
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/7651/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 липня 2021 року
м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Грень Н.М., розглянувши у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Денестр» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
встановив:
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «Денестр» до Головного управління ДПС у Львівській області, в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.01.2021 року №00000900902 про застосування штрафних санкцій в сумі 500000,00 грн. за платежем Акцизний податок на пальне (код платежу 14021900) повністю;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.01.2021 року №00000860902 про застосування штрафних санкцій в сумі 160380,00 грн. за платежем Акцизний податок на пальне (код платежу 14021900) повністю.
Позов мотивовано тим, що Головне управління ДПС у Львівській області провело фактичну перевірку ТОВ «Денестр» за результатами якої складено Акт від 14.12.2020 року №2589/13/01/09/02/25551333 «Про результати фактичної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС». Перевіркою встановлено порушення: ст.15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР (в редакції станом на 01.07.2019р) - оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії; ст. 117.3 Податкового кодексу України здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платникам акцизного податку у порядку, передбаченому цим Кодексом. Однак, позивач не погоджується з даними висновками контролюючого органу, оскільки, не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України: у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками. Зазначає, що ТзОВ «Денестр» здійснювало реалізацію товару «емульсія SPEZIAL REINIGER DX9» (код товару УКТ ЗЕД 2710122100) покупцю ТОВ «Барлінек Інвест» в ємностях по 5 літрів. Позивач зазначає, що ТзОВ «Денестр» надало до перевірки первинні документи, що підтверджують розфасування товару «емульсія SPEZIAL REINIGER DX9» в ємності по 5 літрів, згідно листа № 09/12 від 11.12.2020 року, однак з незрозумілих причин ці документи не були враховані ревізорами Головного управління ДПС у Львівській області під час проведення перевірки. Оскільки, ТзОВ «Денестр» не здійснювало реалізацію пального, відповідно не повинно було отримувати ліцензію на реалізацію та зберігання пального. З цих підстав просить визнати протиправним та скасувати спірні податкові повідомлення-рішення.
Від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що 11.07.2019 ТОВ «ДЕНЕСТР» відповідно до видаткової накладної від 11.07.2019 №РН-0000682, товарно-транспортної накладної від 11.07.2019 №ТН 0000000019, податкової накладної від 11.07.2019 №50, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних реалізовано емульсію SPEZIAL REINGER DX 9 (уайт спиріт) (код товару 2710122100) в кількості трьох ємкостей по 1000 л. покупцю ТОВ «Барлінек Інвест» на загальну суму 160380 грн. без наявності ліцензії на право оптової торгівлі пальним, чим порушено ст. 15 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Крім цього, ТзОВ «Денестр» порушено порядок реєстрації суб`єктів платником акцизного податку. В Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового відсутні дані про реєстрацію платником акцизного податку та відомості про реєстрацію акцизних складів у ТзОВ «Денестр» в період здійснення реалізації пального (уайт спірит код товару УКТ ЗЕД 2710122100), а саме, 11.07.2019. Доводячи правомірність спірних податкових повідомлень - рішень, представник відповідача просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити.
Представник позивача подав суду відповідь на відзив, в якому наводить спростування доводів відповідача, викладених у відзиві.
Ухвалою судді від 17.05.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін ( за наявними матеріалами).
Ухвалою суду від 17.06.2021 відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 12.07.2021 відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін.
Суд всебічно і повно з`ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та встановив наступне.
Головне управління ДПС у Львівській області відповідно до наказу від 02.12.2020 року №4715-ПП та направлень від 02.12.2020 №7482, № 7487, №7488, 08 грудня 2020 року провело фактичну перевірку ТОВ «Денестр» за результатами якої складено Акт від 14.12.2020 року №2589/13/01/09/02/25551333 «Про результати фактичної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС».
Перевіркою встановлено порушення:
- ст.15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР (в редакції станом на 01.07.2019р) - оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії;
- ст. 117.3 Податкового кодексу України здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платникам акцизного податку у порядку, передбаченому цим Кодексом.
На підставі Акта від 14.12.2020 №2589/13/01/09/02/25551333 Головним управлінням ДПС у Львівській області винесено податкові повідомлення-рішення від 15.01.2021 року №00000900902 про застосування штрафних санкцій в сумі 500000,00 грн. за платежем Акцизний податок на пальне (код платежу 14021900) та від 15.01.2021 року №00000860902 про застосування штрафних санкцій в сумі 160380,00 грн. за платежем Акцизний податок на пальне (код платежу 14021900).
За наслідками процедури адміністративного оскарження рішенням ДПС України №№9473/6/99-00- 06-03-02-06 від 27.04.2021 вказані податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу позивача без задоволення.
