Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
09 червня 2010 р. № 2-а- 1529/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді Старосєльцевої О.В.
за участю секретаря судового засідання Чубукіній М.В..,
за участю сторін:
представника прокуратури - Савицького Є.М. (посвідчення № 56 від 07.05.2009р.);
представника позивача - Журкова В.І. (діє на підставі довіреності № 1/10/10 від 11.01.2010 р.) ;
представника відповідача - не прибув;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Красноградського району Харківської області в інтересах держави в особі Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції в Харківській області
до Закритого акціонерного товариства "Красноградський м'ясокомбінат"
простягнення заборгованості зі сплати податків ,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Красноградського району Харківської області в інтересах держави в особі Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції в Харківській області звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому після уточнення позовних вимог просить суд стягнути із ЗАТ “Красноградський м'ясокомбінат” податкову заборгованість на загальну суму 144458,74 грн., яка станом на 04.06.2010 р. по розрахункам та штрафним санкціям за 2009 р. зі сплати:
- податку на доходи фізичних осіб складає - 79373,52 грн.;
- земельного податку складає 62371,12 грн.;
- збору за спеціальне водокористування складає - 297,19 грн.;
- збору за забруднення навколишнього природного середовища складає -2416,91 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив наступне.
ЗАТ «Красноградський м'ясокомбінат» знаходиться на обліку платників податків у Красноградській МДПІ. В ході проведення державною податковою інспекцією перевірки у ЗАТ «Красноградський м'ясокомбінат» з приводу додержання законодав ства про оподаткування виявлено випадки заниження податкових зобов'язань підприємства, зокрема, всупереч вимогам Порядку справляння збору за спе ціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами, ствердженого постановою Кабміну України від 16.08.99р. №1494 і Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого постановою Кабміна України від 01.03.99р. №303 було занижено платежі зі зборів за забруднення навколишнього природного середовища та спеціального водокористування на суму 1577, 31 грн., у зв'язку з чим проведено донарахування за податко вими зобов'язаннями та винесено податкові повідомлення-рішення про сплату підприємством недоїмки та штрафних санкцій. Станом на 04.06.2010 р. заборгованість ЗАТ „Красноградськкй м'ясокомбінат" по розрахункам та штрафним санкціям за 2009 р. зі сплати: податку на доходи фізичних осіб складає - 79373,52 грн.; - земельного податку складає 62371,12 грн.; - збору за спеціальне водокористування складає - 297,19 грн.; - збору за забруднення навколишнього природного середовища складає - 2416,91 грн. Красноградська МДПІ просить стягнути з ЗАТ „Краспоградський м'ясокомбінат" податкову заборгованість на загальну суму 144458,74 грн. В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі , просив його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав лист, в якому зазначив що заборгованість з виплати податків по платежам до Місцевого бюджету в Красноградському районі виникла в зв'язку з відсутністю власних оборотних коштів. За рахунок коштів отриманих від реалізації металобрухту від списання виробничого обладнання непри датного для подальшого використання по причині повного фізичного та морального зносу, було погашено заборгованість по заробітній платі та пропорційно від сум погашення заробітної плати перераховувались суми податків з доходів фізичних осіб утриманих з заробітної плати робітників та службовців ЗАТ „Красноградський м'ясокомбінат" а також до місцевого бюджету по іншим податкам. Згідно платіжних доручень № 006 від 25.01.2010р., № 14 від 08.02.2010р., №№ 23,24,25,26 від 03.03.2010р. перераховано різних податків до Місцевого бюджету в Красно градському районі на загальну суму 49270,30 грн. Додав копії платіжних доручень (а.с.142).
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Суд дослідивши матеріали справи, вислухавши представника позивача дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і у розмірах, встановлених законом.
На підставі п.п. 1,2 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" від 04 грудня 1990 року №509-ХП зі змінами та доповненнями, визначено функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій, відповідно до яких ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова здійснює контроль за дотриманням законодавства про податки, інші платежі, забезпечує правильність обчислення та своєчасність надходження цих податків.
Згідно зі статтею 9 Закону України "Про систему оподаткування" №77/97-ВР від 18.02.1997року, платники податків, зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків, зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни і це зобов'язання припиняється їх сплатою.
Судом встановлено, що згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ЗАТ «Красноградський м'ясокомбінат» зареєстровано Красноградською районною державною адміністрацією 10.08.1994 року та знаходиться на обліку платників податків у Красноградській МДПІ, розташоване за юридичною адресою: вул. Українська, 162, м. Красноград, Харківська область, 63304, що не заперечується сторонами (а.с.6).
На підставі направлення від 17.07.2009 року №268, та направлення №304 від 14.08.2009 року, що видані Красноградською МДПІ, згідно із частиною 1 статті і 1-1 Закону України від 4 грудня 1990 р. 509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні" та відповідно до плану-проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, проведена виїзна перевірка Закритого Акціонерного Товариства "Красноградський мясокомбінат", з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2008 року по 31.03.2008 року валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2008 року по 31.03.2008 року відповідно до затвердженого плану перевірки, за результатами якої складено акт № 707/23/00444168 від 31.08.2009 року. (а.с. 41-100).
