Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2-а-2974/09/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.4
Код - 06
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2010 р. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Большакової О.О.,
при секретарі судового засідання Совга Н.В.,
з участю представника прокуратури Закарпатської області Тацюна С. Ю.,
представника Хустської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області Майора І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Хустського міжрайонного прокурора Закарпатської області в інтересах держави в особі Хустської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Комунального підприємства “Хуст - водоканал” про стягнення заборгованості в розмірі 1852 гривні 20 копійок, -
встановив:
15 червня 2009 року Хустський міжрайонний прокурор Закарпатської області, що діє в інтересах держави в особі Хустської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства “Хуст - водоканал” про стягнення з відповідача за рахунок його активів до Державного бюджету України суму податкової заборгованості в розмірі 1852 гривні 20 копійок.
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України "Про прокуратуру" при виявленні порушень закону прокурор або його заступник в межах своєї компетенції мають право звертатися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, прямо передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
У судовому засіданні представник прокуратури Закарпатської області та представник Хустської обєднаної державної податкової інспекції позовні вимоги підтримали в повному обсязі та пояснили, що відповідачем було допущено порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»в частині неподання податкової звітності по податку на додану вартість та податку на прибуток, внаслідок чого виникла податкова заборгованість в розмірі 1852 гривень 20 копійок, яка сплачена не була та підлягає стягненню з боржника.
Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи за сім днів до початку розгляд у справи. Про причини неявки відповідач суду не повідомив та заяви про відкладення розгляду справи не подав. Відповідач також не надіслав суду письмових заперечень щодо позовних вимог.
Суд, заслухавши пояснення представника прокуратури Закарпатської області та представника Хустської обєднаної державної податкової інспекції, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Державним реєстратором Виконавчого комітету Хустської міської ради 13.07.2004 року було зареєстровано субєкт підприємницької діяльності юридичну особу Комунальне підприємство “Хуст - водоканал”, номер запису 13251020000000001, місцезнаходження якого: Закарпатська область, м. Хуст, вул. Маркуша, 94, про що видано Довідку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 1902 від 15.07.2004 року.
Комунальне підприємство “Хуст - водоканал” є платником податків і зборів, відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Хустської обєднаній державній податковій інспекції.
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування", кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до пп.17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-111 (далі Закон № 2181), штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Відповідно пп.5.2.1 н.5.2 сі.5 Закону України про «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податкове зобов'язання нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті вказаного Закону вважається узгодженим з дня отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктом 5.2.2 вказаного Закону.
Відповідно до п.п.2, 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків повинні подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), а також сплачувати належні суми податків, зборів та інших обовязкових платежів у встановлені законами терміни.
У відповідності із п. п. 4.1.1 п. 4.1.1 п.4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно із п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. Закону України № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
19 січня 2009 року працівниками Хустської обєднаної державної податкової інспекції було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності. Відповідно до результатів проведеної перевірки були виявлені порушення, про що складено Акт № 21/15/32907045 від 19.01.2009 року.
Згідно акту було виявлено наступне: порушення платником Комунальним підприємством “Хуст - водоканал” вимог п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 та пп.17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями в частині несвоєчасного подання декларації по податку на додану вартість за квітень листопад 2008 року. З даним актом 29.01.2009 року було ознайомлено керівника підприємства Пригару М.В., про що свідчить підпис на поштовому повідомленні.
На підставі вказаного акту було прийнято податкове повідомлення рішення форми “Р” за № 0000191540/0 від 22 січня 2009 року, яким згідно з підпунктом “а” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 та згідно з п. п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення платників зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1360 гривень.
02 березня 2009 року працівниками Хустської обєднаної державної податкової інспекції було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності. Відповідно до результатів проведеної перевірки були виявлені порушення, про що складено Акт № 236/15 від 02.03.2009 року.
Згідно акту було виявлено наступне: порушення платником Комунальним підприємством “Хуст - водоканал” вимог п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 та Закону України від 21.12.2000 року № 2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями та порушення вимог п. 22.13 ст. 22 та п.16.4 ст. 16 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств” із змінами та доповненнями в частині неподання (несвоєчасного) подання декларації по податку на прибуток за півріччя, 3 квартали, 11 місяців 2008 року, 2008 рік. З даним актом 06.03.2009 року було ознайомлено керівника підприємства Пригару М.В., про що свідчить підпис на поштовому повідомленні.
На підставі вказаного акту було прийнято податкове повідомлення рішення форми “Р” за № 0001501540/0 від 13 березня 2009 року, яким згідно з підпунктом “а” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 та згідно з п. п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення платників зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 680 гривень. З вказаним повідомленням рішенням 19.03.2009 року було ознайомлено відповідача керівника підприємства Пригару М.В., про що свідчить підпис на корінці повідомлення - рішення.
Вищевказані податкове повідомлення рішення відповідачем у встановленому порядку оскаржено не було, а так податкові зобовязання є узгодженими.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені Законом, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Комунальним підприємством “Хуст - водоканал” частково сума штрафних санкцій була сплачена, а саме в сумі 106 гривень 80 копійок по податку на додану вартість та 81 гривню по податку на прибуток, а тому сума заборгованості по штрафним (фінансовим) санкціям по повідомленнях рішеннях складає 1852 гривень 20 копійок по наступним платежам:
-1253 гривень 20 копійок по податку на додану вартість;
-599 гривень по податку на прибуток.
Відповідно до п.6.2.1. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” Хустською обєднаною державною податковою інспекцією було направлено відповідачу першу податкову вимогу форми “Ю1” № 1/70 від 05.03.2009 року, яка була вручена відповідачу 14.03.2009 року. Друга податкова вимога форми “Ю2” № 2/105 від 13.04.2009 року також була направлена відповідачу та вручена йому 17.04.2009 року.
Податкова заборгованість відповідача підтверджена матеріалами справи, а саме: довідкою про заборгованість станом на 07.05.2009 року за № 5366/10/10006 від 15.05.2009 року, копією облікової картки платника від 31.12.2009 року, копією Акту № 21/15/32907045 від 19.01.2009 року, копією податкового повідомлення рішення форми “Р” за № 0000191540/0 від 22 січня 2009 року, копією Акту № 236/15 від 02.03.2009 року, копією податкового повідомлення рішення форми “Р” за № 0001501540/0 від 13 березня 2009 року, копією першої та другої податкових вимог з відмітками про вручення.
Таким чином, податкові зобовязання є узгодженими, але не виконаними, що є підставою для стягнення коштів до бюджету.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги прокурора Хустського міжрайонного прокурора Закарпатської області в інтересах держави в особі Хустської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Комунального підприємства “Хуст - водоканал” про стягнення заборгованості в розмірі 1852 гривні 20 копійок задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства “Хуст - водоканал” (м. Хуст, вул. Маркуша, 94, ідентифікаційний код - 32907045) 1852 (одну тисячу вісімсот пятдесят дві) гривні 20 (двадцять) копійок податкової заборгованості до Державного бюджету України за рахунок активів боржника.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний термін з дня її складання повного тексту постанови та подання апеляційної скарги у 20 денний термін після подання заяви про апеляційне оскарження, в порядку, визначеному ст.186 КАС України .
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано .
Головуюча О.О.Большакова
Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 05 травня 2010 року.
Суддя О.О.Большакова