
номер провадження справи 12/71/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
12.07.2021 Справа № 908/2163/15-г
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Смірнова О.Г.,
За участю секретаря судового засідання Соловйової А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні розглянувши заяву за вих. № 162-УстаІ/ЮрВ від 25.06.2021 Приватного акціонерного товариства "Юнікон" про заміну сторони у виконавчому провадженні № 48331729
за позовом: Приватного акціонерного товариства "Юнікон" (49005, м. Дніпро, вул. Олеся Гончара, буд.28-А)
до відповідача: Державного підприємства "Донецька залізниця" (83062, м. Донецьк, вул. Артема, буд. 68) з 26.11.2015 регіональна філія "Донецька залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" (84400, Донецька область, м. Лиман, вул. Привокзальна, буд. 22)
про стягнення 1169,50 грн.
Зацікавлена особа: Акціонерне товариство "Українська залізниця" (03150, м. Київ, вул. Єжи Ґедройця, буд. 5, код ЄДРПОУ 40075815)
за участю представників:
від стягувача – Білозерцев О.В., довіреність № 9 від 11.02.2021, адвокат
від боржника – не з`явився
від Акціонерного товариства "Українська залізниця" – не з`явився
СУТЬ ПИТАННЯ
Приватне акціонерне товариство "Юнікон" звернулось до Господарського суду Запорізької області із заявою за вих. № 162-УстаІ/ЮрВ від 25.06.2021 в порядку приписів ст. 334 ГПК України, в якій просить замінити у виконавчому провадженні № 48331729 у справі № 908/2163/15-г боржника - Державне підприємство "Донецька залізниця" на правонаступника - Акціонерне товариство "Українська залізниця".
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 01.07.2021 вищевказану заяву передано для розгляду судді Смірнову О.Г.
Ухвалою суду від 02.07.2021 прийнято заяву Приватне акціонерне товариство "Юнікон" до розгляду, призначено судове засідання на 12.07.2021 о 15:30.
08.07.2021 на адресу суду від Акціонерного товариства "Українська залізниця" надійшов відзив за вих. № 2022/590 від 08.07.2021 на заяву про заміну сторони виконавчого провадження, в якому останнє зазначає наступне:
- моментом переходу прав до правонаступника юридичної особи слід вважати дату внесення відповідного запису до реєстру;
- до внесення до реєстру запису про припинення юридичної особи, її цивільна правоздатність не припиняється, при цьому, до правонаступника (у разі припинення шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення) переходять усі права та обов`язки припиненої юридичної особи лише з моменту внесення такого запису;
- в реєстрі є інформація про те, що ДП "Донецька залізниця" перебуває у стані припинення, однак запису про припинення у реєстрі немає;
- Державне підприємство "Донецька залізниця" знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції (м. Донецьк), залишається юридичною особою, свої зобов`язання та документи на їх підтвердження до АТ "Укрзалізниця» не передавало і не могло передати в силу вищенаведених нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, веде претензійну роботу і розрахунки, бере участь в судових процесах, а тому продовжує самостійно нести відповідальність за зобов`язаннями;
- водночас 17.02.2017 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підприємств залізничного транспорту, майно яких розташоване на території проведення антитерористичної операції", відповідно до змісту якого до проведення відповідно до законодавства інвентаризації і оцінки майна підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщене на території проведення антитерористичної операції, та затвердження передавального акту цього майна АТ "Укрзалізниця" як правонаступнику прав і обов`язків зазначених підприємств, встановлено мораторій на звернення стягнення на активи АТ "Укрзалізниця" за зобов`язаннями таких підприємств, в тому числі і за зобов`язаннями ДП "Донецька залізниця";
- відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі встановлення мораторію на звернення стягнення на активи боржника за зобов`язаннями підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщене на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської федерації у Донецькій та Луганській областях, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження;
- виконавець не пізніше наступного робочого дня, коли йому стало відомо про обставини, зазначені в ч. 1 цієї статті, а з підстави, передбаченої п. 9 ч. 1 цієї статті - у день надіслання виконавчого документа до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, зупиняє вчинення виконавчих дій, про що виносить відповідну постанову (ч. 2 ст. 34 Закону);
