
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2021 р. № 520/8387/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ 14099344 ) в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення № 963280837898 від 24.11.2020 відділу з питань перерахунків пенсії №23 управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Харківській області про перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України “Про прокуратуру” ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 19.07.2002 Ленінським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області, РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01.10.2020 року, надане листом головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 10.12.2020 в частині застосування 60% (шістдесяти відсотків) розміру пенсії від основного розміру заробітку та обмеження щомісячних нарахувань та виплати пенсії максимальним розміром пенсії;
- зобов`язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії і виплачувати її у повному обсязі без обмеження максимальним розміром ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 19.07.2002 Ленінським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області, РНОКПП НОМЕР_1 ) у розмірі 90% від місячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури виходячи з заробітної плати в сумі 57384, 60 грн. (п`ятдесят сім тисяч триста вісімдесят чотири гривні шістдесят копійок), з урахуванням всіх складових, зазначених у Довідці Харківської обласної прокуратури №21-113 від 06.11.2020 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, починаючи з 01.10.2020 року без обмеження розміру заробітної плати для розрахунку пенсії максимальним розміром, з урахуванням різниці у розмірі щомісячних нарахованих та фактично виплачених пенсійних коштів, довічно та здійснити відповідні виплати сум без застосування Постанови КМУ №649 від 22.08.2018 року “Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду”, якою затверджено “Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду”.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржуване рішення відповідача є протиправним та таким, що суперечить нормам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Ухвалою суду від 27.05.2021 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
Відповідач надав відзив, в якому зазначив, що: в частині другій статті 86 Закону України “Про прокуратуру” визначено, що пенсія призначається в розмірі 60% від суми їхньої місячної заробітної плати, а тому проведення перерахунку пенсії позивача згідно заяви від 08.11.2020 та довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 06.11.2020 № 21-113 є недоцільним; стосовно позовна вимога щодо здійснення перерахунку пенсії без обмеження її максимального розміру, представником відповідача зазначено, що відповідно до абз. 6 ч. 15 сто 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Суддя у період з 17 червня 2021 року по 02 липня 2021 року перебував у щорічній відпустці.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в Харківській області та з 2012 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ.
Постановою Комінтернівського районного суду міста Харкова № 641/8073/16-а від 6 жовтня 2016, яка набрала законної сили 12.12.2016, визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років в розмірі 80 відсотків середньомісячної (чинної) заробітної плати відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ (у редакції, що діяла станом на грудень 2002 року) на підставі довідки прокуратури Харківської області №18-635 від 30.08.2016 про заробітну плату; скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова від 02.09.2016 щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років згідно ст..50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ та зобов`язано Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ, з розрахунку 80% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Харківської області №18-635 від 30.08.2016 про заробітну плату, починаючи з 01.01.2016, без обмеження її максимального розміру та здійснювати відповідні виплати з урахуванням виплачених сум.
Позивач 08.11.2020 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії.
Рішенням від 24.11.2020 № 963280837898 відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача з застосуванням 60% загального проценту розрахунку пенсії від заробітку та застосуванням обмеження виплати максимальним розміром.
Не погоджуючись із діями відповідача, позивач звернувся із вказаним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд дійшов наступних висновків.
Предметом спору у даній справі є наявність або відсутність правових підстав для перерахунку пенсії позивача на підставі довідки Харківської обласної прокуратури про розмір заробітної плати від 06.11.2020 №21-113 у розмірі 90% заробітної плати без обмежень максимального розміру.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
На час призначення позивачу пенсії та її нарахування умови і порядок пенсійного забезпечення прокурорів регулювались положеннями статті 50-1 Закону України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 №1789-XII у відповідній редакції (далі по тексту – Закон України №1789-XII), якою встановлювалося, що:
- прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Така пенсія призначається у розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку (частина перша статті 50-1);
- обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком (частина дванадцята статті 50-1);
- призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (частина сімнадцята статті 50-1).
