
УХВАЛА
про забезпечення позову
16 липня 2021 року Справа № 580/4965/21
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Паламаря П.Г. розглянувши у письмовому провадженні заяву приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» про забезпечення позову у справі за позовом приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» до Міністерства освіти і науки України про визнання протиправними дій,
ВСТАНОВИВ:
15.07.2021 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся приватний заклад вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» (18036, Черкаська обл,, м. Черкаси, вул. Нечуя-Левицького, буд. 16) з адміністративним позовом до Міністерства освіти і науки України (01135, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 10), в якому просить визнати протиправними дії Міністерства освіти і науки України, що полягають у блокуванні конкурсних пропозицій для подання заяви на вступ на вступну компанію 2021 приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).
16.07.2021 до суду надійшла заява про забезпечення позову, в якій приватний заклад вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» просить забезпечити позов:
- забороною Міністерству освіти і науки України блокувати конкурсні пропозиції на вступну компанію 2021 приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова»;
- забороною Міністерству освіти і науки України вчиняти дії щодо обмеження приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» у проведенні вступної кампанії 2021 в ЄДБО, а саме - приймати та реєструвати заяви на вступ, розглядати заяви вступників, допускати до конкурсного відбору, рекомендувати до зарахування вступників, зараховувати на навчання.
В обґрунтування заяви про вжиття заходів забезпечення позову зазначено, що відповідно до ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 29.03.2021 у справі №580/1666/21 вирішено вжити заходи забезпечення адміністративного позову до подання позову, шляхом зупинення дії наказу Міністерства освіти і науки України № 22-л від 26.02.2021 «Про результати планової перевірки «Приватний заклад вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» до набрання законної сили відповідним судовим рішенням в адміністративній справі за позовом приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» до Міністерства освіти і науки України про визнання протиправним та скасування наказу № 22-л від 26.02.2021.
Не погоджуючись з вказаною ухвалою відповідач подав апеляційну скаргу. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 15 червня 2021 року вказана ухвала залишена без змін.
Відповідач після набрання законної сили вказаною ухвалою, вчинив дії щодо блокування позивача в Єдиній державній електронній базі з питань освіти та заблокував конкурсні пропозиції на вступну компанію 2021 по всім спеціальностям (освітнім програмам) та обмежив позивача в участі у вступній компанії 2021 де виключив можливість абітурієнтам обирати Приватний заклад вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова для навчання, обмежив можливість позивачу розглядати заяви абітурієнтів, вивчати документи абітурієнтів та рекомендувати до зарахування.
Позивач не погоджується з правомірністю дій відповідача, тому звернувся до суду за захистом своїх прав.
Позивач зазначила, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Розглянувши заяву приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова», суд виходить з таких обставин.
У період з 08.04.2019 по 12.04.2019 проводилась планова перевірка дотримання вищим навчальним закладом “Східноєвропейський університет економіки і менеджменту” законодавства у сфері освітньої діяльності, за результатами якої складено акт №10.3.-12-1 від 12.04.2019, в якому вказано про порушення Ліцензійних умов та вимог Закону України “Про освіту”.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 11.02.2021 №168 “Про планову перевірку “Приватний заклад вищої освіти “Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова” (далі – навчальний заклад) в період з 16.02.2021 по 19.02.2021 призначено планову перевірку навчального закладу.
За результатами планової перевірки за наказом Міністерства освіти і науки України від 11.02.2021 №168, складено акти від 19.02.2021 №10.3.-12-39 (перевірки у сфері вищої освіти), від 19.02.2021 №10.3.-12-40 (перевірки у сфері професійної (професійно-технічної) освіти), а також акт про повторне порушення навчальним закладом ліцензійних умов провадження освітньої діяльності від 19.02.2021 №10.3-12-41.
На підставі актів перевірки від 19.02.2021, керуючись нормами п. 4 ч. 4 ст. 24 “Про вищу освіту” Міністерством освіти і науки України прийнято наказ №22-л від 26.02.2021 “Про результати планової перевірки “Приватний заклад вищої освіти “Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова”.