- згідно з ч. 1 ст. 35 Закону, виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у випадках. передбачених п. 1, 4, 6, 8, 11 ч. 1 ст. 34 цього Закону, до закінчення строку дії зазначених обставин, а у випадках, передбачених п. 2, 3 i 5 ч. 1 ст. 34 цього Закону, до розгляду питання по суті;
- пунктом 5-1 розділу III "Перехідні та прикінцеві положення" Закону України "Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" встановлено, що до проведення відповідно до законодавства інвентаризації i оцінки майна підприємства залізничного транспорту, що розміщене на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки i оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та затвердження передавального акта щодо цього майна Товариству як правонаступнику прав i обов`язків зазначених підприємств встановити мораторій на звернення стягнення на активи Товариства за зобов`язаннями таких підприємств;
- у відповідності до п. 101 розділу XIII "Перехідні та прикінцеві положення" Закону, на період дії мораторію, встановленого згідно з пунктом 5-1 розділу III «Перехідні та прикінцеві положення» Закону України "Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування", підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо звернення стягнення на активи публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування, 100 відсотків акцій якого належать державі за зобов`язаннями підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщене на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки i оборони, відсічі i стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження;
- просить суд врахувати позицію, викладену в постанови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 20 травня 2021 року по справі № 905/1987/19 (а саме п. 7.31). Просить у задоволенні заяви ПрАТ "ЮНІКОН" про заміну боржника у виконавчому провадженні № 48331729 з примусового виконання наказу Господарського суду Запорізької області по справі № 908/2163/15-г відмовити в повному обсязі.
Представник стягувача - Приватного акціонерного товариства "Юнікон" безпосередньо в судовому засіданні 12.07.2021 року надав свої пояснення та підтримав подану заяву.
Представники боржника - Державного підприємства "Донецька залізниця" та Акціонерного товариства "Українська залізниця" в судове засідання не з`явилися.
Відповідно до п. 9 ч. 1 розділу ХІ "Перехідних положень" Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, заява розглядається за правилами Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017) Господарським судом Запорізької області.
Розглянувши матеріали справи, заяву, з`ясувавши підстави звернення з нею заявника, суд встановив.
Предметом розгляду у справі № 908/2163/15-г були вимоги про стягнення з Державного підприємства "Донецька залізниця" боргу в сумі 11528,24 грн.
Рішенням Господарського суду Запорізької області від 05.06.2015 позовні вимоги задоволено. Стягнуто з Державного підприємства "Донецька залізниця" на користь Приватного акціонерного товариства "Юнікон" грошові кошти в сумі 11528 грн. 24 коп., витрати по сплаті судового збору в сумі 1827 грн. 00 коп.
На виконання вищезазначеного рішення у справі № 908/2163/15-г господарським судом був виданий відповідний наказ від 23.06.2015.
З матеріалів справи вбачається, що вказаний наказ був пред`явлений до виконання до Солом`янського районного управління юстиції у м. Києві, яким була прийнята постанова про відкриття виконавчого провадження № 48331729 від 05.08.2015.
Стягувач надав разом із заявою про заміну боржника у виконавчому провадженні інформацію з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень щодо виконавчого провадження № 48331729, з якої вбачається, що вказане виконавче провадження триває.
Подана заява мотивована приписами ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» та ч. 1, 2 ст. 334 ГПК України. В якості обґрунтування вимог зазначеної заяви заявник зазначає, згідно з положеннями Закону України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" та прийнятої у відповідності до зазначеного нормативно-правового акту постанови Кабінету Міністрів України № 200 від 25.06.2014 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», Акціонерне товариство "Українська залізниця" є правонаступником Державного підприємства "Донецька залізниця". Разом з тим зазначає, що Акціонерне товариство "Українська залізниця" є правонаступником Державного підприємства "Донецька залізниця" з дати державної реєстрації Акціонерного товариства "Українська залізниця". Вказує, що аналогічний висновок щодо правонаступництва викладений в постанові Великої палати Верховного Суду від 16.06.2020 у справі № 910/5953/17 та Постановою Північного апеляційного господарського суду від 12.10.20 по справі 910/22748/16.
