/6319/21

РІШЕННЯ

іменем України

19 липня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К.

розглянувши адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Група Техсервіс" до Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення робочої групи Головного управління ДПС у Хмельницькій області, викладене у протоколі від 31 березня 2021 року № 2, в частині відмови у списанні по ТОВ "Група Техсервіс" штрафних санкцій та пені з податку на додану вартість (14010100) відповідно до вимог пункту 2-3 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, оскільки станом на 01.11.2020 року податковий борг згідно із ІКП ІТС "Податковий блок" по підприємству був відсутній та зобов`язати Головне управління ДПС у Хмельницькій області списати по ТОВ "Група Техсервіс" штрафні санкції та пені з податку на додану вартість (14010100) відповідно до вимог пункту 2-3 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Сьомий апеляційний адміністративний суд, постановою від 16 жовтня 2020 року у справі № 560/3979/19 про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, задовольнив апеляційну скаргу ГУ ДПС у Хмельницькій області та скасував рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 04 лютого 2020 року, і прийняв нове рішення яким у задоволенні позову ТОВ "Група Техсервіс" відмовлено.

Законом України від 4 грудня 2020 року № 1072-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України доповнено пунктом 2-3 такого змісту: "У разі погашення у повному обсязі грошовими коштами платниками податків протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов`язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Положення цього пункту не застосовується щодо:

-великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;

-осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

-осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

-банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб";

-осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

-осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв`язку зі сплатою такого податкового боргу, не підлягають застосуванню та нарахуванню, а нараховані підлягають коригуванню до нульових показників".

Вказаний Закон набрав чинності 10.12.2020 року.

26.02.2021 року ТОВ "Група Техсервіс" сплатило податковий борг (основний платіж) в сумі 260528 грн., на даний час рахується податковий борг з податку на додану вартість в сумі 331378,03 грн., в тому числі 240744,50 грн., штрафних санкцій, 95356,52 грн., пені.

02.03.2021 року позивач звернувся до Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області із листом № 02/03/21-1 в якому просив списати штрафні санкції і пеню, що залишилися несплаченими на дату повної сплати основної суми податкового боргу, як це визначено пунктом 2-3 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Відповідач надав позивачу відповідь листом № 4555/6/22-01-13-05-06 від 14.04.2021 року, яким повідомив, що протокольним рішенням засідання робочої групи ГУ ДПС у Хмельницькій області від 31.03.2021 року № 2, ТОВ "Група Техсервіс" відмовлено у списанні штрафних санкцій та пені з податку на додану вартість в зв`язку із тим, що станом на 01.11.2020 року податковий борг згідно із ІТС "Податковий блок", відсутній.

Податкові повідомлення-рішення відображено в ІТС "Податковий блок" в інтегрованих картках платника лише 25.11.2020 року.

Позивач вважає рішення про відмову в списанні штрафних санкцій та пені з податку на додану вартість протиправним з таких підстав.

Постанова суду набрала законної сили 16.10.2020 року, тому відповідач зобов`язаний був ввести відповідні дані до інформаційної системи ІТС "Податковий блок" або в цей день, або в день офіційного оприлюднення рішення суду-23.10.2020 року, а не 25.11.2020 року як здійснив це відповідач.

Така бездіяльність відповідача спричинила невнесення даних до інформаційної системи ІТС "Податковий блок" вчасно, тобто станом на 01 листопада 2020 року, що в подальшому зробило неможливим списання штрафних санкцій та пені, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу.

На підставі наведеного позивач просить задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою від 03 червня 2021 року Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Представник відповідача подала відзив на адміністративний позов, зареєстрований в суді 17.06.2021 року, в якому позовні вимоги не визнала повністю.

Обгрунтовуючи свою позицію щодо не визнання позову, представник відповідача вказала, що постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16.10.2020 року у справі № 560/3879/19 задоволено апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області та скасовано рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 04 лютого 2020 року яким було задоволено позов ТОВ "Група Техсервіс" до Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 27.05.2019 року, а саме:

-№ 0006991401, яким встановлено відсутність складення та/або реєстрації протягом граничного строку, передбаченого пунктом 201.1 статті 201 ПК України податкових накладних /розрахунків коригування на суму ПДВ 351225 грн., та згідно із статтею 120-1 ПК України застосовано штраф в сумі 175612,50 грн;

-№ 0006971401, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість в сумі 325660 грн., в тому числі 260528 грн., за податковими зобов`язаннями, та 65132 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами);

-№ 0006981401, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість на 152182 грн., яка задекларована в декларації з ПДВ за грудень 2018 року та зареєстрована в контролюючому органі 19.01.2019 року за № 9307805196.