Не погодившись із податковими повідомленнями-рішеннями контролюючого органу, позивач звернувся із цим позовом до суду.
При вирішенні спору суд керувався наступним.
Згідно підпунктів 19-1.1.14, 19-1.1.16 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України (далі по тексту ПК України) контролюючі органи здійснюють контроль у сфері виробництва, обігу та реалізації підакцизних товарів, контроль за їх цільовим використанням, забезпечують міжгалузеву координацію у цій сфері; здійснюють заходи щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального.
Відповідно до підпунктів 20.1.4, 20.1.10 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення; здійснювати контроль за додержанням законодавства з питань регулювання обігу готівки (крім банків), порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів, за додержанням порядку приймання готівки для подальшого переказу (крім приймання готівки банками), за дотриманням суб`єктами господарювання установлених законодавством обов`язкових вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів;
Пунктом 61.1 статті 61 ПК України визначено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Способом здійснення такого контролю є, зокрема, проведення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин (підпункт 62.1.3 пункту 62.1 статті 62 ПК України).
Відповідно до підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 ПК України реалізація підакцизних товарів (продукції) - будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного: до акцизного складу; до акцизного складу пересувного; для власного споживання чи промислової переробки; будь-яким іншим особам.
Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
- у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
- при використанні пального суб`єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу / акцизного складу пересувного, що передано (відпущено, відвантажено) платником акцизного податку таким суб`єктам господарювання виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки.
Відповідно до абзацу першого преамбули Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі - Закон №481/95-ВР) цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України.
Статтею 1 Закону № 481/95-ВР (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) розкрито, серед інших, наступні поняття: ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку; місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування; зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик; Єдиний державний реєстр суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним (далі - Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального) - перелік суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним у розрізі суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які здійснюють діяльність на таких місцях на підставі виданих ліцензій.
Порядок здійснення імпорту, експорту, оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, пальним та зберігання пального встановлено ст. 15 Закону № 481/95-ВР.
Згідно з приписами статті 15 Закону № 481/95-ВР імпорт, експорт алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності без наявності ліцензії. Оптова торгівля на території України алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється за наявності у суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах. Оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.
Встановлено річну плату за ліцензії на право зберігання пального у розмірі 780 гривень.
Суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.
Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п`ять років.
Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Суб`єкт господарювання (у тому числі іноземний суб`єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.
Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються: підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету; підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву; суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Суб`єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.
Згідно із статтею 17 Закону № 481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії 500 000 гривень.
Згідно п.п.212.1.15 п.212.1 ст.212 Податкового кодексу України, платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне .
Відповідно до п.п.14.1.6 ст.14 Податкового кодексу України, акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального. Не є акцизним складом приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.
На підставі п. 22 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України, платники податку зобов`язані з 01.05.2019р. до 01.06.2019р. зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 01.07.2019 року.
Згідно п.п.230.1.2. п.230.1 ст.230 Податкового кодексу України, платники податку - розпорядники акцизних складів зобов`язані зареєструвати усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Суб`єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників податку зобов`язані до 01.07.2019р. зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 01.07.2019р.
Порядок реєстрації платників акцизного податку - розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2019р. № 408 Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі - ПКМУ №408).
Згідно п.4 ПКМУ №408, юридичні особи (зокрема юридичні особи, що ведуть облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи), постійні представництва та фізичні особи - підприємці, які здійснюватимуть особи), постійні представництва та фізичні особи - підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов`язковій реєстрації як платники акцизного податку до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.
Згідно п. 117.3 ст.117 Податкового кодексу України, здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального або спирту етилового.
Відповідач посилався на те, що позивач як суб`єкт господарювання здійснив торгівлю пальним без наявності ліцензії, а також порушив порядок реєстрації платником акцизного податку, що стало приводом для застосування до нього штрафів, передбачених абзацом 9 частини 2 статті 17 Закону №481/95 та п. 117.3 ст.117 Податкового кодексу України.
Судом з матеріалів справи встановлено, що між ТзОВ «Денестр» та ТОВ «Барлінек Інвест» укладено договір поставки №19- 5513 від 02.01.2019 року за умовами якого постачальник зобов`язується передати (поставити) змащувальну речовину (емульсію), а покупець прийняти та оплатити товар.
Згідно специфікації до договору поставки №19-5513 від 02.01.2019 року ТзОВ «Денестр» постачає ТОВ «Барлінек Інвест» товар Емульсія Spezial Reiniger DX9 в каністрах об`ємом 5л.
