Рішення № 98079531, 05.07.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2021
Номер справи
215/1829/21
Номер документу
98079531
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2021 рокуСправа № 215/1829/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до начальника Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради Каретіної Оксани Володимирівни про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 22.03.2021 ОСОБА_1 звернувся до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області з адміністративним позовом до начальника Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради Каретіної Оксани Володимирівни про:

- визнання протиправною бездіяльності начальника Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради Каретіної Оксани Володимирівни за результатом розгляду заяви від 22.11.2019 вх. 3205 у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, яка виявилась у неналежному застосуванні управлінської функції у розумінні статті 144 Конституції України та зобов`язати прийняти індивідуальний акт відповідно пункту 19 частини першої статті 4 КАС України та статті 46 Конституції України;

- визнання протиправною бездіяльності начальника Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради Каретіної Оксани Володимирівни за результатом розгляду заяви від 22.11.2019 вх. 3205 у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, яка виявилась у порушенні правового порядку статей 3, 19, 21, 68, 92 Конституції України, статті 1 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»;

- визнання протиправною бездіяльності начальника Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради Каретіної Оксани Володимирівни за результатом розгляду заяви від 22.11.2019 вх. 3205 у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, яка виявилась у непідкоренні статей 3, 21, 22, 48 Конституції України та встановлення наявності компетенції (повноважень) призначити соціальну допомогу, яка є основним джерелом існування і забезпечує рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.

2. Ухвалою Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 26.03.2021 справу № 215/1829/21 (провадження № 2-а/215/242/21) за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради Каретіної Оксани Володимирівни передано до Дніпропетровського окружного адміністративного суду за предметною підсудністю відповідно до положень статей 20, 29 КАС України.

3. Справа № 215/1829/21 надійшла до Дніпропетровського окружного адміністративного суду 07.05.2021, та за результатами автоматизованого розподілу передана на розгляд судді Верба І.О.

4. Ухвалою суду від 13.05.2021 клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволено, звільнено позивача від сплати судового збору за подання до суду цього позову, прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі, у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального провадження, призначення відеоконференції відмовлено, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено учасникам справи с троки для подання заяв по суті спору, витребувано докази.

5. 10.06.2021 засобами електронного зв`язку, 23.06.2021 поштовим зв`язком надійшов відзив на позов.

6. Ухвалою суду закрито провадження у справі № 215/1829/21 в частині позовних вимог ОСОБА_1 до начальника Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради Каретіної Оксани Володимирівни про встановлення наявності у відповідача компетенції (повноважень) призначити соціальну допомогу, яка є основним джерелом існування і забезпечує рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму, у зв`язку із відсутністю компетенційного спору між сторонами та беручи до уваги правові висновки, висловлені Великою Палатою Верховного Суду у постановах від 13.03.2019 у справі № 820/3713/17, від 12.06.2019 у справі № 9901/70/19, від 04.12.2019 у справі № 826/6233/17, Верховним Судом у постанові від 07.10.2020 у справі № 200/4659/17.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

7. Позивач вважає протиправною оскаржувану бездіяльність, оскільки відповідач неналежно розглянув заяву від 22.11.2019 вх. 3205, не забезпечивши права на державні соціальні стандарти та гарантії, рішення, як акт індивідуальної дії за заявою не прийнято.

8. Предметом позову є управлінська функція відповідача, нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) в розумінні пунктів 18, 19 частини першої статті 4 КАС України не наданий, так як не вжиті заходи для забезпечення гарантій держави для врегулювання питань надання адміністративних послуг.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

9. Відповідач проти позову заперечив, зазначивши, що 22.11.2019 позивач в черговий раз подав до управління заяву про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації і пільг, яка була зареєстрована за вхідним № 3205. В заяві від 22.11.2019 за вх. № 3205 позивач зазначив, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

10. Управління здійснювало призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям на підставі нормативно-правових актів, що діяли до прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб», від 02.06.2020 № 646-1X та до внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250, а саме: Закону України від 01.06.2000 № 1768-111 «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям» та з урахуванням вимог Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 № 345.

11. Згідно із статтею 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

12. Відповідно до пункту 3.8 Інструкції особова справа передається з сектору прийому громадян до сектору прийняття рішень відділу грошових виплат і компенсацій управління у разі дотримання вимог щодо повноти комплекту документів.

13. Для перевірки права на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» позивачу було рекомендовано протягом встановленого законодавством терміну (до 22.12.2019) вирішити питання реєстрації місця проживання для надання управлінню можливості отримання довідки про склад сім`ї позивача з Електронного реєстру територіальної громади.

14. Позивачем при неодноразовому поданні заяв для призначення допомоги жодного разу не було дотримано вимоги надання повного пакету документів, його було особисто повідомлено про необхідність надання довідки про склад сім`ї та про неможливість призначення державної соціальної допомоги при виявленні факту відсутності у нього реєстрації місця проживання.

15. Тому вважаємо, що виконання управлінням вимоги позивача призначити йому допомогу без реєстрації місця проживання та за відсутності повного пакету документів (довідок з місця реєстрації його місця проживання та про склад сім`ї) можна було б кваліфікувати, як порушення Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям, що тягне за собою відповідальність начальника управління.