Як свідчать матеріали справи, наказ у справі № 908/2163/15-г, виданий 23.06.2015 перебуває на виконанні у виконавчому органі.
Відповідно до інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Державне підприємство "Донецька залізниця" (боржник) перебуває в стані припинення з 25.11.2014 (внесення рішення засновника (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті її реорганізації).
Відповідно до ч. ч. 1, 5 ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилась, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно із ч. 3 ст. 3 Закону України "Про акціонерні товариства" № 514-VІ від 17.09.2008 акціонерне товариство може бути створене шляхом заснування або злиття, поділу, виділу чи перетворення підприємницького (підприємницьких) товариства, державного (державних), комунального (комунальних) та інших підприємств у акціонерне товариство. Товариство вважається створеним і набуває прав юридичної особи з дати його державної реєстрації в установленому законодавством порядку.
У відповідності до ч. 15 ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (в редакції, яка діяла на дату реєстрації АТ "Укрзалізниця" злиття вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.
Відповідно до ч. ч. 3, 6, 7, 8, 9 ст. 2 Закону України "Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" № 4442-VІ від 23.02.2012, товариство утворюється як акціонерне товариство, 100 % акцій якого закріплюються в державній власності, на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України, а також підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття (далі - підприємства залізничного транспорту). Товариство є правонаступником усіх прав і обов`язків Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту. Оприлюднення затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку підприємств залізничного транспорту, на базі яких утворюється Товариство, є офіційним повідомленням для кредиторів про припинення таких суб`єктів господарювання. Під час утворення Товариства, формування його статутного капіталу та припинення Державної адміністрації залізничного транспорту України і підприємств залізничного транспорту, у тому числі під час відступлення права вимоги, переведення боргу, проведення реорганізації, не застосовуються положення законодавства щодо: необхідності одержання згоди кредиторів стосовно заміни боржника у зобов`язанні (переведення боргу), якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України; права кредиторів вимагати у зв`язку з проведенням реорганізації забезпечення виконання зобов`язань, їх дострокового припинення або виконання та відшкодування збитків; неможливості завершення реорганізації до задоволення вимог, заявлених кредиторами; проведення аудиторської перевірки фінансової звітності підприємств залізничного транспорту; проведення екологічного аудиту підприємств залізничного транспорту. Одночасно з прийняттям рішення про утворення Товариства Кабінет Міністрів України формує комісію з утворення Товариства, до складу якої входять представники Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, Державної адміністрації залізничного транспорту України, Фонду державного майна України, центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, профспілок, що діють у галузі. Комісія у чотиримісячний строк з дня затвердження її складу подає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, для затвердження у місячний строк зведений передавальний акт, зведений акт оцінки майна залізничного транспорту загального користування, а також проект статуту Товариства для подання Кабінетові Міністрів України. Зведені передавальний акт та акт оцінки складаються на основі узагальнених даних передавальних актів та актів оцінки, складених стосовно цілісного майнового комплексу кожного підприємства залізничного транспорту. Розмір статутного капіталу Товариства визначається під час його утворення згідно із зведеним актом оцінки майна залізничного транспорту загального користування.
Пунктом 2 розділу III "Перехідні та прикінцеві положення" цього Закону встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Державну реєстрацію Акціонерного товариства "Укрзалізниця" здійснено 21.10.2015.
Згідно зі Статутом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України "Питання публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" № 735 від 02.09.2015, Акціонерне товариство "Українська залізниця" є правонаступником усіх прав і обов`язків Укрзалізниці та підприємств залізничного транспорту, серед яких зазначене Державне підприємство "Донецька залізниця". Товариство набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації в установленому законом порядку.
При реорганізації юридичної особи відбувається універсальне правонаступництво. При універсальному правонаступництві все майно особи як сукупність прав та обов`язків, які їй належать, переходить до правонаступника чи правонаступників. При цьому, в цій сукупності переходять усі окремі права та обов`язки, які належали на момент правонаступництва правопопереднику незалежно від їх виявлення на той момент.