Рішення суду прийнято в порядку письмового провадження без виклику сторін, копія постанови від 16.10.2020 року на адресу контролюючого органу надійшла 29.10.2020 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції на супровідному листі Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.10.2020 року № 560/3879/19/29880/20.

Відповідно до "Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 року № 422, інформація щодо рішення суду вноситься до підсистеми, що забезпечує облік платежів, працівником структурного підрозділу органу ДФС протягом трьох днів з дати отримання такого документа.

Отримавши постанову суду 29.10.2020 року у відповідача було три дні на внесення результатів по справі до інформаційної системи.

Вказаний строк закінчується 02.11.2020 року, тому станом на 01.11.2020 року в інтегрованій картці платника податку податковий борг не існував.

02.03.2021 року на адресу відповідача надійшов лист позивача № 02/03/21-1 щодо застосування положення пункту 2-3 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України в частині списання штрафних санкцій та пені.

При розгляді листа відповідачем встановлено, що податковий борг виник за результатами контрольно-перевірочної роботи по податку на додану вартість в сумі 591906,03 грн., в тому числі основний платіж в сумі 260528 грн., штрафні санкції в сумі 240744,50 грн., пеня в сумі 90633,53 грн., що відображено в ІТС "Податковий блок" в інтегрованій картці платника 25 листопада 2020 року.

Податковий борг згідно із ІТС "Податковий блок" станом на 01 листопада 2020 року по товариству відсутній.

26 лютого 2021 року позивач сплатив податковий борг в сумі 260528 грн. При сплаті податкового боргу нараховано штрафні санкції в сумі 52105,60 грн., та пеня в сумі 4722,99 грн., за період з 26.11.2020 року по 25.02.2021 року.

Рішенням робочої групи від 31.03.2021 року № 2 відмовлено ТОВ "Група Техсервіс" у списанні штрафних санкцій та пені в зв`язку із тим, що станом на 01 листопада 2020 року податковий борг у товариства відсутній.

На підставі викладеного відповідач просить відмовити у задоволенні позову.

25.06.2021 року до суду надійшла відповідь на відзив.

01.07.2021 року заперечення на відповідь на відзив.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Хмельницький окружний адміністративний суд рішенням від 04.02.2020 року у справі № 560/3879/19 задовольнив позов ТОВ "Група Техсервіс" до ГУ ДФС у Хмельницькій області, а саме: визнав протиправними та скасував податкові повідомлення-рішення від 27.05.2019 року:

-№ 0006991401, яким встановлено відсутність складення та/або реєстрації протягом граничного строку, передбаченого пунктом 201.1 статті 201 ПК України податкових накладних /розрахунків коригування на суму податку на додану вартість 351225 грн., та згідно із статтею 120-1 ПК України застосовано штраф в сумі 175612,50 грн.;

-№ 0006971401, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість в сумі 325660 грн., в тому числі 260528 грн., за податковими зобов`язаннями, та 65132 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами);

-№ 0006981401, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість на 152182 грн., яка задекларована в декларації з ПДВ за грудень 2018 року та зареєстрована в контролюючому органі 19.01.2019 року за № 9307805196.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16.10.2020 року у справі № 560/3879/19 задоволено повністю апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області, рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 04 лютого 2020 року скасовано.

Постанова Сьомого апеляційного адміністративного суду набрала законної сили з 16.10.2020 року, офіційно оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень 23.10.2020 року.

02.03.2021 року директор ТОВ "Група Техсервіс" звернувся до Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області із заявою, вихідний № 02/03/21-1, в якій просив списати податковий борг з податку на додану вартість в сумі 331378,03 грн., в тому числі штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в сумі 240744,50 грн., та пені в сумі 90633,53 грн., який виник станом на 1 листопада 2020 року, та залишився непогашеним на дату повної сплати основної суми податкового боргу-26.02.2021 року в розмірі 260528 грн., відповідно до пункту 2-3 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Заява обгрунтована тим, що постанова Сьомого апеляційного адміністративного суду набрала законної сили з 16.10.2020 року, офіційно оприлюднена 23.10.2020 року, тому податковий борг у платника податку виник 16 жовтня 2020 року, тобто станом на 01 листопада 2020 року у позивача виник податковий борг на загальну суму 331378,03 грн., в тому числі штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в сумі 240744,50 грн., та пеня в сумі 90633,53 грн.