Пунктами 1 та 2 цього наказу вирішено:
1. Анулювати ліцензії приватному закладу вищої освіти “Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова” (ідентифікаційний код юридичної особи - 14204539) на провадження освітньої діяльності у сфері вищої для підготовки здобувачів освіти:
- на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти із спеціальностей: 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа з ліцензованим обсягом 120 осіб (наказ МОН від 05.09.2019 №956-л); 022 Дизайн - 30 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 035 Філологія - 30 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 051 Економіка - 150 осіб (наказ МОН від 05.09.2019 №956-л); 071 Облік і оподаткування - 60 осіб (наказ МОН від 05.09.2019 №956-л); 072 Фінанси, банківська справа та страхування - 60 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 073 Менеджмент - 160 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 075 Маркетинг - 100 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 081 Право - 120 осіб (наказ МОН від 05.09.2019 №956-л); 241 Готельно-ресторанна справа - 60 осіб (наказ МОН від 05.09.2019 №956-л); 242 Туризм - 60 осіб (наказ МОН від 05.09.2019 №956-л);
- на другому (магістерському) рівні вищої освіти із спеціальностей: 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа з ліцензованим обсягом 60 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 035 Філологія - 10 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 051 Економіка - 100 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 071 Облік і оподаткування - 37 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 072 Фінанси, банківська справа та страхування - 30 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 073 Менеджмент - 75 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 075 Маркетинг - 20 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 081 Право - 60 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565); 241 Готельно-ресторанна справа - 40 осіб (наказ МОН від 19.12.2016 №1565);
- на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти із спеціальності 051 Економіка з ліцензованим обсягом 20 осіб (наказ МОН від 21.10.2016 №1464л);
- інші види освітньої діяльності: підготовка іноземних громадян за акредитованими напрямами (спеціальностями) з ліцензованим обсягом 250 осіб всього на рік (наказ МОН від 01.07.2013 №2494л).
2. Анулювати ліцензії приватному закладу вищої освіти “Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова” (ідентифікаційний код юридичної особи - 14204539) на провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти для підготовки робітничих кадрів за професіями:
- 4121 Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних із ліцензованим обсягом 20 осіб за видом підготовки професійно-технічне навчання (наказ МОН від 15.07.2014 №2642л);
- 5141 Перукар (перукар-модельєр) - 30 осіб за видом підготовки професійно- технічне навчання (наказ МОН від 15.07.2014 №2642л);
- 5141 Манікюрник - 20 осіб за видом підготовки професійно-технічне навчання (наказ МОН від 15.07.2014 №2642л).
Вважаючи наведений наказ неправомірним, заявник оскаржив його судовому порядку, справа №580/1665/21.
Окрім цього, ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 29.03.2021 у справі №580/1666/21 вирішено вжити заходи забезпечення адміністративного позову до подання позову, шляхом зупинення дії наказу Міністерства освіти і науки України № 22-л від 26.02.2021 «Про результати планової перевірки «Приватний заклад вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» до набрання законної сили відповідним судовим рішенням в адміністративній справі за позовом приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» до Міністерства освіти і науки України про визнання протиправним та скасування наказу № 22-л від 26.02.2021.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 15 червня 2021 року вказана ухвала залишена без змін.
За твердженням заявника, відповідач після набрання законної сили вказаною ухвалою, вчинив дії щодо блокування позивача в Єдиній державній електронній базі з питань освіти та заблокував конкурсні пропозиції на вступну компанію 2021 року по всім спеціальностям (освітнім програмам) та обмежив позивача в участі у вступній компанії 2021 року, де виключив можливість абітурієнтам обирати Приватний заклад вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» для навчання, обмежив можливість позивачу розглядати заяви абітурієнтів, вивчати документи абітурієнтів та рекомендувати до зарахування.
На підтвердження зазначених обставин заявник додав роздруківки з Єдиної державної електронної бази з питань освіти станом на 14.07.2021, а також звернення вступника ОСОБА_1 , в якому останній вказує про неможливість подачі заявки на вступ до університету.
Вирішуючи заяву про забезпечення позову, суд виходить з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 154 КАС України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Перевіривши зазначені у заяві про забезпечення позову доводи позивача, враховуючи відсутність необхідності у виклику позивача для подачі ним пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову, суддя вважає за можливим здійснити розгляд даного клопотання без проведення судового засідання.
Відповідно до ч. 1 ст. 150 КАС України, суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Частиною 2 цієї статті встановлено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Відтак, забезпечення позову це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому рішення суду, якщо його буде прийнято на користь позивача.
Згідно із ч. 4 ст. 150 КАС України подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Таким чином, ст. 150 КАС України визначено вичерпний перелік підстав для вжиття заходів забезпечення позову, а суд повинен, виходячи з конкретних доказів, встановити, чи існує хоча б одна з названих підстав, і оцінити, чи не може застосування заходів забезпечення позову завдати більшої шкоди, ніж та, якій можна запобігти.
В розумінні наведеної норми закону, при вирішенні питання про забезпечення позову суд має надати оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням наступних критеріїв: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги; ймовірності ускладнення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушення у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є у часниками даного судового процесу.
Згідно Рекомендації N R (89) 8 про тимчасовий судовий захист в адміністративних справах, прийнятій Комітетом Міністрів Ради Європи 13 вересня 1989 року рішення про вжиття заходів тимчасового захисту може, зокрема, прийматися у разі, якщо виконання адміністративного акта може спричинити значну шкоду, відшкодування якої неминуче пов`язано з труднощами, і якщо на перший погляд наявні достатньо вагомі підстави для сумнівів у правомірності такого акта.
