Постанова № 9811209, 01.04.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
01.04.2010
Номер справи
2а-46/10/2770
Номер документу
9811209
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

01.04.10 місто СевастопольСправа №2а-46/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого судді - Прохорчук О.В.;

секретар судового засідання - Іванов Д.Б.,

за участю:

представника позивача Новікова Інна Василівна, довіреність № 11\10-013 від 23.04.2008,

відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Севастополі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополядофізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2267,10 грн.

Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Ухвалою суду від 14.01.2010 відкрито провадження в адміністративній справі.

Іншою ухвалою від 14.01.2010 закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні уточнив позовні вимоги та просив суд стягнути з відповідача 2267,00 грн., на задоволені позовних вимог наполягав.

У судовому засіданні 10.03.2010 відповідач визнав позовні вимоги в частині застосування до нього штрафних санкцій у розмірі 1181,50 грн. В інший частині позов не визнав, зазначив, що про перевірку, проведену 24.03.2009 йому нічого не відомо, рішення про застосування штрафних фінансових санкцій у розмірі 1085,50 грн. він не отримував, ОСОБА_3 не є продавцем його магазину.

12.03.2010 відповідачем надано заперечення на адміністративний позов, в якому він просить у задоволені позову відмовити повністю.

Судові засідання неодноразово відкладались для виклику відповідача.

Відповідач в судове засідання 01.04.2010 не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, поштове повідомлення повернулось до суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».

За таких обставин, враховуючи те, що відповідач викликався неодноразово в судове засідання, але не зявився, суд вважає можливим розглянути справу у його відсутність, за наявними в ній доказами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

ОСОБА_2 зареєстрований в якості фізичної особи-підприємця Гагарінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 27.01.2009 за № 2076000 0000 008550 та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя.

24.03.2009 посадовими особами Державної податкової адміністрації у місті Севастополі проведено перевірку торгового павільйону № 24, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 розташованого за адресою: місто Севастополь, пр. Жовтневої Революції, 61\29, щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складений акт № 27051921\2330 від 24.03.2009.

У ході перевірки встановлені порушення пунктів 1, 9, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995, яке виразилось у наступному:

-проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій на повну суму покупки 46,50 грн.;

-не виданий особі, яка отримує товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції 46,50 грн.;

-невідповідність сум готівкових коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, сумі коштів на місці проведення розрахунків, а саме: сума коштів на місці проведення розрахунків становить 138,60 грн. (з урахуванням суми покупки), сума ж коштів, що зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, становить 57,50 грн.;

- незабезпечення щоденного друкування та зберігання »звіту, а саме: »звіт за 11.03.2009 та 16.03.2009, відсутні.

За вказані порушення, керуючись пунктом 1 статті 17 та статтею 22 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995, Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі міста Севастополя до відповідача застосовані штрафні санкції на загальну суму 1085,50 грн., а саме:

-у пятикратному розмірі за непроведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операції (46,50 грн. х 5 = 232,50 грн.);

-у пятикратному розмірі суми, на яку виявлена невідповідність сум коштів на місці проведення розрахунків сумі, що зазначена в денному звіті ((138,60 грн. 46,50 грн. 57,50 грн.) х 5 = 173,00 грн.);

- у двадцятикратному розміру неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (20 х 17,00 грн. х 2 = 680,00 грн.);

На підставі акту перевірки начальником Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя 13.04.2009 прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових (штрафних) санкцій № 0000992330\0 у розмірі 1085,50 грн., яке отримано фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 17.04.2009, про що свідчить його особистий підпис на поштовому повідомленні.

Зазначене рішення відповідачем не оскаржено.

Також 10.07.2009 посадовими особами Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя проведено перевірку торгового павільйону № 24, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 розташованого за адресою: місто Севастополь, пр. Жовтневої Революції, 61\29, щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складений акт № 002010\652 від 10.07.2009.

У ході перевірки встановлені порушення пунктів 1, 2, 6, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995, яке виразилось у наступному:

-проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій на повну суму покупки у розмірі 30,00 грн.;

-ненадання особі, яка отримує товар, розрахункового документу встановленої форми на повну суму покупки у розмірі 30,00 грн.;

-невідповідність сум готівкових коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій сумі коштів на місці проведення розрахунків, а саме: сума коштів на місці проведення розрахунків становить 373,75 грн. (з урахуванням суми покупки), сума ж коштів, що зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій становить 205,45 грн.;

- незабезпечення на місці проведення розрахунків ведення книги обліку розрахункових операцій.

За вказані порушення, на підставі пункту 1 статті 17 та статтею 22 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995, рішенням Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя № 0002242330\0 від 21.07.2009 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 1181,50 грн., а саме:

-у пятикратному розмірі за непроведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операції (30,00 грн. х 5 = 150,00 грн.);

-у пятикратному розмірі суми, на яку виявлена невідповідність сум коштів на місці проведення розрахунків сумі, що зазначена в денному звіті ((373,75 грн. 30,00 грн. 205,45 грн.) х 5 = 691,50 грн.);

- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за невикористання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій (20 х 17,00 грн. = 340,00 грн.).

Зазначене рішення відповідачем не оскаржено.

Судом не приймаються до уваги доводи відповідача щодо незаконності проведення вказаних перевірок у звязку з неповідомленням його про проведення перевірок за десять днів до їх початку, оскільки на підставі статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Статтею 16 вказаного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Згідно з частиною 7 статті 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а в інших випадках - за рішенням суду.

Судом встановлено, що перевірки відповідача проведені на підставі направлень на планову перевірку, планів проведення перевірок субєктів господарської діяльності та наказу про проведення перевірок щодо контролю за розрахунковими операціями у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Стосовно доводів відповідача про те, що ОСОБА_3 не є продавцем його торгового павільйону, у звязку з чим він не повинен відповідати за дії вказаної особи, суд вважає необхідним зазначити, що порушення встановленого порядку здійснення розрахункових операцій у торговому павільйоні, що належить громадянину - суб'єкту підприємницької діяльності, є підставою для притягнення останнього до встановленої законом відповідальності незалежно від того, якою конкретно особою здійснювалась торгівля. Тому, думка відповідача про неправомірність застосування до нього штрафних санкцій рішенням податкового органу від 13.04.2009 № 0000992330 з тієї підстави, що розрахункові операції здійснювались особою, ним не уповноваженою, є помилковою.

Відповідно до статті 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Суми застосованих штрафних (фінансових) санкцій відповідачем на час розгляду справи в суді не сплачені.

Згідно з підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-III від 21.12.2000 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

Враховуючи викладене, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача суми заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2267,00 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (99014, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2, відомостей про розрахункові рахунки в установах банку немає) в доход Державного бюджету України (р/р 31113104700006, код платежу 21080901, банк одержувача Головне управління Державного казначейства України у місті Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2267, 00 грн. (дві тисячі двісті шістдесят сім гривень 00 коп.).

Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачи заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 06 квітня 2010 року.