Рішення № 98321590, 14.07.2021, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.07.2021
Номер справи
755/4259/21
Номер документу
98321590
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 755/4259/21

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" июля 2021 г. Дніпровський районний суд м. Києва у складі головуючої судді Марфіної Н.В. розглянувши в приміщенні суду в м. Києві у порядку спрощеного позовного провадження, без виклику сторін, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро - Реконструкція» про захист прав споживачів,

в с т а н о в и в:

05.03.2021 року позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро - Реконструкція» в якому просив суд: визнати неправомірними дії ТОВ «Євро - Реконструкція» в нарахуванні плати на постачання води в сумі 1417,34 за період з серпня по грудень 2020 року та зобов`язати скасувати такий борг; Стягнути з ТОВ «Євро - Реконструкція» на користь ОСОБА_1 300,00 грн. сплачені ним за повірку приладу обліку шляхом зарахування цієї суми в рахунок майбутніх платежів за надання послуг; стягнути з ТОВ «Євро - Реконструкція» на користь позивача моральної шкоди в сумі 2000,00 грн..

Вимоги позовної заяви мотивовано тим, що відповідач є надавачем послуг з постачання гарячої води за адресою: АДРЕСА_1 . Позивач за власний кошт обладнав квартиру приладом обліку гарячої води, строк дії повірки лічильника закінчився у червні 2018 році. Позивач у серпні 2020 році письмово звернувся з заявою до відповідача з проханням зробити повірку лічильника гарячої води, оскільки він протермінований більше як на два роки. Позивач вказує. що відповідач почав виставляти та нараховувати спожиті кубометри води на власний розсуд а не по лічильнику. Відповідач нараховував заборгованість з геометричною прогресією до грудня 2020 року, поки позивач не зробив повірку лічильника за власні кошти в сумі 300,00 грн. За результатами повірки прилад вимірювання є справним та придатним до експлуатації, про що було видано відповідне свідоцтво про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювання техніки. 17.12.2020 року позивач звернувся до відповідача з заявою з проханням здійснити перерахунок за гаряче водопостачання з фактичних показань лічильника 246,552 м3, оскільки прилад був справний. До цього часу відповідач не відреагував на звернення позивача, та надалі в платіжних квитанціях виставляв борг в сумі 1417,34 грн. Позивач вказує, що саме на виконавця комунальних послуг покладено проведення повірки засобу вимірювальної техніки. 20 травня 2021 року, позивач звернувся до суду з клопотанням про долучення квитанції за квітень 2021 року, зі здійсненим перерахунком у розмірі 1417,34 грн.

На підставі ухвали Дніпровського районного суду міста Києва від 10 березня 2021 року, провадження у справі відкрито за правилами спрощеного провадження.

06 травня 2021 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого, ТОВ «Євро - реконструкція» просить відмовити у задоволенні позовних вимог, свої вимоги обгрунтовує тим, що взаємовідносини між виконавцем послуг централізованого опалення та постачання гарячої води - ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та споживачем ОСОБА_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 , в частині надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, регулюються вимогами Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005р. № 630, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» іншими нормативними документами у сфері надання комунальних послуг. Відповідач вказує, що після отримання від споживача свідоцтва про повірку та показань квартирного засобу обліку гарячої води, виконавцем послуг був проведений перерахунок вартості наданих послуг з урахуванням показань квартирного засобу обліку гарячої води споживача в сумі 1417,34 грн.. Відповідач звертає увагу на те, що відповідно до п. 5 та п. 7 розділу IV Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) проводиться за рахунок внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку, встановлених відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». При цьому, вказаним Законом зобов`язано Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, органам місцевого самоврядування протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону: забезпечити перегляд порядків формування тарифів на послуги з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання для суб`єктів природних монополій та суб`єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, зокрема в частині виключення зі структури тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води; забезпечити перегляд тарифів на теплову енергію, послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої та холодної води для суб`єктів природних монополій та суб`єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, в частині виключення зі складових відповідних тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води. На виконання вказаних вимог Закону постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП) від витрати на періодичну повірку виключені з тарифу на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води. Так, зі структури тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, виключено матеріальні витрати на обслуговування квартирних засобів обліку (у т. ч. на періодичну повірку), які до прийняття Законом вказаних змін передбачалися зазначеною структурою тарифів. Аналіз наведених норм права свідчить про те, що проведення періодичної повірки. обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води (у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) має здійснюватися не за рахунок виконавця зазначених послуг, а за рахунок власників таких вузлів обліку. Також, відповідач вказує, що позивачем не наведено обгрунтування позовних вимог, які б підтвердили факт заподіяння позивачу моральної шкоди.

