Постанова № 9809587, 08.06.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2010
Номер справи
2а-4893/10/0470
Номер документу
9809587
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

08.06.2010 <копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2010 р. Справа № 2а-4893/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя:Букіна Л.Є.

при секретарі судового засідання:Росітюк Є.В.

за участю: прокурора:Овчар Т.В.,

представника позивача:Мацюра В.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов Новомосковського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Новомосковської обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рома і К»про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду 16.04.2010 року надійшов адміністративний позов Новомосковського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Новомосковської обєднаної державної податкової інспекції, в якому прокурор просить стягнути на користь держави з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рома і К»заборгованість в сумі 2717,99 грн. (дві тисячі сімсот сімнадцять грн. 99 коп.).

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач є платником податків та зборів, але є боржником перед бюджетом, податковий борг якого, становить 2717,99 грн.

Представник позивача та прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач до судового засідання не зявився. Повістка про виклик до суду по адміністративній справі надіслана на адресу відповідача, що вказана у витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, рекомендованим поштовим відправленням, але повернута на адресу суду з відміткою відділення зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

Всупереч вимогам ч.1 ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», про зміну місцезнаходження відповідач контролюючі органи не повідомив, тому відповідних змін до Єдиного державного реєстру внесено не було.

Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, без участі представника відповідача, відповідно до положень ст.128 КАС України, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимог Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про час та місце розгляду судового засідання.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідно до актів перевірки Новомосковської ОДПІ від 12.02.2009 р.№ 60 (а.с.21), від 12.11.2008 р. № 531 (а.с.27), та винесених на підставі них податкових повідомлень-рішень від 12.02.2009 р. № 000641510/0 (а.с.22), від 12.11.2008 р. № 000411510/0 (а.с.28) за порушення відповідачем вимог п.п 4.1.4. п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. № 2181-III (із змінами і доповненнями) та п.16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР (із змінами та доповненнями), яке виразилось у неподанні до ОДПІ податкових декларацій з податку на прибуток за 1 півріччя 2008 р., за 3 квартал 2008 р., за 11 місяців 2008 р., за 2008 р., які фактично не подано та на підставі пп. 17.1.1. п.17 ст.17 цього ж закону, до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 680,00 грн. Відповідачем частково з цієї суми було сплачено 2,01 грн. Сума заборгованості по податку на прибуток складає 677,99 грн. Акти перевірки та податкові повідомлення-рішення були направлені на адресу відповідача, однак були повернуті поштовим відділення у звязку з неможливістю вручення, у звязку з відсутністю його за юридичною адресою. Позивачем на підставі п.4.8 п.4 «Порядку направлення органами ДПС України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001 р. № 353 повернуті податкові повідомлення-рішення були розміщенні на дошці оголошень, що підтверджується відповідними актами від 16.02.2009 р. (а.с.23), 26.01.2010р. №1 (а.с.26), 24.12.2008р.(а.с.29).

За порушення відповідачем вимог п.п 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181-III, яке виразилось у неподанні до податкового органу розрахунку по комунальному податку за період з 09.02.2007 р. по 09.11.2009 р., які не подані до ОДПІ, до відповідача були застосовані штрафні санкції на підставі пп.17.1.1 п. 17 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. № 2181-III в сумі 2040,00 грн. Новомосковською ОДПІ відповідно до п.6 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-III (із змінами та доповненнями) відповідачу були направлені податкові вимоги № 1/11 від 12.01.2009 р. (а.с.17) та № 2/122 від 16.03.2009 р. (а.с18), які отримані відповідачем (а.с.17-18).

Незважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідачем сплачений не був.

Відповідно до п. 2, 3 ч.1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.п. 17.1.1, 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі Закон № 2181), за неподання податкової декларації в строки, визначені законодавством, або її затримку, платник податків зобовязаний сплатити штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Відповідно до ст.15 Закону України "Про систему оподаткування" та ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" до переліку місцевих податків і зборів віднесено комунальний податок, який згідно зі ст. 15 Декрету КМУ справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неподаткового мінімуму доходів громадян.

Відповідно до п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

У відповідності до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Згідно пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу України», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій і громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Керуючись ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Новомосковського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Новомосковської обєднаної державної податкової інспекції задовольнити повністю.

Стягнути податковий борг з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рома і К» в сумі 2717,99 грн. (дві тисячі сімсот сімнадцять грн. 99 коп.), який перерахувати за наступними реквізитами:

-податок на прибуток (код 11021000) на р/р 31113009700030 державний бюджет

-комунальний прибуток (код 16010200) на р/р 33217828700030 місцевий бюджет

Отримувач УДКУ у м.Новомосковську, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код отримувача 24230986, банк отримувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі у строк, встановлений статтею 186 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 07.06.2010р.

Головуючий суддя (підпис) Л.Є. Букіна