Постанова № 98355403, 16.07.2021, Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
16.07.2021
Номер справи
709/790/21
Номер документу
98355403
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 709/790/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 липня 2021 року смт. Чорнобай

Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Романова О.Г., за участю прокурора Чорнобаївського відділу Золотоніської окружної прокуратури Черкаської області Степанок О.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (протоколи № 233/2021, № 234/2021, 235/2021), про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

в с т а н о в и в:

До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли протоколи про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією № 233/2021, № 234/2021, 235/2021 відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

З матеріалів вбачається, що протоколи про адміністративне правопорушення складені щодо порушень, суміжних в часі, надійшли на адресу суду майже одночасно та постанова по жодній із справ ще не приймалась.

Виходячи з вказаної правової норми, вважаю, що вищезазначені справи повинні бути об`єднані в одне провадження, та за результатами їх розгляду прийняте одне рішення.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією

№ 233/2021 від 22 червня 2021 року ОСОБА_1 , будучи депутатом Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області та відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім цього, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 234/2021 від 22 червня 2021 року ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області та відповідно до

пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 235/2021 від 22 червня 2021 року ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області та відповідно до

пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала. Суду повідомила, що її повноваження депутата Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області припинилися 24 листопада 2020 року, проте вона не знала про свій обов`язок подавати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) та декларацію особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення. Крім цього, зазначила, що строк несвоєчасності подання декларацій є незначним та повідомила що покарання у вигляді штрафу значно обтяжить її фінансовий стан.

Прокурор Степанок О.В. у судовому засіданні вважала, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією

№ 233/2021 від 22 червня 2021 року ОСОБА_1 інкримінується діяння передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до

1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. 2-1 Розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Частиною 1 ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , відповідно до протоколу № 1 сесії Новоукраїнської сільської ради VІІ скликання від 06 листопада 2015 року обрано депутатом Новоукраїнської сільської ради VІІ скликання.

Таким чином, ОСОБА_1 , як депутат Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області, відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на яку поширюється дія цього Закону.

Отже, враховуючи вищевикладене, та відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , як депутат Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області, зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік у строк до 00 год. 00 хв.

01 червня 2020 року.

Відповідно до відомостей витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік подана ОСОБА_1 30 червня 2020 року.

Отже, суд вважає, що днем вчинення адміністративного правопорушення є перший день після закінчення строку, передбаченого Законом, для подання декларації - 01 червня 2020 року.

Протокол про адміністративне правопорушення складений 22 червня 2021 року.

Положення ст. 51-2 Закону України «Про запобігання корупції» встановлюють обов`язок державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, а також юридичних осіб публічного права перевіряти факт подання суб`єктами декларування, які в них працюють, відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.

Як вбачається з листа начальника Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 2988/55/122/01-2021 від 14 червня 2021 року факт несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік ОСОБА_1 було виявлено 14 червня 2021 року та направлено матеріали щодо можливого вчинення останньою адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією до Черкаської обласної прокуратури.

Отже, на переконання суду саме 14 червня 2021 року і є датою виявлення адміністративного правопорушення, і саме з цієї дати органу, який складав протокол, вже було достеменно відомо про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП.

Таким чином, станом на день прийняття судом рішення по справі, передбачений положеннями ч. 4 ст. 38 КУпАП строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не є пропущеним.

Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Судом вже було встановлено, що ОСОБА_1 , як депутат Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області, відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на яку поширюється дія цього Закону.

Крім цього, відповідно до абзацу 3 п.п. 23 п. 1 Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» № 807-ІХ від 17 липня 2020 року утворено у Черкаській області Золотоніський район (з адміністративним центром у місті Золотоноша) у складі територій Великохутірської сільської, Вознесенської сільської, Гельмязівської сільської, Драбівської селищної, Золотоніської міської, Зорівської сільської, Іркліївської сільської, Новодмитрівської сільської, Піщанської сільської, Чорнобаївської селищної, Шрамківської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.п. 2 п. 4 Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» № 807-ІХ від 17 липня 2020 року повноваження депутатів районних рад у районах, ліквідованих відповідно до пункту 3 цієї Постанови, припиняються в день набуття повноважень депутатів районних рад, обраних на перших виборах до районних рад у районах, утворених відповідно до пункту 1 цієї Постанови.

Відповідно до додатку до розпорядження Кабінету Міністрів України № 728-р від

12 червня 2020 р. «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Черкаської області» до складу Чорнобаївської територіальної громади включено Чорнобаївську, Богодухівську, Великобурімську, Великоканівецьку, Веселохутірську, Красенівську, Лукашівську, Малобурімську, Мохнацьку, Новожиттівську, Новоукраїнську, Привітненську, Франківську, Хрестителівську сільські ради.

Згідно листа Чорнобаївської селищної ради № 521/02-02 від 01 червня 2021 року повноваження депутатів сільських рад (сільських рад територія яких включена до території сформованої Чорнобаївської селищної територіальної громади) закінчилися 24 листопада

2020 року в день відкриття першої сесії Чорнобаївської селищної ради восьмого скликання.

Таким чином, повноваження ОСОБА_1 як депутата Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області припинилися в день відкриття першої сесії Чорнобаївської селищної ради – 24 листопада 2020 року.

Отже, враховуючи вищевикладене, та відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , як особа яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язана була подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції наступні декларації:

- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (декларацію перед звільненням);

- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік в установленому частиною першою ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку, тобто до 01 квітня 2021 року (декларацію після звільнення).

Відповідно до відомостей протоколу про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією № 234/2021 від 22 червня 2021 року, ОСОБА_1 інкримінується діяння передбачене

ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 ч. 1 ст. З Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.

Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень, відповідно до пункту 5 частини першої статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до абз. 1 п.п. 2 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який затверджено Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10 червня 2016 року № 3 передбачає, що декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Згідно з відомостями витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) за період з 01 січня 2020 року до 01 грудня 2020 року подано ОСОБА_1 11 червня 2021 року.

Проте, під час розгляду справи встановлено, що граничним терміном подачі декларації перед звільненням для ОСОБА_1 було визначено Законом через 20 робочих днів із дати звільнення, тобто до 14 грудня 2020 року, тоді як остання подала декларацію перед звільненням суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, лише 11 червня 2021 року, тобто несвоєчасно.

Суд вважає, що днем вчинення адміністративного правопорушення, а саме несвоєчасного подання декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) є перший день після закінчення строку, передбаченого Законом, для подання декларації - 15 грудня 2020 року.

Протокол про адміністративне правопорушення складений 22 червня 2021 року.

Положення ст. 51-2 Закону України «Про запобігання корупції» встановлюють обов`язок державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, а також юридичних осіб публічного права перевіряти факт подання суб`єктами декларування, які в них працюють, відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.

Як вбачається з листа начальника Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 2988/55/122/01-2021 від 14 червня 2021 року факт несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) ОСОБА_1 було виявлено 14 червня 2021 року та направлено матеріали щодо можливого вчинення останньою адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією до Черкаської обласної прокуратури.

Отже, на переконання суду саме 14 червня 2021 року і є датою виявлення адміністративного правопорушення, і саме з цієї дати органу, який складав протокол, вже було достеменно відомо про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП.

Таким чином, станом на день прийняття судом рішення по справі, передбачений положеннями ч. 4 ст. 38 КУпАП строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не є пропущеним.

Крім цього, відповідно до відомостей протоколу про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією № 235/2021 від 22 червня 2021 року, ОСОБА_1 інкримінується діяння передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання декларації особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення).

Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Так, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2020 рік подано ОСОБА_1 11 червня 2021 року.

Отже, суд вважає, що днем вчинення адміністративного правопорушення, а саме несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) є перший день після закінчення строку, передбаченого Законом, для подання декларації - 01 квітня 2021 року.

Протокол про адміністративне правопорушення складений 22 червня 2021 року.

Положення ст. 51-2 Закону України «Про запобігання корупції» встановлюють обов`язок державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, а також юридичних осіб публічного права перевіряти факт подання суб`єктами декларування, які в них працюють, відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.

Як вбачається з листа начальника Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 2988/55/122/01-2021 від 14 червня 2021 року факт несвоєчасного подання декларації особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) ОСОБА_1 було виявлено 14 червня 2021 року та направлено матеріали щодо можливого вчинення останньою адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією до Черкаської обласної прокуратури.

Отже, на переконання суду саме 14 червня 2021 року і є датою виявлення адміністративного правопорушення, і саме з цієї дати органу, який складав протокол, вже було достеменно відомо про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП.

Таким чином, станом на день прийняття судом рішення по справі, передбачений положеннями ч. 4 ст. 38 КУпАП строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не є пропущеним.

Об`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

Суб`єктивна сторона діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає лише у формі умислу, коли особа, яка вчинила правопорушення, усвідомлювала противоправний характер своєї дії чи бажала їх або свідомо допустила настання цих наслідків (ст. 10 КУпАП).

Листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ вих. N 223-943/0/4-17 від 22 травня 2017 року звернуто увагу на те, що вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАІІ, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-сайту НАЗК, витребування відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебування (тримання) під вартою тощо.

Про умисел ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП свідчить те, що остання була повідомлена про обов`язок подавати декларацію у строк встановлений ЗУ "Про запобігання корупції", вказаний факт підтверджується тим, що вона неодноразово подавала декларації за 2016, 2019 та 2020 роки, а отже ознайомлена з умовами їх заповнення та подачі.

Крім того, остання, у своїх поясненнях, наданих суду, не наводить жодних непереборних обставин, які б перешкоджали їй своєчасно подати Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також декларацій перед та після звільнення, як наприклад неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з перебуванням особи на лікуванні, унаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення до декларації, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Отже, дослідивши матеріали справи, вважаю, що у діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) та декларації особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення).

Її вина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме:

- відомостями протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією

№ 233/2021 від 22 червня 2021 року;

- відомостями протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією

№ 234/2021 від 22 червня 2021 року;

- відомостями протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією

№ 235/2021 від 22 червня 2021 року;

- відомостями витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, в якому зазначено дати публікацій декларацій - 30 червня 2020 року та 11 червня 2021 року;

- протоколом № 1 сесії Новоукраїнської сільської ради VІІ скликання від 06 листопада

2015 року;

- листом Чорнобаївської селищної ради № 521/02-02 від 01 червня 2021 року;

- поясненнями ОСОБА_1 наданими у судовому засіданні.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14 жовтня 2014 року, за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) та декларацію особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), що є порушенням вимог ч.ч. 1-2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, згідно з вимогами ч. 2 ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Так, обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність - судом не встановлено.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП - якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Таким чином, ОСОБА_1 визнається винуватою, а її дії необхідно кваліфікувати за ч. 1

ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим, до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у мінімальному розмірі, передбаченому положеннями ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме у вигляді накладення штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

У зв`язку з винесенням постанови про накладення адміністративного стягнення та на підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 5 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір"), що становить 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири гривні) гривні.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 280, 283, 284 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

Об`єднати в одне провадження справи № 709/790/21, 709/791/21 та № 709/794/21 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Об`єднаній справі присвоїти номер № 709/790/21.

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п`ятдесят гривень 00 копійок) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.

Платіжні реквізити для сплати судового збору: стягувач - Державна судова адміністрація України; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначйство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

У разі несплати штрафу не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна для стягнення штрафу у подвійному розмірі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня винесення постанови.

Суддя О.Г. Романова