Постанова № 9823812, 02.06.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2010
Номер справи
2а-9136/10/0570
Номер документу
9823812
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 червня 2010 р. справа № 2а-9136/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Буряк І. В.

при секретаріМогілевському А.А.

за участю представників сторін:

позивача:Полякової О.М. (дов. від 23.03.2010р.)

відповідача:Новіченока В.М. (директор)

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заявуУправління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Макіївки

доКолективного підприємства «Будівельне управління №5 Сантехелектромонтаж»

простягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Макіївки (надалі позивач, УПФ України в Центрально-Міському районі м.Макіївки) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Колективного підприємства «Будівельне управління №5 Сантехелектромонтаж» (надалі відповідач, КП «БУ №5 Сантехелектромонтаж») про стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 1498,64 грн.

Позов мотивовано встановленням факту несплати відповідачем, в установленому законодавством України порядку, витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2 за період з 25.09.2009р. по 25.03.2010р.

У судовому засіданні від 05.05.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 02.06.2010р. у звязку із неявкою представників сторін.

У судовому засіданні від 02.06.2010р. представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити повністю.

Відповідач надав заперечення,згідно яких ОСОБА_3, якому призначена пільгова пенсія, працював електрогазозварником у Будівельному управлінні № 5 тресту “Сантехелектромонтаж” у 1978-1983р.р., ОСОБА_4 з 1979р. по 1984р. та з 1987р. по 1989р. Будівельне управління № 5 КП “Сантехелектромонтаж” до 1999р. було структурним підрозділом КП “Сантехелектромонтаж” без права юридичної особи. У 1999р. воно було ліквідовано. Згідно зі ст. 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення” основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. КП «БУ №5 Сантехелектромонтаж» було створено у 1999р. Воно не є правонаступником Будівельного управління № 5 тресту “Сантехелектромонтаж”, що підтверджується статутом. Отже, відповідач вважає позовні вимоги необґрунтованими, у звязку із чим просив відмовити у задоволенні позову.

Представник відповідача у судовому засіданні від 02.06.2010р. проти задоволення позовних вимог заперечував та просив у їх задоволенні відмовити в повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення сторін, що зявились, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецької області є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить стягнути з відповідача відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, наступним громадянам: ОСОБА_5 у розмірі 287,50 грн.; ОСОБА_6 на суму 1211,14 грн., що підтверджується розрахунками суми позову, розрахунками фактичних витрат, які надсилалися відповідачу на підставі вказаних вище вимог Інструкції.

У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663

Судом встановлено, що відповідач Колективне підприємство “Будівельне управління № 5 “Сантехелетромонтаж” є юридичною особою, зареєстровано 16.07.1999р. Центрально-Міською районною радою м. Макіївка, ідентифікаційний код 30415411, що підтверджується довідкою Головного управління статистики у Донецькій області № 7-22-725 від 17.02.2005. Згідно зі Статутом КП “Будівельне управління № 5 “Сантехелектромонтаж” (у новій редакції), затвердженого загальними зборами підприємства протоколом № 1 від 01.02.2005, воно створене за рішенням засновників, є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові рахунки та ін., та не є правонаступником інших підприємств.

У відповідності до п. 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: - для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Пунктом п. 6.3 зазначеної Інструкції встановлено, що у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники.

Відповідно до п. 6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.

Згідно п. 6.8 вищевказаної Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У матеріалах справи наявна копія Постанови Донецького окружного адміністративного суду від 18.11.2009р. по справі № 2а-17009/09/0570 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки до КП «БУ №5 Сантехелектромонтаж» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2, у розмірі 612,81 грн. за період з 25.06.2009 по 25.09.2009, якою встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 працювали в Будівельному управлінні № 5 тресту “Сантехелектромонтаж”, а не на підприємстві відповідача - КП «БУ №5 Сантехелектромонтаж».

Вказана Постанова залишена без змін за наслідками апеляційного оскарження.

Частиною 1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

На підтвердження зазначеного представником відповідача також надана копія трудової книжки ОСОБА_6, згідно якої останній був прийнятий електрогазозварювальником 5 розряду до Будівельного управління № 5 тресту “Сантехелектромонтаж”03.07.1979; 19.07.1984р. його було звільнено за власним бажанням; 18.11.1987р. був знову прийнятий на роботу до Будівельного управління № 5 тресту “Сантехелектромонтаж”та 16.01.1989 звільнений за власним бажанням.

При цьому, Колективне підприємство “Сантехелектромонтаж”, відповідно до статуту, затвердженого зборами засновників 15.01.1999р., було створене засновниками організацією орендаторів “Сантехелектромонтаж” та є правонаступником орендного підприємства “Сантехелектромонтаж”. До його складу увійшов структурний підрозділ без права юридичної особи Будівельне управління № 5. Як пояснив у судовому засіданні представник відповідача, орендне підприємство “Сантехелектромонтаж” було правонаступником тресту “Сантехелектромонтаж”.

Згідно з довідками Головного управління статистики у Донецькій області від 04.09.2009 №14/4-20/2941 та № 14/4-23/612 від 02.09.2009 Колективне підприємство “Сантехелектромонтаж” та його структурний підрозділ Будівельне управління № 5 Колективного підприємства “Сантехелктромонтаж” були ліквідовані без правонаступника та вилучені з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Таким чином, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 працювали саме в Будівельному управлінні № 5 тресту “Сантехелектромонтаж”, а не на підприємстві відповідача - КП «БУ №5 Сантехелектромонтаж». Даних про те, що відповідач є правонаступником Будівельного управління № 5 тресту “Сантехелектромонтаж” або Колективного підприємства “Сантехелектромонтаж”, суду не надано.

Таким чином, позовні вимоги, предявлені до КП «БУ №5 Сантехелектромонтаж», задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 112, 136, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. У позові Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Макіївки до Колективного підприємства «Будівельне управління №5 Сантехелектромонтаж» відмовити повністю.

2. Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 02 червня 2010 року, повний текст виготовлено 07 червня 2010 року.

4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Буряк І. В.