Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
28.01.10Справа №2а-2820/09/2770
м. Севастополь
12 год. 39 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Водяхіна С.А.;
при секретарі - Сінгаєвської І.С.,
Представники сторін:
представник позивача - Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя, Мішуткін Михайло Вікторович довіреність № 7731/10 від 14.10.09 ДПІ Балаклавського району м. Севастополя, службове посвідчення УСВ № 055434, видано 13.10.2009 р.;
представник відповідача - Приватного підприємства "Морський прибій К" у судове засідання не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Балаклавському районі м. СевастополядоПриватного підприємства "Морський прибій К" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополя звернулася до суду з адміністративним позовом доПриватного підприємства "Морський прибій К" про стягнення заборгованості не сплачених податкових зобовязань з орендної плати за землю у розмірі 265308,68 грн.
Позовні вимоги вмотивовані порушенням з боку відповідача терміну та порядку сплати податкових зобовязань.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та наполягав на його задоволенні з підстав, що наведені у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений відповідно до глави 3 розділу ІІ КАС України, причин неявки у судове засідання суду не повідомив.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши обставини у справі, перевіривши докази та вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
У судовому засіданні встановлено, що Приватне підприємство "Морський прибій К" зареєстровано Ленінської районною державною адміністрацією у якості юридичної особи 26.08.2005 р., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с. 4-7), та зареєстровано у якості платника податків (а.с. 8).
28.11.2005 р., відповідно до Рішення Севастопольської міської ради № 2085 від 14.07.2004 р., між Приватним підприємством "Морський прибій К" та Севастопольським державним лісомисливським господарством укладено договір суборенди земельної ділянки загальною площею 1,4651 га. (а.с. 10-13).
Згідно до розрахунку розміру орендної плати за землю на 2009 рік, узгодженого відповідачем та Севастопольською міською радою, розмір орендної плати за оренду зазначеної земельної ділянки у 2009 році склав 637016,95 грн. (а.с. 14).
Відповідно до наданої відповідачем до позивача податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, орендна плата за вищевказану земельну ділянку у 2009 р. склала 637016,95 грн. (по 53084,75 грн. щомісячно) (а.с. 15-16).
Проте, відповідачем перераховано до бюджету в рахунок сплати орендної плати за землю лише 371708,27 грн., у звязку з чим, відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати орендної плати за землю у сумі 265308,68 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податків (а.с. 54-57).
Відповідно до ч. 1 ст. 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Згідно ст. 1 Закону України «Про оренду землі», оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Статтею 21 зазначеного Закону передбачено, що Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно доЗакону України "Про плату за землю").
Відповідно до положень ст. 13 Закону України "Про плату за землю", підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, є договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно ст. 14 зазначеного Закону, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Статтею 19 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).
Згідно ст. 17 зазначеного Закону, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), встановлений Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно п. 1 ст. 5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 вказаного Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.3. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
У судовому засіданні встановлено, що 05.08.2009 р. на виконання зазначених норм, позивачем надіслано на адресу відповідача першу податкову вимогу (а.с. 17), яку повернено підприємством поштового звязку у звязку з відсутністю адресата за адресою проживання, на підставі чого відповідачем складено Акт № 36/24-0 від 31.08.2009 р. (а.с. 17 зворот).
30.09.2009 р. позивачем надіслано на адресу відповідача другу податкову вимогу (а.с. 18), яку повернено підприємством поштового звязку у звязку з відсутністю адресата за адресою проживання, на підставі чого відповідачем складено Акт № 41/24-0 від 05.10.2009 р.
Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Наявність податкової заборгованості зі сплати за землю також підтверджується карткою облікового рахунку (а.с. 54-57).
Відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 зазначеного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, враховуючи, що сума заборгованості Приватного підприємства "Морський прибій К" перед бюджетом податковим зобовязанням зі сплати орендної плати за землю є узгодженою, та заборгованість станом на 28.01.2010 р. не погашена, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя до Приватного підприємства "Морський прибій К" про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у розмірі 265308, 68грн. підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України повний текст постанови складено 02.02.2010 р.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя до Приватного підприємства "Морський прибій К" про стягнення заборгованості задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Морський прибій К" (99003, м. Севастополь, вул. Л. Толстого, 17, кв. 9, ЄДРПОУ 33727802) на користь Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя заборгованість за податковим зобовязанням з орендної плати за землю у розмірі 265308 (двісті шістдесят п'ять тисяч триста вісім) грн. 68 коп., яка підлягає перерахуванню до Балаклавського місцевого бюджету на р/р 33214812700002 в УДК в м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035629, код платежу 13050200.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя підпис С.А. Водяхін
З оригіналом згідно
СуддяС.А. Водяхін