Постанова № 98056160, 02.07.2021, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
02.07.2021
Номер справи
235/4289/21
Номер документу
98056160
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 235/4289/21

Провадження № 3/235/1791/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2021 року Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Токарєв А.Г., за участю секретаря Рачок В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР НП України, у відношенні

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Петичівка Христинівського райну Черкаської області, громадянина України, старшого солдата військової служби, стрільця 2 відділення охорони 4 взводу охорони роти охорони Покровсько-Ясинуватського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Донецької області оперативного командування «Схід» Сухопотних військ ЗСУ, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , являючись старшим солдатом військової служби, стрільцем 2 відділення охорони 4 взводу охорони роти охорони Покровсько-Ясинуватського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Донецької області оперативного командування «Схід» Сухопотних військ ЗСУ, порушив вимоги абзацу 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», припиняючи діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцево самоврядування, а саме звільняючись з посади стрільця 2 відділені охорони 4 взводу охорони роти охорони Покровсько - Ясинуватсько об`єднаного міського територіального центру комплектування соціальної підтримки Донецької області оперативного командуван «Схід» Сухопутних військ Збройних Сил України, згідно п.п. «г» п. 1 ч ст. 3 зазначеного Закону, будучи суб`єктом на якого поширюється вказаний Закон, несвоєчасно, без поважних причин 16.03.2021 о 08:33 год. подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконай функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, про що оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР НП України ст.лейтенантом поліції Федорищевим І.П. було складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 424 від 16.06.2021 року.

ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення ознайомлений, що підтверджується його підписом в протоколі, згідно особистих пояснень, правопорушення визнав.

До судового засідання ОСОБА_1 з`явився, суду пояснив, що свою провину визнає, він не своєчасно подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин.

Прокурор в судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, та додані до матеріалу документи суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, доказана зібраними та дослідженими доказами.

Вирішуючи справу, суддя керується Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року), Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими нормативно-правовими актами України, а також практикою Європейського суду з прав людини .

Рішенням ЄСПЛ від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» визначено концепцію якості закону, зокрема з вимогою, щоб він був доступним для заінтересованих осіб, чітким та передбачуваним у своєму застосуванні.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов`язане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» особи, які для цілей цього Закону є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.

Таким чином, ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до роз`яснення НАЗК №1 від 13.02.2020 року декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування.

Відповідно до вищезазначеного, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» не пізніше 23:59 24.02.2021.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав зазначену декларацію «перед звільненням» 16.03.2021 об 08:33.

Таким чином, правопорушення, вчинене ОСОБА_1 , було виявлено 16.06.2021 року, тобто датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, який було складено після збору всіх необхідних для складання протоколу матеріалів, та в якому було зафіксовано факт вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6КУпАП.

Адміністративний протокол було складено уповноваженою особою відповідно до вимог ст. 255 КУпАП.

Приписами ст. 172-6 ч. 1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог щодо фінансового контролю, зокрема, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 1 примітки до вказаної статті 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень, у цій статті, є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З наявних матеріалів справи, пояснень особи, що притягається до адміністративної відповідальності, судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Судом враховується, що ОСОБА_1 вину визнав, щиро розкаявся, до адміністративної відповідальності не притягувався, а тому суд вважає за можливе накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімально передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП розмірі.

Відповідно до ст.40 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст.172-6, 283-284 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНН НОМЕР_1 , визнати винним за ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (р/р: м. Покровськ – UA108999980313030106000005648; Отримувач коштів: Донецьке ГУК/Покровська МТГ/21081100; МФО - 899998; ЄДРПОУ – 37967785; Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНН НОМЕР_1 , судовий збір в сумі 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири гривень 00 копійок) грн. на користь держави(р/р – UA908999980313111256000026001, Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Киів/22030106, ЄДРПОУ – 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП)).

Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Суддя: А.Г.Токарєв