В ході проведення вищезазначеної перевірки ДПІ встановлені наступні порушення про що зроблено відповідний висновок:
Перевіркою пунктів №1, 2, 3.1.3, 3.3, 3.4.1, 3.4.2, 3.4.6, 3.4.7, 3.5, 3.6 плану перевірки порушень не встановлено.
Перевіркою встановлено порушення ЗАТ "Красноградський м'ясокомбінат":
1.Податок на прибуток:
п.1.32 ст.1, пп. 4.1.6 п.4.1 ст..4, п.4.1 ст.4, п.5.1 ст.5, п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5, п.7.2 ст.7, п.п.7.4.1 п.п.7.4.3 п.7.4. ст. 7 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого завищено залишок суми ПДВ, яка в наступному звітному періоді зменшує суму податку, що залишається у розпорядженні платника для цільового використання, і не відображається в особовому рахунку платника (від'ємне значення) (рядок 24 декларації) , на загальну суму 3934694 грн. (з урахування 1 кварталу 2008 року), у тому числі :
- за півріччя 2008 року у сумі -3683903 грн.,
- за 9 місяців 2008 року у сумі- 3282617 грн.,
- за 2008 рік у сумі -3647589 грн. з урахуванням 1 кварталу 2008 року,
- за 1 квартал 2009 року у сумі -287105 грн.,
2.Податок на додану вартість:
п.4.1, п.4.2 ст. 4 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97-ВР „Про податок на додану вартість" (із змінами та доповненнями), в результаті чого завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту в період, що перевірявся, на загальну суму 275238 грн., в тому числі:
- за липень 2008 року на суму 238911 грн.,
- за січень 2009 року на суму 3566 грн.,
- за березень 2009 року на суму 32761 грн.
3. Податок з власників транспортних засобів:
ст.3,5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" в редакції від 18.02.1997 року № 75/97-ВР та донараховано податку з власників транспортних засобів в сумі 397грн..
4. Збір за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики: - п. 9, п.12 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів га з збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого постановою КМУ від 16.08.1999 року №1494., внаслідок чого занижено суму збору за спеціальне використання водних ресурсів у період, що перевірявся, на загальну суму 76,44 грн., у тому числі: - за 1 квартал 2009 року на 76,44 грн.
5. Збір за забруднення навколишнього природного середовища:
- п.8 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору" № 303 від 01.03.99р. із змінами та доповненнями ( зміни внесені Постановою КМУ від 14.11.07 року №1317).
- п.8 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору" № 303 від 01.03.99р. із змінами та доповненнями ( зміни внесені Постановою КМУ від 03.12.08 року №1050), в результаті чого в період, що перевірявся, занижено суму збору за забруднення навколишнього природного середовища на загальну суму 1500,87 грн., у тому числі:
- за 2 квартал 2008 року на суму 119,32 грн.,
- за 3 квартал 2008 року на суму 190,16 грн.,
- за 4 квартал 2008 року на суму 473,28 грн.,
- за 1 квартал 2009 року на суму 718,11 грн.(а.с.41-100).
У зв'язку з чим проведено донарахування за податко вими зобов'язаннями та винесено податкові повідомлення-рішення про сплату підприємством недоїмки та штрафних санкцій.
Відповідно до Закону України «Про систему оподаткування» №1251-XII від 25.06.91р. платниками податків і зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори. Платники податків зобов'язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, сплачувати належні суми податків і зборів. Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів здійснюється державними подат ковими органами.
Згідно зі ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань -платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації, і платник податків зобов'язаний само стійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації протягом десяти календарних днів наступних за остан нім днем граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону для подання податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені строки визнається сумою податкового боргу.
Відповідно до Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності) самостійно узгоджене в адміністративному чи в судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Також дано визначення, що активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Станом на 04.06.2010 року зазначена у адміністративному позові сума податкового боргу відповідачем не сплачена.
Беручи до уваги наведене, суд вважає позовні вимоги Прокурора Красноградського району Харківської області в інтересах держави в особі Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції в Харківській області до Закритого акціонерного товариства "Красноградський м'ясокомбінат" про стягнення заборгованості зі сплати податків. у розмірі 144458,74 грн., документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 158, ст. 159, ч. ч. 1, 2 ст. 160, ст. 161, ч. 1 ст. 162, ст. ст. 163, 167, 181, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Прокурора Красноградського району Харківської області в інтересах держави в особі Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції в Харківській області до Закритого акціонерного товариства "Красноградський м'ясокомбінат" про стягнення заборгованості зі сплати податків задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Красноградський м'ясокомбінат" (вул. Українська, 162, м. Красноград, Харківська область, 63304, р/р 260093741 у ВАТ «Мегабанк» м.Харків МФО 351629, код ЄДПРО 00444168 ) заборгованість зі сплати податків у розмірі 144458.74 гривень (сто сорок чотири тисячі чотириста пятдесят вісім гривень 74 коп.), що включає:
- податку на доходи фізичних осіб у розмірі - 79373,52 грн.;
- земельного податку у розмірі 62371,12 грн.;
- збору за спеціальне водокористування у розмірі - 297,19 грн.;
- збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі -2416,91 грн.
3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи
Повний текст постанови виготовлений 11.06.2010 року.
Суддя Старосєльцева О.В.