Рішення № 98052772, 01.07.2021, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.07.2021
Номер справи
757/39891/20-ц
Номер документу
98052772
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/39891/20-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2021 року Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючого - судді Остапчук Т.В.,

при секретарі судових засідань - Шимченко В.Р.,

представника позивача Хомічов І.О.,

представника відповідача - Світовенко Д.В

розглянувши у порядку спрщеного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської обласної ради ,3-тя особа ОСОБА_2 про визнання розпорядження про усунення від виконання обов`язків незаконними,-

ВСТАНОВИВ:

В вересні 2020р. позивач звернувся до суду з позовом про визнання розпорядження про усунення від виконання обов`язків незаконними. В обґрунтування позову посилається , що відповідно до контракту, укладеного з Київською обласною радою від 23.12.2019 № 010-12/19, призначений на посаду генерального директора комунального підприємства Київської обласної ради «Північне бюро технічної інвентаризації». 26.08.2020 під час ознайомлення з розпорядженням про проведення перевірки ОСОБА_3 складено Перелік питань перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності, ефективності використання та збереження майна комунального підприємства Київської обласної ради «Зберігай» та Запит № 1 від 26.08.2020 року про надання документів для здійснення перевірки. 07.09.2020 року Позивачу стало відомо про прийняття Відповідачем розпорядження від 04.09.2020 № 446, яким передбачено внесення змін до розпорядження про проведення перевірки від 19.08.2020 року № 409, а саме:1) продовжено строк перевірки до 18.09.2020 (п.п. 1.1. п. 1 Розпорядження);2) змінено склад робочої групи з проведення перевірки (п.п. 1.2. п. 1 Розпорядження);3) на час проведення перевірки відсторонено Позивача на період з 07.09.2020 (п. 2 Розпорядження); 4) покладено виконання обов`язків генерального директора комунального підприємства Київської обласної ради «Зберігач» з 07.09.2020 на ОСОБА_2 (п. З Розпорядження). Такі дії Відповідача вважає незаконними та такими, що порушують права та законні інтереси Позивача . Головою робочої групи не було розроблено робочого плану перевірки.Таким чином, порушення порядку призначення перевірки, визначення переліку питань, які підлягають перевірці, свідчать про незаконність дій Відповідача, та незаконність розпорядження про проведення перевірки.Будь-які підстави для відсторонення від виконання роботи відсутні, з огляду на що розпорядження від 04.09.2020 № 446 є незаконним та таким, що підлягає скасуванню. В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив скасувати розпорядження Київської обласної ради від 04.09.2020 № 446 вчастині відсторонення ОСОБА_1 від роботи (виконання обов`язків) генерального директора комунального підприємства Київської обласної ради «Зберігач» та покладення виконання обов`язків генерального директора комунального підприємства Київської обласної ради «Зберігач» 07.09.2020 на ОСОБА_2 .

Представник відповідача надала відзив, в судовому засіданні просила відмовити в позові , вказувала на те що підстави для відсторонення позивача вказані в доповідній записці з 7.09.2020р. по 18.09.2020р.

3-тя особа в судове засідання не з`явилась.

Ухвалою Печерського районного суду м.Києва від 17.09.2020р. відкрито провадження в справі в порядку спрощеного.

Ухвалою Печерського районного суду м.Києва від 17.02.2021р. залучено в якості 3-тьої особи ОСОБА_2 .

Суд, заслухавши пояснення сторін , дослідивши письмові матеріали справи , приходить до слідуючого.

Встановлено , що ОСОБА_1 відповідно до контракту, укладеного з Київською обласною радою від 23.12.2019 № 010-12/19, призначений на посаду генерального директора комунального підприємства Київської обласної ради «Північне бюро технічної інвентаризації».

Згідно з рішенням Київської обласної ради від 19.12.2019 № 754-32-VII комунальне підприємство Київської обласної ради «Північне бюро технічної інвентаризації» перейменовано у комунальне підприємство Київської обласної ради «Зберігач».