16. Спеціалістами управління було з`ясовано, що позивач 08.11.2013 був знятий з реєстрації за адресою, вказаною у заяві: АДРЕСА_1 (лист від 16.12.2019 за вих. № 819) та до теперішнього часу не має зареєстрованого місця проживання.

17. Кілька років позивач фактично проживає за адресою матері, за якою здійснює догляд ( АДРЕСА_2 ), але до теперішнього часу не зареєстрував місце проживання за даною адресою. Позивачу неодноразово спеціалістами управління зауважувалось про порушення ним законодавства щодо реєстрації місця проживання та було рекомендовано особисто вирішити питання реєстрації.

18. У зв`язку з тим, що позивач свідомо відмовляється виконувати вимоги діючого законодавства, а саме: стосовно реєстрації місця проживання, надання необхідного для призначення допомоги пакету документів, управління не мало можливості вирішити позитивно по суті питання, викладені у заяві-запиті позивача (призначити йому державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям).

19. Позивач помилково вважає, що рекомендація спеціалістів управління по наданню повного пакету документів для призначення державної соціальної допомоги згідно статті 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» (зокрема довідки про склад сім`ї, яку можливо взяти тільки за умови реєстрації за певною адресою) є порушенням його свободи пересування.

20. На заяву позивача від 22.11.2019 за вх. № 3205 йому було підготовлено лист від 24.12.2019 за вих. № 7085 та направлено на його поштову адресу: АДРЕСА_2 .

21. Особистої присутності заявника щодо розгляду заяви про призначення будь-якої державної соціальної допомоги жодним з вищевказаних нормативних документів не передбачено.

22. Позивач майже щомісячно протягом 2014-2021 років звертався до управління для перевірки права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям (заяви від 16.10.2019 вх. № 2757, від 13.09.2019 вх. №2383).

23. Позивачу під час подання ним звернень спеціалісти управління пропонують отримувати відповіді на звернення особисто під підпис, але він категорично відмовляється це робити.

24. Позивач перебував на обліку в управлінні як одержувач компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи або престарілим, який досяг 80-річного віку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» з 01.12.2014 по 31.12.2020. За період з 01.01.2020 по 31.01.2020 позивач отримував кошти у сумі 410,88 грн щомісячно.

25. Також, позивач перебуває на обліку в управлінні як отримувач компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (далі - компенсація), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі». Компенсація була призначена відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого вищевказаною постановою, у листопаді 2020 року на період з 01.01.2020 по 31.12.2020 у розмірі 1992,76 грн щомісячно і виплачена у грудні 2020 року у розмірі 23913,12 грн.

26. 14.01.2021 за заявою позивача від 12.01.2021 та згідно наданого ним пакету документів для продовження виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, йому була продовжена виплата компенсації на період з 01.01.2021 по 31.12.2021 у розмірі 2154,25 грн щомісячно. Виплату призначеної позивачу компенсації за період з 01.01.2021 по 31.05.2021 здійснено у розмірі 10771,25 грн.

27. Таким чином, вважаємо, що управлінням виконано всі дії у межах наданих повноважень, спрямовані на забезпечення права позивача на соціальний захист відповідно до чинного законодавства.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

28. 22.11.2019 за № 3205 зареєстрована заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, подана органу праці та соціального захисту населення Тернівського району ОСОБА_1 , зареєстрованим за адресою АДРЕСА_1 , проживаючим за адресою АДРЕСА_3 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

29. Листом від 16.12.2019 комунальне підприємство «Будинок нічного перебування» на звернення від 26.11.2019 № 6614 повідомило управління, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був зареєстрований за місцем проживання в КП «Будинок нічного перебування» АДРЕСА_1 з 22.12.2011 по 08.11.2013. 08.11.2013 був знятий з реєстрації місця проживання. На теперішній час ОСОБА_1 по закладу не значиться, за соціальними послугами та щодо надання тимчасового притулку особисто не звертався, в закладі не мешкає та підстав для його перебування у закладі соціального захисту немає. На період поточного 2019 року ОСОБА_1 не звертався щодо надання йому реєстрації за юридичною адресою підприємства.

30. За результатами розгляду заяви від 22.11.2019 за № 3205 управління листом від 24.12.2019 № 7085 повідомило наступне:

31. протягом встановленого місячного терміну (до 22.12.2019) Вами не надана довідка про склад сім`ї відповідно до статті 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям»;

32. згідно пунктів 3, 4 постанови від 24.02.2003 № 250 допомога призначається за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї;

33. соціальна допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника;

34. спеціалістами управління було встановлено, що на час звернення Ви не мали зареєстрованого місця проживання;

35. враховуючи викладене, розглянути Вашу заяву про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям немає законних підстав;

36. Ви маєте право повторно звернутись для перевірки права на призначення допомоги після реєстрації місця проживання.

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

37. Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» від 01.06.2000 № 1768-III (далі - Закон № 1768-III, із змінами, внесеними Законом від 06.06.2019 № 2745-VIII, чинними з 09.08.2019) спрямований на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім`ям.

