
Провадження № 2/522/5451/21
Справа № 522/2278/21
УХВАЛА
14 липня 2021 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси
у складі: судді Бондар В.Я.,
за участі секретаря судового засідання – Куртушан Я.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про призначення економічної експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Флагман-К», виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання дій неправомірними, скасування тарифів та боргу за житлово-комунальні послуги з утримання будинку та прибудинкової території, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Приморського районного суду міста Одеси перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Флагман-К», виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання дій неправомірними, скасування тарифів та боргу за житлово-комунальні послуги з утримання будинку та прибудинкової території.
До суду 14.07.2021 року надійшло клопотання ОСОБА_1 про проведення по справі економічної експертизи, необхідність у проведенні якої мотивована тим, що під час розгляду справи виникла необхідність перевірки обгрунтованості тарифів по житлово-комунальним послугам з утримання будинку та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1 , які встановлені ТОВ «Флагман-К».
У судовому засіданні позивач та її представник підтримали подане клопотання про призначення експертизи.
Інші учасники справи в судове засідання не з`явилися.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та її представника, дійшов висновку про задоволення клопотання представника позивача про призначення експертизи, з огляду на наступне.
Згідно до ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про судову експертизу» судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду.
Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
Питання про призначення судової експертизи повинно вирішуватися лише після ґрунтовного вивчення обставин справи і доводів сторін щодо необхідності такого призначення.
Предметом спору є скасування тарифів по житлово-комунальним послугам з утримання будинку та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1 , та розрахованого відповідно до цих тарифів боргу позивачки з оплати відповідних житлово-комунальних послуг.
Питання, винесені на експертне дослідження стосуються доказовості обгрунтування тарифів та є пов`язаними з предметом спору.
Згідно ч. 4 ст. 103 ЦПК України питання, з яких має бути проведена експертиза, що визначається судом, визначаються судом.
Суд вважає за можливе задовольнити клопотання про призначення експертизи, зважаючи на предмет доказування.
Відповідно до ч. 3 ст. 103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такою згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експерту установу визначає суд.
Частиною ч.2 ст.108 ЦПК України передбачено, що у разі якщо суд призначив проведення експертизи експертній установі, керівник такої установи доручає проведення експертизи одному або декільком експертам. Ці експерти надають висновок від свого імені і несуть за нього особисту відповідальність.
Відповідно до ч. 4 ст. 139 ЦПК України, суми, що підлягають виплаті залученому судом експерту, спеціалісту, перекладачу або особі, яка надала доказ на вимогу суду, сплачується особою, на яку суд поклав такий обов`язок, або судом за рахунок суми коштів, внесених для забезпечення судових витрат.
Суд вважає за необхідне покласти витрати за проведення експертизи на заявника, а проведення експертизи доручити експертам Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
Таким чином, суд, дослідивши матеріали справи, з урахуванням обставин справи і предмету спору, вважає за необхідне призначити по справі судово-економічну експертизу.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
У суду виникла необхідність у зупинені провадження, зважаючи на терміни проведення експертизи та розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 3-12, 72 ,76, 126, 127, 182, 183, 258, 260, 354 ЦПК України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про призначення економічної експертизи – задовольнити.
Призначити по справі судово-економічну експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:
- Чи підтверджується нормативно та документально визначений у калькуляції (розрахунку) ТОВ «Флагман-К» тарифи у розмірі:
З першого червня 2015року по 31 грудня 2015 року в розмірі 2,45 грн. за 1 метр квадратний загальної площі квартири з яких обслуговування експлуатації лифтів в розмірі 0,45 копійок за 1 квадратний метр загальної площі, УБПТ в розмірі 2 грн. за квадратний метр загальної площі;
З 1 січня 2016 року по 31 серпня 2016 року за обслуговування та експлуатацію ліфтів а розмірі 0,65 гривень за 1 метр квадратний загальної площі, УБПТ в розмірі 2 грн. 999 копійок, вивезення побутових відходів в розмірі 11 грн.40 копійок з квартири за 1 метр квадратний загальної площі;
З 01 вересня 2016 року по 28 лютого 2016 року за обслуговування та експлуатацію ліфтів в розмірі 0,63 гривень за 1 квадратний метр загальної площі, УБПТ в розмірі 3.30 грн. за 1 метр квадратний загальної площі, вивезення побутових відходів 11 грн.40копійок з квартири;
з 01 березня 2017 року по 31 грудня 2017 року за обслуговування та експлуатацію ліфтів в розмірі 0,63 гривень за квадратний метр загальної площі, УБПТ в розмірі 3,50 гривень за 1 м2 загальної площі, вивезення твердих побутових відходів в розмірі 11,40 гривень (з квартири);
з 01 січня 2018 року по 31 липня 2018 року за обслуговування та експлуатацію ліфтів в розмірі 0,63 гривень за квадратний метр загальної площі, УБПТ в розмірі 4,50 гривень за 1 м2 загальної площі, вивезення твердих побутових відходів в розмірі 11,50 гривень (з особи);
з 01 серпня 2018 року по 31 серпня 2018 року за обслуговування та експлуатацію ліфтів в розмірі 0,63 гривень за квадратний метр загальної площі, УБПТ в розмірі 4,50 гривень за 1 м2 загальної площі, вивезення твердих побутових відходів в розмірі 17,11 гривень (з особи);
з 01 вересня 2018 року по 31 грудня 2018 року за обслуговування та експлуатацію ліфтів в розмірі 0,63 гривень за квадратний метр загальної площі, УБПТ в розмірі 4,50 гривень за 1 м2 загальної площі, вивезення твердих побутових відходів в розмірі 17,11 гривень (з особи);
з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року за обслуговування та експлуатацію ліфтів в розмірі 0,83 гривень за квадратний метр загальної площі, УБПТ в розмірі 5,50 гривень за 1 м2 загальної площі, вивезення твердих побутових відходів в розмірі 17,11 гривень (з особи)?
Проведення експертизи доручити експертам Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (м. Одеса, вул. Успенська, 83/85).
У розпорядження експертів надати цивільну справу № 522/2278/21.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків згідно ст.ст.384,385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 та роз`яснити їй положення ч.1 ст. 146 ЦПК України, які наступають у разі ухилення від участі в експертизі.
Роз`яснити сторонам положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі у проведенні експертизи, а саме, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Приморський районний суду міста Одеси протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали суду складено 14.07.2021 року.
Суддя В.Я.Бондар