За змістом ст. 275 ЦПК України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно ст. 279 ЦПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази, оцінивши докази кожен окремо та в їх сукупності, повно, об`єктивно та всебічно з`ясувавши обставини справи, приходить до наступного висновку.

Предметом регулювання Закону України «Про житлово - комунальні послуги» №2189-VII є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.

Пунктом 5 частиною 1 ст. 1 Закону України «Про житлово - комунальні послуги» (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин), встановлено, що житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Виконавець комунальної послуги - суб`єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору.

Індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.

Згідно ст. 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Згідно ч. 4 ст. 22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», послуга з постачання гарячої води надається згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, та вимогами правил надання послуг з постачання гарячої води, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.

Вказані норми узгоджуються з п. 1 ч. 1 ст. 20 ЗУ «Про житлово - комунальні послуги» № 1875-IV, чинного на момент укладання Договору між сторонами, передбачене право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово - комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово - комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини третьої статті 20 цього Закону обов`язок споживача оплачувати житлово - комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Судом встановлено, та не заперечується сторонами по справі, що позивач ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 та отримує від ТОВ «Євро - Реконструкція» послуги з надання гарячої води.

Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року за № 630, регулюють відносини між суб`єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі - виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі - споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - послуги).

Централізоване постачання холодної та гарячої води - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у холодній та гарячій воді, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем холодного та гарячого водопостачання;

Відповідно до п. 11 Правил, у разі встановлення будинкових засобів обліку води у багатоквартирному будинку, де окремі (або всі) квартири обладнані квартирними засобами обліку, споживачі, які не зняли та не передали показання квартирного засобу обліку виконавцю та які не мають квартирних засобів обліку (у разі обладнання всіх квартир квартирними засобами обліку - споживачі, які не зняли та не передали показання квартирного засобу обліку виконавцю), оплачують послуги згідно з показаннями будинкових засобів обліку, не враховуючи витрати води виконавця, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які є власниками або орендарями приміщень у цьому будинку, та сумарних витрат води за показаннями всіх квартирних засобів обліку. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, та споживачами, які не зняли та не передали показання квартирного засобу обліку води виконавцю, пропорційно кількості мешканців квартири в разі відсутності витоків із загальнобудинкової мережі, що підтверджується актом обстеження, який складається виконавцем у присутності не менш як двох мешканців будинку. Плата за послуги нараховується згідно з показаннями будинкового засобу обліку води, а у разі його відсутності (несправності) за нормативами (нормами) споживання у таких випадках: у разі відсутності засобів обліку води, встановлених у квартирі (будинку садибного типу); у разі несправності квартирних засобів обліку, що не підлягає усуненню, з моменту її виявлення; у разі відсутності у виконавця показань квартирних засобів обліку за розрахунковий період з подальшим перерахунком відповідно до пункту 18 цих Правил.

Відповідно до 15 Правил засоби обліку води і теплової енергії, встановлені у квартирі (будинку садибного типу) та на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці. Періодична повірка засобів обліку води і теплової енергії проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги у такому порядку: з централізованого постачання холодної та гарячої води - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці; з централізованого опалення - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередній опалювальний період. У разі несправності засобів обліку води і теплової енергії, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання.

В даному випадку спір між сторонами виник внаслідок переведення позивача як споживача комунальних послуг з постачання гарячої води, з наявним засобом обліку теплової енергії, на систему оплату послуг за показаннями будинкового засобу обліку теплової енергії пропорційно опалюваній площі (об`єму) квартири.

Позивач, 17 грудня 2020 року, звертався до ТОВ «Євро - реконструкція» з заявою про здійснення перерахунку за практичними показниками лічильника гарячої води, яка залишилась без належного реагування.

Відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 17 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором, а у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Згідно ч. 2 ст. 6 ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів - розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.

Відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 17 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором, а у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Відповідно до п.п. 6, 10 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», обслуговування вузлів обліку - огляд, опломбування/розпломбування, періодична повірка (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт засобів вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла обліку, забезпечення дистанційної передачі результатів вимірювання (за наявності), ремонт та заміна допоміжних засобів вузла обліку, а за згодою власника (співвласників) будівлі також охорона або страхування вузла обліку;

вузол розподільного обліку - вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.

Згідно п. 6 Розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, органам місцевого самоврядування протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону: забезпечити перегляд порядків формування тарифів на послуги з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання для суб`єктів природних монополій та суб`єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, зокрема в частині виключення зі структури тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води; забезпечити перегляд тарифів на теплову енергію, послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої та холодної води для суб`єктів природних монополій та суб`єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, в частині виключення зі складових відповідних тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води.