Міністерство освіти і науки України наказом від 08.06.2018 №620 затверджено Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти (далі – Положення №620).
Відповідно до вказаного Положення, воно розроблене відповідно до статті 74 Закону України «Про освіту» (далі - Закон) з метою визначення порядку функціонування Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - ЄДЕБО) в галузі освіти як автоматизованої системи збирання, оброблення, зберігання та захисту інформації щодо здобувачів освіти, суб`єктів освітньої діяльності, що формується (створюється) та використовується для забезпечення потреб фізичних та юридичних осіб.
Власником ЄДЕБО та виключних майнових прав на її програмне забезпечення є держава. Розпорядником ЄДЕБО є Міністерство освіти і науки України, технічним адміністратором - державне підприємство «Інфоресурс», що належить до сфери управління розпорядника ЄДЕБО.
ЄДЕБО функціонує з метою забезпечення:
1) електронного ліцензування освітньої діяльності (оформлення, подання документів до органу ліцензування та отримання відповідного рішення у електронному вигляді), органом ліцензування яких є розпорядник ЄДЕБО, відповідно до ліцензійних умов на провадження освітньої діяльності, затверджених у встановленому законодавством порядку;
2) акредитації освітніх програм, спеціальностей, напрямів підготовки у встановленому законодавством порядку;
3) супроводження прийому на навчання до закладів освіти у порядку, встановленому законодавством, у тому числі:
можливості подання вступниками заяв про допуск до участі в конкурсному відборі до закладів освіти в електронній формі через Інтернет (електронний вступ);
формування рейтингових списків вступників та списків вступників, рекомендованих до зарахування до закладів освіти;
забезпечення адресного розміщення державного та регіонального замовлення;
4) інформування громадськості про перебіг вступних кампаній до закладів освіти через веб-сайт ЄДЕБО та відкриті інформаційні системи;
5) формування, реєстрації та обліку інформації для видачі суб`єктами освітньої діяльності документів у сферах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та освіти дорослих, в тому числі післядипломної освіти (документів про освіту та наукові ступені і вчені звання, студентських (учнівських) квитків державного зразка, а також для видачі суб`єктам освітньої діяльності ліцензій на провадження освітньої діяльності, сертифікатів про акредитацію освітніх програм, спеціальностей, напрямів підготовки, свідоцтв про атестацію суб`єктів освітньої діяльності у встановленому законодавством порядку;
6) перевірки достовірності документів про освіту (наукові ступені і вчені звання), студентських (учнівських) квитків державного зразка, факту навчання для здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями «кваліфікований робітник» та «молодший спеціаліст» (починаючи з 2014 року), фахової передвищої освіти, а також вищої освіти (починаючи з 2012 року), сертифікатів, виданих педагогічним працівникам, які успішно пройшли сертифікацію;
Відповідно до п. 11 розділу ІІІ Положення №620 доступ до інформації у форматі відкритих даних забезпечується технічним адміністратором шляхом її розміщення на веб-сайті ЄДЕБО за електронною адресою https://info.edbo.gov.ua/, зокрема через офіційний веб-сайт розпорядника ЄДЕБО, у тому числі з урахуванням потреб осіб з порушенням зору.
Фізична особа має повний доступ до інформації про себе, що міститься в ЄДЕБО, на веб-сайті ЄДЕБО, зокрема через офіційний веб-сайт розпорядника ЄДЕБО, де формує запит з накладенням кваліфікованого електронного підпису, що містить інформацію про її прізвище, ім`я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) або серію (за наявності) та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) (або пройшовши електронну ідентифікацію з використанням схем електронної ідентифікації через інтегровану систему електронної ідентифікації), та в інших випадках та у порядку, передбачених законодавством.
