
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі
12 липня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/3386/21 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (вул.Центральна, 20, смт Марківка, Луганська область, 92400) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
01 липня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області, відповідно до якої позивач просить суд:
визнати протиправним та скасувати рішення Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 17.05.2021 за №909280123360;
зобов`язати Марківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області здійснити перерахунок розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 01 квітня 2021 року в розмірі 90 (дев`яносто) % від суми місячної заробітної плати на підставі довідки Луганської обласної прокуратури про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій від 05.04.2021 №21-200вих.-21, та виплачувати пенсію без обмеження максимального розміру пенсії, починаючи з 01.04.2021, відповідно до вимог ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» 2014 р. №1697-VII, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
Ухвалою суду від 02.07.2021 позовну заяву ОСОБА_1 до Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, - залишено без руху. Запропоновано позивачу протягом 5-ти (п`яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду уточненої позовної заяви, оформленої з дотриманням статей 160, 161 КАС України із зазначенням власного реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номеру і серії паспорта для фізичних осіб - громадян України (для суду та відповідача).
На виконання вищевказаної ухвали суду, позивачем через канцелярію суду надано уточнену позовну заяву, яка відповідає вимогам ст.ст. 160,161 КАС України.
В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що з 02 березня 2006 року позивач перебуває на обліку спочатку в управлінні Пенсійного фонду України в Новопсковському районі, потім в Марківському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Луганської області та отримує пенсію за вислугу років. Пенсія за вислугу років позивачу призначена з 02.03.2006 довічно уповноваженим органом Пенсійного фонду України відповідно Закону України «Про прокуратуру»: до 15 липня 2015 року - Закон № 1789-ХІІ, з 15 липня 2015 року - Закон від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII, виходячи з максимального розміру 90% від заробітної плати (з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування) без обмеження максимального розміру пенсії.
Після призначення пенсії в 2006 році вона неодноразово перераховувалась. Підставою для перерахунку пенсії було підвищення розміру заробітної плати працюючим працівникам. Перерахунок здійснювався органами Пенсійного фонду в розмірі 90% від суми місячної заробітної плати без обмеження виплати максимальним (граничним) розміром.
У зв`язку із підвищенням заробітної плати працівникам Луганської обласної прокуратури (ст.81 Закону України «Про прокуратуру»), відповідно до п.20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» та рішення Великої палати Конституційного Суду України від 26.03.2020 №6-р/2020, позивач звернувся до Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області з письмовою заявою про перерахунок пенсії. У заяві було зазначено прохання про перерахунок пенсії за вислугу років на підставі довідки Луганської обласної прокуратури про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсій, від 05.04.2021 №21-200 вих.21, в розмірі 90% місячної заробітної плати, без обмеження граничного (максимального) розміру, призначену відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», з 02.03.2006, згідно ч.20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру». До заяви було надано довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, по посаді прокурора окружної прокуратури від 05.04.2021 №21-200 вих.21, яка видана Луганською обласною прокуратурою.
Відповідно до виписки з розпорядження, наданої на запит позивача Марківським об`єднаним управлінням ПФУ Луганської області, в якому є посилання на рішення №909280123360 від 17.05.2021 (яке знаходиться у відповідача), позивачу перерахована пенсія з 01.04.2021 по 30.06.2021, з 01.07.2021 по 30.11.2021, з 01.12.2021 по довічно в розмірі 60% заробітної плати з виплатою максимального розміру пенсії (до виплати) - десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб які втратили працездатність. Підстава перерахунку в рішенні не вказана.
На думку позивача, Марківським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Луганської області при перерахунку пенсії незаконно зменшено відсоток (процент) розміру пенсії з 90 до 60, та незаконно застосовано обмеження суми пенсії максимальним розміром.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява, відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин (пункт 20 статті 4 КАС України).
Відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Зазначена справа не є справою у спорах, що відповідно до приписів частини четвертої статті 12 КАС України має розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Керуючись положеннями статті 9, 77, 80 КАС України, суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від відповідача докази, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Зобов`язати відповідачів протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов`язати відповідача подати до суду у строк до 23 липня 2021 року такі докази:
- інформацію про перебування позивача на обліку у відповідача;
- копію пенсійної справи позивача (в межах предмету позову);
- заяву позивача про перерахунок пенсії, разом з усіма поданими документами, та рішення, прийняте за наслідками розгляду вказаної заяви.
Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації “Вимоги до оформлювання документів” (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів “Згідно з оригіналом”, назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).
Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Справа розглядатиметься одноособово суддею Петросян К.Є.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
СуддяК.Є. Петросян