ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
11.03.10Справа №2а-2391/10/7/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Маргарітова М.В. ,
при секретарі Силантьєвій О.А.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим
до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 9 133,95 грн.
за участю:
від позивача Джелімова Алімє Нарімановна, представник за довіреністю №170/Д/10 від 10.02.10р.
від відповідача не зявився
Обставини справи: Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АРКрим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з відповідача фінансових санкцій у сумі 9133,95грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не погашена заборгованість зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сумі 7975,00грн., заборгованість з податку на додану вартість у сумі 149,53грн., заборгованості з податку з доходів найманих працівників у сумі 54,00грн. заборгованості зі сплати єдиного податку у сумі 785,42грн. та 170,00грн. заборгованості зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.
Відповідач у судове засідання не зявився, заперечення на позов суду не надав, про час та день його проведення був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення №11847736 від 25.02.2010р. (а.с.33), причини неявки не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без його участі, керуючись ч.6 ст. 71 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєстрований Бахчисарайською районною державною адміністрацією Автономної Республіки Крим (ідентифікаційний кодНОМЕР_1), про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.29).
15.04.2009 року Державною інспекцією у Бахчисарайському районі АРКрим на підставі направлення №75/17/206 від 15.04.2009р. (а.с.10) проведено невиїзну позапланову перевірку відповідача згідно до п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», за результатами якої складено Акт №96/27/17/3116211590 від 15.04.09р.
Відповідно до акту №96/27/17/3116211590 від 15.04.09р. проведеною документальною перевіркою відповідача встановлені порушення:
-ст.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, звіту та звітності субєкту малого підприємництва» від 03.07.198р. №727;
-ст. 7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» №889-IV від 22.05.2003р. та ст.3 Закону України «Про оплату праці» №108/95 ВР від 24.03.1995р.;
-розділу IV ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок із громадян» №13-92 від 26.12.92р.;
-ст.1,4 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» №587-ХIV від 09.04.99р.;
-п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р..
Відповідно до вищевказаних виявлених порушень позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення №0002411701/0 від 17.04.2009р. у сумі 800,00 грн. за платежем: єдиний податок на підприємницьку діяльність з фізичних осіб (а.с.21), податкове повідомлення-рішення №0002441701/0 від 17.04.2009р. у сумі 54,00 грн. за платежем: донарахування податку с доходів найманих працівників (а.с.22), податкове повідомлення-рішення №0002401701/0 від 17.04.2009р. у сумі 149,53грн. за платежем: податок с доходів фізичних осіб (а.с.22), податкове повідомлення-рішення №0002431701/0 від 17.04.2009р. у сумі 170,00грн. за платежем збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства (а.с.21) та податкове повідомлення-рішення №0002421701/0 від 17.04.2009р. у сумі 7975,00грн. за платежем: штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг(а.с.23).
Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем, про що свідчить підпис відповідача у корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.21-23).
Таким чином, податкові повідомленні рішення вважаються врученими відповідачу, а податкове зобовязання узгодженим.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181- ІІІ (Далі Закон України№2181).
Пункт 5.4.1. ст. 5 Закону України №2181 встановлює, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Позивачем на адресу відповідача було направлено податкову вимогу №1/867 від 19.05.2009року, відповідно до якої сума податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобовязаннями становить 9133,95грн. у тому числі за основним платежем 952,95грн. за штрафними (фінансовими) санкціями 8181,00 грн., яке було отримано відповідачем 09.06.2009р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового повідомлення №468579 (а.с.24).
Друга податкова вимога №2/1077 від 17 липня 2009року на суму 9133,95грн. була отримана відповідачем 05.08.2009р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового повідомлення №489401 (а.с.25).
У звязку з непогашенням відповідачем у добровільному порядку суми заборгованості та штрафних (фінансових) санкцій позивачем було здійснено стягнення коштів та продаж інших активів, які перебувають у власності відповідача, а також тих активів, права власності, на які він здобуде у майбутньому, у рахунок погашення узгодженої суми боргу платника податків, що підтверджується рішенням №58 від 07.09.2009р. про стягнення коштів та продаж активів платника податків у рахунок погашення його податкового боргу (а.с.26)
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пунктів 1,4 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до положень ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Статтею25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування фінансових санкцій.
Відповідно до ч. 1 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачена відповідальність за порушення цього Закону.
Згідно до положень частин 3,4,5,6 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зазначені у цієї статті штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством; Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України; У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду; Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
Відповідно до частин3,4 ст.9 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюється державними податковими органами та органами Міністерства внутрішніх справ України; Суми штрафів, що стягуються державним податковим органом, підлягають перерахуванню до бюджету місцевого самоврядування (місцевого бюджету) за місцем плати за торговий патент.
Частиною 3 статті 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» встановлено, що штрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства.
Відповідно до довідки №368 від 16.09.2009року відповідач частково сплатив до бюджету заборгованість, у звязку з чим недоїмка складає 9133,95грн. (а.с.8), яка складається з недоїмки зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування та застосування реєстраторів у сумі 7975,00 грн., недоїмки по податку з доходів фізичних осіб-підприємців у сумі 149,53 грн., недоїмки по податку з доходів найманих працівників у сумі 54,00 грн, недоїмки по єдиному податку у сумі 785,42 грн., недоїмки зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у сумі 170,00 грн. (а.с.7).
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ч.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Матеріали справи свідчать про те, що відповідач має заборгованість з недоїмки по сплаті податків та по штрафним (фінансовим) санкціям на загальну суму 9133,95грн.
Відповідачем у порядку передбаченому ст. 71 КАС України не надані докази сплати заборгованості або оскарження рішень про застосування штрафних санкцій.
За таких підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.
У судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Постанова викладена у повному обсязі 15.03.2010 року.
Керуючись статтями ст. ст. 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (98412, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) суму податкового боргу у розмірі 9133,95, що складається з:
заборгованість зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сумі 7975,00грн. (у дохід державного бюджету України р/р31112104700048 в ГУ ДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО824026, ЗКПО 34741000);
заборгованість зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у сумі 170,00 грн. (у дохід державного бюджету України р/р31210233700048 в ГУ ДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741000);
заборгованість з податку з доходів фізичних осіб 149,53 грн. (у дохід місцевого бюджету м.Бахчисарай у сумі р/р33218801700049 в ГУ ДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО824026, ЗКПО34741000);
заборгованість з податку з доходів найманих працівників у сумі 54,00грн. (у дохід місцевого бюджету м.Бахчисарай р/р33219800700049 в ГУ ДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО824026, ЗКПО34741000);
заборгованість з єдиного податку у сумі 785,42грн. (у дохід місцевого бюджету м.Бахчисарай р/р34211379700049 в ГУ ДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО824026, ЗКПО34741000) .
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення у повному обсязі постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Маргарітов М.В.