Позивачем сплачені всі поточні податкові зобов`язання та податковий борг згідно із податковим повідомленням-рішенням в сумі 260528 грн.

Відповідач листом № 4555/6/22-01-13-05-06 від 14.04.2021 року повідомив позивача про те, що протокольним рішенням засідання робочої групи ГУ ДПС у Хмельницькій області від 31.03.2021 року № 2 за результатами розгляду заяви позивача від 02.03.2021 року про списання податкового боргу, ТОВ "Група Техсервіс" відмовлено у списанні штрафних санкцій та пені з податку на додану вартість відповідно до вимог пункту 2-3 підрозділу 10 розділу XX ПК України, в зв`язку із тим, що станом на 01.11.2020 року податковий борг у ТОВ "Група Техсервіс" згідно із ІТС "Податковий блок" відсутній.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Відповідно до пункту 2-3 підрозділу 10 "Інші перехідні положення" розділу XX "Перехідні положення" ПК України, у разі погашення у повному обсязі грошовими коштами платниками податків протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов`язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Положення цього пункту не застосовується щодо:

-великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;

-осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

-осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

-банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб";

-осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

-осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв`язку зі сплатою такого податкового боргу, не підлягають застосуванню та нарахуванню, а нараховані підлягають коригуванню до нульових показників.

Підрозділ 10 розділу XX ПК України, доповнений пунктом 2-3 Законом України від 04.12.2020 року № 1072-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України, щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (далі Закон № 1072-IX), який набрав чинності 10.12.2020 року.

Отже коригування до нульових показників нарахованих штрафних санкцій і пені (списання податкового боргу у вигляді штрафних санкцій і пені) контролюючим органом можливе за таких підстав:

-погашення платником податку у повному обсязі грошовими коштами протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 1072-IX суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені);

-податковий борг (без штрафних санкцій, пені) повинен виникнути станом на 01 листопада 2020 року;

-сплата платником податків поточних податкових зобов`язань у повному обсязі;

-списанню підлягають штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати податкового боргу у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків,

-штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв`язку зі сплатою такого податкового боргу, не підлягають застосуванню та нарахуванню.

Згідно із підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України, грошове зобов`язання платника податків-сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня;

Відповідно до пункту 57.3 статті 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до пункту 56.18 статті 56 ПК України, з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу, грошове зобов`язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податковий борг-сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Із змісту наведених правових норм ПК України вбачається, що у разі судового оскарження платником податків грошового зобов`язання (суми коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов`язання), визначеного контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, таке грошове зобов`язання вважається узгодженим із дня набрання судовим рішенням законної сили.

У разі несплати платником податків узгодженого грошового зобов`язання у строк, встановлений ПК України, тобто протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження, несплачене грошове зобов`язання набуває правового статусу податкового боргу.

Постанова Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16.10.2020 року у справі № 560/3879/19, якою повністю задоволено апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області та скасовано рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 04 лютого 2020 року, набрала законної сили 16.10.2020 року.

Сьомий апеляційний адміністративний суд своєю постановою визнав правомірність податкових повідомлень-рішень ГУ ДПС у Хмельницькій області від 27.05.2019 року, в тому числі і податкового повідомлення-рішення № 0006971401, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість в сумі 325660 грн., в тому числі 260528 грн., за податковими зобов`язаннями, та 65132 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), та податкового повідомлення-рішення № 0006991401, яким до платника податків застосовано штраф в сумі 175612,50 грн.

Таким чином, грошове зобов`язання за податковими повідомленнями-рішеннями від 27.05.2019 року № 0006971401 та № 0006991401 вважається узгодженим з дня набрання судовим рішенням законної сили, тобто з 16.10.2020 року-дати прийняття постанови Сьомим апеляційним адміністративним судом.