У подальшому, до статті 50-1 Закону України №1789-ХІІ вносилися зміни Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 №3668-VI (далі по тексту - Закон України №3668-VI), унаслідок яких наведена частина сімнадцята статті 50-1 Закону України №3668-VI з 01.10.2011 стала вісімнадцятою, тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.
Верховною радою України 14.10.2014 ухвалено новий Закон України “Про прокуратуру” №1697-VІІ (далі по тексту - Закон України №1697-VІІ).
Положення частини двадцятої статті 86 Закону України №1697-VІІ (у первинній редакції) мала такий текст: “Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки”.
Отже, первісна редакція частини двадцятої статті 86 Закону України №1697-VІІ та частина сімнадцята (з 01.10.2011 - вісімнадцята) статті 50-1 Закону України №1789-ХІІ містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.
Розділ XII “Прикінцеві положення” Закону №1697-VІІ щодо набрання ним чинності (в розрізі конкретних статей закону) неодноразово змінювався, переважна більшість статей (у т.ч. стаття 86) цього Закону набрали чинності з 15 липня 2015 року.
Водночас з 15.07.2015 втратив чинність Закон України №1789-XII (крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п`ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів).
Закон України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 №76-VIII набрав чинності 01.01.2015 (далі по тексту - Закон України №76-VIII), яким, з-поміж іншого, внесено такі зміни:
частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону України “Про прокуратуру” №1789-ХІІ (діяла до 15.07.2015) викладено у такій редакції: “Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України”;
частину двадцяту статті 86 Закону України від 14.10.2014 “Про прокуратуру” №1697-VІІ (набрала чинності 15.07.2015) викладено у такій редакції: “ 20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України”.
Отже, починаючи з 01.01.2015 в Україні:
- жоден закон не визначав ані умов (підстав), ані порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України “Про прокуратуру”;
- законодавець делегував повноваження щодо встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінету Міністрів України.
Суд зазначає, що Кабінет Міністрів України впродовж 2015-2019 років не визначив умов та порядку перерахунку пенсій працівникам прокуратури.
У грудні 2019 року Конституційний Суд України за результатами розгляду справи №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) ухвалив рішення від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 та вирішив таке:
- визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України;
- положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Відповідно до частини другої статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7-р(II)/2019:
- частина двадцята статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;
- частина двадцята статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:
“ 20.Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки”.
Отже, з 13.12.2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що законодавчо врегульовані умови для перерахунку пенсії позивача виникли з 13.12.2019.
Позивач просить суд провести перерахунок пенсії, про що подав відповідну заяву до відповідача - після ухвалення Конституційним Судом України рішення №7-р(ІІ)/2019.
При цьому позивач у позові просить визнати протиправними та скасувати рішення відповідача від 24.11.2020 №963280837898 щодо перерахунку пенсії з 01.10.2020 із застосуванням 60% розміру пенсії від основного розміру заробітку та обмеження щомісячних нарахувань.
З наявного у матеріалах справи протоколу призначення пенсії ОСОБА_1 від 01.10.2012 вбачається, що процент розрахунку пенсії позивача від заробітку складав 80%.
Як судом вже було встановлено, Постановою Комінтернівського районного суду міста Харкова № 641/8073/16-а від 6 жовтня 2016, яка набрала законної сили 12.12.2016 визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років в розмірі 80 відсотків середньомісячної (чинної) заробітної плати відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ (у редакції, що діяла станом на грудень 2002 року) на підставі довідки прокуратури Харківської області №18-635 від 30.08.2016 про заробітну плату; скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова від 02.09.2016 щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років згідно ст..50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ та зобов`язано Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ, з розрахунку 80% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Харківської області №18-635 від 30.08.2016 про заробітну плату, починаючи з 01.01.2016, без обмеження її максимального розміру та здійснювати відповідні виплати з урахуванням виплачених сум.
Відповідно до приписів частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Отже, дана норма визначає преюдиційні підстави звільнення осіб, які беруть участь у справі, від доказування обставин з метою досягнення процесуальної економії - за наявності цих підстав у суду не буде необхідності досліджувати докази для встановлення певних обставин.