Розпорядженням Київської обласної ради від 19.08.2020 року № 409 призначено перевірку фінансово-господарської діяльності та збереження майна комунального підприємства Київської обласної ради «Зберігач».

Згідно з додатком до розпорядження головою робочої групи з перевірки призначено начальника відділу внутрішнього фінансового контролю управління аналізу обласних програм та внутрішнього фінансового контролю виконавчого апарату Київської обласної ради ОСОБА_4 .

Відповідно до п. З розпорядження про проведення перевірки голові робочої групи з перевірки доручено визначити коло питань, що підлягають перевірці.

26.08.2020 під час ознайомлення з розпорядженням про проведення перевірки ОСОБА_3 складено Перелік питань перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності, ефективності використання та збереження майна комунального підприємства Київської обласної ради «Зберігай» та Запит № 1 від 26.08.2020 року про надання документів для здійснення перевірки.

Розпорядженням від 04.09.2020 № 446, внесено зміни до розпорядження про проведення перевірки від 19.08.2020 року № 409, а саме:

п.п. 1.1. п. 1 продовжено строк перевірки до 18.09.2020;

п.п. 1.2. п. 1 змінено склад робочої групи з проведення перевірки

П.2 на час проведення перевірки відсторонено Позивача на період з

07.09.2020 по 18.09.2020р.

П.3 покладено виконання обов`язків генерального директора комунального підприємства Київської обласної ради «Зберігач» з 07.09.2020 на ОСОБА_2 .

Позивач вказує , що 7.09.2020р. стало відомо про прийняття даного розпорядження.

Відповідно до п. 2.2. Розділу II Порядку здійснення перевірок фінансово- господарської діяльності комунальних підприємств, установ та закладів Київської обласної рада, дао перебивають у снїльнш власності територіальних громад сіл, селида, міст Київської області (далі - Порядок), затвердженого рішенням Київської обласної ради від 22.06.2020 № 849-35-VII планові перевірки проводяться відповідно до щоквартальних планів перевірок, складених структурним підрозділом виконавчого апарату обласної ради до функцій якого відноситься проведення перевірок та затверджених заступником голови Київської обласної ради (згідно розподілу обов`язків).

Відповідно до п. 2.7. Розділу II Порядку перевірки проводяться на підставі розпорядження заступника голови Київської обласної ради (згідно розподілу обов`язків), із зазначенням: об`єкту контролю, періоду перевірки, який підлягає перевірці, та терміну проведення перевірки. В додатках до зазначеного розпорядження визначається: склад робочої групи з проведення перевірки та перелік питань, які досліджуються в ході проведення перевірки.

Згідно з п. 2.10. перелік питань перевірки складається головою робочої групи та затверджується заступником голови Київської обласної ради (згідно гозподілу обов`язків).

Відповідно до п. 2.12. Розділу II Порядку на підставі затвердженого заступником голови Київської обласної ради (згідно розподілу обов`язків) переліку питань, які можуть досліджуватись при перевірках фінансово- господарської діяльності об`єктів контролю, голова робочої групи складає робочий план перевірки.

Позивача було відсторонено від виконання обов`язків генерального директора КП КОР «Зберігай» на підставі розпорядження заступника голови Київської обласної ради Добрянського Я.В. від 04.09.2020 № 446 (копія додається).

Відповідно до п. 4.2.1 розділу 4 Порядку призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників підприємств (їх об`єднань), закладів, установ та організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, затвердженого рішенням Київської обласної ради від 21.04.2011 № 092-06-VI (зі змінами), у разі отримання інформації щодо грубого порушення умов контракту голова Київської обласної ради або перший заступник чи заступник голови Київської обласної ради, відповідно до розподілу обов`язків, на підставі подання Структурного підрозділу має право відсторонити особу від виконання обов`язків керівника суб`єкта господарювання на термін проведення перевірки або на термін до розгляду питання про звільнення на сесії Київської обласної ради.

