ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-6371/09/1770
06 травня 2010 року 16год. 33хв.м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Яковчук В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Чепура В.М.
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Департамент з контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України
доПриватного підприємця ОСОБА_2
про стягнення суми штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ :
Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України звернувся до суду з позовом про стягнення штрафних санкцій в сумі 12823,44 грн. з приватного підприємця ОСОБА_2.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі, надав пояснення, які повністю співпадають з позицією, що викладена в позовній заяві, просить стягнути з відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 12823,44 грн.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився. На адресу відповідача надсилались копія ухвали про відкриття провадження у справі, копія позовної заяви з додатками до неї та повідомлення-виклики до суду.
Судом не визнавалася обовязковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що 30.07.2008 року посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області на підставі наказу №130 від 30.07.2008 року «Про проведення позапланової перевірки»та направлень №282, №283 та №284 від 30.07.2008 року, була проведена перевірка з питань дотримання чинного податкового законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв господарської одиниці складу, що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Карбишева,1 та належить відповідачу.
За наслідками перевірки був складений акт № 030220-0220/32-128 від 30 липня 2008 року, яким зафіксовано факт зберігання алкогольних напоїв в оптово-роздрібній мережі маркованих марками акцизного збору з ознаками підробки (а.с.6-13).
На підставі вказаного акту, 28 січня 2009 року позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 000156, яким на відповідача накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 15194 грн. 16 коп.(а.с.23).
05.08.2008 р., за наслідками проведеної експертизи, спеціалістом Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області Проциком О.М. надано висновок, відповідно до якого акцизні марки на вилучених на алкогольних напоях виготовлені поліграфічним способам з використанням фотомеханічних друкарських форм для плоского офсетного друку та не відповідають, аналогічним, які знаходяться в офіційному обігу (а.с.17-22).
Відповідно до ч.4 ст.11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством. У разі зміни зразка марок акцизного збору вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.
Згідно зі ст.16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Зі змісту Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України №71 від 10.02.2007 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2007 року за №116/13383, вбачається, що здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів належить до основних завдань та функцій Департаменту.
Пунктом 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року, передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Згідно п. 2 ст. 7 Закону України “Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” №329/95-ВР від 05.09.1995 рокунаявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам; забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
Абзацом 13 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року встановлено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у вигляді - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Приймаючи рішення про застосування штрафних санкцій № 000156 від 28 січня 2009 року посадові особи Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України вказували на те, що акцизні марки містять ознаки підробки, в наступному факт підробки було підтверджено єдиним допустимим та належним доказом висновком експерта від 05.08.2008 року.
Рішення про застосування штрафних санкцій №000156 від 28 січня 2009 було оскаржено відповідачем в судовому порядку. Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 24.06.2009 року по справі № 2а-2863/091770 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України про визнання нечинним рішення про застосування фінансових санкцій №000156 від 28 січня 2009 року на суму 15194 грн. 16 коп. - позов задоволено частково. Рішення Департаменту з контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про застосування фінансових санкцій № 000156 від 28.01.2009 року визнано нечинним в частині застосування фінансових санкцій на суму 2370 грн. 72 коп. Постанова Рівненського окружного адміністративного суду від 24.06.2009 року по справі № 2а-2863/091770 набрала законної сили.
Відтак, рішення Департаменту з контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про застосування фінансових санкцій № 000156 від 28.01.2009 року в частині застосування фінансових санкцій на суму 12823 грн. 44 коп. прийнято позивачем в порядку та в спосіб, встановлений чинним законодавством та межах наданих йому повноважень, обґрунтовано та правомірно.
Відповідачем не надано суду доказів сплати фінансових санкцій на суму 12823,44 грн.
Згідно пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - приватного підприємця ОСОБА_2 до Державного бюджету України на р/р 31113106700002 ГУДКУ у Рівненській області, МФО 833017, код од. 22586331, код платежу 21081100 штрафні санкції, застосовані до неї рішенням Департаменту з контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України №000156 від 28.01.2009 року в сумі 12823 (дванадцять тисяч вісімсот двадцять три) грн. 44 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 07.05.10р.