Пунктом 4 частини 1 статті 4 ЗУ «Про житлово - комунальні послуги», встановлені повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг , так, до повноважень Кабінету Міністрів України належать, зокрема, затвердження порядків формування тарифів на комунальні послуги, що встановлюються органами місцевого самоврядування;

Згідно пп.8 п. 79 Постанови Кабінету Міністрів України №869, від 01 червня 2011 року, в редакції, на момент встановлення лічильника у позивача, до складу витрат на збут послуг з централізованого постачання гарячої води включаються витрати, безпосередньо пов`язані із збутом таких послуг, а саме: зокрема, витрати на періодичну повірку, опломбування, обслуговування та ремонт (включаючи демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) будинкових приладів обліку гарячої води, якщо такі прилади є власністю підприємства.

Аналогічні витрати були включені до визначення обсягу і групування планованих витрат, що включаються до повної собівартості теплової енергії, її виробництва, транспортування та постачання (пп. 9 п. 20 Постанови).

В той же час, на момент виникнення спірних правовідносин, в редакції Постанови Кабінету Міністрів України №869, від 01 травня 2019 року, для визначення обсягу і групування планованих витрат, що включаються до повної собівартості виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, та постачання гарячої води, не враховано витрат для проведення повірки обліку гарячої води та теплової енергії індивідуального споживача.

Так, у ч.2 ст.19 Конституції закріплено правило, за яким органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.

Згідно з вимогами ч.4 ст.42 Конституції держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю та безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.

Згідно ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власність зобов`язує.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), постановою № 1823 від 11.12.2018 року Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», тарифи на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню, згідно з додатком якого, на її виробництво не включено витрат на провадення повірки засобів обліку.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), постановою № 1824 від 11.12.2018 року Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, постачання для потреб населення ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», установлено тарифи на виробництво теплової енергії, що використовується, та структуру тарифів на виробництво теплової енергії, згідно з додатком якого, на її виробництво не включено витрат на провадення повірки засобів обліку.

При цьому, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг установлює, зокрема: тарифи на теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС та когенераційних установках і установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.

Таким чином, за відстуністю доказів, які б підтверджували наявність договірних зобов`язань між сторонами, відповідач, на момент виникнення спірних правовідносин, не наділений обов`язком здійснювати повірку лічильних засобів у позивача, крім того Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг зі складової тарифів на надання послуг гарячої води був виключений тариф на повірку приладу обліку.

Позивач, за власний кошт, провівши повірку приладу вимірювальної техніки, отримав Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №2990/1500, в якому зазначено, що лічильник води крильчастий KBM-U зав. №21109 відповідає вимогам ДСТУ 3580-97.

На підставі вказаного Свідоцтва, який підтверджує справність вимірювальної техніки, відповідачем проведено перерахунок на загальну суму 1417,34 грн., та видано довідку про відсутність заборгованості за постачання гарячої води.

За наведених обставин, позивач безпідставно звернувся до відповідача про визнання дій ТОВ «Євро - Реконструкція» в нарахуванні плати на постачання води в сумі 1417,34 за період з серпня по грудень 2020 року неправомірними та зобов`язати скасувати такий борг; Стягнути з ТОВ «Жвро - Реконструкція» на користь ОСОБА_1 300,00 грн. сплачені ним за повірку приладу обліку шляхом зарахування цієї суми в рахунок майбутніх платежів за надання послуг, оскільки на момент виникнення спірних правовідносин, у зв`язку із зміною законодавства, споживач за власні кошти проводить повірку вимірювальної техніки, в той же час, за відсутності проведеної повірки, відповідач правомірно нараховував позивачу по тарифам, згідно з показаннями будинкових засобів обліку.

Відповідно до ст. 23 ЦК України розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення.

Враховуючи те, що судом встановлено, що позивачем не доведено, що дії відповідача призвели до фізичних та душевних страждань, тобто була завдана моральна шкода, отже суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог про відшкодування моральної шкоди.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідно до ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

З огляду на викладене, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро - Реконструкція» про захист прав споживачів є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Враховуючи наведене та керуючись, Законом України «Про житлово-комунальні-послуги», Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», ст. ст. 2, 4, 12, 76-81, 89, 263-265, ч. 2 ст. 247, Цивільного процесуального кодексу України, суд -

у х в а л и в:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро - Реконструкція» про захист прав споживачів - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складено 14.07.2021 року.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 );

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро - Реконструкція» (02094, м. Київ, вул. Гната Хоткевича, буд. 20, код ЄДРПОУ: 37739041).

Суддя -