Ухвалюючи рішення про реорганізацію, уповноважений орган юридичної особи спрямовує свою волю на передачу не окремого майна, прав або обов`язків, а усієї їх сукупності.
У процедурі реорганізації підприємств залізничного транспорту у формі злиття все майно, права та обов`язки державних підприємств, які припиняються, переходять до правонаступника - акціонерного товариства "Укрзалізниця". Держава не має права вилучити якусь частину майна, зокрема ту, що знаходиться на неконтрольованій території, і не передати її (частину) правонаступнику.
При реорганізації в формі злиття немає значення, чи вказано в передавальному акті про правонаступництво щодо певного майна, прав чи обов`язків. Адже правонаступник лише один, що унеможливлює виникнення будь-яких спорів щодо переходу майна, прав чи обов`язків.
Таким чином, законодавець встановив для кредиторів юридичних осіб, які припиняються шляхом злиття, інші гарантії захисту законних інтересів їх прав, аніж встановлені ст. ст. 105 та 107 ЦК України. Такий підхід зумовлений унікальним статусом АТ "Укрзалізниця" для економіки України як монополіста на ринку перевезень залізничним транспортом, будь-які процеси реорганізації якого не повинні перешкоджати роботі такого підприємства, зокрема перевезенням вантажів та пасажирів. Права кредиторів можуть вважатись належним чином захищеними закріпленням в ч. 6 статті 2 Закону України "Про особливості утворення АТ "Укрзалізниця" положень про правонаступництво АТ "Укрзалізниця" щодо усіх прав та обов`язків Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту.
Відповідно до ч. 15 ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (в редакції, що діяла станом на 21.10.2015 (дата проведення державної реєстрації АТ "Укрзалізниця"), злиття вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються в результаті злиття.
Законом України «Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування», постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 25.06.2014 передбачено наступні етапи проведення реорганізації: 1) інвентаризація майна юридичних осіб, які підлягають злиттю, та складання передавального акту; 2) затвердження статуту юридичної особи (АТ "Укрзалізниця"), 3) державна реєстрація АТ "Укрзалізниця"; 4) припинення державних підприємств залізничного транспорту.
Враховуючи, що відповідно до ч. 6 ст. 2 Закону України "Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" товариство є правонаступником усіх прав і обов`язків Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту, правонаступництво не пов`язується з державною реєстрацією припинення підприємства залізничного транспорту, а кредиторам не надавалось право вимагати дострокового виконання вимог у порядку, передбаченому ст. 107 ЦК України, тобто всі їхні вимоги перейшли в повному обсязі до АТ "Укрзалізниця", датою виникнення універсального правонаступництва АТ "Укрзалізниця" щодо підприємств залізничної галузі, які припиняються шляхом злиття, слід вважати дату його державної реєстрації - 21.10.2015, з якої воно фактично є правонаступником ДП "Донецька залізниця".
Такий висновок підтверджується і змістом ст. 3 Закону України "Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування", яким встановлено обмеження в діяльності Державної адміністрації залізничного транспорту України, підприємств залізничного транспорту, що реорганізовуються. Закон передбачає, що з дня прийняття рішення Кабінету Міністрів України про утворення АТ "Укрзалізниця" і до його державної реєстрації Державна реєстрація залізничного транспорту України, підприємства залізничного транспорту, господарські товариства, 100 % акцій (часток, паїв) яких належать державі та вносяться до статутного капіталу Товариства, не мають права без згоди центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту вчиняти правочини, які можуть призвести до відчуження майна, вартість якого становить більше 5 % балансової вартості активів державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту на день затвердження останнього балансового звіту; скорочувати чисельність працівників; здійснювати випуск цінних паперів, надавати позики; передавати нерухоме майно в оренду; передавати майно в заставу або безоплатне користування; придбавати акції (частки, паї) у статутному (складеному) капіталі господарських товариств.
Враховуючи, що такі обмеження встановлені саме до дати державної реєстрації АТ "Укрзалізниця", слід дійти висновку, що з дати державної реєстрації саме АТ "Укрзалізниця" має право на здійснення господарської діяльності та укладення відповідних правочинів, а не державні підприємства, які припиняються.