Позивач вказує, що для безпечного транспортування ємності по 5 літрів були розміщені та упаковані на палети по 200 одиниць. Загальна кількість запакованого для транспортування товару «емульсія SPEZIAL REINIGER DX9» на одній палеті становила 1000 літрів. До матеріалів справи долучено товарно- транспортну накладну №ТН 0000000019 від 11.07.2019року.
У колонці 2 ТТН «Найменування вантажу» зазначено «емульсія SPEZIAL REINIGER DX9 уп. каністра 5л.», у колонці 4 «Кількість місць» зазначено « 3,000», у колонці 7 «Вид пакування» зазначено «палета».
Отже, відповідно до даних вищевказаної товарно-транспортної накладної вантажовідправник (ТзОВ «Денестр») надав перевізнику (ПТЕП «Автотрансекспедиція») для здійснення доставки вантажоодержувачу (ТОВ «Барлінек Інвест») три палети з товаром «емульсія SPEZIAL REINIGER DX9 уп. каністра 5л.».
В підтвердження розфасування товару «емульсія SPEZIAL REINIGER DX9» в ємності по 5 літрів ТзОВ «Денестр» до матеріалів справи долучено підтверджуючі первинні документи, а саме:
- Картка рахунку: 281 Головний склад з 01.06.2019 - 31.08.2019 року,
- Оборотно-сальдова відомість по рахунку з 01.06.2019 - 31.08.2019 року,
- Картка рахунку: 26 Головний склад з 01.06.2019 - 31.08.2019 року,
- Оборотно-сальдова відомість по рахунку: 26 з 01.06.2019 - 31.08.2019 року,
- Накладна №31 від 27.06. 2019 року від ФОП ОСОБА_1 .
Окрім того, згідно листа товариства з обмеженою відповідальністю «Барлінек Інвест» наданого на адвокатський запит від 24.05.2021, між ТзОВ «Барлінек Інвест» та ТзОВ «Денестр» укладено договір поставки №19-5513 від 2 січня 2019 року. До договору була укладена специфікація, якою замовлено Емульсію Spezial Reiniger DX 9 у кількості 3000л. у 5-ти літрових каністрах на загальну суму 160380, 00 гривень. Розрахунки між сторонами проведено. Під час поставки товару були підписані ТТН та видаткова накладна. Поставка здійснювалась на умовах DAP Вінниця. Поставка замовленого товару відбулась11 липня 2019 року у повному обсязі - 3 000 літрів у попередньо замовленій тарі - каністрах по 5 літрів.
Отже, з матеріалів справи вбачається, що ТзОВ «Денестр» не здійснювало реалізацію пального, відповідно не повинно було отримувати ліцензію на реалізацію та зберігання пального.
З огляду на встановлені обставини та викладені норми, суд дійшов висновку про помилковість позиції податкового органу щодо реалізації ТОВ «ТзОВ «Денестр»» пального без наявності ліцензії та відповідачем не доведено належними і допустимими доказами порушення позивачем вимог частини ст.15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР (в редакції станом на 01.07.2019р) та ст. 117.3 Податкового кодексу, що свідчить про відсутність підстав для прийняття відповідачем оскаржуваних податкових повідомлень рішень від 15.01.2021 року №00000900902 та №00000860902.
Окрім того, розбіжність між товарно-транспортними накладними суд не бере до уваги, оскільки товарно-транспортна накладна не є первинним документом. Продаж 200 одиниць 5 л. ємностей емульсія Spezial Reiniger DX 9 запакованих на одній палеті не може трактуватись як продаж 1000 л товару одним об`ємом, оскільки в даному випадку споживчою тарою є саме 5л ємність.
На підставі ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому в силу ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем по справі, як суб`єктом владних повноважень, не виконано покладеного на нього обов`язку щодо доказування правомірності прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що зазначені податкові повідомлення-рішення є необґрунтованими, прийнятими з порушенням норм податкового законодавства, у зв`язку із чим є протиправними та підлягають скасуванню, що свідчить про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходив з того, що відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст.132, 134, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд,
вирішив:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.01.2021 року №00000900902 про застосування штрафних санкцій в сумі 500000,00 грн. за платежем Акцизний податок на пальне (код платежу 14021900).
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 15.01.2021 року №00000860902 про застосування штрафних санкцій в сумі 160380,00 грн. за платежем Акцизний податок на пальне (код платежу 14021900).
Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Денестр" (79040, м. Львів, вул. Патона, 22, ЄДРПОУ 25551333) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, ЄДРПОУ 43143039) судовий збір в сумі 9905,71 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Грень Н.М.