Відповідно до пп. 16 п. 2.2 Розділу 2 Контракту 010-12/19 від 23.12.2019 р., укладеного Київською обласною радою з Позивачем, він як керівник КП КОР «Зберігач» був зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі виконувати нормативно-правові і розпорядчі акти Органу управління, яким є Київська обласна рада.

Як вказує відповідач підставою для прийняття розпорядження про відсторонення було те, що Позивач не забезпечив виконання п. 4 розпорядження заступника голови Київської обласної ради Добрянського Я. В. від 19.08.2020 № 409 «Про проведення перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності, ефективності використання та збереження майна комунального підприємства Київської обласної ради «Зберігач», що полягало у несвоєчасному та не в повному обсязі наданні інформації і документів на запити робочої групи з проведення перевірки, а також в невжитті жодних дій щодо проведення інвентаризації на вимогу робочої групи.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 КЗпП України передбачено, що відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп`яніння; відмови або ухилення від обов`язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством.

Відсторонення працівника від роботи - це призупинення виконання ним своїх трудових обов`язків за рішенням уповноважених на це компетентних органів з підстав, передбачених законодавством, що, як правило, відбувається з одночасним призупиненням виплати йому заробітної плати.

Відсторонення від роботи можливе лише у випадках, що передбачені законодавством. Про це оголошується наказом або розпорядженням керівника підприємства, установи чи організації, і про це працівник повинен бути повідомлений. Термін відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили. Працівник має право оскаржити наказ про відсторонення від роботи у встановленому законом порядку.

Разом з тим за змістом статті 46 КЗпП України допускається відсторонення працівника або у випадках, перелічених у статті, або в інших випадках, які повинні бути також передбачені певним нормативним документом.

Такої підстави відсторонення, як відмова виконувати розпорядження керівника, нормами статті 46 КЗпП України не передбачено, будь-якого іншого нормативно-правового акта, який би надавав право роботодавцю відсторонювати від посади працівника за невиконання вимог розпорядження відповідачем не зазначено.

Доводи відповідача про те, що при відстороненні позивача від займаної посади роботодавець застосовував Порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників підприємств (їх об`єднань), закладів, установ та організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, затвердженого рішенням Київської обласної ради від 21.04.2011 р. є безпідставними. Відповідач мав керуватися нормами статті 46 КЗпП України, яка містить вичерпний перелік підстав відсторонення працівника від роботи.

Правовий висновок про те, що статтею 46 КЗпП України встановлений вичерпний перелік випадків відсторонення працівника від роботи висловлено Верховним Судом у постанові від 23 січня 2019 року у справі № 755/6458/15-ц (провадження № 61-18651св18) , від 01 квітня 2020 року у справі № 761/12073/18 (№ 61-13444св19) , від 3.06.2020р. у справі № 205/4333/17 (№ 61-45345 св18)

З урахуванням неведеного суд прийшов до висновку про незаконність розпорядження Київської обласної ради від 04.09.2020 № 446 в частині відсторонення ОСОБА_1 від роботи .

Тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст..141 ЦПК України , з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений судовий збір при подачі позову в розмірі 840грн.

Керуючись ст. 46 КЗпП України, ст. 12, 13, 19, 81, 141, 263-265, 267, 273, 274, 354, 355 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Київської обласної ради ,3-тя особа ОСОБА_2 про визнання розпорядження про усунення від виконання обов`язків незаконними задовольнити.

Скасувати розпорядження Київської обласної ради від 04.09.2020 № 446 в частині відсторонення ОСОБА_1 від роботи генерального директора комунального підприємства Київської обласної ради «Зберігач» з 7.09.2020р. по 18.09.2020р.

Стягнути з Київської обласної ради на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 840грн.

Апеляційну скаргу на рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня проголошення до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва або безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

позивач: ОСОБА_1 : АДРЕСА_1

відповідач: Київська обласна рада: 01196, м. Київ, площа Лесі Українки, 1

3-тя особа ОСОБА_2 : АДРЕСА_2

Суддя Остапчук Т.В.