В зв`язку із тим, що позивач протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження, не сплатив узгоджене грошове зобов`язання за платежем податок на додану вартість в сумі 260528 грн., за податковими зобов`язаннями та 240744,50 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), нараховане відповідачем за податковими повідомленнями-рішеннями від 27.05.2019 року № 0006971401 та № 0006991401, таке несплачене грошове зобов`язання набуло правового статусу податкового боргу.

Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що податковий борг (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням) виник у ТОВ "Група Техсервіс" 16.10.2020 року, тобто виник станом на 01 листопада 2020 року, що відповідає вимогам пункту 2-3 підрозділу 10 "Інші перехідні положення" розділу XX "Перехідні положення" ПК України при вирішенні питання про списання такого податкового боргу.

Суд при вирішенні спору враховує, що контролюючий орган в зв`язку із сплатою позивачем податкового боргу в сумі 260528 грн., додаткового нарахував пеню в сумі 4722,99 грн., за період з 26.11.2020 року по 25.02.2021 року, тому разом розмір нарахованої пені разом становить 95356,52 грн.

Пеня в розмірі 4722,99 грн., що підлягає застосуванню та нарахуванню у зв`язку зі сплатою податкового боргу, не підлягає застосуванню та нарахуванню відповідно до пункту 2-3 підрозділу 10 "Інші перехідні положення" розділу XX "Перехідні положення" ПК України, тому також підлягає списанню.

Отже податковий борг за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 240744,50 грн., та нарахована пеня в сумі 95356,52 грн., підлягають списанню за таких обставин:

-податковий борг за основним платежем в сумі 260528 грн., виник станом на 01 листопада 2020 року;

-Закон № 1072-IX набрав чинності 10.12.2020 року;

-позивач протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 1072-IX, сплатив основний платіж податкового боргу в сумі 260528 грн., а саме-26.02.2021 року, що визнається відповідачем та підтверджується копією платіжного доручення № 2316 від 26 лютого 2021 року;

-відсутні підстави, передбачені пунктом 2-3 підрозділу 10 розділу XX ПК України, за наявності яких положення цього пункту не застосовується;

-позивач як платник податків сплатив поточні податкові зобов`язання у повному обсязі, що відповідачем визнається та підтверджується копією витягу з протоколу засідання робочої групи ГУ ДПС у Хмельницькій області № 2 від 31.03.2021 року та змістом відзиву на позов.

Так як робоча група ГУ ДПС у Хмельницькій області при прийнятті протокольного рішення № 2 від 31.03.2021 року не врахувала встановлені судом обставини справи, суд вважає, що таке рішення в частині, якою позивачу відмовлено в списанні штрафних санкцій та пені відповідно до пункту 2-3 підрозділу 10 розділу XX ПК України, необхідно визнати протиправним та скасувати, а також зобов`язати Головне управління ДПС у Хмельницькій області списати по ТОВ "Група Техсервіс" штрафні санкції та пені з податку на додану вартість (14010100) відповідно до вимог пункту 2-3 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

Суд при вирішенні спору не бере до уваги пояснення відповідача відносно дати виникнення податкового боргу, оскільки як встановлено судом, датою виникнення податкового боргу у разі оскарження платником податків податкових зобов`язань в судовому порядку є дата набрання рішенням суду законної сили.

Аналізуючи все в сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають розподілу.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов товариства з обмеженою відповідальністю "Група Техсервіс" до Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати протокольне рішення робочої групи Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області від 31.03.2021 року № 2 в частині, якою товариству з обмеженою відповідальністю "Група Техсервіс" відмовлено у списанні податкового боргу за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) з податку на додану вартість (14010100) в сумі 240744,50 грн., та нарахованої пені в сумі 95356,52 грн., на підставі пункту 2-3 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

Зобов`язати Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області списати товариству з обмеженою відповідальністю "Група Техсервіс" податковий борг за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) з податку на додану вартість (14010100) в сумі 240744,50 грн., та пені в сумі 95356,52 грн., який відображений в ІТС "Податковий блок" в інтегрованій картці товариства з обмеженою відповідальністю "Група Техсервіс", на підставі пункту 2-3 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Група Техсервіс" судові витрати в розмірі 2270 грн., (дві тисячі двісті сімдесят гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Група Техсервіс" (вул. Бандери Степана, 2/1А, офіс 330,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 40019242) Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 44070171)

Головуючий суддя В.К. Блонський