
Справі № 418/1740/21
2-а/418/674/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" липня 2021 р. Міловський районний суд Луганської області
у складі: головуючого-судді Шовкуна В.О.
за участю секретаря Бутенко О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Мілове адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до начальника групи ІПК ВІПС (тип А) відділу прикордонної служби «Мілове» імені В.Банних лейтенанта Коломійця Владислава Вікторовича, Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника Є. Пікуса про скасування постанови від 15 червня 2021 року № 011599 по справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Короткий зміст позовних вимог
До суду звернулася позивачка з адміністративним позовом, у якому просить суд скасувати постанову № 011599 від 15.06.2021 року.
В обґрунтування позову вказує, що правопорушення вона не вчиняла, постанову складали з порушенням законодавства, без відповідних доказів. Вказує на порушення її прав при складанні постанови. Вважає, що постанова підлягає скасуванню, тому що факт вчинення правопорушення не встановлений.
Аргументи учасників справи
Позивачка у судове засідання не з`явилася, однак просила розглянути справу за без її участі.
Представник ВПС «Мілове» у судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у порядку передбаченому ст. 268 КАС України, однак подав відзив на позовну заяву, у якому у задоволенні позову просив відмовити за необґрунтованістю. Вказав, що Позивачкою порушений порядок оскарження постанови встановлений ст. 288 КУпАП. Окрім того, остання у незаконний спосіб перетнула державний кордон України з ТОТ до РФ, хоча мала можливість у законний спосіб виїхати з ТОТ через працюючі КПВВ. При наданні пояснень не виказувала будь-яких заперечень, не надавала ніяких документів. Від правової допомоги відмовилася, права були роз`яснені під підпис. До відзиву надав копію адміністративної справи у відношенні Позивачки.
Представник Луганського прикордонного загону у судове засідання не з`явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, правом на подання відзиву не скористався.
Дослідивши письмові матеріали справи у повному обсязі, суд приходить до наступного.
Короткий зміст фактичних обставин справи
Згідно копії постанови про накладення адміністративного стягнення № 011559 від 15.06.2021 року, яка винесена начальником групи ІПК ВІПС (типА) ВПС «Мілове» ім. В.Банних лейтенантом Коломієць Владиславом Вікторовичем, у відношенні ОСОБА_1 , під час прикордонного контролю 15.06.2021 року було виявлено громадянку України ОСОБА_1 , яка відповідно до інформації, наявній в базі даних Державної прикордонної служби України, 21.06.2018 року виїхала з контрольованої території України до тимчасово окупованої території України через КПВВ «Новотроїцьке», а 15.06.2012 року о 22:35 годині в`їхала на територію України з РФ через пункт пропуску «Мілове». Особою надані письмові пояснення, в яких вона зазначила, що 15.06.2021 року близько 04:00 годині здійснила виїзд з ТОТ до РФ на напрямку н.п. Успенка (ТОТ) - н.п. Матвєєв Курган (РФ) в районі н.п. Успенка, що також підтверджується витягом з БД, відповідно до якого відсутня інформація про її виїзд з ТОТ через КПВВ. Своїми діями вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-2 КУпАП. Врахувавши зокрема щире каяття особи, її визнано винною у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 204-2 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700,00 грн. Постанову підписано посадовою особою, та вручено Позивачці під підпис (а.с.7).
Відповідно до копії паспорту ОСОБА_1 , остання є громадянкою України (а.с.8).
Обставинам, викладеним у відзиві відповідачем Коломійцем В.В. , суд не надає правової оцінки, оскільки він не підписаний відповідачем.
Мотиви з яких виходить суд та застосовані норми права
Частина 1 ст. 204-2 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку в`їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
Відповідно до змісту Порядку в`їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 р. № 815, (далі по тексту - Порядок), встановлені правила в`їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях та виїзду з них виключно через контрольні пункти, які розташовані на спеціально визначеній земельній ділянці в межах лінії розмежування, при цьому такі контрольні пункти не призначені для перетинання державного кордону.
Таким чином, особа підлягає відповідальності за ч. 1ст. 204-2 КУпАП виключно у разі переміщення саме через лінію розмежування поза визначеними контрольними пунктами в`їзду/виїзду.
Як вбачається з оскаржуваної постанови, на Позивача накладено стягнення за ч. 1 ст. 204-2 КУпАП за перетинання державного кордону України з РФ через непрацюючий пункт пропуску.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про державний кордон України», державним кордоном України є лінія і вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, які визначають межі території України - суші, вод, надр, повітряного простору.
Таким чином, незаконний перетин державного кордону України не охоплюється складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 204-2 КУпАП, оскільки положення Порядку забороняють в`їзд/виїзд поза визначеними контрольними пунктами саме через лінію розмежування, а не державного кордону.
Вищевказане узгоджується з правовим висновком, викладеним у постановах Першого апеляційного адміністративного суду від 18.02.2021 року у справі № 418/4696/20, від 16.02.2021 року у справі № 418/4090/20, від 25.03.2021 року у справі №418/4774/20, рішення якого, для забезпечення єдності судової практики, є обов`язковими, адже у даній категорії справ є остаточними.
Окрім того, у протоколі невірно зазначено прізвище позивачки: протокол складений на «ОСОБА_1», хоча дійсно її прізвище « ОСОБА_1 ».
За таких обставин, суд приходить до висновку про скасування оскаржуваної постанови і закриття справи про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ч. 1 ст. 139 КАС України, судові витрати понесені Позивачем підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Луганського прикордонного загону.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 10, 11, 72-77, 139, 286 КАС України, ст.ст. 204-2, 222-1, 245, 247, 251, 280, КУпАП, постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 р. № 815, Законом України «Про державний кордон України», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника групи ІПК ВІПС (тип А) відділу прикордонної служби «Мілове» імені В.Банних лейтенанта Коломійця Владислава Вікторовича, Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника Є. Пікуса про скасування постанови від 15 червня 2021 року № 011599 по справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Постанову № 011559 від 15.06.2021 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за ч.1 ст. 204-2 КУпАП - скасувати.
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-2 КУпАП - закрити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Луганського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 14321736, місцезнаходження: пр. Перемоги, 58, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93120)на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , понесені нею судові витрати у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні, 00 копійок.
Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду у десятиденний строк з дня його проголошення.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суддя: В.О.Шовкун