ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-658/10/1970
"13" квітня 2010 р.
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крапівницької Н.Л.
при секретарі с/з Винник І.В.,
за участю сторін:
представника позивача Вонсяк І.В.,
представника прокуратури Олійника А.Д.,
представник відповідача в судове засідання не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за позовом прокурора Бучацького району в інтересах держави в особі Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Бучацькому районі Тернопільської області Бучацького районного центру зайнятості
до відкритого акціонерного товариства «Перспектива-1»(с. Трибухівці)
про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків та пені в загальній сумі 38003,40 гривень, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Бучацького району в інтересах держави в особі Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Бучацькому районі Тернопільської області Бучацького районного центру зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Перспектива-1»про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків та пені в загальній сумі 38003,40 грн.
В судовому засіданні представник позивача, представник прокуратури позов підтримали з мотивів, викладених у позовній заяві та просять позов задовольнити, стягнувши з відповідача недоїмку по сплаті страхових внесків та пені в загальній сумі 38003,40 гривень.
Представник відповідача в судове засідання не з" явився з невідомих суду причин, хоча належним чином про час, дату розгляду справу повідомлявся судом двічі.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника прокуратури, представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій та основі законодавства, в тому числі, на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно до ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, має право на звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом.
Частина 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач зареєстрований в Бучацькому районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Страхування громадян на випадок безробіття є окремим видом загальнообовязкового державного соціального страхування і здійснюється на підставі Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (далі Закон України № 1533-ІІІ) Фондом загальнообовязкового державного соціального страхування України в особі виконавчих дирекцій Фонду, функції яких згідно ст. 12 Закону України виконують органи державної служби зайнятості.
Платниками страхових внесків є страхувальники, які зобовязані зареєструватися у виконавчих дирекціях Фонду за місцем свого знаходження (ч. 1 п. 2 ст. 35 Закону України № 1533-ІІІ);
Страхувальниками, згідно Закону України № 1533-ІІІ є роботодавці, які використовують найману працю і застраховані особи наймані працівники, які повинні своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду (ч. 2 п. 2 ст. 35 Закону України № 1533-ІІІ);
Порядок та розмір сплати страхових внесків встановлений статтями 17, 19 Закону України №1533-ІІІ, ч. ч. 2, 3 п. 2. ст. 1. Закону України „Про розмір внесків на деякі види загальнообовязкового державного соціального страхування” від 11.01.2001р. № 2213-ІІІ (із подальшими змінами і доповненнями) та „Інструкцією про обчислення і сплату внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття”, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року № 339, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 року за №30/5221, відповідно до яких платники зобовязані сплачувати до Фонду загальнообовязкового соціального страхування України на випадок безробіття внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, а саме, один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Стаття 38 цього Закону передбачає, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Судом встановлено, що згідно даних позивача за відповідачем, рахується заборгованість за період з 02 жовтня 2007 року по 30 вересня 2009 року зі сплати страхових внесків в сумі 36895,55 грн. Вказана сума заборгованості підтверджується актом перевірки № 215-09 від 16 грудня 2009р.
На час розгляду справи в суді відповідач не представив доказів сплати пені.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Керуючись ст.ст.6, 86, 158-163,186 КАС України, ст.ст. 1-2, 4, 12, 17, 19, 35, 38-39, Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Перспектива-1»(с. Трибухівці, Бучацький район; код 34036129) на користь виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Бучацькому районі Бучацького районного центру зайнятості Тернопільської області (м. Бучач, вул. Міцкевича,2) заборгованість по сплаті недоїмки зі страхових внесків в сумі 36895,55 грн. за період з 02 жовтня 2007 року по 30 вересня 2009 року, які перерахувати на р/р 37174301900076 в УДК у Тернопільській області МФО 838012 та пеню в сумі 1107,85 грн. ( р/р 37170305900076, у Тернопільській області МФО 838012).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддяКрапiвницька Н.Л.
копія вірна
СуддяКрапiвницька Н.Л.