Розділом IV Положення №620 передбачено, що розпорядник ЄДЕБО: 1) вживає організаційних заходів, пов`язаних із забезпеченням функціонування ЄДЕБО; 2) здійснює контроль за забезпеченням захисту інформації в ЄДЕБО згідно із законодавством; 3)використовує інформацію, що міститься в ЄДЕБО, у тому числі персональні дані, з метою прийняття управлінських рішень та виконання повноважень, визначених законодавством; 4)вносить до ЄДЕБО інформацію щодо:
ліцензування (рішення про видачу, анулювання ліцензій на провадження освітньої діяльності, звуження, розширення освітньої діяльності) суб`єктів освітньої діяльності відповідно до ліцензійних умов на провадження освітньої діяльності;
результатів перевірок, ініційованих розпорядником ЄДЕБО, щодо дотримання суб`єктами освітньої діяльності - ліцензіатами ліцензійних умов на провадження освітньої діяльності;
акредитації спеціальностей, напрямів підготовки у закладах освіти, освітньо-професійних програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», а також освітньо-професійних програм у сфері фахової передвищої освіти (до затвердження положення про акредитацію освітньо-професійних програм у сфері фахової передвищої освіти);
іншу інформацію, визначену законодавством;
5) забезпечує верифікацію в ЄДЕБО інформації, визначеної підпунктами 1, 2 пункту 8, абзацами п`ятим - сьомим підпункту 1 та підпунктом 4 пункту 9 розділу III цього Положення, що підтверджується накладенням кваліфікованого електронного підпису;
З аналізу наведених норм Положення №620 вбачається, що приймання та реєстрація заяв на вступ, розгляд заяв вступників, допуск до конкурсного відбору, рекомендації до зарахування вступників, зарахування на навчання відбувається з використанням ЄДЕБО. При цьому, саме на відповідача покладено функції розпорядника ЄДЕБО.
Суд звертає увагу, що за результатами перевірки позивача видано наказ Міністерства освіти і науки України № 22-л від 26.02.2021, дію якого зупинено відповідно до ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 29.03.2021 у справі №580/1666/21, тому Міністерства освіти і науки України не повинно вживати супутніх заходів пов`язаних з виконанням цього наказу, до перевірки його законності.
Шостий апеляційний адміністративний суд у постанові від 15.06.2021 у справі №580/1666/21 вказав, що в разі незастосування заходу забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу №22-л від 26 лютого 2021 року позивач буде позбавлений права участі у вступній кампанії 2021 року, а здобувачі освіти, яким він надає освітні послуги, втратять право отримати документ про вищу освіту в 2021 році та скористатися правом участі у вступній кампанії, а також будуть позбавлені можливості працевлаштування внаслідок неотримання документу про вищу освіту.
Також суд апеляційної інстанції зазначив, що враховуючи безперервність освітнього процесу, в разі задоволення позову приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» до Міністерства освіти і науки України про визнання протиправним та скасування наказу №22-л від 26.02.2021, без попереднього застосування заходу забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного наказу, поновлення прав позивача та здобувачів вищої освіти буде неможливим, що не відповідає принципу ефективності судового захисту.
З огляду на викладене, суд погоджується з доводами заявника, що до вирішення питання про правомірність дій Міністерства освіти і науки України, що полягають у блокуванні конкурсних пропозицій для подання заяви на вступ на вступну компанію 2021 приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО), існує імовірність, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Суд також приймає до уваги, що відповідно до ч. 2 ст. 151 Кодексу адміністративного судочинства України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 151 Кодексу адміністративного судочинства України не допускається забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення суб`єкта владних повноважень, яке не є предметом оскарження в адміністративній справі, або встановлення заборони або обов`язку вчиняти дії, що випливають з такого рішення.
В контексті наведеного, суд звертає увагу, що встановлена ч. 3 ст. 151 КАС України заборона в даному випадку не є перешкодою для застосування заходів забезпечення позову, оскільки предметом спору у даній справі є правомірність дій Міністерства освіти і науки України, що полягають у блокуванні конкурсних пропозицій для подання заяви на вступ на вступну компанію 2021 приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).
При цьому, суд наголошує, що ухвала про забезпечення позову в даному випадку не вирішує питання правомірності чи неправомірності дій відповідача, а лише тимчасово зупиняє настання наслідків до перевірки їх правомірності до набрання законної сили судовим рішенням у справі.
В той же час, якщо вчинені суб`єктом владних повноважень дії тягнуть за собою негативні правові наслідки у вигляді настання, зміни прав та обов`язків позивача, то без прийняття ухвали про забезпечення позову та до набрання рішенням суду законної сили фактично створюється ситуація, за якої позивач позбавлений можливості захистити свої права.
У відповідності до п. 2, 4 ч. 1 ст. 151 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути забезпечено: 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору.
Підсумовуючи наведене, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність підстав для повного задоволення заяви позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
Керуючись ст. 77, 78, 90, 150-154, 241, 243, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву про вжиття заходів забезпечення позову задовольнити повністю.
Вжити заходи забезпечення адміністративного позову шляхом:
- заборони Міністерству освіти і науки України блокувати конкурсні пропозиції на вступну компанію 2021 приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова»;
- заборони Міністерству освіти і науки України вчиняти дії щодо обмеження приватного закладу вищої освіти «Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова» у проведенні вступної кампанії 2021 в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, а саме - приймати та реєструвати заяви на вступ, розглядати заяви вступників, допускати до конкурсного відбору, рекомендувати до зарахування вступників, зараховувати на навчання.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання та не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя П.Г. Паламар