38. Згідно зі статтею 1 Закону № 1768-III державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям (далі - державна соціальна допомога) - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї. Сім`я - це особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Права члена сім`ї має одинока особа.

39. Відповідно до статті 3 Закону № 1768-III право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України.

40. Статтею 4 Закону № 1768-III встановлено, що заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім`ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. Виконавчий комітет сільської, селищної ради передає заяву про надання державної соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації.

41. У заяві дається згода сім`ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону.

42. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються:

- документ, що посвідчує особу;

- довідка про склад сім`ї. До складу сім`ї включаються чоловік, дружина; рідні, усиновлені діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої і вищої освіти до досягнення двадцяти трьох років і які не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II груп або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв`язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи і здійснює догляд за нею; жінка та чоловік, які проживають однією сім`єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. При цьому до складу сім`ї включаються незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації діти, які навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої і вищої освіти до досягнення двадцяти трьох років і не мають власних сімей. До складу сім`ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні;

- декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім`ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цього Закону; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім`ї аліменти, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення, безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на час здійснення зазначених заходів);

- довідка про наявність та розмір земельної частки (паю);

- довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, про безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

43. Форми заяви, довідки про склад сім`ї, декларації про доходи та майно встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

44. Місцеві державні адміністрації для мети цього Закону мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації, в тому числі й інформацією органів доходів і зборів.

45. Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

46. Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї.

47. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, організовує роботу щодо призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

48. Рішення про відмову в наданні державної соціальної допомоги має бути вмотивованим і містити роз`яснення порядку його оскарження.

49. Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України.

50. Відповідно до статті 6 Закону № 1768-III державна соціальна допомога призначається на шість місяців.

51. Якщо сім`єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

52. «Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям», затверджений постановою Кабінету Міністрів України 24.02.2003 № 250 (далі - Порядок № 250) визначає умови призначення і виплати малозабезпеченим сім`ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям».

53. Згідно пункту 3 Порядку № 250 призначення і виплата соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї.

54. Соціальна допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника. Перевірка відомостей щодо неотримання допомоги здійснюється органами соціального захисту населення з використанням інформаційних систем (пункт 4 Порядку № 250).

55. Відповідно до пункту 9 Порядку № 250 рішення про призначення соціальної допомоги або про відмову в її наданні приймається органом соціального захисту населення протягом десяти календарних днів із дня подання заяви і надсилається наступного після його прийняття дня уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї. У разі прийняття рішення про відмову в наданні соціальної допомоги орган соціального захисту населення письмово повідомляє про це уповноваженого представника сім`ї із зазначенням підстав відмови та порядку оскарження рішення.

56. У разі прийняття рішення про відмову в наданні соціальної допомоги орган соціального захисту населення письмово повідомляє про це уповноваженого представника сім`ї із зазначенням підстав відмови та порядку оскарження рішення.

57. Згідно з пунктом 12 Порядку № 250 у разі коли особами, які входять до складу сім`ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

58. Згідно із пунктом 1.6 «Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 № 345, в редакції, чинній з 13.09.2019 (далі - Інструкція № 345), перелік документів, які надаються для призначення соціальної допомоги, визначається в нормативно-правових актах, що встановлюють відповідні види допомоги.

59. У разі дотримання вимог щодо повноти комплекту головний спеціаліст з прийому протягом робочого дня передає особові справи разом з Реєстром до відділу (підрозділу) прийняття рішення щодо надання соціальної допомоги координатору (відповідальному спеціалісту) з опрацювання заяв або іншій особі, на яку відповідно до посадових обов`язків покладено функції з координації опрацювання заяв на призначення допомоги (пункт 3.8 Інструкції № 345).

VІ. ОЦІНКА СУДУ

60. Вирішуючи спір по суті, суд виходить із того, що для призначення державної соціальної допомоги уповноважений представник сім`ї подає заяву про призначення такої допомоги та надає документи, за переліком, встановленим законом.

61. Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

62. Позивачем при поданні заяви зазначено місце проживання по АДРЕСА_4 та місце реєстрації за адресою АДРЕСА_1 .

63. Відповідачем під час перевірки заявлених відомостей встановлено, що позивач не є зареєстрованим за адресою АДРЕСА_1 .

64. Особливістю призначення соціальної допомоги, згідно із пунктом 4 Порядку № 250, є те, що соціальна допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника.

65. Таким чином, однією з умов призначення допомоги є наявність зареєстрованого місця проживання особи, що звертається за призначенням відповідного виду допомоги.

66. Матеріалами справи не підтверджено наявність зареєстрованого місця проживання позивача, зокрема станом на дату подання заяви та протягом місяця з дня її подання, у зв`язку із чим відсутні підстави для визнання протиправною оскаржуваної бездіяльності відповідача, підстави для прийняття акта індивідуальної дії про призначення соціальної допомоги були відсутніми з огляду на відсутність зареєстрованого місця проживання заявника.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

67. З аналізу матеріалів справи суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого позову.

68. Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

69. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_5 ) до начальника Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради Каретіної Оксани Володимирівни (вул. Ухтомського, 23, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50083) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

70. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 КАС України.

Суддя І.О. Верба