
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про закриття пiдготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті
29 червня 2021 рокум. Ужгород№ 260/714/21
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Скраль Т.В.,
з участю секретаря судового засідання - Шестак Н.В.,
учасники справи :
позивач: ОСОБА_1 - у підготовче судове засідання не з`явився,
представник позивача: Олійник Роман Богданович,
відповідач: Департамент культури, національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації - представник Гуранич Оксана Григорівна,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ 44361754) про визнання протиправним та скасування наказу в частині, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до статті 243 частини 3 КАС України 29 червня 2021 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Ухвалу у повному обсязі складено 05 липня 2021 року.
01 березня 2021 року ОСОБА_1 через уповноваженого представника ОСОБА_2 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації, якою просить визнати протиправним та скасувати наказ Управління культури Закарпатської ОДА "Про взяття під охорону держави пам`яток культурної спадщини в Закарпатській області" від 18.07.2011 року №01-05/106 у частині включення до Переліку пам`яток архітектури та містобудування місцевого значення, які беруться під охорону держави м. Ужгород (Додаток 1 до Наказу) житлового будинку, АДРЕСА_2 .
11 березня 2021 року ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання.
29 червня 2021 року ухвалою суду замінено первісного відповідача на правонаступника Департамент культури, національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації.
Представник позивачу у підготовчому засіданні адміністративний позов підтримав.
Представник відповідача у підготовчому засіданні проти адміністративного позову заперечувала з підстав викладених у відзиві на позовну заяву від 06 квітня 2021 року та заявила клопотання про виклик в якості свідка заступника начальника відділу охорони культурної спадщини, управління комунальних закладів культури Департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації ОСОБА_3 .
Розглянувши клопотання представника відповідача про виклик свідка, судом встановлено наступне.
За правилами частин 1, 2 статті 65 КАС України як свідок в адміністративній справі судом може бути викликана будь-яка особа, якій відомі обставини, що належить з`ясувати у справі. Свідок викликається в судове засідання з ініціативи суду або учасників справи. Учасник справи, заявляючи клопотання про виклик свідка, повинен зазначити його ім`я, місце проживання (перебування), роботи чи служби та обставини, щодо яких він може дати показання.
Відповідно до статті 92 КАС України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.
У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.
Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання у справі.
В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Таким чином, клопотання представника відповідача про виклик в якості свідка ОСОБА_3 не підлягає задоволенню, оскільки таке подано з порушенням статті 92 КАС України.
Разом з тим, суд вважає за необхідне роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини 3 статті 55 КАС України юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.
Таким чином, у разі підтвердження ОСОБА_3 своїх повноважень відповідно до статті 55 КАС України, він має право взяти участь у справі як представник відповідача.
Згідно зі статтею 179 частини 1 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до статті 173 частини 1 КАС України завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
В підготовчому засіданні учасники справи повідомили суд про неможливість врегулювання спору шляхом примирення, просили суд закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
Згідно зі статтею 183 частини 1 КАС України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Судом встановлено, що відсутні підстави для відкладення підготовчого засідання.
Відповідно до статті 183 частини 2 пункту 3 КАС України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу, зокрема, про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
У відповідності до статті 173 частини 3 КАС України підготовче провадження, зокрема, закінчується закриттям підготовчого засідання.
Всі підготовчі дії виконані в повному обсязі, за таких обставин, суд вважає за необхідне закінчити підготовче провадження шляхом закриття підготовчого засідання та, у відповідності до статті 183 частини 2 пункту 3 КАС України, постановити ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись статтями 173, 180, 181, 183, 243, 248 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Закрити підготовче провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу в частині.
2. Призначити справу до судового розгляду по суті на 22 липня 2021 року об 11:00 годині.
3. В задоволені клопотання представника відповідача про виклик свідка - відмовити.
4. Судовий розгляд по суті відбудеться за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, буд. 30.
5. Ухвалу направити учасникам справи.
6. З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.
7. Справу буде розглянуто суддею Скраль Т.В. одноособово.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В.Скраль