ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 320
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.09.2007
Справа №2-11/10930-2007А
За позовом – Керченського міського центра зайнятості, (98300, м.Керч,вул..Кирова, 5)
До відповідача – Військової частини А 0669, (98307, м.Керч, Стройгородок 64)
Про стягнення 522,10 грн.
Суддя А.С. Цикуренко
При секретарі Лисюк О.Д.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – Жаглов О.Г., дов. у справі
Від відповідача – не з’явився
Обставини справи:
Позивач звернувся з позовними вимогами до відповідача про стягнення суми зайво сплаченого матеріального забезпечення безробітному Кідярову І.Д. у розмірі 522,10 грн.
Відповідач в судове засідання не з’явився, відзива та заперечень на представлени позовни вимоги не надав, про причини неявки суд не повідомив, про день розгляду справи ізвещався належним чином : рекомендованою поштою з повідомленням (а.с.18).
Відповідно до ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд –
встановив :
Військова частина А 0669, (98307, м.Керч, Стройгородок 64) зареєстрована у Керченському міському центру зайнятості як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533 законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Закону України «Про зайнятість населення» і інших нормативно –правових актів, що регулюють відносини в сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких дано Верховною Радою України.
Тобто відносини в сфері соціального страхування на випадок безробіття врегульовано спеціальним законодавством.
В силу п. 2 Прикінцевих положень Закону №1533, до приведення законодавства у відповідність з цим Законом, закони і інші нормативно – правові акти застосовуються в частині, йому не суперечної, а пунктом 4 Кабінетові Міністрів України в шестимісячний строк із дня опублікування цього Закону доручено підготувати і подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції по приведенню законів України у відповідність до цього Закону.
Відповідно до п. п. 2.2 п. 2 ст. 35 Законом України «Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття» роботодавці зобов'язані сплачувати страхові внески в розмірах установлених Законом України від 11.01.2001 р. №2213 «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування».
Керченським міським центром зайнятості було проведено перевірку достовірності даних викладених у довідці про середню заробітну плату безробітного Кідярова І.Д. колишнього військовослужбовця військової частини А0669.
У результаті проведеної перевірки встановлено, що дані викладені у довідці від 25.12.2006 р. №1337 не відповідають реальним даним про заробітну плату, з якої нараховувалися та сплачувалися страхові внески.
В результаті сума зайво сплаченого матеріального забезпечення за період з 24.01.2007 р. по 10.05.2007 р. склала 522,10 грн.
Сума переплати підтверджується актом перевірки від 08.06.2007 р. №33 та повторною довідкою про середню заробітну плату №632 від 22.05.2007 р.
Відповідно до п. 11 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу)для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Постановою КМУ від 26.09.2001 р. №1266, Військовослужбовцям, особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, кримінально-виконавчої системи та податкової міліції, звільненим у зв'язку із скороченням чисельності або штату без права на пенсію та за станом здоров'я, для обчислення середнього грошового забезпечення для надання допомоги по безробіттю враховуються такі виплати грошового забезпечення: оклад за посадою, оклад за військовим чи спеціальним званням з урахуванням відсоткової надбавки за вислугу років та додаткові види грошового забезпечення, що виплачуються щомісяця, індексація грошового забезпечення.
Однак вказана зміна до вказаного пункту була внесена до Постанови КМУ N 949 ( 949-2007-п ) від 18.07.2007.
Тобто індексація грошового забезпечення повинна включатися саме з 18.07.2007 р., а до цього такого положення не існувало.
Відповідно до п. 1-1 Постанови КМУ від 17.07.2003 р. №1078 «Про проведення індексації грошових доходів населення» Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка.
Тобто ця виплата не є щомісячною, а нараховується лише тоді, коли індекс споживчих цін перевищує відповідний поріг індексації.
Індексація є компенсацією, що виплачується у зв’язку з інфляцією, відповідно до спеціального законодавства і не є складовою частиною грошового забезпечення військовослужбовців.
Таким чином, відповідно до п. 11 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу)для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням індексація не є додатковим видом грошового забезпечення військовослужбовців. а тому не підлягає включенню у довідку про середню заробітну плату.
Суд дійшов висноку про те, що індексація не повинна включатися до складу середньої заробітної плати для виплат допомоги по загальнообов’язковому соціальному страхуванню, зокрема, на випадок безробіття.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 150, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
Постановив:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Військової частини А 0669, (98307, м.Керч, Стройгородок 64), (п/р 35216003000514 банк : ГУ Держказначейства м.Керч в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 07916937) на користь Керченського міського центра зайнятості, (98300, м.Керч, вул..Кирова, 5), (п/р 37171001000358 банк : ГУ Держказначейства України в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 20708617) 522,10 грн. заборгованості.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст..160 КАСУ – з дня складення у повному обсязі).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст..186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Цикуренко А.С.