Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
09.06.10 о 10 год. 50 хв.Справа №2а-1378/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотової Ю.В.;
при секретарі: Мамедової Е.С.,
за участю представників:
прокурора Бєлоусової Д.С., посвідчення № 610 від 20.07.2009 р.
позивача Волошиної Ю.В., довіреність № 967/09-07 від 23.02.2010 р.,
відповідача ОСОБА_2, НОМЕР_1,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Ленінського району міста Севастополя (вул. Вороніна, 11, м. Севастополь, 99011)в інтересах держави в особіУправління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя (вул. Карантинна, 16-58, м. Севастополь, 99008);дофізичної особі підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99055);
про стягнення заборгованості,
Обставини справи:
12.05.2010 р. Прокурор Ленінського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до фізичної особі підприємця ОСОБА_2 про стягнення з відповідача на користь позивача 1568,54 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 13 травня 2010 р. відкрито провадження в адміністративної справі № 2а-1378/10/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 13 травня 2010 р. закінчено підготовче провадження по справі № 2а-1378/10/2770, справу призначено до судового розгляду.
Позивач та прокурор позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просили їх задовольнити. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 11 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі по тексту Закон України № 1058).
Відповідач проти задоволення позову не заперечував.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України - у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах; прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами.
Згідно з ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до ч. 12 Прикінцевих положень Закону України № 1058, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Відповідно до ст.ст. 58, 63 Закону України № 1058 та п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України N 121/2001 від 01.03.2001, (далі по тексту Положення) Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори з звернення субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя є субєктом владних повноважень який може бути позивачем у адміністративної справі про стягнення заборгованості, а прокурор має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з таким позовом.
Судом встановлено, що фізична особа підприємець ОСОБА_2 зареєстрована як юридична особа, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, та є платником страхових внесків на обовязкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя.
Відповідно до ст. 11 Закону України № 1058 фізичні особи підприємці у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності..
Згідно з ч. 1 ст. 15, п. 1 ст. 14 Закону № 1058 платниками страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування є фізичні особи субєкти підприємницької діяльності (включаючи фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до п.п. 6 п. 2 ст. 17 Закону № 1058 страхувальники зобовязані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Пунктом 1 ч. 8 Прикінцевих положень Закону № 1058 встановлено, що до набрання чинності Закону про спрямування частини страхових внесків у накопичувальний фонд, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками і застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом і в розмірах, передбачених Законом «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування»№ 400/97 від 26.06.1997 р. (далі по тексту Закон України № 400/97) для відповідних платників збору.
Пунктом 1, п. 4 ст. 4 Закону України № 400/97, п. 4.1 ч. 4 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України»затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція № 21-1) платники страхових внесків фізичні особи підприємці сплачують за себе (членів сімї якщо вони беруть участь в підприємницької діяльності фізичної особи підприємця) потягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопаду авансові платежі у розмірі 25% річної суми страхового внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб підприємців. Суми страхових внесків, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється до 01 квітня наступного за звітним року. При цьому розмір місячного страхового внеску повинен бути не менш мінімального розміру страхового внеску за кожен місяць, розрахованого шляхом множення розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць на 33.2%.
Згідно зі ст. 20 Закон № 1058, розділу 5 Інструкції № 21-1, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця сплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
У наданому відповідачем позивачу розрахунку суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за 2009 р. (арк. с. 8) загальна сума страхових внесків склала 1872,63 грн.
Відповідач зобовязаний був самостійно сплатити суму внесків зазначену в представленому ним розрахунку сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за 2009 р. у повному обсязі, але в рахунок сплати страхових внесків відповідачем перераховано 304,09 грн.
На час розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за 2009 р. складає 1568,54 грн.
Таким чином, на день розгляду цієї адміністративної справи, сума заборгованості відповідача перед позивачем складає 1568,54 грн.
Факт наявності за відповідачем заборгованості у сумі 1568,54 грн., судом встановлений, документально підтверджений матеріалами справи.
За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 136, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1)Адміністративний позов задовольнити повністю.
2)Стягнути з фізичної особі підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99055, ідентифікаційний код - НОМЕР_2); на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя (вул. Карантинна, 16, кв. 56-58, м. Севастополь, 99008, ЄДРПОУ 22274991, р/р 25604705100012, р/р 25600705000113 в СМВ № 4548 ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 384027) заборгованість в сумі 1568,54 грн. (одна тисяча пятсот шістдесят вісім грн. 54 коп.) на р/р 256022 в СМВ № 4548 ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 384027.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяЮ.В. Лотова
Судді:
СуддяЮ.В. Лотова Судді: