Постанова № 9810876, 13.05.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2010
Номер справи
2-а-2166/10/2270/9
Номер документу
9810876
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-2166/10/2270/9

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:суддіФелонюк Д.Л.

при секретарі судового засіданняБуяновській М.С.

< за участі >< перелік сторін >

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині <3-тя особа >до Хмельницького монтажного управління відкритого акціонерного товариства "Теплоенергомонтаж" <3-тя особа >про стягнення 22049,56 грн., -

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення у відповідності до вимог Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в м.Нетішині 22049,56 грн. заборгованості, яка складається з заборгованості по страхових внесках за листопад 2009р. в розмірі 14446,29 грн., штрафних санкцій в розмірі 2516,31 грн., пені 5086,96 грн.. В підтвердження позовних вимог подав копії розрахунку суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за листопад 2009 року, який подавався відповідачем до управління Пенсійного фонду України в м.Нетішині, розрахунок суми позову, картки особового рахунку страхувальника, корінець вимоги про стягнення заборгованості від 04.01.2010 р. №Ю-07, копію рішення № 1 від 04.01.2010 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальником страхових внесків до Пенсійного фонду України.

13.05.2010 року до суду від позивача надійшла письмова заява, відповідно до якої просить справу розглянути без участі представника, позовні вимоги підтримує у повному обємі.

Відповідач своїми процесуальними правами не скористався, в судове засідання не з'явився. Ухвала про відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду разом із повісткою, копією позовної заяви з додатками направлені та отримані відповідачем 29.03.2010 року (згідно поштового повідомлення № 915560), повістка про відкладення розгляду справи направлена за адресою, за якою зареєстрований відповідач (згідно реєстру поштових відправлень).

Згідно ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому, для уникнення зловживання правом з боку відповідача, суд вважає за необхідне вирішити дану справу по суті відповідно до ч.6 ст.71 КАС України на основі наявних у ній доказів.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав:

Хмельницьке монтажне управління відкритого акціонерного товариства «Теплоенергомонтаж» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Нетішинської міської ради Хмельницької області, відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, відповідно до ст.ст. 1, 14 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У відповідача станом на 26.01.2010 року утворилась заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м.Нетішині в розмірі 22049,56 грн., що складається з заборгованості по страхових внесках листопад 2009р. в розмірі 14446,29 грн., що підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування , що підлягають сплаті за листопад 2009 р., картками особового рахунку страхувальника, по штрафних санкціях в розмірі 2516,31 грн., пені- 5086,96 грн., що підтверджується копією рішення № 1 від 04.01.2010р. (отримане головним бухгалтером 12.01.2010 року) про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальником страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Позивачем, відповідно до вимог Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” виставлена відповідачу вимога від 04.01.2010 року № 10 07 про стягнення 148603,88 грн., яка отримана відповідачем 11.01.2010 року, відповідно до поштового повідомлення №895616.

Оскільки заборгованість в сумі 22049,56 грн. в добровільному порядку відповідачем не сплачена, позивачем подано позов до суду.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.

У відповідності до ст.1 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” (надалі Закону), страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Згідно п.1 ст.14 Закону страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Відповідно до п.6 ст.17 Закону платник страхових внесків зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно п.6 ст.20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески , нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду. Базовим періодом для відповідача у відповідності з абз. 2 ч.6 ст.20 та п.1 ст.14 названого Закону є календарний місяць.

Відповідно із змінами до Закону України від 05.03.2009 року №1074- VI, який вступив у дію з червня 2009 року за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду накладається штаф у розмірі 10% своєчасно несплачених сум.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахованих за кожний день прострочення платежу.

Згідно підпунктів 13, 14 п. 2 ст. 106 Закону про накладення штрафів та нарахування пені посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, є виконавчим документом.

Нормами ст.106 Закону передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобовязані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та /або не сплачені страхувальниками у строки, визначенні статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборговністю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій.

Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки.

У разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення.

На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність заборгованості відповідача та вжиття заходів її стягнення з врахуванням вимог Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”.

Судом зважається на те, що відповідачем подавався до управління ПФУ в м. Нетішині розрахунок суми страхових внесків, в якому самостійно визначалися суми страхових внесків, рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені у визначеному законом порядку не оскаржувалось та не скасовано, доказів про сплату заборгованості суду не подано.

За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов управління Пенсійного фонду України в м.Нетішині до Хмельницького монтажного управління відкритого акціонерного товариства «Теплоенергомонтаж» про стягнення 22049,56 грн. задоволити.

Стягнути з Хмельницького монтажного управління відкритого акціонерного товариства «Теплоенергомонтаж» (Хмельницька область, м.Нетішин, вул.Промислова 4/5, іден. код 21339518 №п/р 26005100020001 в АБ Брокбізнесбанк, МФО 315063) на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Нетішині (м. Нетішин, проспект Незалежності 12, іден. код 14150571, р\р 256083131380 філія Хмельницького обласного управління ВАТ «Ощадний банк», МФО 315784) заборгованість по страхових внесках в розмірі 14446,29 грн. (чотирнадцять тисяч чотириста сорок шість гривень 29 коп. ), штрафних санкціях в розмірі 2516,31 грн. (дві тисячі пятсот шістнадцять гривень 31 коп.), пені в розмірі 5086,96 грн. (пять тисяч вісімдесят шість гривень 96 коп.).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови складений та підписаний 17 травня 2010 року

<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >Д.Л. Фелонюк

< для копії >< для копії >