Ухвала суду № 98333441, 15.07.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2021
Номер справи
380/5052/21
Номер документу
98333441
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/5052/21

У Х В А Л А

про відмову у задоволенні клопотань

15 липня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брильовського Р.М. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін клопотання Головного управління ДПС у Львівській області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін та клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОІНФОРМ - «БЕЗПЕКА» до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,-

Встановив:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю “ЄВРОІНФОРМ - “БЕЗПЕКА” до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України, у якій просить суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області №2037089/37244141 від 15 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №998 від 31.07.2020; №2032948/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №986 від 29.07.2020; №2032949/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №958 ви 29.07.2020;№2032951/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №931 від 23.07.2020; №2032952/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №932 від 23.07.2020; №2032950/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №987 віл 30.07.2020; №2032953/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №947 від 27.07.2020; № 2032946/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №925 від 20.07.2020; №2032947/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №910 від 20.07.2020;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №998 від 31.07.2020; податкову накладну №986 від 29.07.2020; податкову накладну №958 від 29.07.2020; податкову накладну №931 від 23.07.2020; податкову накладну №932 від 23.07.2020; податкову накладну №987 від 30.07.2020; податкову накладну №947 від 27.07.2020; податкову накладну №925 від 20.07.2020; податкову накладну №910 від 20.07.2020.Ухвалою судді від 01.03.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Ухвалою суду від 21.04.2021 судом відкрито провадження у справі та розгляд такої вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) осіб.

У відзиві на позовну заяву Головне управління ДПС у Львівській області долучило клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Вирішуючи вказані клопотання, суд виходить з наступного.

Частини третьою статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Відповідно до пункту 20 частини першої статті 4 КАС України, адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

Згідно з частиною другою статті 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Частина друга статті 257 КАС України передбачає, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті, зміст якої відповідає змісту частини четвертої статті 12 КАС України.

Відповідно до частини першої статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Згідно із частиною третьою статті 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з статтею 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 4, 5 статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Суд має відмовити у розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження або постановити ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, якщо після прийняття судом до розгляду заяви позивача про збільшення розміру позовних вимог або зміну предмета позову справа підпадає під дію частини четвертої цієї статті.

Частиною четвертою статті 12 КАС України встановлено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу.

Отже, перелік справ, які належить розглядати виключно у порядку загального позовного провадження, визначений частиною четвертою статті 12 та частиною четвертою статті 257 КАС України, є вичерпним, а отже будь-які інші справи, у спорах, не встановлених цим переліком можуть розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.

Як слідує з матеріалів справи, предмет даного позову є правомірність прийнятого відповідачем 1 рішення про відмову у реєстрації податкових накладних позивача у Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов`язання відповідача 2 зареєструвати такі податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Таким чином, наведені обставини свідчать про те, що дана справа не підпадає під жодну з підстав, визначених частинами четвертою, п`ятою статті 257 КАС України, згідно з яких дана справа не може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.

Суд вважає, що подані клопотання Головного управління ДПС у Львівській області не містять належних обґрунтувань щодо необхідності проведення розгляду справи за правилами загального позовного провадження та необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд не бере до уваги доводи представника Головного управління ДПС у Львівській області про необхідність розгляду справи в порядку загального позовного провадження та в судовому засіданні саме з метою всебічного та об`єктивного розгляду справи, а також для дослідження доказів, оскільки розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження жодним чином не нівелює обов`язок суду всебічно та у повному обсязі дослідити всі обставини справи, надавши їм належну правову оцінку.

Зважаючи на вищенаведене, характер спірних правовідносин, кількість учасників та категорію справи, а також беручи до уваги ту обставину, що дана справа не входить до переліку справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, суд дійшов висновку про незначну складність цієї справи та можливість її розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що у задоволенні клопотань представника Головного управління ДПС у Львівській області слід відмовити.

Керуючись статтями 4, 12, 166, 248, 256, 257, 260 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотань Головного управління ДПС у Львівській області про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін та про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження - відмовити.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Брильовський Р.М.