Рішення № 98239257, 11.06.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2021
Номер справи
160/4852/21
Номер документу
98239257
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2021 року Справа № 160/4852/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кальника В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Стейт Форк" про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

30 березня 2021 року Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Стейт Форк", в якому просить суд:

- стягнути податковий борг з Товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК” (код ЄДРПОУ 30637748) у сумі 13 430,56 грн. на користь держави шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що в інтегрованих картках платника податків ТОВ «АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК» станом на теперішній час обліковується податковий борг на загальну суму 13 430,56 грн., який виник у результаті несплати у встановлені терміни сум грошових зобов`язань.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.04.2021 року відкрито провадження у справі за правилами прощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами.

Судова кореспонденція на адресу відповідача направлялась за адресою, вказаною в матеріалах справи. Однак до суду повернувся конверт із відміткою поштового відділення “адресата не знайдено”. Письмових заяв та клопотань від відповідача на адресу суду не надходило.

Відповідно до ч. 5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суб`єктом владних повноважень - є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем є особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.

Частиною 3 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб`єкту законом.

Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Стейт Форк" перебуває на обліку в ГУ ДПС у Дніпропетровській області, попередня назва - ТОВ «УКРМЕДСЕРВІС» (зміни відбулися 28.12.2017 році, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

В інтегрованих картках платника податків ТОВ «АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК» станом на теперішній час обліковується податковий борг на загальну суму 13430,56 грн., який виник у результаті несплати у встановлені терміни сум грошових зобов`язань.

Податковий борг по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) складає 11 706, 67 грн., виник внаслідок несплати штрафних санкцій, визначених податковими повідомленнями - рішеннями.

19.02.2018 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку ТОВ "АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК" з питань своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість (Акт перевірки №130/12-11/30637748 від 19.02.2018). На підставі акту винесено податкове повідомлення-рішення (форма «ПС») №0070071211 від 30.03.2018), яким визначено штрафну санкцію в сумі 170,00 грн.

19.03.2018 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку ТОВ "АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК" з питань своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість (Акт перевірки №206/12-11/30637748 від 19.03.2018). На підставі акту винесено податкове повідомлення-рішення (форма «ПС») №0075441211 від 06.04.2018, яким нарахована штрафна санкція в сумі 170,00 грн.

19.03.2018 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку ТОВ "АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК" з питання своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних Єдиному реєстрі податкових накладних (Акт перевірки №205/12-11/30637748 від 19.03.2018). На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення (форма «Н») №0075461211 від 06.04.2018, яким визначена штрафна санкція в сумі 7 286,67 грн.

02.04.2018 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку ТОВ "АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК" з питань своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість (Акт перевірки №255/12-11/30637748 від 02.04.2018). На підставі акту винесено податкове повідомлення-рішення (форма «ПС») №0114491211 від 18.05.2018, яким нарахована штрафна санкція в сумі 1020,00 грн.

21.06.2018 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку ТОВ "АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК" з питань своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість (Акт перевірки №449/12-11/30637748 від 21.06.2018). На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення (форма «ПС») №0246601211 від 28.09.2018, яким нарахована штрафна санкція в сумі 1020 грн.

19.06.2018 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку ТОВ "АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК" з питань своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість (Акт перевірки №439/12-11/30637748 19.06.2018). На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення (форма «ПС») №0246581211 від 28.09.2018, яким нарахована штрафна санкція в сумі 1020,00 грн. (дата узгодження податкового боргу 23.11.2018 року).

18.05.2018 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку ТОВ "АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК" перевірку з питань своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість (Акт перевірки №353/12-11/30637748 від 18.05.2018). На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення (форма «ПС») №0267131211 від 17.10.2018, якою визначена штрафна санкція в сумі 1020,00грн. (дата узгодження податкового боргу 15.12.2018 року).

Податковий борг по податку на прибуток приватних підприємств складає 1 723,89 грн. внаслідок несплати штрафних санкцій, визначених податковими повідомленнями - рішеннями.

06.03.2018 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку ТОВ "АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК" перевірку з питань неподання податкової звітності з податку на прибуток (Акт перевірки №11723/1242/30637748 від 06.03.2018). На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення (форма «ПС») №0001321242 від 05042018, якою визначена штрафна санкція в сумі 170 грн.

18.09.2018 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку ТОВ "АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК" перевірку з питань порушення терміну сплати (перерахування) податку на прибуток (Акт перевірки №53404/04-36-12-42/30637748 від 18.09.2018). На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення (форма «Ш») №0005705644 від 05.11.2018, якою визначена штрафна санкція в сумі 1 553,89 грн.

Вищезазначені податкові повідомлення-рішення були направлені в порядку, передбаченому п. 42.2 ст. 42 Податкового кодексу України, не були оскаржені в порядку ст.56 Податкового кодексу України та не сплачені в строки, визначені ст.57 Податкового кодексу України, тому набули статусу податкового боргу.

Відповідно до ст.59 Податкового кодексу України, у зв`язку з несплатою до бюджету сум податкового боргу, ГУ ДПС у Дніпропетровській області сформовано податкову вимогу форми «Ю» від 01.03.2017 року № 339-17, яку направлено на адресу позивача та яка отримана останнім 03.03.2017 року.

Згідно з частиною 1 статті 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.

Згідно до п.14.1.156 ст.14 Податкового Кодексу України, податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ним Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в установлені строки.

Підпунктом 20.1.19. п. 20.1 ст. 20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску.

Статтею 36 ПК України встановлено податковий обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов`язок платника податків виникає за кожним податком та збором.

Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якою здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання, чи документ, що свідчить про суми, доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку (ст. 46 ПК України).

Згідно п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

П. 49.2. ст. 49 ПК України передбачено, що платник податків зобов`язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Відповідно до п. 49.18 ст. 49 ПК України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: - календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; - календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за. останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України податкове зобов`язання, яке самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає.

Відповідно до п.57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Підстави та порядок надіслання (вручення) контролюючими органами податкових вимог платникам податків врегульовано ст.59 Податкового кодексу України.

Так, відповідно до п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання (п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України).

Згідно з п. 87.1 ст. 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків у відповідності із п. 87.2 ст. 87 ПК України, є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 87.9. ст. 87 ПК України передбачено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов`язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Відповідно до п.95.1 ст.95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з п.95.3 статті 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно до даних розрахунку суми грошових вимог за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 13 430, 56 грн.

В матеріалах справи відсутні докази погашення заборгованості, в зв`язку із чим, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог податкового законодавства України доведений.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, на підставі викладеного, з урахуванням відсутності відзиву та доказів сплати, з огляду на наявність боргу, суд приходить до висновку, що позов Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Стейт Форк" про стягнення заборгованості підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл між сторонами судових витрат в порядку ст. ст. 143 та 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.

Згідно із приписами ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Частиною 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Водночас, суд зазначає, що під час розгляду адміністративної справи позивач, як суб`єкт владних повноважень, не мав судових витрат, пов`язаних із залученням свідків та/ або проведенням експертиз, що виключає підстави для присудження таких витрат на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 72-77, 242-246, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Стейт Форк" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю “АЛЬЯНС СТЕЙТ ФОРК” (код ЄДРПОУ 30637748) на користь Державного бюджету України податковий борг в сумі 13 430,56 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) В.В. Кальник

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду

Суддя В.В. Кальник

11.06.2021

Рішення не набрало законної сили 11 червня 2021 р.

Суддя В.В. Кальник