
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
12 липня 2021 року Справа № 215/3839/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Захарчук-Борисенко Н.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради (50083, м. Кривий Ріг, вул. Короленко, 1а) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
14.06.2021 ОСОБА_1 звернувся до Тернівського районного суду м. Кривого Рогу з адміністративним позовом до виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, в якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий ріг ради за результатом розгляду заяви від 22.11.19р. вх С-1053 у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, яка виявилась у порушенні встановленого правового порядку ст. 3, 22, 144 Конституції України та зобов`язати прийняти рішення в розумінні п. 19 ч. 1 ст. 4 КАСУ;
- визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий ріг ради за результатом розгляду заяви від 22.11.19р. вх. С-1053 у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень , яка виявилась у відмові висновки викласти в рішенні, тобто індивідуальному правовому акті та встановити наявність у нього компетенції (повноважень) такі висновки виклавши в рішенні;
-визнати протиправною бездіяльності виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг за результатом розгляду заяви від 22.11.19р. вх С-1053 у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, яка виявилась у відмові звернутися до правоохоронних закладів з повідомленням про використання начальником управління охорони здоров`я м.Кривого Рогу Мурашко К.В. бюджетних коштів за не призначенням та встановити на явність у нього компетенції (повноважень) таке повідомлення подати для належного реагування;
- визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради за результатом розгляду заяви від 22.11.19р. вх С-1053 у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, яка виявилась у відмові надати засвідчену належним чином виписку з Єдиного державного реєстру на поліпшення житлових умов позивача за 1987-2014р. виписку з книги реєстрації заяв про взяття на квартирний облік, виписку з книги обліку осіб, які перебувають у черзі на одержання жилих приміщень за 1987-2013 стосовно позивача та встановити наявність у нього компетенції (повноважень) таку інформацію надавати.
15.06.2021 ухвалою Тернівського районного суду міста Кривого Рогу позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради про визнання бездіяльності протиправною було передано на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, вищевказану адміністративну справу № 215/3839/21, 07.07.2021 було передано на розгляд судді Захарчук-Борисенко Н.В.
Одночасно з адміністративним позовом позивач звернувся до суду із заявою про звільнення від сплати судового збору, обґрунтовану тяжким майновим станом посилаючись на те, що його місячний дохід становить 2026, 49 грн. менше рівня прожиткового мінімуму 2270 грн., тобто дохід позивача є нищим 5% розміру річного доходу, що підтверджується довідкою №4987 від 27.05.2021, виданою Тернівським управлінням праці та соціального захисту населення Тернівського району м. Кривий Ріг.
За приписами ст. 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Вирішуючи питання щодо можливості звільнити позивача від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову, суд з урахуванням правових позицій, викладених у постанові Пленуму Вищого адміністративного Суду України від 23.01.2015 №2 “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-УІ “Про судовий збір”, а також у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 №2 виходить із того, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
Так, позивачем на підтвердження скрутного майнового стану та неможливості сплати судового збору за подання даного адміністративного позову надана довідка № 4987 від 27.05.2021.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що вищенаведені обставини позбавляють позивача можливості сплатити судовий збір у розмірі 908 грн. у спосіб, визначений Законом України “Про судовий збір” та є достатніми доказами на підтвердження скрутного матеріального становища позивача, а, відповідно, і достатніми підставами для звільнення позивача від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову до суду з урахуванням вимог ст. 8 Закону України “Про судовий збір” та ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України.
Одночасно з поданням адміністративного позову до суду позивачем було подано заяву про витребування доказів, в якій останній просить суд витребувати у Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг наступні документи, а за їх відсутності запропонувати зазначити причини: розпорядження яким надані повноваження особам для розгляду заяви від 22.11.19р. С-1053, підтвердження отримання позивачем рішення, постанови, тобто правових актів щодо заяви від 22.11.19р вх С-1053, а за їх відсутності запропонувати зазначити причини, вихідний номер і дату відправки позивачу повідомлення про день, час і місце розгляду заяви від 22.11.19 вх С-1053 та поштове повідомлення, що позивач таке повідомлення отримав;документ, де зазначено особи, час, день, місце де розглядалася заява від 22.11.19 вх С-1053, а за їх відсутності зазначити причини, заяву від 22.11.19 вх С-1053 і копію паспорту , положення про комітет Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, положення про виконавчий комітет Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради у тому числі делегованих повноважень.
Відповідно до частини першої статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
За положеннями частин першої-третьої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Зважаючи на зазначене, суд вважає за необхідне з метою повного та всебічного розгляду справи задовольнити клопотання позивача про витребування доказів та зобов`язати Виконавчий комітет Тернівської районної у м. Кривий Ріг наступні документи, а за їх відсутності запропонувати зазначити причини: розпорядження яким надані повноваження особам для розгляду заяви від 22.11.19р. С-1053, підтвердження отримання позивачем рішення, постанови, тобто правових актів щодо заяви від 22.11.19р вх С-1053, а за їх відсутності запропонувати зазначити причини, вихідний номер і дату відправки позивачу повідомлення про день, час і місце розгляду заяви від 22.11.19 вх С-1053 та поштове повідомлення, що позивач таке повідомлення отримав;документ, де зазначено особи, час, день, місце де розглядалася заява від 22.11.19 вх С-1053, а за їх відсутності зазначити причини, заяву від 22.11.19 вх С-1053 і копію паспорту , положення про комітет Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, положення про виконавчий комітет Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради у тому числі делегованих повноважень.
Таким чином, позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду, підстави для залишення її без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, визначених статтями 169-170 Кодексу адміністративного судочинства, відсутні.
Частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Керуючись статтями 77, 121, 122, 133, 171, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про звільнення його від сплати судового збору за подання адміністративного позову в адміністративній справі №215/3839/21- задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання адміністративного позову в адміністративній справі № 215/3839/21.
Прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 215/3839/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради (50083, м. Кривий Ріг, вул. Короленко, 1а) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Справа буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у письмовому провадженні в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суддею Захарчук - Борисенко Н.В., одноособово.
Призначити справу до розгляду у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за адресою: м.Дніпро, вул.Академіка Янгеля, 4.
Заяву ОСОБА_1 про витребування доказів у Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг - задовольнити.
Витребувати у Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг наступні документи, а за їх відсутності запропонувати зазначити причини: розпорядження яким надані повноваження особам для розгляду заяви від 22.11.19р. С-1053, підтвердження отримання позивачем рішення, постанови, тобто правових актів щодо заяви від 22.11.19р вх С-1053, а за їх відсутності запропонувати зазначити причини, вихідний номер і дату відправки позивачу повідомлення про день, час і місце розгляду заяви від 22.11.19 вх С-1053 та поштове повідомлення, що позивач таке повідомлення отримав;документ, де зазначено особи, час, день, місце де розглядалася заява від 22.11.19 вх С-1053, а за їх відсутності зазначити причини, заяву від 22.11.19 вх С-1053 і копію паспорту , положення про комітет Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, положення про виконавчий комітет Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради у тому числі делегованих повноважень.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву разом із витребуваними доказами протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.
Згідно з частиною 3 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду.
Відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Інформацію щодо стану розгляду справи учасники судового процесу можуть отримати на офіційному веб-порталі Судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0470/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи, відповідачу - разом з копією адміністративного позову.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки встановлені статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України окремо від рішення суду у випадку, передбаченому пунктом 5 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Захарчук-Борисенко