
Справа № 331/3102/21
Провадження № 3/331/1323/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення №1776 від 04.06.2021 року, що надійшла з Головного управління Державної Податкової Служби у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , працюючого директором ТОВ «Запорізька пивна компанія», мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №1776 від 04.06.2021 року – за результатами перевірки ТОВ «Запорізька пивна компанія» встановлено порушення п. 44.1, 44.2, 44.6 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), а саме – в результаті помилково врахованої суми у складі витрат по взаємовідносинам з постачальником без підтверджуючих документів та невірно визначення інших операційних витрат, в результаті занижено податок на прибуток за період з 01.04.2018 по 31.03.2021 року, всього у сумі 148 669. Детально зміст порушення викладений у витязі акту документальної позапланової перевірки від 09.04.2021 №4345/08-01-07-01/37407653.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП України к протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки в протоколі немає відомостей щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: дата народження, громадянство.
Також суд вважає за потрібне вказати на те, що в порушення вимог КУпАП, в фабулі протоколу не зазначено самої суті інкримінованого адміністративного правопорушення. Так, відповідно до фабули інкримінованого правопорушення вказана сума заниженого податку «148 669», однак не конкретизовано якої валюти.
Окрім цього в фабулі протоколу ревізор-інспектор посилається на акт документальної позапланової перевірки від 09.04.2021 року, однак в матеріалах доданих до протоколу наявний акт від 04.06.2021 року.
Більш того, протокол відносно ОСОБА_1 складений відповідно до перевірки ТОВ «Запорізька пивна компанія» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Шкільна/Фортечна, буд. 40/7, прим. 37, однак згідно наказу №2-к від 27.10.2010 ТОВ «Запорізька пивна компанія» діє за адресою м. Запоріжжя, вул. Героїв Сталінграду, ( на теперішній час вул. Шкільна) буд. 40, оф. 37, таким чином, в протоколі не конкретизовано юридичну та фактичну адресу підприємства, а з огляду на це і місце вчинення адміністративного правопорушення яке інкримінується особі.
Перелічені обставини позбавляють суд можливості викликати особу до суду, та вирішити чи наявний в її діях склад адміністративного правопорушення.
Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
Викладене свідчить, що матеріали справи є неналежно оформленими, а тому справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до Головного управління Державної Податкової служби у Запорізькій області, для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 256, 278, 283,284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи за протоколом про адміністративне правопорушення №1776 від 04.06.2021 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного управління Державної Податкової служби у Запорізькій області – для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.М. Кольц