За загальним правилом, визначеним у пункті 4 Перехідних положень Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058-IV зі змінами, у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Приписи наведеної правової норми необхідно застосовувати й у даному випадку, відтак перерахунок призначеної позивачу пенсії, який призведе до зменшення обсягу його соціальних прав та гарантій є неприпустимим і виключає можливість прийняття суб`єктом владних повноважень рішень або вчинення ним дій, які б звужували зміст, обсяг існуючих соціальних гарантій.
Враховуючи викладене, та приймаючи до уваги, що виплата пенсії позивачу повинна здійснюватися з урахуванням постанови суду без обмеження її максимального розміру у розмірі 80% від розміру його місячної заробітної плати, у суду немає підстав для перегляду обставин, які вже були предметом судового розгляду у справі 641/8073/16-а, а погіршення стану позивача, який існував до звернення до суду із даним позовом, є недопустимим.
Частиною 2 статті 9 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно частини 2 статті 5 КАС України, захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Обираючи належний спосіб відновленого порушеного права позивача, враховуючи положення статті 9 КАС України, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення № 963280837898 від 24.11.2020 відділу з питань перерахунків пенсії №23 управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Харківській області про перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України “Про прокуратуру” ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 19.07.2002 Ленінським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області, РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01.10.2020 року, надане листом головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 10.12.2020 в частині застосування 60% (шістдесяти відсотків) розміру пенсії від основного розміру заробітку та обмеження щомісячних нарахувань та виплати пенсії максимальним розміром пенсії; зобов`язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії і виплачувати її у повному обсязі без обмеження максимальним розміром ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 19.07.2002 Ленінським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області, РНОКПП НОМЕР_1 ) у розмірі 80% від місячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури виходячи з заробітної плати в сумі 57384, 60 грн. (п`ятдесят сім тисяч триста вісімдесят чотири гривні шістдесят копійок), з урахуванням всіх складових, зазначених у Довідці Харківської обласної прокуратури №21-113 від 06.11.2020 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, починаючи з 01.10.2020 року без обмеження розміру заробітної плати для розрахунку пенсії максимальним розміром, з урахуванням різниці у розмірі щомісячних нарахованих та фактично виплачених пенсійних коштів.
При розгляді даної справи суд враховує також висновки Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладені у рішенні від 14.09.2020 у зразковій справі №560/2120/20 (провадження №Пз/9901/9/20), про перерахунок пенсій прокурорів відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(II)/2019.
Згідно зі статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновків про наявність правових підстав для часткового задоволення адміністративного позову.
Розподіл судових витрат здійснюється у відповідності до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 6, 7, 9, 77, 243-246, 263, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов.2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення № 963280837898 від 24.11.2020 відділу з питань перерахунків пенсії №23 управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Харківській області про перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України “Про прокуратуру” ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 19.07.2002 Ленінським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області, РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01.10.2020 року, надане листом головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 10.12.2020 в частині застосування 60% (шістдесяти відсотків) розміру пенсії від основного розміру заробітку та обмеження щомісячних нарахувань та виплати пенсії максимальним розміром пенсії.
Зобов`язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії і виплачувати її у повному обсязі без обмеження максимальним розміром ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 19.07.2002 Ленінським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області, РНОКПП НОМЕР_1 ) у розмірі 80% від місячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури виходячи з заробітної плати в сумі 57384, 60 грн. (п`ятдесят сім тисяч триста вісімдесят чотири гривні шістдесят копійок), з урахуванням всіх складових, зазначених у Довідці Харківської обласної прокуратури №21-113 від 06.11.2020 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, починаючи з 01.10.2020 року без обмеження розміру заробітної плати для розрахунку пенсії максимальним розміром, з урахуванням різниці у розмірі щомісячних нарахованих та фактично виплачених пенсійних коштів.
В решті позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачену суму судового збору в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Тітов