Стаття 5 Закону України "Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" передбачає, що АТ "Укрзалізниця" провадить діяльність, у тому числі пов`язану з державною таємницею, до отримання необхідних ліцензій та інших документів дозвільного характеру на основі відповідних документів, отриманих підприємствами залізничного транспорту, у межах строку їх дії. Отже, уже з дня державної реєстрації АТ "Укрзалізниця" мало право здійснювати будь-які види господарської діяльності, які потребували ліцензій чи дозволів, на підставі ліцензій та інших дозвільних документів, отриманих підприємствами залізничної галузі, які знаходилися в процедурі припинення, включаючи ДП "Донецька залізниця".
З огляду на викладене вище Акціонерне товариство "Українська залізниця" є правонаступником Державного підприємства "Донецька залізниця".
Аналогічна позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.06.2020 у справі № 910/5953/17, в п. 64 якої зазначено, що АТ "Укрзалізниця" є правонаступником ДП "Донецька залізниця" з дати державної реєстрації АТ "Укрзалізниця" - 21.10.2015.
Згідно із ст. 52 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Відповідно до частини 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" № 1404-VIII від 02.06.2016, у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив. У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім`я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець, за наявності підтверджуючих документів, змінює своєю постановою назву сторони виконавчого провадження.
Приписами ч. 1, 2 ст. 334 ГПК України визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до ст. 326 ГПК України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Виконання судового рішення є невід`ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 13.12.2012 № 18-рп/2012).
Невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт 3 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 25.04.2012 № 11-рп/2012).
Відповідно до усталеної практики Європейського Суду з прав людини (далі – ЄСПЛ) право на суд, захищене статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція), було б ілюзорним, якби національна правова система Високої Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов`язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду будь-якій зі сторін.
За таких обставин, враховуючи встановлені вище обставини, наведені положення законодавства, суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви Приватного акціонерного товариства "Юнікон" за вих. № 162-УстаІ/ЮрВ від 25.06.2021 та наявність підстав для заміни боржника у виконавчому провадженні № 48331729 з примусового виконання наказу Господарського суду Запорізької області від 23.06.2015 у справі № 908/2163/15-г, а саме: Державне підприємство "Донецька залізниця" (ідентифікаційний код 01074957) його правонаступником – Акціонерним товариством "Українська залізниця" (ідентифікаційний код 40075815).
Заперечення Акціонерного товариства "Українська залізниця" приймаються судом до уваги з урахуванням вищевикладеного та фактів, встановлених в постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.06.2020 у справі № 910/5953/17 та Постановою Північного апеляційного господарського суду від 12.10.20 по справі 910/22748/16.
Разом з тим, посилання товариства на положення Закону України «Про виконавче провадження» та постанову Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 20.05.2021 року по справі № 905/1987/19 також приймаються судом до уваги з урахуванням того, що стосуються дій відповідного виконавця саме на стадії виконання судового рішення.
Керуючись ст. ст. 234, 235, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В
1. Заяву Приватного акціонерного товариства "Юнікон" про заміну боржника у виконавчому провадженні № 48331729 у справі № 908/2163/15-г, задовольнити.
2. Замінити боржника у виконавчому провадженні № 48331729 з виконання наказу Господарського суду Запорізької області від 23.06.2015 у справі № 908/2163/15-г з Державного підприємства "Донецька залізниця" (83000, м. Донецьк, вул. Артема, буд. 68, ідентифікаційний код 01074957) на його правонаступника – Акціонерне товариство "Українська залізниця" (03150, м. Київ, вул. Єжи Ґедройця, буд. 5, ідентифікаційний код 40075815).
3. Згідно із ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та відповідно до п. 26 ч. 1 ст. 255, ст. 256 ГПК України та підпункту 17.5. пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена окремо від рішення суду в апеляційному порядку до Центрального апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги через Господарський суд Запорізької області протягом 10 днів з дня набрання нею законної сили.
Повний текст ухвали складено та підписано – 14.07.2021 року
Суддя О.Г. Смірнов