
Справа № 420/4180/21
У Х В А Л А
15 липня 2021 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Іванова Е.А.
за участі: секретаря Ягенської К.О., представників: позивача Самох М.Ю., відповідача ГУ ДПС в Одеській області Жукової Т.О.
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в м.Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Комодус» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
19.03.2021р. до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Комодус» до Головного управління ДПС в Одеській області (далі - відповідач-1), Державної податкової служби України (далі - відповідач-2) про:
- визнання протиправним та скасування рішення відповідача-1 №4304 від 04.02.2020 року про відповідність / невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку;
- зобов`язання відповідача-1 виключити позивача з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку на додану вартість;
- визнання протиправним та скасування рішення відповідача-1 №2396816/43158354 від 11.02.2021 року, №2396817/43158354 від 11.02.2021 року, №2396818/43158354 від 11.02.2021 року, №2396819/43158354 від 11.02.2021 року, №2422027/43158354 від 23.02.2021 року про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язання відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №147 від 31.05.2020 року, №54 від 30.04.2020 року, №59 від 31.03.2020 року, №77 від 29.02.2020 року, №97 від 20.11.2020 року днем їх надходження..
Згідно ч. 1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Від представника відповідача до суду надійшла заява про залишення без розгляду позовної заяви про визнання протиправним та скасування рішення через пропуск строку звернення до суду.
Так, пунктом 5 ч.1 статті 171 КАС України також передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Статтею 122 КАС України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 ст.122 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З матеріалів справи вбачається, що позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення відповідача-1 №4304 від 04.02.2020 року про відповідність / невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку;
- зобов`язання відповідача-1 виключити позивача з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.
Разом з тим, адміністративний позов подано до суду 19.03.2021 року, тобто з перевищенням 6-ти місячного строку з дня прийняття оскаржуваного рішення.
Частиною 6 ст.161 КАС України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно з ч.1 та ч.3 ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. Якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Всупереч зазначеному, позивачем не надано заяви про поновлення пропущеного строку.
Отже, суд приходить до висновку про недотримання позивачем вимоги ч.6 ст.161 КАС України, а саме не наданням позивачем заяви про поновлення строку звернення до суду.
Відповідно до ч. 13-15 ст. 171 КАС України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
За таких обставин позов має бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків позовної заяви.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про поновлення строку звернення до суду з обґрунтуванням поважності причин та доказам що їх підтверджують.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169,171,243,248 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Комодус» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії-залишити без руху.
Повідомити позивачу про необхідність протягом п`яти днів з дня проголошення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути, визначенні даним судовим рішенням недоліки, та роз`яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде залишений без розгляду відповідно до приписів ч. 15 ст. 171 КАС України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Е.А. Іванов